Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
candat
19
Registrovala se 2. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 331 příspěvků. Má 27 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
candat
19
Registrovala se 2. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 331 příspěvků. Má 27 přátel. Region Frýdek-Místek.
 @esmeralda2 a sakriš,skočilo mi to na jinou fotku emoticon . Zkuste dojet na fotku č.21.
6. črc 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @candat to je geniální fotografie, je jasné, že je to o lidech, ne o zákonech
7. črc 2012 v 11:52  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 @esmeralda2 Přesně tak, kousek od nás je srub uprostřed dědiny, taky hrůza.
7. črc 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
candat
19
fotoportrét
fotoportrét
candat
19
 @esmeralda2 přesně !!! Jestli jste si to prohlídla dál,tak tam stálo něco podobného u nově postavených řadovek.
7. črc 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @sonafa
...plovoučku z masivního dřeva?
Teda nevím, podle mne se masiv vždycky šroubuje na "polštáře"....
Nebo jsem zase mimo?
Plovoučky umělé jsou obarvené papíry a to bych nechtěl...
Jinak my teď máme stabilně v domě 55% vlhkost a je vše OK. Větráme spíše více, aby nebylo vedro. Nic (zaklepat!!!) se nám nezvedá.
baj
7. črc 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @petrfrenk Zdarec Peťo
Existuje to, ale prakticky jde o překližkové šablony, kde pohledová vrstva je vážně z masivu, cca 3 - 4mm, vypadá to jako parkety, dá se to brousit jako parkety (ale ne tak často jako parkety emoticon), nicméně při špatné povrchové úpravě se to chová jako překližka, nebo dřevotříska - zvednou se ti rohy....
Palubka je palubka a hřebík je hřebík - to je marné.
Tam kde bydlíme teď jsou na podlaze prkna i 50cm široká a mezery teď v létě 2mm a v zimě kolem krbovek někde i 1cm. Prostě to pracuje, ale ta podlaha má možná i přes 60 let a jiný problém nemá.
Chystám se na podlahy nařezat fošny z habru, sem zvědavý jak to dopadne - no moc běžné to není.
Ať se Vám dobře žije v 55%, pozdravuj skot za okny...
7. črc 2012 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @vorelmato
Díky, habr je pěknej, skoro jak jasan...
Skoti prchají - už je to asi nebaví...
Budu držet hlídku se vzduchovkou a jek se přiblíží zahrádce ... prchnu taky.
baj, blíží se bouře
PF
8. črc 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @petrfrenk jestli je skot podobný zubrovi, tak na ně platí voda do nozder ... přímo z hadice. V Topoĺčiankách v zubří oboře jsem to jako dítě praktikoval s úspěchem emoticon , strejda oborník z toho měl trochu vředy, pravděpodobně proto, že si dokázal představit co dokáže nasraný zubr s mokrým pyskem. Já to pochopil záhy, když se začala ohrada z pražců podezřele hýbat... emoticon do teď ale nechápu proč už mě nenechal víckrát krmit emoticon
8. črc 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @petrfrenk No,já to myslela jako ty. Plouvoučky bývají buď umělotina (či papír emoticon ), masiv se dává napevno-lepí, nebo šroubuje, na ten druhý způsob jsem pozapomněla. Ale čistý masiv jako plovoucí, to asi ne, mimo tu Martinovo variantu. Oni si často lidi myslí, že když to má nahoře obrázek jako prkno, že je to masiv. emoticon Ale už si nevšimnou, že má třeba každé třetí prkno stejnou kresbu emoticon emoticon emoticon
9. črc 2012 v 01:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @vorelmato
OK, prubnu to na malých kravátkách, jak říkaválo naše dítě a dle reakcí postupně přejdu na vyšší váhové kategorie...
@sonafa
jojo, příroda ve spojení s Ikeou jsou močné čarodějky ...
Dneska ráno je vlhko ouplně fyzicky i venku, chtěl jsem jet na kole do práce ale takovej nadšenec asi nejsem... vozidlo to jistí ...
Pěkný týden ať jste na urlaubu nebo v rachotě!
PF
9. črc 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @sonafa plovoucí podlaha není celodřevěná, ale třívrstvá a ta poslední vrstva je dřevo. Náš známí se díval na ten tvůj obrázek, jak máte nasáklou zespoda zděnou příčku a říkal,že to vypadá na špatnou izolaci odspoda, že není možné i při zvýšené vlhkosti, aby se zeď nasákla takhle odspoda. A ještě k tomu větrání. Moc nevětráme,protože uvnitř je příjemně a nechci si pustit horko dovnitř, Více větrám v podkroví, tam jo, tam je tepleji.A dole ve srubu vyvětrám jen jednorázově ráno. Pa Iva emoticon
