Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Kanavi a já zrovna včera večer dočetla knihu Tibeťanka, takže depka taky. Když si pak vzpomenu, jak jsem včera četla na novinkách, že západ si všímá, že Čechům by nevadilo vládnutí komunismu, tak je mi ještě víc ouvej. Doprčic, už z principu velký NE. A to si prosím nemůžu stěžovat, mé dětství proběhlo v takové té idylické bublině, prozření proběhlo až později , o to to bylo šokující. Omlouvám se za plevelení diskuze o srubech, ale ta naše komunita sem tam ráda sklouzne i k jinému tématu. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:) Myslím si, že tady patří jakékoliv téma! Když jsou diskutující a nebo jen tak někdy výkřik směrem k lidem, kteří cítí podobně? tak nějak to cítím,,, Mám to ale trochu lepší, když se vracím ze Slovenska nebo Polska (což jsou mé hraniční státy) tak se domů vracím ráda :) malinko mně deptá cena za čistotu železáren, které to tedy ruší vždy pod přikrývkou tmy :(((, pak majitelé investují miliony do krásných staveb a tváří se, že jim jde o blaho okolí... prdlajs - blaho vlastní! Na politiku se bud nedívám, nebo jen tak přes růžové brýle, nebot bych se musela poblinkat,,, jak ta naše celosvětová morálka odešla do temnot!!! jak jsem to už psala, MRAVNI BIDA!!! ve všech "vyspělých" státech... v čem jsou vyspělé? právě v těch podvodech! A mimochodem také jsem žila v bublině, dokonce mně pustili z dělnické třídy na vš se škraloupem náboženství :))) ale doma jsme poslouchali Svobodnou Evropu, tak jsem měla jakýsi divný pocit, nejasný, ale nikdy mně to nezajímalo,, Mám skutečně velmi účinný prostředen protidepkový :-D u mně funguje na 150%. Studuji permakulturu. Objevuji nové firmičky a lidičky co jdou proti proudu. Co stavějí malinké buňky na kterých budou moci ukázat, že to fakt funguje a tady to vidím jasně. Nejde změnit to veliké, zprachnivělé, prožrané, smrdící a bující!!!! Můžeme jít příkladem. Polínko k polínku. Myslet ekologicky, ekonomicky, nepodléhat divným reklamním trikům, a jak říkal pan Komenský - nevěřte ničemu co je Vám k věření předkládáno. Sami zkoumejte a studujte a ověřujte. A toto učme naše děti a i okolní lidi a já věřím, že zdravý selský rozum zvítězí!!!! Bude to trvat, ale ani to co je teď nevzniklo mávnutím proutku! Vzhůru za lepšími zítřky a pozítřky :-D (a učit své děti, že doktoři a lékárníci jsou většinou jen pumpy peněz) kk (tož tak to vidím já a jdu sebrat pár papírků)
Odpovědět
Profilova fotka
že by hodit jablko sváru do diskuse ? @kasha ten zdravý selský rozum to bude mít setsakra těžké ... Z těch lidí, co přijímají ty deseti a stamilióny a rozhodují na základě toho, kdo dá víc, kteří jako skvělí lobbisti ovlivňují dění ve státě i ve společnosti, kteří dávno zapoměli, jaké to bylo, když patřili mezi dolních 10 000 000, myslím, že nikdo není v té straně, které se nasazují ty parohy To předestírám, že jsem měla otce vyloučeného z "rodné" strany, "užila" jsem si toho mírou vrchovatou a velmi výrazným způsobem to ovlivnilo můj život Přesto jsem našla spoustu dobrých a spoustu špatných lidí na jedné i druhé části spektra a velmi se bráním dělení lidí na ... a na ...
Odpovědět
Profilova fotka
Někdy to chce mít chuť a energii vylézt ze své ulity. Je jasné, že já asi těžko půjdu za "jezeďákem" sousedem, aby ty stoleté vyorávací stroje někam uklidil...Jak se znám, já to řeknu, ale většinou při nějaké akci, jen tak mimochodem, ale účinek to nemá. ALe třeba leta tady u nás pustl takový veřejný prostor -ohniště. Já se zrovna ocitla při jednom jednání a využila tsituace a řekla starostovi, že to tam chce nové sezení, nové lavice, i stůl, aby to trošku vypadalo. Vede tudy cyklostezka, lidi si tam třeba dávají sváču...Jen jsem to zkusila, obec zrovna prodávala obecní dřevo...A co myslíte? O víkendu se bude instalovat nové sezení a z kulatiny :-) Jak říká starosta, že oni taky nezvládnou vše, nenapadne je to, když příjde nějaký podnět a i iniciátor, že tomu dají zelenou. A pojala jsem to trochu jako brigádu, děcka můžou v sobotu přijet a pomoc to tam poklidit...A za odměnu tam pak v pondělí uděláme oheň -čarodky-tak dělá se každý rok, jen letos budem sedět na dobré sezení:-)
Odpovědět
Profilova fotka
já bych se vrátila k hlavnímu tématu - u dálnice Liberec - Praha cca 20 km před Prahou byl jeden velmi známý motorest U čtyř kamenů. Ten zbourali a staví se tam velikánský srub. Doufám, že to bude hospoda, a že z libereckých panáků se tam kdekdo bude moci zastavit po cestě k matičce a nasát atmosféru
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Jojo, pan Roman urcite topi elektrinou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://drevoprozivot.cz/view.php?up_r... Každých 80 let vyroste v Evropě na každou tříčlennou rodinu 240 m3 dřeva, přičemž ze 140 m3, zpracovaných na užitkové dřevo, lze postavit komplexní rodinný dům s kvalitní izolací a 80 let ho velmi levně vytápět. Ze zbývajících 100 m3 lze vyrobit nábytek a řadu ostatních výrobků (hudební nástroje, hračky, vybavení pro volný čas, dřevěné haly, stáje pro chované zvířectvo apod.). Takto zpracované dřevo lze po letech několikanásobně recyklovat nebo ho spálit a vzniklé teplo opět různými způsoby využít. Přitom za dobu životnosti dřevěného domu nám vyroste nový les. Je znám lepší a efektivnější způsob udržitelného stavění, včetně recyklace materiálů pro stavění?
