Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jo a kudy???
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no z boku.... tím spojem pero. drážka asi.. je to tam mokré ještě ted.. ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn volej jim,,, :) to by nemělo!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no ještě se snimi uvidíme.. budou nám dělat schodiště.... tak to proberem ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jituško, právě u toho bych nečekala ani minutu, měli by přijet a vidět to a také to nafoť,,, zatékat by fakt nemělo! a skrz stěnu?? no to už vůbec ne,,, z detailu oken nevidím, zda jsou tam lišty, či co :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to není u oken to je normálně ve stěně
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn To je hodně divné, jak může přes drážku, která je zřejmě do U, protéct voda? To jedině, že to nesedí na sobě jak má. Vyfotit a volej !!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to mě taky překvapuje. I když máme velké přesahy, takže jsou místa, kam se ani kapka nepodívá, tak máme stranu, kde tedy prší pořád a ani ťuk. Až mě překvapuje, že by se to přes ten kulán dostalo. Spíš mě napadlo, zda to nemohlo protéct nějak zboku ..Fakt asi volej, tohle není běžná provozní situace.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem včera chtěla přestěhovat o kus dál "květináč" co jsem si udělala z jednoho zbytku kulatiny. Chytla jsem za něj a zůstal mi v ruce rozpůlený. Přes metr dlouhý, sakra široký a voda udělala své. A to jsem ho měla vypálený uvnitř a natřený nějakým olejem (zase opatrně, aby to kytky ustály), no a jak se zalévalo a tekla do toho voda, shnil. Na povrchu pořád OK a pod hlínou konečná.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn myslím, že tady nikdo zbytečně nestraší, toto se nesmí stát!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @morana128 @sonafa nebojte holky, volala jsem ;-) přijedou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 A ty jsi měla t y kytky rovnou ve dřevě? Já myslela, že se dovnitř vždycky dává raději ještě nějaký truhlík, který není pak vidět. Je to přeci jen dřevo, a pokud tam nebyly ani dírky, tak tam mohla dlouho stát spousta vody. Já jsem bohužel u výroby mých truhlíků nebyla, předala jsem pouze rozměry, a manžel se samozřejmě nechal od srubáka ukecat, že je chci zbytečne hluboké. No, a teď se mi tam ty plánované truhlíky nevejdou. Ach ti clapi...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonafa no a protože je to dřevo, tak se to dá nějak upravit :))) nebo ne? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ahoj, tak hlavně, nám prostě zbyl kus dřeva, tak jsem po něm sáhla a neplánovaně ho využila na truhlík. Moc jsem nepřemýšlela, nad tím, aby vydržel dlouho. Po vydlabání jsem ho vevnitř vypálila na "troud", pak natřela olejem-asi tím pomerančovým. No a pak dala hlínu. Teď , když se zlomil, tak jsem viděla, že byl po celé délce úplně prohnilé, sáhla jsi rukou a dřevo vytahovala. Spíš jsem to psala, že to šlo docela rychle , 4 roky a konec.. Určitě se truhlíky ze dřeva prodávají a jsou nějak ošetřena, aby se do nich vůbec nedostala voda-protože i při pršení ti kolem plastových truhlíků do té kulatiny nateče...Já po tom nepátrala, takže nevím. Až bude čas, nechám dovézt 2-3 koryta, ty jsou věčné :-) Ale zatím ještě nemám komplet zahradu- s tím přikoupením dalších metrů, se to opět posunulo.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko, tak k nápravě dojde asi už dneska- to je rychlost! No každpopádně mám z reakce firmy radost.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to jsem zvědav, jaký budou důvody, že to proteklo, zvlášť u roubenky, která je přesně spasovaná :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn JITUSKO, není možné, aby rekace byla jiná a u Haniše se to dalo předpokládat :) a také jsem zvědavá čím to zdůvodní a nenech se opít rohlíkem jo? ;-) drsně na ně i když reagují včasně 8-) krásný den všem! kk @morana128 Asi by mně nenapadlo dávat květinky do dřeva,,, zajímavý pokus a moc děkuji za info,,, plánuji dávat kuláče jako stojiny pod květináče v domě, abych je dostala do různých výšek :) , venku jsem zatím květináče neplánovala, ale asi dojde i na ně :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Karin,já myslím, že možné je dneska všechno :-D
Odpovědět
@jptn já spíš tipuju na suk - ty nám občas protečou. Vzít tmel a zvenku tmelit jak divokej... PF
Odpovědět
Profilova fotka
tak kluci přijeli a přesně jak psal Petr, tmelili a tmelili.. celou roubenku kolem dokola.... tak uvidíme, až se zas něco přežene.... tmel je nyní bílý a zítra prý už nebude vidět a je přetíratelný
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Já pochopila že se ti rozpadl od loňska. Tak to je ještě výborné, když vydržel 4 roky s přímým kontaktem hlíny :-) Ale takovéto pokusy co jsou při ruce také hojně používám. My jsme zase vzali zbylé uřezané kuláče cca tloušťky 20cm a dali je do země jako šlapáky. Také nečekám, že by přežily více let, ale pro začátek to bylo rychlé a bezplatné řešení ;-) Časem se domyslí něco lepšího...
Odpovědět
Profilova fotka
Jen maličkost - dal jsem na trávník dvě desky a na ně dva kuláče s výřezem a přes to na polovinu přeříznutou kládu - nádherné sezení. Vše přetřené několikrát lodním lakem, aby to nehnilo. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honzíku, zdarím. Už dlouho jsme neviděli nějakou fotečku a toto je krásná příležitost,,, a jak pokračujete s knihama? a co nového všeobecně? :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl také zdravím na Patřín ;-) a přidávám se ke Karin
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím Karin (jak se to vlastně zdrobňuje?) a jptn, zrovna bojuju za to, aby vyšla moje nová kniha, která je záznamem mých rozhovorů, které jsem vedl v létech 1996 a 1997 se 40 lidmi, kteří přežili holocaust. Mnozí už ani nežijí... Jenže... Ta kniha byla "příliš dlouhá", "příliš drahá" atd., atd. No, mám příslib pomoci, mám nakladatele, který mi slíbil, že se v dubnu rozhodne... Ale nezoufám, běhám po trávníku s vertikutátorem (dámy, neuražte se, já ten název nesnáším, tudíž v domácí mluvě to je "šukátor"), hrabu, přeházel jsem dva kompostéry, uklízím obrovskou fůru dřeva, které jsme nanosili za zimu z lesa, sázím, vyrývám to, co zmrzlo (a že toho bylo!)... Ale hlavně se raduju z každé kytky, z každého pupenu, z toho, jak mi ti moji "fóglajzíci", kteří se mě ani nebojí!, vybírají vlnu ze sebemenší mezírky mezi kládami, aby jejich mrňouskové měli vystlaná hnízečka! Je nám fajn, jen Irča trpí, stříhám ji skoro dohola, neb je to lesní pes, který sice nesmrdí a nemá blechy, ale zato vymete každou větvičku, každý drn, takže jí říkám, že má v kožichu celý cirkus zvířátek! Kdyby některá z dam měla zájem o zrzavou psí "vlnu" na apartní klobouček, je jí fůra! Fotky vyrobím a pošlu. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honzíku, moje jméno je nesklonné, ale říkají mi i Karinko :) a všelijak, však to znáte :))), MOC držím palečky k té knížce! Rozhodně by to mělo vyjít! Nesmí se zapomenout!!!! a povinná četba u středoškoláků!! Jenže,, No a je nádherné, jak si užíváte nastupujícího jara,,, PARADA :)) a kdyby jste přešel na jedlou zahradu, ale ani nemusíte jezdit s tím šukatérem :))) A náš psík už je vyholen a vždycky, když mu díme ten jarní sestřih, tak jako kdyby mu přirosla vrtule u zadku, je nesmírně akčnější, z toho usuzujeme, že ho ten kožich tíží a je rád, že se ho zbaví :) však mu zase naroste, žejo :) Krásně se mějte!! a určitě dejte vědět co s knihou... a na fotky se všichni těšíme! kk
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl také Vás ráda vidím po čase a těším se na setkání v Patříně 1.7.2012 Na knížku se těším, škoda, že jsme se v těch letech neznali, měla jsem někoho takového blízko, ale paní jenom o 3 měsíce přežila rok 2000 a pán se ho ani nedožil
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl tak mne napadá, těm ptáčkům zkuste někam dát kousek vlny extra, aby vám nevytahovali tu potřebnou na domě, třeba to zabere. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl držím palce, at to klapne.... ;-) a na úpravy zahrady se také moc těšíme... ;-) a naše holky psí zdraví Irču
Odpovědět
Vrtalo mi hlavou, proč mají prodejci srubových domů tak málo fotek z interiéru. Myslím, že vím proč. Interiér mi připadal tmavý, dřevo neodráží tolik světla jako bílé, nebo světlé stěny a mají na současnou dobu malá okna.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?