9. črc 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato @petrfrenk @sonafa čusík masivní podlaháři,,, jsem v tomto směru ještě za Vám a velmi ráda se poučím,,, vyřknu jen jednu malou domněnku,,, když bych měla mít masivní dřevěnou podlahu, kdy dřevo "pracuje" - není to odvážně hodit to do lepidla nebo na šrouby? (v případě všelijakých lepených typů je to jasné, dokonce tvrdí, že mají skvělé dřevěné podlahy na podlahovku,,, tak to bych tedy fakt nechtěla :(,,,) ale.. existují ??masivní?? palubky na pero a drážku a to je pak plovoučka? dá se položit na cetriskovou podlahu, kterou máme? a asi se ke krajům nedá připevnit nějaká lišta na pevno, jinak to urve, nebo? děkuji za infa, nebot jsem v tomto oboru skutečně kuřátko emoticon))))
krásný den, u nás opět drsně horký,,, škoda, že nemáme práci ve sklepě emoticon)
kk
p.s. vidíš IVI a já si myslím, že i masiv by měl být na volno,,, ne se lepit, nevím neznám, ale určitě bych si masiv nelepila, jak píše Martin, dřevo i na podlaze někde tolik let pracuje,,, tož tak to mně zajímá, to musíme vyřešit... emoticon
9. črc 2012 v 08:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha Čauky, jen zopakuji, co nám zdůrazňovali při stavbě: hlavně nedávat nahoře v podkroví podlahu napevno, protože srub plave. Zatím u nás vše v pořádku, žádný problém. Jediný problém co řešíme je pořád s tím nátěrem palubek v podkroví, kde jsme použili Kreidezeit vosk a je to pořád slabounce lepkavé. emoticon Tak jdu pátrat po internetu co s tím? Tady prší a ochladilo se na 18 st. Kde je sluníčko??????? Ale odpoledne má prý vykouknout. emoticon
9. črc 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi Ivuško emoticon, jasné jasné,,, vy máte nahoře dřevěné podlahy, žejo,,, jaký typ to je? někde jsi to určitě psala, ale docela by to trvalo, než bych to našla emoticon) a s tím voskem, ale vydržet emoticon on nakonec vyschne a ztvrdne,,, jestli jste dali na poalubky i podkladní olej a pak vosk, tak se domnívám, že to byl velmi uzavřený povrch na to, aby to všechno vstřebal,,, (ale to je jen muj dojem emoticon pocit emoticon a tak,,, SLUNICKO u nás, říkám, přijeď emoticon)) není to zase tak daleko emoticon
kk
9. črc 2012 v 09:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha Karin, nahoře v podkroví máme dřevěnou třívrstvou plovoucí podlahu, tzn. že jen ta poslední vrstva je dřevěná.
V podkroví je to jen natřeno tím voskem, ale prostě na palubky se to nehodí, vůbec to do sebe nechtějí vzít. Koupelna je ale podlahovým olejem a to je naprosto suché a trvdé.
Tak sluníčko už vykukuje emoticon
9. črc 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi AHA, tedy je to napul dřevo emoticon - děkuji za info,,,
ad vosk - co říkají v kreidezeitu? Ti mají nejvíce zkušeností,,, kdo jiný, žejo,,, kdyby mi to lepilo, asi bych si myslela, že je tam toho hodně,,, psali, že se to musí dokonale vetřít a zbytky utřít,,, tak vzít nějaké to jejich ředidlo a jako to smýt,,, emoticon co?
U nás Sluníčko pere stále,,, emoticon
kk
9. črc 2012 ve 14:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha v Kreidezeitu nám to doporučili i na palubky, ale já si myslím, že na palubky to nátěr není.Ani nás neupozornili, že by se to muselo hadříkem setřít... No nějak to musíme vydržet ,snad to uschne úplně. Poslali nám nějakou bílou vodičku,když to přetřeme, že to urychluje schnutí. Ale přetírat to nějakým chemickým sajrajtem... to se nám nechce. emoticon Karin, teď jsem zjistila, že mi vykvetla denivka, o které jsem nevěděla. emoticon emoticon emoticon Já to nafotím a dám do alba. Pa
9. črc 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi jupi, denivka emoticon)) jupi ... a u toho vosku jsem to četla v jejich návodech emoticon,,, a ta bílá vodička bude jistě ten příměs pro rychleschnutí,,, toho bych se nebála emoticon)
papa
kk
9. črc 2012 v 16:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 PODLAHY Dřevěné masivní,,, tož jsem to hledala a něco aj našla,,, tak se to lepí, šroubuje i jen tak pokládá, ale to poslední se zase lepí v péru a drážce emoticon to co jsem si myslela, že budeme mít my jsem zatím nenašla,,, polně pohozené na miralonu emoticon))... no nic, bud budeme mít novinku a nebo to nějde najdu a nebo to uděláme jinak,,,
také jsem si uvědomila lepené parkety - ale jaké!! jednomu řediteli lepili takové pidipásečky a pak brousili a natírali, to byla fantastická podlaha!!! tak jsem si toho hodně uvědomila emoticon)
kk
9. črc 2012 v 16:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 ZPŮSOBY MONTÁŽE - podlahy z masivního dřeva (at nemusíte hledat)

Montáž pomocí vrutu

Podlahová prkna se pokládají na suché podkladové hranoly (polštáře) v rozponu 40-60 cm nebo přímo na ztracenou podlahu. Dbejte prosím na to, aby všechny podkladové materiály byly suché (max.12%). Pokud je to žádoucí, může být při kolísavé vlhkosti použita parozábrana. Folie parozábrany má po položení přesahovat na bočních stěnách do výšky10 cm a přebytečná část má být po montáži podlahových lišt odstraněna ostrým nožem. Jednotlivé pásy se mají minimálně 20 cm překrývat.
Podlahová prkna se při sesazování pomocí stahovacích pásů nebo klínů spojí a šikmo v úhlu 45° nad perem přišroubují k podkladovému hranolu.Doporučené jsou vruty 3,5 x 50 mm nebo 3,5 x 60 mm. Jednotlivé šrouby je nutno zapustit ovšem s ohledem na pero a jeho možnou deformaci.
Po dokončení má být první řada u stěny fixována vruty shora.

Montáž pomocí lepidla

Podlahová prkna mohou být montována na každý odborně zhotovený podklad (beton, suchá směs, litý asfalt, překližka, OSB desky atd.) pomocí k tomu určeného lepidla. Podlahová prkna lepte při teplotách od 15-25 °C při relativní vlhkosti 40-50%. Teplota podkladu by měla být min. 15 °C max. 20 °C u podlahového vytápění. Zbytková vlhkost betonových podlah by měla být do 2%. Lepidlo nanášejte k tomu určenou stěrkou celoplošně a pouze v takovém množství, kterou Vám umožní doba zpracovatelnosti lepidla. Tato doba je závislá na výrobci a je dána technickým listem lepidla. Přebytečné lepidlo a lepidlo vytlačené na pohledovou stranu podlahy musí být beze zbytku odstraněno ještě v nevytvrzeném stavu.
První a poslední řada podlahy musí být až do vytvrzení lepidla dostatečně zatížená.

Plovoucí pokládka

Při plovoucí pokládce je nutno postupovat tak, že se na podkladní betonovou podlahu nejprve umístí parozábrana (dle dispozic můžeme použít zvukově izolační materiály, plsti, asfaltové pásy atd.) Přímo na tuto parozábranu pokládáme jednotlivá podlahová prkna, která jsou k sobě lepena v místě perodrážky. Nejvhodnější pro toto lepení jsou rychleschnoucí lepidla. Při tomto způsobu pokládky je nezbytně nutné používat stahovací pásy, aby se docílilo dokonalého spojení. Používejte dostatečné množství lepidla.
9. črc 2012 v 16:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Opět jsi podala vyčerpávající informace emoticon Ale je z toho jasně vidět, že masiv nelze položit jen tak volně jako plovoučku. Ve všech třech případech se to muselo nějak spojit k sobě. Výše se ti nějak nezdálo to lepení, když se to pak hýbe. Ale to se lepí na flexibilní lepidlo emoticon (podobně jako dlažba nad podlahovkou, která se také může hýbat.)
Parkety jsou určitě super věc. Doma je rodiče mají 40let a pořád jsou jak nové. Takové malé, cca 5x25cm. A to je různě přikrývali koberci, a jindy zase ne... Ale po odkrytí jsou pořád skvělé, i když si pamatuji, že nás babička před 30ti lety vytopila, všude stála voda, ale parkety vydržely!
@kanavi Tak to máte asi v tomto případě nejlepší řešení, když je prkno třívrstvé a masiv jen nahoře. To pak tolik nepracuje, to se vám to tedy asi ani nemůže zvedat jako nám. emoticon Jo, jo, s úplným masivem jsou někdy i problémy. Na velkých dvířkách v kuchyni to vlastně také museli předělat, protože se jim kroutili. A udělali je také třívrstvé a masiv je jen nahoře. emoticon
10. črc 2012 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa JO, to jsem si uvědomila a tedy netuším co my tam vlastně dáme, když spodní konstrukci máme připravenou na položení něčeho dřevěného emoticon)))) a myslím, že ve Vašem případě neudělali ty prostory pro pracování dřeva, jak psal Martin,,, (jo malinké parketky jsem měla na mysli takové to zebrano, spousty malinkých tvrdých tyčinek, nebo jak bych to napsala emoticon - pojmenovali to prumyslová mozaika.
krásný den,,,, u nás zase pere emoticon
kk
10. črc 2012 v 07:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha To vypadá milounce-dřevěná mozaika emoticon To je vše spojeno na pero-drážku? Ten větší počet spár by měl určitě u masivu výhodu, že by se to mělo kam rozpínat. My jsme chtěli v přízemí širší prkna, takže tam teď máme méně spár a nemá to tolik vůle kam pracovat. Ale tvoje úvaha je ok, u krajů měli nechat právě proto větší vůle. emoticon
A opět silně lije, před domem nám teče po silnici řeka z polí. To už dávno nejsou obyčejné deště. Každý den alespoň jedna šílená průtrž. Ve městě mi před autem tryskal kanál do 1/2 m výšky.... kanalizace nestíhají... Včera jsem konečně zasadila trávu před srubem a za 10 minut jsem koukala, jak mi semínka od Planta natur. cca za 1000Kč plují do řeky. emoticon
10. črc 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa dobré ranko,,, to je mi Vás tam fakt líto,,, u nás nezaprší a pořád jsou šílené pařáky,,, je to také úmorné! a mozajka - nene, je to všechno hodně slepené, jak ty malinké k sobě, tak k podkladu, ale vypadá to in natura super... i když do srubu nikoliv emoticon
krásný den a už bez vody,,, p.s. a kde tež ty semínka zakoření,,, to se budou někteří pozorní lidé divit...
kk
11. črc 2012 v 07:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha A proč do srubu mozaiku ne? Třeba do ložnice by se mi to moc líbilo emoticon
11. črc 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa no protože toto je podle mne design do jiných prostorů emoticon nesedí mi to tam,,, a když už, tak prostorný obývák-moderní (no a my máme podlahovku, tak nic emoticon)), ale to je muj pohled na věc emoticon
kk
11. črc 2012 v 10:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Trošku máš asi pravdu s tou drobotinou, že to do srubu nesedí. Chtěla jsme si obložit kuchyň. linku obkladem mozaikou, moc se mi líbila. Ale když jsem si tam položila vzorek, taky mi tam ten drobný vzor vůbec neseděl, takže dávám klasické 10x10cm. emoticon
11. črc 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @vši
... jenom ať neztratíme vlákno a nemusíme několikrát zbytečně klikat ...

PF
13. črc 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk emoticon emoticon emoticon jsi můj oblíbenec, víš to? emoticon
kk
13. črc 2012 v 15:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
 Dobrý den, milí srubaři. Vaši diskusi s dovolením čtu asi rok. Pár srubů už jsem navštívil, leccos nastudoval a nakonec dospěl k poznání emoticon , že bydlet mezi "kládami" prostě "musím". emoticon Zatím tedy jsem ve fázi licitace o cenu vyhlídnutého pozemku, ale začínám propočítávat budoucí náklady. Moje představa je skromná, 3+1, max. 4+1 v přírodě. Ale než oslovím projektanta a pár firem , chtěl bych mít jasno jestli jednopodlažní bungalov, nebo to vyhnat do patra. Prakticky se spíše přikláním k bungalovu, nicméně cena za menší základovou desku, skelet srubu, plochu krytiny střechy apod. mi zatím vychází ve prospěch srubu s obytným podkrovím, i když u něj je třeba počítat se schody, pochozí podlahou, vyšším komínem, druhým WC a koupelnou v patře atd. Možná nakonec cena za m3 vyjde nastejno. Proto bych se chtěl zeptat jestli nemáte představu o ceně za dvouramenné srubové schody (já odhaduji 70 -100 tis). A také bych byl moc vděčný, jestli by mi někdo neprozradil, jakou má uvedenou tepelnou ztrátu srubu v projektové dokumentaci. Předem děkuji za info emoticon .. a fotku v profilu nemám, protože jsem ošklivý chlap emoticon
13. črc 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš