Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha Karin, denivky znám. Mám oranžové a docela se rozrůstají. Já jim říkám lilie.Ale ,že se taky papaji, to nevím. :-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :)) to jsem ráda, že se rozrůstají, koupila jsem si 10 cibulek, nebot mne překvapilo, jak jsou docela drahé,,, květ třeba 15cm v průměru je za 250,- :),,, tak mi je někdy vyfot a kvetou jak dlouho, povíš? :)) díky kk
Odpovědět
@kasha určitě je nafotím až se rozkvetou, myslím,že kvetou asi v červenci i déle. Mě kvetou dlouho , čím větší trs, tím déle kvetou, protože se rozvíjejí postupně. (já to letos vysleduju),a chtěji hodně sluníčka. Dostala jsem je od babičky, ale co si vzpomínám, tak hned mi nekvetli, asi až druhý rok. :-) Jdu se mrknou na zahradu, jak jsou na tom, jestli už se jim tvoří pupeny. A co si vzpomínám, měla bych mít oranžové i žluté.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi tož tak to já se těším co to bude za krásu :)
Odpovědět
@kasha já ani nevěděla kolik je možných barev a květů těchto denivek. Díky tobě jsem se koukla na googlu a asi si ještě nějaké pořídím. :-) Za chvíli u nás v Č.B. bude HOBBY výstava, tak tam vyrazím . To je zahrádkářův ráj :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi juuu, to se máš,,, to bude krásy najednou,,, :)
Odpovědět
@kanavi ... to zas bude v álejích nablito ... ... se omlouvám ,ale pár x jsem byl na hobby jako skoroexemplář, takže vím jak to chodí ... Krásné jaro! PF
Odpovědět
@petrfrenk to je pravda :-D těšim se na kytky ...ale i to pivko
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha , kanavi Ahoj, tak já pár exemplářů denivek mám a má je také moc ráda. A z toho odkazu, jak jsi dávala, jsem si letos udělala objednávku, Pán psal na přelomu dubna květma, že bude posílat, tak čekám, co dojde. U denivek se mi osvědčilo a také to zdůrazňují, že když se sázejí, tak se nedávají přímo do jámy, ale udělá se jáma, uprostřed se udělá jakoby menší kopeček a kolem toho kopečku se kořeny rozprostřou. A pak mít trochu trpělivosti, potřebují dobře zakořenit, takže první rok to není až tak velké kvetení, ale druhý rok je už lepší a pak už to jede. Velké trsy se dají pak pěkně dělit a denivku můžete dát o kus dál.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tož to jsem také zvědavá co mi poslali, nebot jsem si objednala překvapení :)) a jak vidno, na každém kroku je potřeba se učit trpělivosti :),, a myslíš, že je mohu posadit do velikého svahu nad sebe?? a o tom kopečku v jamce jsem četla :) jen nevím jak veliký ten kopeček,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak jak kdyby mne tady včera četli a odpoledne přišla sms, že denivky posílají. A také mám překvapení, nemohla jsem vybrat...Když se podíváš na jednu fotku, kde mám stráň je tam fotka oranžové denivky , pak tam mám ještě jednu, ta zrovna nekvetla, kvete jindy. Takže já, já je mám ve svahu . Dám do fotek, jaké další denivky mám. Ten kopeček poznáš pocitově, prostě tak velký, aby se kořeny rozprostřely, a protože ty kořeny jsou u mladých malé, tak kopeček je taky malý. Kdyby jsi sázela už velký odkopek, když třeba půlíš obrovský trs, tak uděláš kopeček větší, podle těch kořenů.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 děkuji MOC :) také mi je posílají :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nejak je tu mrtvo! Co ste vsetci v zahradkach, ci na dovolenkach? :) My veru nedovolenkujeme vobec. Po 2 mesiacoch stavby sme uz na tom celkom dobre... Momentalne robime vodu a elektriku. Elektriku si nakoniec robim sam, lebo na francuzskch elektrikarov proste nemame peniaze - su prilis drahi. Stale cakame na polozenie stresnej krytiny - skridlu sme si uz vybrali (z obmedzeneho vyberu, kedze nam tvar aj farbu prikazali pamiatkari - plocha skridla, starocervena farba - burgundska). Aktualne domcek vyzera asi takto nejak....
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej ahojky ,,, ano, také jsem si všimla, že je tady hodně spavo :)) u mně skoro nic nového pro tuto diskuzi :) tedy také taháme vodu, elektřinu a vnitřní kanalizaci :)) to jsme na tom stejně :) jen tašky už máme na střeše asi 2 roky :-D, Váš domeček vypadá stále lépe a lépe. Vidím, že okna se povedla, terasa hotova, no paráda!!! šikulíci jste! kk
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej ahoj, krásně pokračujete, domeček pěkný a zajímavý...... jinak jako ty i Karin, i my taháme vodu a elektriku :-D a mezitím zdíme příčky... a tak... ;-)
Odpovědět
Ahoj všem...tak já buď pracuju na zahradě nebo fotim zahradu (přidám do albumu). Pak si zaskočim do mojí kanceláře (ve srubu) pracovat.Už Máme hotovou pergolu na dřevo - taky přidám do albumu. :-) , ...a tak vymýšlíme co dál...když už kolem srubu máme úplně vše hotovo... :-D @sidzej moc hezký domek :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi NOJO, Ivi, když máte vše hotovo,,, jste příliš rychlí :))) a ty máš ještě ukol - psí budka s terasou, ne? :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi to my nebudeme asi nikdy.. mít vše hotovo:-))
Odpovědět
@kasha to jo, to mám fakt v plánu :-) @jptn Jituš, taky jednou budete mít vše hotovo... my teď když vzpomínáme, jak jsme chodili procházkou na náš pozemek a nic tam nebylo... to už snad neni pravda :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :) tak to se fakt těším!!! a jsme na tom jako Jituš, máme tolik tolik dodělávek, které nás čekají, že to bude na desetiletí,,, na druhou stranu, je to asi dobře, nebot kdo se nudí, zlobí :)))))))) včera byli u nás srubaři a dali nám docela silný podnět k dalším vnějším úpravám,,, jestli to dopadne, tak to bude moc hezké :) si myslím :))))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi budete dělat boudičku?, pejsek nebude doma?? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ale, ten malý pupík bude určitě doma,,, ale proč by nemohl mít srub, když ho mají ptáčci, none? Ivi? :))) :-D to bude jistě letní sídlo, do stínu, nebot tam bude v pařáku vedro, ale neslunečno :))) :-D
Odpovědět
@jptn já chci udělat venkovní, ale to bude spíše na dekoraci. Karin ji má ve fotoalbu
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, neznáte šikovného kamnáře, který umí postavit šamotová kachlová kamna? Nejlépe z okolí Ostravska. :-) Děkuji. Biofire známe od Jitušky. A.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím pozdravuji,,, a snad nepamatuji takovou pauzu tady :) Dedukuji tedy, že si žijeme spokojeným a tvořivým životem a nidko nás nezlobí a neporovkuje :) Všechno šlape jak má,,, U nás určitě :-D Nkdo za nás nic neudělá a tak se těšíme, jak se zase o víkendu fyzicky vyrušíme ?.D DOTAZ: za kolik kupujete, Vy, kteří topíte převážně dřívím, 1 PRMR? A klidně můžete napsat tři cifry-tvrdé, mix, měkké. A ještě i jak jsou kusy veliké,,, Zatím jsem tady uměla najít 1 PRMR (prostorový metr) 990,- tvrdé, 890,- mix, 690,- mekké - 30cm nenaštípané. Děkuji za pomoc, při hledání optimální ceny palivového dříví. @vcelko - je mi líto, nikoho takového neznám. Asi bych gůúglila :-D kk, krásné mrazivé ranko :)
Odpovědět
@kasha Ahoj Karin, pokud je mekke za 690,- 30 cm tak se obávám, že je to dobrá cena.... Tady u nás o palivo totiž ani nezavadíš... Minulý rok jsem platil 600,-, ale za klády klidně i 70 cm v průměru a délka 2 m. To je pak docela dobrej tělocvik s pilou a štípacími klíny okolo takových hovad... jinak máš pravdu, omrzlo co mohlo, všechno šlape jak holky na Strážným ... Chilli tak! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Milý HORALE, Petře :) chili nechili, děkuji Ti moc! jsme to ale trouby, že jsme nezačali s dřevem dříve, ted jsme ve skluzu 2 roky :( aby bylo suché, žejo, Nějakou hromádku ze stavby máme, ale to prý je na začítek zimy tak tak :) a v zimě shánět bude asi non seance :) A to prodávají za 790,- měkké už naštípané :), za 1090,- tvrdé naštípané-rok staré,,, krásný mrazivý den! :) kk (p.s. jaké holky šlapou na jakým Strážným? to je ta známá cesta tam u Vás? :)))
Odpovědět
@kasha Karin, holky na Strážným... to je legenda ... to musíš kolem jet autem a pochopíš :-D :-D Je to směrem na hranice do Bavorska... tak už víš jaký holky? a dřevo tvrdé naštípané na cca 30 cm máme za 900 Kč s dopravou, ale prý jde cena nahoru.Vloni jsme také neměli vyschlé 2 roky, to se nedá nic dělat. Tak letos vezmeme tak na 3 roky dopředu, aby si to mohlo vysxchat.
Odpovědět
@vcelko Ahoj, tak ohledně kamnářů je cech - http://www.cechkamnaru.cz/. Je tam seznam členů. Jinak pokud můžu doporučit, tak určitě si vyžádat reference (2-3 roky používání) a zajít se optat jak jsou spokojeni (údržba , problémy). A taky by bylo vhodné trochu nastudovat jaké kamna chcete - lehká, těžká, se sporákem, hypokaust, ohřev vody, přikládání z místnosti, z chodby , atd. Ale to už určitě víš, když jste se rozhodli pro kamna.
Odpovědět
@kasha ... že by od pana Kawuloka A. z Dolní Lomné nebo odkud přesně byl....? Kdyžtak ho pozdravuj ... třeba si na mě vzpomene, když jsem mu prodal stroj za bratru 300´ € . Ten štípal pěkné buky... My teď máme dřeva tak na 5-6 let, zítra přijede majstr s traktorem a velko štípačkou, takže adieu palice a klíny, za nás pracují stroje! Ivo od koho to máte? Kdyžtak mi napiš di IP, díky PS: holek na Strážným ale ubylo -inu, i německý sedlák je v recesi .... PF
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?