Odpovědět
@petrfrenk no, ta Romanova “chatička“ je asi trochu zaměstnala, ikdyž asi ani ne tak Krause, jako Nemrava boys...když nám byli loni prořezávat okna, tak říkali, ze jedou od nevidím do nevidím... Ale, že by měli problémy s termínama, jedinej o kterým vím byl dovézt prkna na obložky našich oken, po čtvrt roce slibů si pro ně truhlář od nich z dědiny, který nám je bude dělat, tento týden k Nemravovi radši jel sám :-/
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj všem :) rád bych trochu obočil od vážných témat zpět ke dřevu :) chtěl bych se zeptat kdo čím natíral a jaké měl zkušenosti? mám pár vzorků od Kreidezeitu, ale moje firma používá jakousi Deltu.. prý mají s Kreidezeitem ne úplně dobré zkušenosti, že prý i po delší době stále lepil a bylo těžší napojit nátěry bez viditelných přechodů..? díky za reakce, Tomáš
Odpovědět
Profilova fotka
@levi1 broučku,,, šupky šupky do diskuze zpět,,, je tam toho mraky,, já osobně jsem popsala na téma nátěrů mnoho stránek,,, :) Kreidezeit se nemuže lepit - leda, že by dali vosk a ten ano, ,,, a navíc cokoliv je navíc, musí se setřit, i když dřevo nenechá nic navíc všechno vysaje (když to není ten vosk, který musíš zapravovat silou)... na první pohled se delta jeví i jako přírodní oleje :) (už se lepším, kouknu sama na google a pak machruju :))) Nevěř jim samozřejmě spotřebu,,, tak je vždy jiná, mají to spočtené na dřevo vyhlazené a to saje daleko méně,,, jinak my máme tedy ten zmiňovaný Kreidezeit. Deltu neznám :) (u nás nic nelepilo hned za chvíli a mám s tím i schody :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@levi1 pro nás toto téma stále aktuální..... nakonec asi vyzkoušíme oleje z konopí..... máme je nedaleko, tak můžeme vesele dokupovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A my jsme ti další, co mají Kreidezeit. O lepivosti si nic nepamatuji. Máme natíraný jak vnitřek- prvně základní olej a pak vosk, tak i venku-opět základní olej a pak barva (olej s pigmentem). Dále byl zakoupen pomerančový olej jako ředidlo do vosku a jako čistič štětek... Dobře hodnotím (a to mi někdy stojí i za třeba dražší materiál) servis firmy, pán přijel, přivezl vzorky, zkusili jsme co by asi tak k nám pasovalo, objednali, a oni to opět dovezli. Za dva roky (nebo za rok-už nevím) se dělala druhá vrtstva, tak opět přivezeno...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@morana128 no tak to máte asi blízko :) nám to tedy šupem posílají poštou :) ale také ochota a radost... i když spotřeba jiná :) a na ředění máme jejich a pak i jiný terpentýn :) @jptn tak to budete mít veselý domeček :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha asi :-D
Odpovědět
@levi1 zdravím, také máme Kreidezeit, Na srubovinu je super. Lepí ,když použiješ vosk od nich např. na palubky. To jsme my udělali, i když jsme se tisíckrát ptali zástupkyně Kreidezeitu, a ona nás tisíckrát ubezpečila, že to lepit nebude. Takže za tohle maji u mě veliký mínus. Má se to prý utřít až do sucha, což mi jsme nedělali, ale k čemu je pak takový nátěr, když ho musíš utřít ??? Jo a spotřeba je určitě větší než uváději. S tou ekologií - nevím - nevím. Museli hodně svých výrobků opatřit známkou zdravý škodlivý a prostředí nebezpečný. Stačí se podívat do bezpečnostních listů. Ale byli jsme ubezpečeni, že je to kvůli- myslím- terpentýnu, a ¨že je vše v pořádku. :-S Když jsme ho kupovali, tak tyhle značky o nebezpečnosti ještě neměli... Dostali za to i pokutu. Ale chválím je za servis, když jsme něco potřebovali - hned poslali, nebo pán dovezl :-) To sluníčko je nádhera - doufám,že vydrží alespoň do listopadu. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi souhlas s tím servisem.. jen jsem se zmínil a druhý den už bušil na dveře pán z PPL se vzorky.. jen škoda, že jsem zrovna nebyl doma a že jsem chtěl klasickou poštu :D
Odpovědět
Profilova fotka
už se těším až si ty vzorky zítra půjdem vyzkoušet.. sice možná s barvou trochu předbíhám, ale chci natřít hlavně ta přkládaná prkna na štítech, kam se pak už nedostaneme
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny, my máme taky Kredeizeit a jsme spokojení, zatím jen exterier základní olej a lazuru s pigmentem, vše 1vrstva. Krásně voní a nelepí. :-) Potřebujeme poradit z jakého dřeva máte srubové schodiště? Někdo říká, že stačí smrkové, jiný, že musí být dubové, samozřejmě pak cena je úplně někde jinde. Mějte se... ;-) sluníčkově.
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko ahojky, máme ze smrku, je to v pohodě :) ale máme tedy srubové,,, krásný den všem! kk
Odpovědět
@vcelko ahoj, máme srubové - smrkové schodiště a jsme spokojeni. Ve našem starém baráku jsme měli schody dřevěné z modřínu. Taky jsme byli spokojeni. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @kanavi mate krasne schodiste, (obe). to jsem rada, ze smrk je na srubove schodiste vpohode, rikaji nam, ze lepsi je tvrdsi drevo. papa mejte se :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko :) bud v klidu,,, když tam nebudeš běhat s podpadkama jehlovýma, tak v klidu :))
Odpovědět
Profilova fotka
u smrkového dřeva pozor na domácí zvířata. Například kočky dokáží drápkama smrkové dřevo pěkně poničit.
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, čtu, a musím říci: U prvního domu, který jsem stavěl (srub je třetí) po mně chtěl nádherný člověk, podobný chodskému Janu Kozinovi, pan Vena, truhlář a tesař také z Chodska (uměl dělat hlavně krovy, změřil třeba velmi složitou stavbu zámku, stále si dělal poznámky a potom zhotovil krov, ten složil na nádvoří zámku a pravil: "Tuto si už vytáhněte nahoru a sestavte sami, to bude pasovat!" A pasovalo na milimetr!), abych mu na schody do patra sehnal dubová vyzrálá prkna. Omylem přivezli buková! Vena byl značně pobouřen: "Tuty prkna se mi nelíběj!". Ale kreslil (prostor pro schody byl složitý, hodně zalomený a strmý) a kreslil, potom řezal a lepil a skládal, až vznikly unikátní schody. Už jim je asi 40 let. Dodnes drží bez vrznutí. A Vena se na ně jezdil dívat a vždycky řekl: "Nikdá bych neřekl, že buk může být tak pěkný i na schody!". Byl to moudrý, i když prostý člověk.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honzíku, tož toho Vénu Vám závidím! :) takových lidiček je už tak zoufale málo :(,,, stesk z toho mám na srdci,,, zato přibývá takových těch kravaťáků, co stále zvoní u dveří a přemlouvají na jiný proud a jiný lepší plyn,,, :( plácají se před barákem a dodávají si odvahu, nikdy nic pořádného neudělají, vydělají takto lehce a podvodně plno peněz a je to začarovaný kolotoč, nebot to je v důsledku nemůže uspokojit,.,,, Všem přeji krásné léto :)) mohli by malinko ubrat, ale jinak je překrásně :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Kašenko, on se jmenoval Václav, ale Chodové říkají krátce "Vena"... Jen k těm schodům, věnujte jim velkou pozornost, on český národ (včetně mne) tloustne a ne každé schody to vydrží. Počítejte taky s tím, že dřevo pracuje! Kdysi se mi osvědčily schody od firmy Jelínek (není příbuzný, Jelínek je desáté nejrozšířenější jméno u nás), byly poctivě udělané a šly snadno montovat a uzpůsobovat. Podívejte se do jejich nabídky!
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honzíku, děkuji moc, ale my máme krásné srubové schody bez jediného kovového spoje,,, jsme spokojeni :), ale dííky :) ... holky kluci,,, objevila jsem něco,,, fakt,,, kouknite na toto... http://www.denivky.com/ jsem opět nadšená a dokonce jsou ty květinky jedlé :))))))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl takového tesaře jako p. Václav to bychom potřebovali i zedníka. Je opravdu náročné najít někoho, kdo děla s láskou a poctivě. Podívám se na inet jestli najdu i pana Jelinka, ten Váš p. Véna asi nedojíždí i jinam? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to vcelko: obávám se, že Vena už nežije... Hledejte na Chodsku, ještě tam, tací jsou...
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko souhlasím s tebou, ohledně těch řemeslníků :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?