Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Dobrý den,sem tam pročítám tyhle stránky, teď bych se ráda přidala.S manželem jsme si nechali udělat projekt na roubenku od firmy dřevomont. Teď řešíme stavební povolení.Máme s tím trošku problém,přes pozemek vedou drenáže a bojíme se,abychom nebyli vytopení,tak stavbu odláme zvedat.Necháváme si nacenit cenu dřeva u různých podniků a firma dřevomont nám baráček postaví. Musím říct,že to nebude levná záležitost, taky nám trochu vadí ta roční přestávka,protože máme momentálně stísněné bydlení.Ale už jsme se do toho jednou dali,tak to snad dokončíme, moc se na to těšíme. Chci se zeptat,jak ošetřujete dům třeba po letech?Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Pane Jelínku, počítáte s tím 1. červencem ? A co ostatní ? Zdravím další nadšence pro sruby
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Pane Jelínku, děkujeme za pozvání :) Od 15. odjíždíme na dovolenou také (tak třeba se potkáme někde ve světě - to by byla náhoda :-D ) ;) Zapíši si Vaše tel. číslo i mail a na návštěvu rádi přijedeme :) Prozatím ještě jednou velké díky ;-) Petra Páclová
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Zdravím další nadšence staveb z masívu :) drenáže z polí? to sice není nej, ale dřevěná stavba musí být tak jak tak nejmene 20cm nad zemí :) Dřevomont neznám, tedy nemohu soudit jak je to drahé, ale ještě než to všechno spustíte, zkuste porovnat ceny místních (zde v tomto vlákně) roubenky na m2, aby jste věděli,,, vždy je super mít více cen a zorientovat se. Roční přestávka - hmm - nevím přesně co tím básník myslel, nebot i zděné stavby musejí promrznout, jen ty rychlokvašky montované jsou do týdne pod střechou, ale není to nic co by bylo zdravé :))) Základy jsou za měsíc a roubenka se střechou klidně za další měsíc a můžete budovat v klidu vnitřky,,, :) Sice nepatřím k bydlícím, ale domnívám se, že cca po 7mi letech se bude obnovovat jeden nátěr. Tedy přeji úspěšné stavění a krásné bydlení :) kk
Odpovědět
@kasha S tím počítáme tak nebo tak,že základy budou vyšší. Roční přestávka je zdůvodu sedání si stavby a v této době se nesmí právě nic s domem dělat, takže ani vnitřní příčky, an okna,dveře,jakákoli instalace,prostě rok stojíme,můžeme max.dělat okolo domu,což je samozřejmě taky potřeba,navíc máme půl ha pozemek,takže práce bude i tak dost. Ráda bych se zkusila zeptat i jinde,ale tato firma už s tím počítá,máme k nim důvěru,myslím že patří ke špičce,co se týče dřevostaveb (dřevomont az, rožnov pod radhoštěm), akorát si necháváme dělat kalkulace na dodavatele dřeva. U nějaké firmy jsem četla,že spodní stavbu dělá z modřínu,až pak ze smrku,prý je modřín odolnější vůči vodě ??
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery zdravím. roční přestávka skutečně není nutná. Zkus se poptat jinde. Můžeš pracovat jak chceš, jen všechno co se dotýká dřevěných stěn musí mít odstup a možnost sesychání. Zkus tady jitušku, ta te´d staví roubenku a jen co stavitelé roubenky odjeli, vrhli se do práce. Modřín je skutečně výborně odolný vůči vodě, dává se spodní kláda. Na celý dům je asi dražší? toto nevím. A asi mluvíme o jiných stavbách, když dřevomont je špička :)) Možná v roubenkách. Důvěra je v tomto samozřejmě dost důležitá, ale viděla jsem pár spálených, tedy ostražitěji a není nic proti ničemu, když Vám to nacení i jiná firma. Ani Vaší firmě to nemůže být proti srsti, aspon uvidí, že si to hlídáte :) Ale to je jen můj postup :) Krásný den, kk p.s. zkus si přečíst naše vlákno, zjistíš, že do práce se pouštějí úplně všichni :) hned po odchodu montérů masívu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Ahoj já jsem ta Jituška :-D jak píše Karin... opravdu nevím proč by se rok čekalo s dalšími pracemi, .. spíš to asi bylo myšleno, rok počkat s bydlením, nemá se hned naplno topit... ale nevím, do roka skoro stejně nikdo nebydlí,,, ve stavbách z masivu.... a co se týká prací, ty můžeš klído dělat hned, protože nic nesmí být napevno spojeno s masivní konstrukcí, přesně jak Karin píše, je jedno , jestli u srubu nebo roubenky, takže můžete začít makat hned!!! To Vám měla firma zdůraznit..... Jinak firmu neznám.... a my první dvě prahové klády z modřínu máme
Odpovědět
@bilbery pokud chcete mít jistotu, že si dům nebude sedat, počkejte s těmi příčkami ještě radši tak 5 let ... Nechci být jízlivý, ale pokud vám ta firma tvrdí, že to jinak nejde, nepřijde mi to až tak ... ehm, jak to říci, ... košer. Spousta prací jde dělat bez příček a taky sedání je nějak definované, každý tady to řešil a myslím že kvůli tomu nestál nikdo. Jinak jsem viděl celou roubenku z modřínu a bylo to krásné! (Janovy roubenky). Drenáže polní (klasická ta "cihlová" trubka, asi 5-hranná), jsme pod naším domem překopli dokonce 2, je to detail, jsou-li tam 30 a více let, asi budou stejně asi rozpadlé nebo nad vámi přerušené... Tož hodně štěstí a snad uvidíme fotky! A nezaprší a nezaprší ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Milá Esmeraldo, když jsem četl příspěvek za příspěvkem, že "srubáci" nemají čas se u nás ukázat na onen 1. červenec t.r., kdy budeme ve srubu bydlet přesně 5 let, řekl jsem si, že nebudu nikoho nutit. Pokud někdo přijede, naše vrátka jsou pro každého otevřená. Jak je známo, vstup je jednoduchý - co nejmenší kytka, kterou lze zasadit do skalky či jinak (podotýkám, že mám zásadu sázet co nejmenší - nejmladší - výhonky - abych měl možnost se o ně starat a sledovat, jak rostou), kdo přiveze kus buchty, bude pochválen, ale není to nutné. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak co strakapoud? Vím že pro někoho je to "nepřítel"-jo do izolovaného paneláku se tak krásně buší ;-) ALe úplně chápu tvůj pocit. Taky si na podbné vzpomínám.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jojo, bráška mi říkal, že jeden takový krasavec se mu zabydlel pod polystyren :) ale ten muj takový hezký,,, poprvé jsem měla možnost třímat v rukou živého divokého, omámeného :( ptáčka :)) uvidíme dnes, bud tam bude tuhý a nebo odletěl, ale vypadalo, že mu je líp, nbeot se přetočil a hodil hlavičku pod křídlo,,, večer dám info :) také Ti tam nalétávali? kk
Odpovědět
@jptn no pokud se jedná o stavbu se surového konstrukčního materiálu, tak tam požaduje roční přestávku, u jedné firmy jsem se dočetla o 6 měsících,jinask nikde nic. Tak nevím, ale musím přiznat, že si neumím představit,jak by jsme příčky nepřidělávaly přímo k dřevěné stěně, nebo jak se řeší okna,dveře? Jako určitě si to chce sedat. oni tam během toho roku chodí stavbu kontrolovat a nějak ji snižují nebo co..Když jsem se ptala,jestli tam můžem dělat aspoň třeba rozvody elekriky nebo tak,tak prý nic :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
U nás je šíleně strak, fakt se klidně sejde i deset kousků. Strakapouda jsem viděla, jen že chvíli pobyl (to červené bříško :-) Jinak, pořízením koček množství ptáčků rapidně ubylo, bohužel. Ale kočky jsem nikdy neplánovala, zůstaly tam po sousedovi, který odešel a my neměli to srdce nepostarat se o ně.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery stavba sedá minimálně 5 let!!!!!v tom případě, jak píše @petrfrenk , dřív se do ničeho nedávejte, pokud je firma tak špičková, tak vám měla vysvětlit, že vše, okna dveře, voda, odpady do podkroví, komín, atd, musí být uděláno tzv kluzně, aby to sedalo zárověn se stavbou, příčky volně, néé ke stěnám... nahoře též néé ke stropu, musí být velká dilat. mezera..... píšeš, že si to neumíš představit.. my si to představit tady umíme,, protože to všichni již v reálu máme ;-) pročti celou diskusi, někoho navštiv, kdo staví, kdp byslí.. i od jiných firem.....
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery a povolují se šrouby podle měrné latě.... kdo se to naučí tak i bez ní :-D podle toho jak se stavba sesedá.... více sedá na jižní straně.... to patří k základní" údržbě takovéhoto domu.... po těch prvních min. 5 let
Odpovědět
Profilova fotka
to bilbery: Pan Bernat nám udělal všude (nad okny, dveřmi, příčkami) jakési "zástěrky", které si sedaly s trámy a vlastně se zasouvaly, takže nikde nevznikl žádný problém. A bydlet jsme začali v den, kdy stavbu dokončovali. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Pokud jsou příčky také ze dřeva (sruboviny) sesychají spolu se skeletem. Pokud jsou příčky vyzděné, stejně se nikdy nikam napevno nekotví. Fakt to sesychá dalších 5 let, a těch 20-25 cm není problém. To by se muselo čekat dlouho. Takže co si vybavuji, rozhodně se vyzdívaly příčky, pak se dělala v přízemí podlaha , brousilo se (manžel to chtěl mít začištěné podle sebe)...Nestálo se. My měli úplnou pazu přes zimu, někdy na podzim -listopad -udělali hrubou, pak jsme dali do otvorů oken a dveří plachty a barák "zavřeli" do jara. Měli jsme tu možnost-nic nás nehonilo a pak tenkrát napadlo šíleně sněhu a k nám byl masakr dojít. No aspoň ten sníh pěkně zatížil střechu. Teď jsem se dívala na fotky, jé to bylo takové smutné, ten baráček jen s otvorama a žádné okno , štít neuzavřený ...
Odpovědět
@jptn Ano,tomu rozumím, byli jsme samozřejmě v několika roubenkách ,ale buď to bylo s tou roční přestávkou nebo byly z vysušeného dřeva,tudíž nesedaly.I když teď byl manžel v jedné roubence,která sedala,i když byla ze suchého dřeva.Takže dle vás,je ta roční přestávka zbytečná,stejně to bude pracovat pár let a nebude možné všechno dělat natěsno.Ještě to prodiskutejem a zkusím si nechat udělat ceny i od jiných firem a zeptat se na tu přestávku. Ale nechci aby to od nás byla podpásovka,že nakonec oslovujeme jinou firmu ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery PROSIM TE, podpásovka je to od NICH, když Vám tvrdí něco, co není pravda, pakliže jsi nám popsala přesně co a jak :) V žádné masivní stavbě se nic nemůže připevnit natvrdo, všecho klouže v drážkách,,, a to navždy, nebot dům pracuje stále,,, ve vlhku nabere vlhko a pak při horku ho pouští do interiéru a i proto je uvnitř super. Dej si do vyhledávače sruby a roubenky a uvidíš, že vaše firma tam neexceluje. Také je časopis sruby a roubenky. Ptej se co největšího množství lidí! Utvrď se v tom, kdo má pravdu. My to stavíme, víme o čem mluvíme :) Někteří (závidím malinko) už bydlí!! Sloupy si od oka povolujeme sami :), kdy vzpomeneme. A jak napsala morana, v tuhé zimě se tam dělalo fakt blbě, až po instalaci oken,,, - Okna - musí instalovat firma, která to umí! a nad každý otvor přijde sedací mezera, vyplněná izolací a zakrytá obložkou! Nevím co všechno jste si nastudovali, než jste se rozhodli, ale máte ještě dost času všechno zvážit. je to větší investice, jak jsi psala, tak hodně uvažujte a HLAVNE, firmy chtějí prodávat, mají málo práce, ale nejsou vždy pravdomluvné :( tak pozor na to, čím tedy neříkám která je jaká, každé se podaří nějaký husarský kousek :) jsem ve stavebnictví a vidím to denně! ostražitost je na místě a nejlépe se dozvíš věci u lidí, kteří jsou sdílní a nelákají z tebe prachy :), tak štěstí Ti přeji!!! kk
Odpovědět
@bilbery ... ale jinak ty postavené domky mají hezké, ať nemáš pocit že jenom haníme. Hezky pasují do kraje ... když si přečteš moje příspěvky, pochopíš jaký jsem v tomhle ohledu puritán .. tak se tady s Karin špičkujem, že brouku? - ona s těmi sotva oloupanými větvemi a já s trámky jak když střelí ... ... a prší stále ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk HELE brouku, dřevostavby az jsou firma se kterou jsem se už setkala, jestli se nepletu, mají pocit, že jen oni umějí stavět tyto domky a SRUBY - krásné veliké kulaté, chránící letokruhy, dávno před roubenkama v krajích stavěné!!! :-) tak ty nestaví vůbec, nebot by jste si rozuměli a také proto, že když u nich klikneš na srub, tak zjistíš že je to roubenka s přetaženými hranolečkami (vypadá na to, že uvnitř mají nějakou vatu :)))) a dokonce jsou tak dobří, že "sruby" staví i z vyschlého dřeva :),,, jojo jestli se nepletu, vede je konzervativní roubenkovec :-D, ale na oko stavby vypadají skutečně hezky a cítím, že za to chtějí dost velké prachy, jestli se nepletu :))... jinak u nás nezaprší a nezaprší, když sadím kytky musím zalévat díry ... :-D @bilbery tedy velmi velmi vřele doporučuji navštívit několik dalších stavitelů. Věřím tomu, že ve Velkých Karlovicích, asi v chráněném území se musí stavět roubenky, tam nic jiného úředník nepovolí. Věřím tomu že to umí! Zkouška na ně: firma, která si stojí za svými tvrzeními nebude mít nic proti, když si otevřeně necháte nacenit jinde, dělá se to běžně a je to nejstandar.postup. a už toho nechávám :)
Odpovědět
Děkuju za komentáře, každopádně se poptáme více firem, nejaraději bych někoho navštívila,kdo v tomto domku bydlí aspoď těch 5 let,ale nemůžu přece někomu zvonit na zvonek, že jdu na návštěvu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Bilbery , fakt se jich často ptej. Klidně ti může přijít, že je to blbost a třeba to tak bude i znít, ale ptej se. Já si vždy říkala, že můžu vypadat jak trubka, ale je mi to jedno, já se klidně ptala. (třeba jsem se ptala, zda není dřevo radioaktivní-běžela fáma-ale bylo to i v televizi, že se vozí levné dřevo z Ukrajiny, které je zamořené ) Pan Koudelka na mě koukal (a manžel taky :-D ), ale co, zeptala jsem se. Jak firma pozná, že tam na druhé straně je někdo, kdo se ptá, načítá všude možně, je to jen lepší. A už dávno neplatí, že ženská se má starat jen o svačinky ;-) (prosím, berte to jen jako nadsázku)
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery můžeš takto zazvonit, my jsme to tak dělali a všichni byli velmi vstřícní a milí! opravdu! :) a panu Koudelkovi z OK PYRUSU zavolej, to je veliký odborník :) - samozřejmě nejen!! ale vydali tu knihu, tak co, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak si představ, jak mi došly ty denivky , tak jedna má první poupě. Na to , jak to byly malé odkopky, jsem si říkala, že až tak příští rok.. A měla by to být Cherry Eyes Pumpkin-oranžová s jemným červeným kruhem kolem středu. Já celý jeden večer hledala různě po netu, jaké barvy mi vůbec u těch 14-ti kousků poslal:-) Popsal je fixou na listy ...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :)))) aha, tak já jsem nic nehledala, protože jsem si objednala 10 ks jako překvapení :))) tak to bude moje veliké překvapení a už sedí v zemi a ted je vidím v zahradách a teta mi říkala, proč jsi neřekla, je to jako plevel, nemohu se toho zbavit :-D a Ty jsi si objednávala tak moc kusů, jo? :) no to bude nádhery!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já jsem taky objednala to překvapení. Mělo to být 10 kusů a nakonec přišlo 14 kusů. A jak jsem viděla popisovačem napsaná jména, okamžitě jsem začala googlit. Protož epak podle květů bych to nezvládla-to jsou takové mini rozdíly, že by to nešlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 no toto :))) mně tedy také přišlo povícero, udělala jsem z nich 11 trsíků, ale jména jsem tedy měla-neměla? no nevím,,, koukni na listy :) to je sranda :) pro mne to tedy překvápka :)))
Odpovědět
@bilbery ahojky, taky se přikláním k tomu navštívit více firem,než začnete. většinou mají i hotové sruby, které je možno navštívit....a hlavně: jsou to VAŠE peníze, kterými budete plati, takže se neohlížej na to , jestli by jsi oslovenou firmu podrazila, kdyby jste se rozhodli pro jinou. :-) .Ale vzpomínám si, že naše firma také nejdříve mluvila o roční přestávce, ale nakonec žádná přestávka nebyla. Pracovalo se pořád. Taky nechápu smysl roční přestávky.Teď když bydlíme, tak už jen povolujeme rektifikační šrouby na nosných sloupech. (srub pořád klesá a bude ještě 2 roky.) @kasha @morana128 tak holky, už jste mě také zbláznili s těma denivkama, tak se na internetu poohlížím po jiných barvách. Kde to objednáváte? :-D
Odpovědět
No,ptala jsem se i ve firmě ok pyrus,jak mi bylo doporučeno a potvrdil mi přestávku. On je asi srub něco jiného. Jde hlavně o vysychání dřeva než o samotné sedání si.Asi tomu neutečem.Ale oslovila jsem i jiné dodavatele.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?