Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @bilbery Myslím, že s těmi technologickými pauzami je to: "my o koze a ty o voze" emoticon protože ty důvody, co ty firmy uvádí jsou trošku prapodivné emoticon proč nemůžu dělat rozvody, když čekám až se uzavře rybina? to přeci spolu vůbec nesouvisí. emoticon emoticon Cokoliv, co mi nezablokuje sedání stavby dělat můžu. Nebo ti pracanti nechápou, co je to dilatační mezera?
Natíraní je jedna z prací, které si opravdu v pohodě můžete udělat sami. My moc stavaři nejsme, takže většinu řemesel raději necháváme zkušenějším. Ale nátěry zvenku jsme zvládli v pohodě, je to příjemná práce. Jen dbej rad výrobců. Venku máme kreidezeit, uvnitř Osmo.
Počítej, že jestli budete dělat jímku a studnu, je to spousta výkopů a i betonu, cena dosti naskočí.
18. čer 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 Ahoj všichni, nějak nestíhám číst ani psát... Karin zrovna mi hraje Tomáš Klus(pánu bohu do oken).. to je superemoticon Mrkněte na toto: http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/google-street-view-zverejnuje-fotky-lidi-v-choulostivych-situacich.html
já jsem našla opravdu několik známích, sice jsou rozmazané obličeje, ale je to docela síla. Jedno naše auto dokonce nemá rozmazanou značku...(i když obličeje a značky mají být neviditelné).. no soukromí už asi v tomhle světě mít nebudeme.
Včera v noci tady bylo šou. Takovou bouřku jsem ještě nezažila, Voda nestačila odtékat,takže i když jsme na kopci ,zahrada plavala. jezero přetékalo..Tak zatim se mějte.
21. čer 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi Ahojky Ivuš,,, jojo, docela ho hrají, i když už malinko méně, než před nedávnem emoticon koukla jsem na ten googel a to je tedy mazec, co tam všechno jo!!!! kolem našeho tedy nejeli, ale všechno ostatní jsem našla!!! fakt zajímavé! a takové přírodní jevy jste měli? my nic, jen nad ránem začalo tak nějak trochu pršet, ale už zase paří!! emoticon
Vyfoť to plné jezírko, to bude zajímavý fotka!! a krásný den všem:
kk
21. čer 2012 v 10:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @kasha
@kanavi
... u nás bouřka dobrá, ale žádnej extrém, zato nalilo 8 cm vody.
Takže nám na NÁŠ pozemek za včera spadlo 400 tun vody - umíte si to představit ... já ne ...
Ale už je zase prádelna.
Ten google je fakt zajímavej - venku nejsme, ale každý detail na našem domě je moc pěkně vidět. A jaký mám dřevo na štípání...
Jinak z hlediska budoucích zlodějů nebo vandalů - NEOCENITELNÉ!!! Skoro bych dal nějaký podnět, že mi lezou do soukromí ... nevím, ale nadšený z toho nejsem .....
...se mějte, vši dřeváci!
PF
21. čer 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk tak pošli odkaz, ať Ti projdem domek i se zahradou,,, my tam tedy nejsme emoticon
kk
21. čer 2012 v 10:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @petrfrenk přesně tak, já z toho taky nebyla nadšená, ale nic s tím neuděláme. Z jedný strany je to pěkný, takhle si prohlédnout celé ulice ...ale z druhé strany to není dobrý emoticon
@kasha to je divný, protože to focení probíhalo vloni a u nás teď v dubnu.Takže by jste tam měli být. A nebo to nemaji ještě všechno zdokumentovaný.
ještě k tej buřině...v Č.Budějovicích prý zkolabovala v noci doprava a teď mi psala kámoška z Hrdějovic, že tam měli na silnici půl metru vody a druhá kámoška z Hluboký, že je tam někde na silnici sesuv bahna. Takže se tu odehrávalo ródeo a já ráno přijdu do zahradního domku, který je napojen na garážovou pergolu a tam stál 1 cm vody. Musel se tam dostat přes beton odspodu. Není to tam odizolované. emoticon
21. čer 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi emoticon Ivuško do naší ulice nezajeli emoticon a celé zprávy jsou o tom, jak to bylo tam u Vás veliké emoticon)
21. čer 2012 v 19:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kanavi My jsme to dnes dopoledne z Hrdějovic na Hlubokou projižděli, bylo to asi fakt dost hustý. Už měli odbagrovanou téměř celou délku silnice, všechny příkopy znovu protažené a u silnice hromady bahna. emoticon Tak jsme se báli, co nás čeká na srubu, jelikož jsme včera rozhrnovali bagrem zeminu pod trávník. Kromě zvednuté a silně hnědé Vltavy vše přežilo v pohodě. Hurá, stavíme na správném místě emoticon
22. čer 2012 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kanavi Google: Tak u nás doma naštěstí nikdo nebyl, ani auta. emoticon A srub ještě vůbec nenašli emoticon Ale sousedi o 3 domy vedle mají napsáno v info, že mají na zahradě střelnici emoticon emoticon Ta je ale o kilometr dál emoticon emoticon
A my máme pro změnu na google earth na naší adrese a přes náš dům benzínovou pumpu. emoticon emoticon To jsem ani nevěděla, že mám zřejmě na zahradě ropový vrt emoticon emoticon
22. čer 2012 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @kanavi tak z naší oblasti jsou fotky hodně starý, cca 4roky emoticon
22. čer 2012 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8322 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 u nás není po roubence ani stopy ještě emoticon

@kanavi
22. čer 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @sonafa nakonec jsem to našla a vyfotila. Jen na mobil, je to dokument, ne krása. Neuměla jsem dát obrázek sem na plochu, tak jsem vytvořila album, podívej se na to
26. čer 2012 v 19:22  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @esmeralda2 Díky moc, jsi Zlato emoticon už jsme si to zkopírovala,( můžeš to album zrušit) a zkusím to sehnat. Kdyby to fungovalo, alespoň by mi to potvrdilo, jestli je ta vlhkost ze vzduchu. Jinak budu alespoň vědět, že můžu začít tlačit na stavitele. emoticon
26. čer 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @esmeralda2 Jen doufám, že to bude fungovat i při nižších teplotách, v suterenu určitě není pokojová 20. Ale poptám se. emoticon
26. čer 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blue77
Registrovala se 26. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
blue77
Registrovala se 26. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
 Zdravím všechny srubaře, bydlíme ve srubu 3 roky. Stavba nám trvala 2 roky, a už bychom se do toho nepouštěli. Na západní straně domu se nám objevila hniloba, přes všechny možné impregnace a ochranné nátěry, zhotovitel odmítl uznat reklamaci. Nemám ani žaludek na to vše psát jak se chovali, zapírali atd. Museli jsme se obrátit na právníka. Posudek nezávislého odborníka byl chybný postup při konstrukci domu a doporučení vyměnit celou kládu. To v ČR nikdo nedělá, na vlastní náklady jsme nechali místo mechanicky vyčisti od hniloby, opakovaně prohřát mikrovlnným zářením. Zhotovitel po jednání s právníkem nám vyrobil stříšku na krytí srubové stěny. Zhotovitele, Kanadské sruby, rozhodně nemůžeme doporučit
26. čer 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa co Ti poslala Evička? mně to zajímá emoticon))
@blue77 Zdravím pozdravuji,,, to je mi moc líto, že jste natrefili na nedobré stavitele - kanadské sruby máme zhotovitele i my, ale to se jmenuje každá třetí, mužeš prosím specifikovat odkud že byli? Doufám, že to nebyl Zouhar starší??? pak jsou další v Táboře. Další myslím Mimoň,,, Takové jednání skutečně není způsobeno srubem, vidím daleko více šílenství v jiných stavbách (ale to bude také tím, že srubů není tolik). Bydlení se Vám ve srubu nezamlouvá? Není to příjemné a úžasné, jak to všichni píší a my co se budeme stěhovat se na to těšíme? protože v montovaných domech je to fakt něco uplně jiného a také muže cokoliv hnít,,, a na výměnu trámu jste se ptali i OK PYRUS? a ještě jeden dotaz, stěna kde to hnilo nebyla kryta větším přesahem střechy?
díky za odpovědi a přeji hezký večer, kk
26. čer 2012 ve 22:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @blue77 Také zdravím. Tak to jsi zde asi první, kdo má takové problémy a stěžuje si na srub. Ale to je vlastně dobře, neboť to zde vypadalo téměř jako pohádkové bydlení, tak teď se alespoň ukázaly i nevýhody. My máme stěnu 4 m od lesa, nikdy tam nezasvítilo slunce, ale takový problém nemáme. Neprašelo Vám na tuto stěnu? Nebo nebylo nekvalitní dřevo? A čím jste to prosímtě měli natřeno? To víš, jsme zvědavé, to tu jetšě nebylo. Třeba společně odhalíme příčinu a pak by se dala vymyslet náprava pro budoucnost.
A ty srubaři by nás určitě zajímali. Někdo má kanadskesruby.cz, někdo zase kanadskesruby s.r.o. a jiné stránky apod. Kdo byl jednatelem té vaší firmy? Zajímalo by mne, zda to byli začátečníci či někdo otrlý, neboť vím, že jsou i tací, co si myslí že když pracují se dřevem, že můžou postavit i srub. A skutečně jsem takový postavený bez zkušeností viděla.
26. čer 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Evi mi psala k tomu mokrému sklepu. Nějaké vysoušecí kuličky, které nasáknou vlhko, prý se to používalo při povodních. Má to ještě ve fotobloku, Už jsem to objednala na internetu, jedno balení je na 35 m2, tak jsme vzala 2 ks a zkusím to.
26. čer 2012 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa jojo, děkuji, už jsem to tam zahledla a i jsem pod to napsala, že tomu moc nevěřím - dlouhodobě emoticon)) dobrou emoticon
kk
26. čer 2012 ve 23:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @blue77 zdravím Tě a vítám v naší diskusi. Tvůj příspěvek je velmi zajímavý, koneckonců všichni sem chodíme proto, abychom načerpali nějaké informace a případně se poučili z komplikací, které již někoho jiného potkaly. Zeptala bych se stejně, jako ostatní, na člověka/lidi, co stojí za tou firmou, která Vám srub stavěla.
Jestli jste to uměli vyřešit tak, jak píšeš, jste frajeři
27. čer 2012 ve 13:23  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 ještě mě napadlo, že jednu nahnilou kládu se jedna firma pokoušela dát Bouldererovi- má to v albu, ale tam se na to přišlo a kládu vyměnili.
@blue77 nejsou za tím stejní lidé ?
28. čer 2012 v 10:16  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 To jsem zvědavá, zda se blue77 ještě někdy objeví,,, mí jen jeden příspěvek :( možná se už nikdy nic nedozvíme?? to by byla škoda ... :( my máme v domě také nahnilou, ale mně se to líbí - nesmí se však hniloba prohlubovat,,, uvidíme emoticon když tam bude okno ve špajzu emoticon, zkusím fotnout,,,
kk
28. čer 2012 v 10:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @kasha Taky mě to zajímá, protože všichni jsme tady podezřele spokojeni a různé problémy se ukazují jako maličkosti. Shnilá kláda, to už je silný kafe, ale určitě se to může stát. A pak je dobré vědět o někom, kdo s tím má zkušenosti, jak to řešil a vyřešil, nebo nevyřešil emoticon
28. čer 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8322 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @pekbit
@kasha
@esmeralda2 souhlasím a také jsem zvědavá na odpověď
28. čer 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pekbit když jsme šli do srubu, nebylo nezvyklé se bavit na téma, že i když začne hořet, tak ty nejhorší klády se v pohodě vymění a že to je tedy velká výhoda této stavby! tak pak nevím proč by nešla shnilá vyměnit,,, Moc by mne to zajímalo. Budu mít srubaře tento víkend, tak se snad nezapomenu zeptat (asi bude hodně náročné vyměnit nějakou svazující kládu, to asi joemoticon ale nevěřím že to nejde emoticon
kk
28. čer 2012 ve 13:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @kasha tak ono vlastně všechno jde, jenom malý děti se to musí naučit emoticon
28. čer 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 Zdarec

@blue77 No to mě taky zajímá co to bylo za umělce.
Jak se Vám objevila hniloba, jak se to projevilo, jak jste na to přišli tak z ničeho nic....
Troufám si tvrdit, že hniloba se v běžných podmínkách (průvan, sucho) nerozleze tak rychle za pár let. Kdyby to bylo ve sklepě, ve vlhku a neošetřené, nebo po 20ti letech tak to pochopím, ale na baráku za - řekněme -4 roky?
Tam muselo být něco špatně buď už od začátku a v tom případě to muselo být vidět na dřevě a zatajili Vám to (podobně to zkusili i u Boulderera sruby Toro) a nebo Vám do stěny prostě teklo (zevnitř, nebo z venku) a nevětralo.
Chce to podrobnosti, aby i ostatní věděli čeho se vyvarovat.
My jsme též jednu kládu vyhodili, i když to asi hniloba nebyla ( u jedle je to někdy sporné) - jistota je kulomet.

Vyměnit kládu v hotovém, obydleném srubu si dokážu představit jen velice těžko...
bez rozebrání mi to hlava nebere - nějak to celé zvednout o výšku jedné řady a vyměnit, nebo že by jen vyřezali to špatné a nějak to nastavili ...? Si počkám na info od Karin, to mě fakt zajímá.
28. čer 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato čusík všichni emoticon)) tak jsem hovořila dnes s našim srubařem a řekl mi, že to by tedy nešlo emoticon, ale že to také slyšel, že někdo přijede, vyheveruje dum a vymění kládu,,, ale že to považuje za scifi,,, tož tak, toliko jsem se dozvěděla emoticon))
čusík, mám nějaké detoxikační příznaky emoticon))
28. čer 2012 ve 21:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha jaké?? emoticon
28. čer 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn no není mi nejlíp,,, nos, uši a tak emoticon
28. čer 2012 ve 21:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš