Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
juri_
1
Registroval se 7. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
juri_
1
Registroval se 7. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
 No když jsem už tu, tak vývoj u naší roubenky:
Na obci bylo slíbeno, že do dvou měsíců bude jasno o pozemcích. No ještě musíme do léta vydržet ..
Nabídky od firem taky jsou (u jedné Materiál 1/3, práce 2/3 ceny). Jenom váhám jestli stačí hranoly 160x250 nebo mám nabídku i 250x250mm.
12. dub 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
weinfurt
Registroval se 3. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků. Má 1 přítele. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
weinfurt
Registroval se 3. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků. Má 1 přítele. Region Liberec.
 @juri_ My zase zvažujeme 18 nebo 25 cm smrk. Práce je na stavbě vždycky to nejdražší. U velkých firem hraje roli i režije na auta, na obchodníky, na účetní, na sídlo atd. Proto lze hodně ušetřit při stavbě svépomocí.
12. dub 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @juri_ emoticon na vedy.sk mne už vítr zavál. Zatím je to pro mne nezkousnutelné, jednostranné, antagonistické (asi musím více dospět ve věcech různých názorů) emoticon ,,, na zbytek se podívám určitě, a děkuji!
12. dub 2012 ve 14:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @pekbit
Tak už aspoň vím, jak jsem na toho dřevokaza přišla emoticon
Taky jsem našla asi 3 výletové otvory na jedné kládě-a hned jsem fotila, posílala a volala emoticon
A odpověď zněla dřevokaz. Psalal jsem pak i na firmy, co ošetřují dřevo, zda mám uvěřit, že se nic neděje, že jsou to jen výletové otvory a dřevo je prázdné. A odpověď zněla, že ano.
Každopádně, je to už několik let a nové otvory se neukázaly a že to hlídám-znáte moji mánii s prachem , takže při utírání prostě vidím, že nic nového není.
Jinak u nás se buduje spíše na zahradě-v sobotu si navezem porfyr a začne obkládání zdí ve stráni a konečně se dodělá přístupový chodník. Znáte to, tyhle dodělávky nikoho nelákají a odkládají se na někdy a pak je z toho najednou stálá věc, na kterou si člověk zvyknul. No a pak snad vymalujeme chodbu do podkroví-není nad to, když syn doma pořádá akci s grilovačkou, při zabíjení sršně sejmou světlo, vyhodí pojistky a po tmě šmátrají do poschodí a přitom se přidržují těma mastnýma rukama zdi emoticon Ale barák byl pak uklizený jak nikdy, po mejdlu si uklidili pěkně. Až na to malováníemoticon
13. dub 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @morana128 Tří dírek bych si asi nejdřív nevšiml, ale na té první, kde jsem je zaznamenal, a nakonec i spočítal jich bylo 84 na obou stranách a kláda je dlouhá jen 3,5m. Pak mě chytl nerv emoticon a hledal jsem všude. Už jsem našel jen 4 na dalších dvou.
Teď už věřím, že nehrozí další nebezpečí. Ale už mi nikdo nenamluví, že si jich nevšimli, v takovém množství na pár metrech to museli vidět. Každou kládu mají v rukách xkrát a to, že je ta napadená kláda nahoře, mě v tom jenom utvrzuje. Ale nejde o život emoticon
13. dub 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @pekbit taky si myslím, že to srubaři věděli, ale prostě to risknou a ono to nějak dopadne!Ale tolik dírek -to už je síla!!! emoticon K nám si zase dovolili přivést nahnilá prkna na střechu. Kdyby jsme na to nepřišli před montáží, klidně by je tam dali. Podvodníci emoticon A říkali, že to nevadí, že by si to na střechu dali taky. emoticon

@morana128 ahojky, říká se všechno špatné k něčemu dobré ... tak díky mejdlu budete mít krásně a nově vymalovanou chodbu. Taky makám na zahradě, ale pořád je zima, tak to ještě moc nepřeháním emoticon Konečně tady zapršelo. Sousedům poprvé po hodně letech vyschla studna. Tak jsme to zapili - tedy ten déšť... tak doufám, že jsme to nepřehnali a nebude pršet celé léto emoticon
13. dub 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 dneska jsme se dostali k k olejům z konopí, k natírání.. má někdo nějaké info??
13. dub 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mawy
4
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
mawy
4
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Má 7 přátel.
 Ahoj fšéci.
Tož slunko vylezlo a tu to konečně zas ožilo.
Aj u nás pokrok, po dlouhém a urputném boji s nezmarem ouředním, máme glejt "stavba povolena". emoticon
A aby nebylo moc dobrých zpráv najednou, tak mi byla udělena kompenzace v podobě výpovědi z firmy. emoticon
Nu což alespoň budu mít čas na stavbu.
Každopádně na konci měsíce nebo začátkem května začínám kopat.
Mňo, světlým zítřkům a srubům zvláště,
zduř jak sviňa emoticon
13. dub 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @mawy Gratuluju, my zatím čekáme, zatím žádná připomínka...
Tož ať tu ztrátu zaměstnání náležitě využiješ

@pekbit I když je to dost nepravděpodobné mohlo se klidně stát, že při stavbě to vůbec nemuseli vidět a dokonce ani při montáži u Tebe ne, pokud to bylo rychle tak mohli broučci vyletět až potom, ale to by byli kolem dírek alespoň náznaky hromádek pilin. Spíš to ale vypadá že to riskli, protože kulatina napadená dřevokazem se hodí při pořezání tak leda na stavební řezivo, protože díky těm chodbičkám, které jsou zevnitř černé a tvoří takové žebříčky je řezivo po estetické stránce znehodnocené, ale technicky mu nic nechybí - nejlepší je pro firmu teda draze zaplacenou a napadenou (znehodnocenou) kulatinu použít na srub a doufat, že si toho investor nevšimne...
13. dub 2012 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @mawy také gratuluji k povolené stavbě. Ta práce je o něco horší, ale pokud máš dvě zdravé ruce, není důvod zoufat. Jednou jsi dole, jednou nahoře, určitě to bude i lepší
15. dub 2012 ve 21:51  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
juri_
1
fotoportrét
fotoportrét
juri_
1
 Předem se omlouvám, jestli je to moc mimo. Pokud by měl někdo zájem si zajet na seminář o hoření a kamnech do Ostravy, tak zde je víc informací http://forum.tzb-info.cz/102647-kachlova-kamna-svepomoci a nebo na mne.
16. dub 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 Tak jsme koupili další paletu porfyru a může začít obkládání zdí ve stráni.
Když jsme před x lety vybírali ten samý obklad na baráček, výběr nic moc. V sobotu jsem koukala, co všechno ta firma, od které to máme, prodává...Jsem asi úchyl na kameny emoticon
16. dub 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 tak se budeme těšit na fotodokumentaci, u vás to bude zas superpokoukáníčko a inspirace emoticon
16. dub 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @morana128 I paletu můžeš vyfotit, ukaž jaký kamínek to tentokrát je emoticon emoticon
16. dub 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @sonafa
Je to stejný kamen, co máme na domku. Porfyr, šedo červený. Držíme se už jedné barvy a jednoho typu.
Ale měli tam třeba kamen na obklad, co byl stejně barevně zabarven, jak ty naše zdi u vjezdu-žluto šedo hnědo barevné. A to tenkrát nenabízeli.
Fakt mě nadchla nabídka, třeba kostky té barvy , co máme obklad..Prodavač dost na pohodu, vše čisté-ne jak v Baum..u, kde ty obklady prostě byly šílené.
17. dub 2012 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @kanavi to je úžasný, jak všichni řemeslníci říkají to samé: já to mám na baráku, v koupelně, na podlaze atd taky a je to v pohodě emoticon
@vorelmato tos trefil přesně. Žádné piliny tam nebyly, jenom spousta černých dírek. Brouček byl dávno fuč a jim to vyšlo- kláda je prodaná emoticon
17. dub 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pekbit emoticon)) víš co, tak přes tu nehezkou kládu přehod závěs emoticon))))) co?
a nebo by ji uměli vyměnit? měli by, jsou to profíci emoticon))
... také jde do dírek nastrkat kytičky emoticon)))))
Doufám, že nejsi nakakávací, nevypadá to na to emoticon (také jsem volala při objevení dírek,,,) emoticon
kk
17. dub 2012 v 10:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @kasha vyměnit, alespoň podle nich, nejde. Nejsem technický typ, takže si to taky nedokážu představit. A závěs, kytičky....., no já spíš nechám vyrobit nějaký imitace broučků, lípnu je na klády, aby vypadalo jako živý emoticon . To víš, že se dokážu n..., ale, spíš sám na sebe, když za to můžu sám a pak se většinou hecnu a dám to za 1 emoticon
17. dub 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pekbit víš jde o to, že většina řemeslníků řekne, že se to tak dělá (to jste už tady probrali) a pak když přituhne, tak že to nejde,,, a z valné většiny to jít musí! všechno jde emoticon)) Nápad s broučky je krásný, jen to bych raději kytičky emoticon)))))
(příklad "to nejde": jednou jsem přišla na stavbu a protože jsem se těšila na křížovou vazbu z kuláčů ve středu střechy, tak mi šlo oko vypadnout, když tam jedna ta kláda chyběla a nahradil ji hranolek,,, šlo mi do mdlob-přeháním emoticon)), ale!!!! obrazně se mi začala vařit krev a začala jsem zjištovat co se stalo! při stavbě vyměnili osazení kříže a tím výškově nevyšly krokve! vrcholový kuláč si ležel na trávě a tvářil se že tam není,,, střechaři se nedokázali domluvit se srubaři,,, emoticon tak jsem řekla - dělejte co chcete!!!!!!! já tam ten kuláč chci!!!!!! jinak nepřeberu dům - hought emoticon nezaplatila bych, nekomunikovala, prostě to muselo být,,, a je to tam emoticon,,, nejsem ta, co nebere kompromisy,,, nenechala jsem je shodit krokve i když je měli 160tky místo 200vek emoticon,,, jejda oni se spletli emoticon)) tak přijeli a všude namontovali 4cm navýšení krokví! hlavně kvůli izolaci, když jsme byli přesvědčeni, že 160tky unesou střechu emoticon,,, a v mnohých jiných případech jsme uhnuli,,, nebudeme řezat do živého jen proto, že je to trochu jinak, ale ten vrcholový kuláč - přes to nejel vlak emoticon... tím jsem chtěla napsat, že kdyby se Ti to fakt velmi velmi nelíbilo, musí vyměnit! nemají na výběr emoticon NEBO a to se mi líbí také a už jsem toho mnohokráte využila, když to má jen pohledovou chybu - SLEVA!!!! nebo něco navíc emoticon
17. dub 2012 v 10:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @kasha tak pod tohle se podepíšu emoticon už jsem začal přemýšlet, čím by se mohli revanšovat, ale to budu muset hodit na manželku, má lepší nápady jak se pomstít, inu typická ženská emoticon . My jsme si už jednou trochu postavili hlavu, když se jednalo o ten srubový štít. Moc se jim do toho nechtělo, protože, když jsem teď viděl, jak se s tím drbali, než všechno spasovali, byl to mazec, ale když projektant řekl, že to půjde, tak to nějak musí jít. A šlo to, ikdyž je to samozřejmě hodně zdrželo.
17. dub 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha 160 místo 200, hm tak to někdo měl asi dobře spočítané, protože by se vám to v tom štítě velice pravděpodobně neprohlo emoticon . Střechu to ale unese.
17. dub 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato i v tom štítě to je přidané emoticon, leda že by to spolupůsobilo jinak,,, to víš, že jsem to měla odsouhlašené mnoha stranami emoticon
17. dub 2012 v 19:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha jo jo rozumím, ale i přes to platí, že když spojíš 160 + 40 nebude to mít takovou nosnost jako 200, pokud teda 160 s tou 40 dokonale neslepíš po celé styčné ploše. Namáhání na průhyb je tak silné a pomalé, že těch pár hřebíků, které to drží pohromadě to zatlačí do dřeva tak že tomu tlaku prostě uhnou a nebo se ustřihnou. To je jináč jeden z důvodů proč se začal vyrábět lepený hranol, prostě se vyrobí nosník podle toho na co je potřeba a to hlavně pro případy kdy je problém najít kulatinu požadovaných průměrů. Kuš Zase su chytrý.
No nebudu sýčkovat, prostě to nespadne... emoticon
17. dub 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato emoticon emoticon emoticon tady si dovoluje někdo něco mluvit o padání jo? no to jsi si sýčku dovolil mnoho,,, a je mi jasné, že když položím 40 na 160, tak to není to co 200,,,
ALE co už emoticon jestli to vydrží těch 200 let, tak to stačí emoticon, ne? chytroušku? a kdyby jsi chtěl pochybovat, tak tedy kušuj! emoticon
emoticon kk
17. dub 2012 ve 22:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha No 200 let je trochu odvážné emoticon ale tou dobou budeme hompálat nohama někde se sv. Petrem na osobním oddělení emoticon, takže bych to neřešil. Myslím že když se mi oloupe barva z okapů po 20ti letech, asi to taky moc nebudu řešit.
Tvoje reliéfová mozaika je super, už se těším na magické oko emoticon
Čaf
17. dub 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato emoticon no, máš pravdu, že tady míním být tedy už jen 100 let, tak těch dalších 50 nechám osudu a dědicům,,, slovo hompálat neznám a líbí se mi i když nemohu slíbit, že si to zapamatuji, když tak já budu hojdat emoticon húštat, glincat emoticon, no a barvu za 20 let na okapech si opravím sama emoticon emoticon emoticon , ze žebřa, žádné lešení emoticon . (hele a co chceš dělat tak dlouho na sobním oddělení?? to tam chceš vzít nějakého fleka???)
za pochvalu moc děkuji a na oko se těším fest emoticon)) to bude něco, jestli se to povede,,, dokonce by měly svítit aj řasiska emoticon
čusík a dobrá nocka emoticon
17. dub 2012 ve 22:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha , vorelmato hele vy dva, za chvíli vám tu nebudu vůbec rozumět emoticon U nás na jihu se mluví pořád po česku, takže příště asi rovnou přiložte vnitrostátní slovník emoticon
Skoro se mi ani nechce věřit, že jsi Karinko také někomu nechala něco předělat (viz. tvůj vrcholový kuláč), ty taková mírná vyrovnaná povaha emoticon emoticon Ale budeš toho hodně ušetřena uvnitř, když si vy šikulkové dělate sami téměř vše. emoticon Já zase odmítám zkousnut vnitřní vybavení, které mi nesedí.Takže si truhláři odvezli zpátky téměř polovinu kuchyně, protože byla jinak než mi bylo slíbeno. emoticon Sic to nebylo doloženo papírově ( chyba z jejich strany), nereptali a odvezli k předělání.
Marťas a osobní oddělení? - to je přeci jasné! Dělá si zálusk na vrchního poradce Sv. Petra emoticon emoticon Se svými znalostmi na to má právo emoticon emoticon
18. dub 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa emoticon emoticon zlatíčko, nedělej se, rozumíš, právě Ty, podvědomně rozumíš!! a já vůbec nejsem mírná, to se jen tak jeví emoticon a nebo se trochu i měním? jojo, asi to tak už bude emoticon
Ale u toho vrcholáče bych neuhnula i kdyby předělávali celý srub emoticon A jak říkáš, právě proto, že bych nebyla spokojená s prací ostatních, tak si raději děláme všechno sami, jsem totiž neskutečný detailista, to by se z toho zvencli,,, tak si za to můžeme sami emoticon)
ad Martin a znalosti - myslíš, že je má tak všeobecné, že by mohl radit sv.Petrovi?? To budu muset ještě prolustrovat,,, emoticon
kk
18. dub 2012 ve 13:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 včera docela lilo... a nám trochu zateklo do ložnice emoticon
18. dub 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn jo a kudy???
18. dub 2012 ve 13:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš