Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery opravdu není na co čekat,,, je velmi důležité se správně ptát,,, každý srubař řekne, že je potřeba nechat sedat stavbu, ale je to myšleno před bydlením a ne pracováním na věcech, kterých je mraky...
13. čer 2012 v 15:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi Ivuš, přesně tam jsem objednávala také a jestli vyčkáš, budeš mít mraky denivek emoticon)) podle tety se toho nebudu moci zbavit emoticon
13. čer 2012 v 15:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @bilbery Zdravím nováčka, a nedá mi to, také se nezapojit. Stavíme srub, 2 roky, jsme před stěhováním.
Máš pravdu, srub je opravdu něco jiného než roubenka, ale právě opačně, co se týče sedání. emoticon Roubenka sedá mnohem méně, neb je z menších klád než srubovina. Takže srub sedá mnohem déle a mnohem více, ale i tak se v něm nedělá žádná roční pauza bez prací úplně. A v roubence už vůbec nemusíš. Naopak, pokud např. budete mít betonové podlahy, je dobré udělat rozvody a betony co nejdříve, aby vše vysychalo co nejdříve. To přeci pochopí i laik, že je hloupost nechat stavbu rok vysychat a pak dělat mokré betony a mokré zdivo(příčky). Pokud firmy mluví o nutné pauze, myslí tím zejména neuzavírat stavbu napevno (okna je lépe osadit opravdu až za rok), nestěhovat se hned a netopit první zimu apod. Ale spousta prací se uvnitř může dělat i při vysychání. Opravdu si zajděte k někomu kdo bydlí, všichni se vám rádi pochlubí jak pěkně bydlí. A vyptejte se. Ještě jsem neslyšela o srubákovi či roubenkáři, který by nepřijal zvídavou návštěvu !!! emoticon
13. čer 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 Toto jsem dostala odpověď od 3. firmy co dřevostavby provádí:
Při technologii roubené stavby ze surového smrkového řeziva musí být zcela jistě po montáži hrubé stavby ( roubené stěny, stropní trámy, krov, rámová konstrukce štítů, záklopy štítů, těžka střešní krytina ) nastat přestávka ve výstavbě. Naše firma dodržuje minimálně 6 měsíců. V této době surové řezivo vysychá a celý dům "sedá". Podle hustoty řeziva je sednutí domu 8-12 cm, tzn., že při 11 šárech trámů roubení venkovní stěny dojde k sednutí o cca 1 cm na 1 vodorovný trám. V technologické přestávce kontrolujeme sedání a děláme tesařské úkony pro správné sednutí domu a zamezení nepožadovaného dotvarování dřevěných prvků. Dle mého názoru pokračování ve výstavbě bez přerušení má za následek "nezamknutí" rybinových rohových spojů, nedotlačení na pevné spojení nosných prvků a škody na materiálech vnitřních skladeb konstrukcí.
Roubené stavby bez technologické přestávky se provádí z lepených profilů BSH, KVH. Zde je případné drobné seschnutí eliminováno stahovacími tyčení ve stěnách roubení. Tato technologie je však o dost dražší právě použitím lepených trámů.
Moc ráda bych ji nedělala,možná že ty betonové podlahy bse budou moc dělat, lae když jsem dotazovala jen na rozvody, tak mi bylo řečeno, že ne.Je to zvláštní, co říkáte a stavitelé zas něco jiného. O víkendu se jdeme podívat do jedné roubenky, která je ovšem stavěna svépomocí, ale vím, že taky měli pauzu, ale nevím jak velkou.
Každopádně děkuji za rady a názory emoticon
14. čer 2012 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery Co na to říci? Psala jsem to výše, že záleží na co a jak se ptáte. Kdybych se ptala těch firem já, mám jinou odpověd. Jde o to, že my tady máme zkušenosti. Osobní, vlastní emoticon Za smrkové roubenkáře je tady Jituš a když se podíváte na její fotoalbum, tak makají přesně ode dne, kdy jim předali roubenku,,, a stavba vesele sedá a na nic nečekají, protože NEMUSEJI! (další roubenky tady máme z cedru a tam se už dokonce bydlí!!! petrfrenk déle, druhá roubenka je velmi zajímavá, moderní, krychlová---pavelk) My si stojíme za svým a Vy naložte jak to nejlépe cítíte. emoticon, vše dobré!!
kk
...a nezaprší!!!
14. čer 2012 v 07:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @bilbery
No, podle mě ta odpověď moc smyslu nemá. Jak chtějí ovlivnit "zamykání" rybinových spojů, když už je sroubení hotové, střecha nahoře a nosné sloupy samozřejmě instalované. OK, maximálně pochopím doporučení neinstalovat okna a dveře, to bych byl pro, ale pokud si nazalijete betonem "štelovací" patky nosných sloupů v domě, klidně přeci vevnitř můžete dělat. Jak už bylo psáno, stejně se všechny konstrukce vevnitř dělají "klouzavě" po zdech, evtl. zcela nezávisle na nich, takže to doporučení je opravdu zvláštní. Jak psáno my neměli smrk, ale cedr, který je opravdu stabilnější, takže nám stavba sedla (přesně jak řekla firma) o ca. 6 cm. A nejedná se o lepené trámy.Příčky jsme udělali ca. 1/2 roku po hrubé stavbě roubení, ale i kdyby to bylo měsíc bylo by to jedno - pod trámy jsme nechali oněch 6 cm vůle a po definitivním sednutí jsme zbylou škvírku zalištovali. Možná je to vidět na fotkách. Jinak vše se dá dělat - podlahy, rozvody, stropy ... Stahovací tyče ve stěnách nejsou, ale vždy nepravidelně 3 trámy byly svrtané a probité dubovým kolíkem.
Nevím...
Kdybyste jeli do JČ nebo na Šumavu, tak můžete vidět jak to vypadá po 4 zimách intenzivního bydlení, klidně napiš.
hodně zdaru
PF
14. čer 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @petrfrenk Na fotky jsem se dívala, roubenka vypadá moc dobře a kde přesně na Šumavě? Manžel tam jezdí pracovně do Sušic a okolí.
14. čer 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @bilbery
ca. Vimperk - Husinec
PF
14. čer 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
juri_
1
Registroval se 7. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
juri_
1
Registroval se 7. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 31 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
 @bilbery jestli můžu taky reagovat, tak podle tvých příspěvků si budete vnitřek dodělávat sami. Jestli to ty firmy nemyslí tak, že když to budou stavět na klíč celé. Pak by nemuseli mít s tím tolik práce. Postaví stavbu, a když se tam nic nebude dělat a tak během té přestávky se nemusí starat o kolik to sedá. A za rok na to vletí firmy a udělají to rychle. No to ale taky o něčem značí.
14. čer 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @juri_ hmm hmm, jediné co mohou firmy udělat je to, že po roce tedy budou nad příčkami pamatovat na menší prostory emoticon jinak absolutně nic,,, i ta okna se monou dát hned, ale je s tím trochu více práce! emoticon
kk
14. čer 2012 v 11:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @juri_ Jsou schopní nám to udělat na klíč, ale necháme si dělat jen hrubou stavbu a zbytek sami. Během té roční přestávky to jezdí kontrolovat a povolovat.
14. čer 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @bilbery a pak....ty zbývající roky?? já pořád nechápu, co se tak zásadního stane za ten pořád " omílanej" rok??? emoticon
14. čer 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @bilbery Ahoj, právě jsme dodělali hrubou stavbu. Klidně můžem pokračovat v druhé etapě vnitřků, t.j. rozvody, příčky, podlahy. O povinné přestávce není ani slovo.
14. čer 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
    Bartošovice v Orlických horách, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
    Bartošovice v Orlických horách, Česká republika
 @bilbery zdravím- v říjnu 2010 proběhla těžba (modřín,smrk),únor 2011 hrubá stavba u firmy,květen 2011 rozebrání , převoz a následně stavba na pozemku, ihned poté jsme začali (svépomocí) vnitřní práce.Pokud je to možné tak spáry mezi trámy vyplnit co nejdéle( lépe to vysychá).Silvestra jsme už trávili v naší vysněné roubence.Podkroví příčky mám ze sádrokartonu sem tam nějaká prasklinka se ukáže (prostě to bude pracovat ještě dlouho,kdybych se měl rozhodovat někdy příště tak jdu raději do palubek) jinak stavba nebyla nic levného takže ji máme i na pronájem
více na - http://roubenka-upotoka.cz/
14. čer 2012 v 17:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @lubki My bychom rádi vnitřní příčky z ytongu. Roubenku máte krásnou, takovu tu typickou. my ji budem mít krapet modernější. Naceněnou ji máme na klíč na 5mil., ale tam se doufám nedostanem. Můžu se zeptat, na kolik vás to přišlo?
Mám nějaké nové informace od jiných firem, že něco se snad dá dělat, ale rozhodně ne, roubenku komplet dokončit. Spíš to asi dopadne, že budem stejně dělat venkovní úpravy, studnu, jímku. Je to zvláštní co my říkáte a co říkají firmy. Každopádně o víkendu jedem k jedněm majitelům roubenky na prohlídku,tak uvidíme co nám řeknou.
14. čer 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @lubki tož to jste ti hodně pospíšili!!! to bych se krapet obávala, nebot říkají, že první topnou sezonu je třeba topit pozvolna,,, ale Ty jsi nepsal, že jste tam bydleli, ale byli pouze na silvestra, vid? a to je něco jiného emoticon
@bilbery 5mg je docela pálka, ale velmi velmi těžce se posuzuje, když neznáme zda je to podsklepené, jakou má domeček obytnou plochu, jaká bude střešní krytina, jaké okna(někteří dají plast,,,) a podobně. Ceny firem jsou většinou podlezené :( tak to dnes chodí,,, Jinak nahoře se ytong nehodí, nebot podlaha není stabilní a lubki psal o podkroví emoticon Dole jsou ytongy v pohodě. emoticon,,, a domeček hezounký.
kk
14. čer 2012 ve 22:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @bilbery
No cena je velkorysá ... dům se až tak velký nezdá ... kdyby ti to nevadilo, mohla bys mi do IP napsat cenu jenom hrubé stavby, toby mě teda zajímalo....
Jinak pěkné ráno, mám podezření, že nás v noci pro změnu navštívil přízemní děda Mráz ... ach jo, on si nedá pokoj ...
PF
15. čer 2012 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @kasha je to částečně podsklepené, zastavěná plocha 149m2. Je mi jasné že firmou je to naceněné na víc, navíc berou průměrné ceny za materiál a průměrné ceny za práci. Dík za radu s ytongama v podkorví.
15. čer 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @bilbery dolní příčky máme taky z ytongu, nahoře bude sádroš...... zkusmo jsme ho nechali nacenit( že by si manžel odpočinul emoticon )ale vypadá to, že to bude zase na něm..... a synkové pomůžou emoticon
15. čer 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery tak to je středně veliký domeček, (není v tom započítané zakryté stání pro auta?) Ono v tom stavebnictví je to velmi těžké s těmi cenami,,, dá se nacenit domeček stené velikosti klidně o nějaký milion výš níž, nebot záleží na materiálech které chceš použít na dodělávky!! No a samozřejmě cokoliv Ti bude dělat firma, tak se to zdvojnásobuje (přinejmenším), doprava hraje velikou roli v cenách, velikost firmy hraje roli - peníze na administrativu se musejí započítat, nikdo nebude dělat zadarmo. Máme podobný rozměr domu a také částečně podsklepený. Projektant a odhadce nacenili na 7mg emoticon, kamarádi říkali totéž, všechno kromě hrubé stavby si děláme sami a jsme přes půlku... argumenty typu - všechno mužeš reklamovat u jedné firmy - nestojí za ty prachy!!! LEDA, že bych měla opravdu hodně peněz, tak to tak řeším a nepracuji a hlídám. To jde také! Ale takoví lidé většinou mezi nás nepřicházejí emoticon))
tož a mějte krásný víkend...
15. čer 2012 v 09:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @petrfrenk s těmi příčkami jsme to tak měli my, dokonce jsme začali týden po dostavění roubení. Myslím, že logicky znějící rada je první zimu netopit (ikdyž v případě cedru prý ani to není nezbytně nutné), což ale neznamená první rok nic nedělat...
15. čer 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 V týdnu, jak lilo, nám dělali přípojku elektriky, ,,rozprasili" celou cestu, zničili sousedům plot a zahradu. To nám to pěkně začíná, myslím,že jsem tímto dostavěli. s takovou už nám to neodsouhlasí ani za zlatý prase emoticon .
17. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @bilbery neboj.. vidělas v mém fotoblogu, když dělali přípojku nám?? emoticon museli to uvést do původního stavu, bylo to ve smlouvě....
17. čer 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
 Zdravim vospolok, dufam, ze sa vsetci mate dobre, ja moc nestiham citat ani pisat, dom napreduje velmi rychlo, uz mame konecne aj strechu. Elektriku robim sam, co je celkom sranda emoticon Do konca jula by mal byt dom hotovy, tak drzte palce, nech stravime este polovicu leta uz v novom...Aktualny stav je takyto:
17. čer 2012 ve 23:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sidzej ahojky ahojky,,, to jsou tedy fukoty že až!!!! nezdá se Ti to divné, tak brzo bydlet? emoticon to tedy nenene, technologické pauzy jsou kde? emoticon,,, tuším že jsou to jiné stavební postupy, tak tiše malinko a v dobrém závidím emoticon držím palečky a ještě jednou, vypadá to moc hezky!!!
kk
18. čer 2012 v 07:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sidzej ahoj, no krásnéééé, a v bydlení nás všechny předběhneš emoticon
18. čer 2012 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
  • Již bydlím v domě
    Francie
 @kasha @jptn Nahodou technologicke pauzy mame aj my. Nasi tesari uz 2x boli doma (v Portugalsku) na dovolenke na 10 dni. Celkovo pocitam, ze tak 30 dni stal dom bez prace. Zatial to teda vychadza na 2.5 mesiaca prace....este to ale vidim na minimalne mesiac, mozno mesiac a pol. Cakaju ma potom este upravy vnutorne, potrebujem osetrit drevo zvnutra, parkety prebrusit a "vitrifikovat" lebo nam ich daju v "hrubom" stave, kupelku robim s bratancom sam, kuchyna nam pride zo SR, tu budeme spolu montovat a o zahradke radsej ani nevravim. To bude projekt na "podzim" emoticon Fotku zahrady sem radsej nedam, lebo to aktualne vyzera ako na smetisku :( Takze byvat mozno budeme skoro, ale na 100% to este dokoncene nebude...to asi nie je nikdy, ze jo? emoticon Pekny den vsetkym...
18. čer 2012 v 08:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sidzej NO PRAVDA,,, to by nemělo skončit nikdy, nebot když se začne člověk nudit, vymýšlí ptákoviny a to nedělá nidky dobrotu emoticon a zahrádka, jak mi bylo sděleno je na několik let začátek, aby to nějak vypadalo, ale jinak je to na stále, a to je dobře emoticon a domeček občas natřeš emoticon,,,
kk
18. čer 2012 v 09:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 Mám dotázek: čím jste natírali dům, myslím vnitřní a vnější impregnace a dělali jste si to sami, je to náročné? Má to nakalkulované na 20000 (vnitřní) a 60000 (vnější - Delta hydrostop plus 9.04). Když jsem to počítala,vyšlo mi to na 10tis a 2,5tis.
18. čer 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery Koukla jsem na tu deltu a vypadá zajímavě. Nevím kolik stojí a kolik dají slevu, když toho odebereš více. Podle jejich spotřeby můžeš předběžně určit cenu za materiál a přidej si třetinu - tak nějak to vychází v reálu.
Valná většina z nás jsme natírali domeček také přírodními oleji. Pár nás to má kreidezeitem. (Zkus si přečíst toto vlákno emoticon ) Natírání myslím, že není náročné, jen musíš všude dosáhnout. My jsme si to dělali sami. (jejich cena se mi jeví jako docela veliká, ale neznám cenu olejů)...
kk
18. čer 2012 v 11:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš