Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @petzold jestli je dvouramenným schodištěm myšleno schodiště “do zatáčky o 180°“, tak naše bukové jsme pořídili za 70 tis. (ostatní nabídky se pohybovaly mezi 90 a 100 tis). Pokud jsou myšleny srubové schody z půlkuláčů, tak to netuším, ale předpokládám, že by měly být rozhodně levnější.
13. črc 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
 ano, to jsem myslel.."do zatáčky o 180" rovné rameno nahoru, mezpiodesta,další rameno v opačném směru. U žádné firmy jsem to webových stránkách neobjevil.
13. črc 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
fotoportrét
fotoportrét
petzold
 mezipodestu jsem myslel, samozřejmě emoticon
13. črc 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @petzold ahoj, vítám Tě v naší diskusi, jsem ráda, že nás je zase víc
Nejsem si jistá, jestli tepelná ztráta z projektové dokumentace se dá vyjádřit jedním číslem, možná by byly zajímavé info z energetického štítku, těch je na 8 stran. Bude-li Tě to zajímat, napiš mi do IP, jinak to, co se mě zdá zajímavé z energetického štítku, je : Měrná spotřeba energie na vytápění vztažená na celkovou podlahovou plochu EP H,A je u nás 58,1 kWh.m2/rok
Co se týče schodiště, já mám info asi 60 000,- Kč, ale ta info je víc než 2 roky stará a mezitím se dost změnilo, třeba DPH
Co se týče bungalowu, tak podle mě, jestli Ti to dovoluje územní plán a počet bydlících členů rodiny, tak bungalow je určitě lepší, minimálně v tom, že s odchodem posledního řemeslníka můžeš bydlet (obrazně řečeno, ale i skutečně - zeptej se pana Jelínka, který sem také píše - Stettl). To, že nemůžeš hned udělat podlahy, příčky, koupelny, WC a vůbec infrastrukturu v podkroví, že musíš 1 - 2 roky počkat, když si spočítáš náklady na bydlení 1 - 2 roky někde jinde, přičemž srub musí být zaplacen, tak to jsou náklady, které málokdo počítá do ceny, přitom jsou ale dost významné. Samozřejmě není to jenom o nákladech, ale i o tom požitku, ve srubu bydlet, byť se i zde určitě najde spousta lidí, kteří by nebydleli ani v bungalowu hned
13. črc 2012 v 17:58  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
fotoportrét
fotoportrét
petzold
 Díky. jsem zatím ve stádiu poučeného laika. emoticon Tepelná ztráta objektu by měla být vyjádřená jedním číslem v kW při -15C. Myslím, že u nízkoenergetického domu se to pohybuje kolem 5 -5,5 kW. Určitě se to dá vypočítat z těch údajů v projektu, jsou na to takové složité tabuličky do kterých se zasazuje koeficient prostupu tepla stěn, oken, střechy ..a ve kterých trošku bloudím. Chtěl to číslo po mně projektant, když jsme na pivkem diskutovali o způsobu vytápění. On to ale navrhovat nebude, rád bych člověka co se sruby opravdu zabývá.

No vycházím z toho, že se mi jednou nebude chtít do schodů a na vysoký žebřík, proto bungalow. emoticon
Čas mně nijak netlačí, bydlet mám kde a dost věcí si budu dělat svépomocí. Územnímu plánu by to mělo vyhovovat a bydlet nás tam moc nebude emoticon
13. črc 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petzold ZDRAVIM dalšího srubomilce!!! JUPI emoticon ale hned v začátku budu lehce oponovat, ... jsou to převzaté myšlenky, které jsem si přivlastnila, nebot mi mluví z duše emoticon 1. počítat ztráty ve srubu se moc nedají, mnohé o tom tady popsal Petrfrenk, kdy tabulky udávají nějaké hodnoty, ale neumí počítat se dřevem, jako hmotou, která izoluje! Prostě na to tabulky nejsou emoticon Někde v roce 2020? nevím, tak nějak, zakážou sruby úplně, nebot se budou muset stavět pouze nizkoenergetické domy :((( tak daleko to dospělo :((( Jinak mohu najít energ.štítek, ale vyšli jsme do Céčka emoticon. Debata o Bungalovu tady nebyla? Tento druh staveb se totiž vůbec nehodí do našich klimatických podmínek. Vytápět takovou plochu je velmi neekonomické a neekologické emoticon /(jsem tady takový velký zelenáč emoticon))-ale to se mi tak přihodilo stavbou srubu emoticon ), v patrových domech se využívá vlastnosti tepla, které jde přirozeně nahoru. Myslím morana tady psala, že mají přivedené trubky nahoru, ale ještě nepotřebovali osadit topná tělesa a to byly mrazy minus 30 emoticon (bungalovy jsou stavby pro jižní kraje-tam je to ochlazuje od podlahy, nahoře by nikdo nevydržel). Nejideálnější prostor pro vytápění je koule emoticon, tož tak asi se to má s bungošem a zcela nesouhlasím s esmeraldou (většinou s ní souhlasím), že se v bungošu dá bydlet hned a v domečku na patro nikoliv,,, je to stejný počet příček i podlahy, jen schodečky jsou navíc (máme je za 60 tisíc, ale dnes už myslím v té ceně neseženeš-z pulkulatiny, ale do L s podestou). Nejsme nejmladší, řekla bych že jsme krásný zlatý střed-podle normálních západoevropských měřítek, podle východních zahajujeme druhou třetinu emoticon)) a rozhodli jsme se, že si nebudeme rovnat cestičky, proto máme v domě dvoje schody a stavíme na docela svažitém pozemku,,, při osazování ekozahrady si připadám jak koza turystyczna (polsky kamzík emoticon). Babičky, které žijí v horách prostě musejí více chodit a ta idea se nám zalíbila. Nebudeme si připravovat v myšlenkách bezbarierový dům emoticon
Je super, že Tě netlačí čas a peníze??? jsi říkal?? emoticon, to srub potřebuje a zvolit si svépomocný systém, mohu potvrdit, nemůžeš být zklamán, nebot si děláš věci sám a poctivě ... tož tak asi. Jestli je důležité číslo z energ.štítku, pohledám. Máme dost velký dům a plánujeme vytápět kamnama-dřevem - do podlahového vytápění dole (není ideálnější varianty, myšleno podlahovka, nebot srub jako takový neakumuluje teplo, ale dobře izoluje. Bud postavíš mohutné stěny, které nasají teplo, nebo podlahovku). Tož, snad jsem na nic nezapomněla emoticon, když tak přijeď, ptej se všude a těš se, je to zážitek a závazek na celý život emoticon
kk
13. črc 2012 ve 20:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @petzold Ahoj, vítám Tě a ke schodům - dostali jsme nabídky od 60-80 tis., záleží i na finální úpravě...
13. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @petzold Ahoj, doufám, že mezi námi i vydržíš- pár jich tu nakouklo a nějak jsme je odradili... či co emoticon
gratuluju k nádhernému rozhodnutí, myslím, že litovat nebudeš, my teda stavíme roubenku.. jsem tu v menšině , ale srubaři nás tu trpěj, nebot podstata je stejná emoticon
roubenku máme s obytným podkrovím, stěhovat se hodláme brzy, podkroví budem dokončovat coby bydlící v přízemí, nikoliv však z důvodů, co psala Evička, to si myslím, že tak není, vše lze dokončit normálně hned, dle stavu kapes emoticon , ale proto že už se prostě těšíme na roubenku.. a podkroví pro nás není nezbytnost, tak jej v klidu dokončíme až tam budeme stále a bude na to více času a klidu..
schody máme kolem 52 tis bez dph-už se nám tvoří emoticon
13. črc 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @petzold my je máme bez mezipodesty, na schody s mezipodestou je potřeba víc místa, ale zase jsou jednodušší v tom, že vyrobí všechny stupně stejné, takže to asi vyjde podobně.
Jak už psala kasha a podle zkušeností déle bydlících se obávám, že tu ztrátu u “dřrváků“ prostě neumí reálně spočítat - všichni tvrdí, že ve skutečnosti protopí méně než by podle výpočtů měli...a není to jediná věc, co “odborníci“ neumějí vypočítat, další kapitola jsou požární odolnosti a odstupy...
14. črc 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @petzold
Víš proč taky nemám fotku? - protože jsem moc krásnej a nechci působit pozdvižení v (především) ženském kroužku našich diskutujících... To jenom tak na vokraj, abych se představil.
Dovolím si několik reformátorských až kacířských myšlenek:
- cenu schodů budeš od jisté části rozpočtu a stavby pokládat za nevýznamnou - bude to okolo těch 50-60 tis. když se podaří vše dohodnout - ale půjdeš do kolen až budeš mít rozpočet na jiné věci, které jsou taky třeba, jako přijezdová cesta, evtl. sklep a pod.
- chceš-li tepelné ztráty z jiného důvodu než si určit velikost kotle, budeš ztracen, žádné pravdivé údaje nenajdeš. musíš najít mistra který je mimo všechny odborníky a je z praxe-ten ti to spočítá...
- navštěvuj, porovnávej, prohlížej, nechvátej...
PF
15. črc 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
fotoportrét
fotoportrét
petzold
 děkuju za přívítání i za rady emoticon k tomu bungalowu/patrovému srubu...mám poměrně jasno, že to nebude nic velkého. Budeme tam v podstatě bydlet už jen 2, maximálně občas skromná návštěva, která jistě brzy odjede emoticon Zastavěná plocha cca 60 m2 v případě patrového domku, nebo cca 80m2 u bungalowu, nemíním vytápět neobydlené plochy, které se jenom budou uklízet...jednoduchá obdélníková základová deska bez podsklepení,
venku dřevěná garáž z palubek nebo nesámovaných prken na nářadí a zahradní techniku (pro stavební úřad samozřejmě "dřevěná kůlna pro uskladnění zahradního nářadí o půdorysu velikosti 16m2 emoticon) ), pergola,
v podhorské vísce není plyn ani kanalizace, takže malá ČOVka- vyčištěná voda na zálivku

vytápění, spíše jen temperování- elektrikou, odporové dráty v podlaze přízemí, tarif D45..( po velmi zralé úvaze, výhody i nevýhody jsou mi známé emoticon ), kvalitní krbová kamna....a proto jsem pro nadimenzování potřeboval alespoň přibližně znát údaj o ztrátě..no asi opravdu zvolíme kvalifikovaný odborný odhad zkušeného praktika emoticon ..a souhlasím s Kashou, pro vytápění mi samozřejmě vychází lépe patrová stavba.
Schody z půlkuláčů jsou také krásný interiérový doplněk emoticon, ovšem jedná nevýznamná částka ke druhé..a je z toho další "mega" emoticon

Mám trošku výhodu v tom, že dlouholetý velmi dobrý kamarád má firmu s "kopátkama" (stavební stroje), takže bagřík nebo bobcat je ochoten zapůjčit jen za cenu spálené nafty. No a životní družka s povděkem kvituje, že se má krize středního věku projevuje velmi zvláštně....nezvladatelnou potřebou manuálně pracovat emoticon
15. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petzold ahojky dnes emoticon nevím nevím zda takto malinký domeček bude stačit emoticon a jestli ano, KLOBOUK DOLU emoticon jestli je to záloha v elektřině do podlahy, tak to potom asi ano, jinak je to to nejdražší co muže být a navíc, třeskuté zimy mají elektrické výpadky emoticon) (ad schody - myslím si že když mají malinko vypadat, nepujdou pod 60 a do srubu ladi srubové emoticon))) myslím, že podobný-malinký srubíček má morana a topí dřevem, nevzpomínám si, jestli psala, jaký kamna mají,,, my budeme mít italské nordiky, které jsou i varné-mají troubu a plotnu a topí do vzduchu i do vody, existují i jen na vzduch emoticon a Tvé životní družce se vůbec nedivím, ten můj také rád pracuje o víkendu rukama, nebot přes týden to je opačně emoticon
(p.s. ten tarif-to je nejjevnější tarif a musíš něco splňovat, viď? nám ten tarif nedali :( )
dobrou všem a kdo máte zkušenosti s myškama, sem s nima emoticon díííík emoticon
15. črc 2012 ve 22:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kasha no na co ty bys ho taky měla dostat?, emoticon
15. črc 2012 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha my ho také budeme mít.. i ted máme emoticon
15. črc 2012 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @petzold srubík určo bude stačit, my máme pro dva, plus s těmi návštěvami přesně jak říkáš emoticon , máme zastavěnou plochu 70 m2 s obytným podkrovím.. a neustále se tam hledáme emoticon
15. črc 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn JITUSKO, prosim připomeň mi o čem si to tady píšeme? emoticon jen naznač, děkuji emoticon
16. črc 2012 v 00:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kasha Píšete o tarifu na elektriku emoticon Ale ty máš přeci jako zálohu el. kotel..? To by ti ten nejlevnější tarif dát měli. Musíš kotel prezentovat jako hlavní topení a kamna jen jako podružné při velkých mrazech emoticon Ještě ti to také mohli shodit kvůli boileru, jeslti není na el.
16. črc 2012 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @petzold Vítám, vítám. Přikláním se k názoru, že cena schodů pro tebe bude časem to nejmenší, pokud to chceš brát jako hlavní důvod, zda dělat nebo nedělat podkroví. emoticon Jen koupelna navíc + rozvody bude stát určitě víc, k tomu ještě další podlahy, topení v patře, okna-aby bylo nahoře také vidět..... Je toho mnohem více. Já osobně, kdybych nepotřebovala tolik prostoru, a opravdu víš, že ti stačí 3+1 či 4+1, bych šla do bungalovu - Karin promine - Ale tak je ten srubík i klasickým srubem - jinak je to v podkroví stejně spíše truhlařina než kuláče. A ten úklid a šlapání do schodů není zanedbatelný. My máme sice patro, a ne malé emoticon , ale nás je tam běžně 6 osob, víkendově někdy 8 a počítáme s dalším nárůstem. Kdybych měla jen svého drahého, stačil by mi menší suterenní emoticon Nebo jen s otevřenou galerií, jako má Honza (Stetl), kdyby byl potřeba prostor pro náhlé návštěvy. To je moc pěkné a nenáročné na stavbu. Tož toliko mé rady. emoticon
16. črc 2012 v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
fotoportrét
fotoportrét
petzold
 to kasha: s tou elektřinou ti budu možná trošku oponovat. Jsou případy, kdy to není to nejdražší, někdy právě naopak. Spousta lidí se toho bojí, ale v případě jednoduchého půdorysu skromného domku, dobře postaveného a odizolovaného, bez vikýřů, podloubíček, nik, tedy zbytečných tepelných mostů nevychází elektřina nejhůř. emoticon Při porovnání a rozpočítání nákladů na instalaterské práce, teplovodní podlahovku, kotel, akumulační nádrž, regulace,ventily atd. vychází pak položení i kvalitních drátů, bojleru,čidel a ovládací krabičky na zdi cca na 1/4 -1/2 ceny. Nejnižší tarif dostaneš pokud je v revizní zprávě potvrzena elektřina jako hlavní zdroj vytápění. Ono jde o to, porovnat porovnatelné. Dva naprosto stejně postavené domy a stejné nároky obyvatel na vnitřní tepelný komfort se asi nenajdou, ale přivedl mě na to kolega který tady v kraji staví typizované domy pro "ekonomické stavby" (většinou tedy porobetonové krabice polepené polystyrenem emoticon ). Nicméně dá se k tomu i na webu najít už dost informací. Někde na TZBinfo jsem viděl přípěvek pána, který bydlí v developersky postavené zateplené řadovce z cihel. Celkem 7 stejných domů, 4 na elektřinu, 3 na plyn.Po dvou letech si obešel sousedy a porovnával. Celkové roční náklady na vytápění a TUV elektřina: 23-28 tis.U domků s plynem součet ročních nákladů na plyn a elektřinu tuším 30-35 tis. Velká nevýhoda odporových drátů je bezesporu nemožnost v budoucnu změnit zdroj vytápění, vodě v podlaze a topení je jedno jestli je ohřívaná elektrokotlem, plynem, dřevem, štěpkou, peletkama... emoticon Elektřina se sice zdražuje, ale to plyn taky a v podstatě se vývoj cen kopíruje.A až Putin zavře kohouty, my budeme mít Temelín emoticon emoticon
Souhlasím, kamna jedině s varnou deskou, taky jsem zjistil že při výpadku proudu bych si neudělal ani kafe. emoticon
A k té velikosti...jakmile na jaře vyleze sluníčko, stejně jsou většinou od rána do večera všichni venku na zahradě. A v zimě se rodinný život odehrává tak na 10m2............... v obýváku u krbu emoticon
16. črc 2012 v 01:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @petzold Možná jsme neviditelná, i tak.... My topíme v našem RD už 15 let pouze el., (kotel+voda), dá se to zvládnout, zase se směju sousedům, když celé léto řežou dříví. Ale do srubu mi ta el. jako hlavní zdroj moc nepasuje, spíše jako doplňkový.
16. črc 2012 v 01:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa aha,,, tarify, vubec mi nedošlo, že mi Jituš na to odpoví a jste v tomto ohledu zběhlé, ano ano, nemáme ani ten bojler, zatím emoticon
@petzold emoticon jojo s těmi náklady je to velmi subjektivní, nicméně u dřeva se zahřeješ několikrát emoticon))) a tak nějak a priori jsme proti gigantům elektro a plyn - jako hlavním dodavatelům teplíčka pro nás emoticon (prezentuji samozřejmě nás) a také bych chtěla manší domeček, ale neumím vyhodit ani jednu místnost, tak nevím kde bych to měla zmenšit emoticon Nicméně ma stavění je obdélníček na patro nejjideálnější stav. Také se sruby moc nehodí do domečkových kolonií a když bude někde u hory, pak je ta střecha s větším spádem téměř nutnost. Máme tady i roubenkáře se zelenou střechou. také hezké emoticon Tak jsme na TEBE zvědaví a těšíme se na historky ze stavění emoticon
krásný den všem
kk
16. črc 2012 v 07:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha jj už ti to napsala Sona emoticon tak o kotli jsem nevěděla.. to bys tarif mít tedy měla.....
16. črc 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn emoticon jo, mně to nedošlo, znělo mi to tak nějak nepochopitelně emoticon)), zatím nám tarif nedali,,, nejraději bez nic, ale asi to nepujde emoticon
kk
16. črc 2012 v 08:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @kasha znám Tvůj názor na efektivitu (třeba vytápění) a tudíž výhodnost více podlaží, ale dovolila bych si Ti oponovat do velké míry tím, co napsala Soňa a petzold. 1) Koneckonců ano, původní sruby žádné obytné poschodí neměly, ale stejně jako Soňa potřebujeme to patro a mimo jiné kvůli územnímu plánu nemůžeme mít bungalow.
A 2) protože plyn se u nás netěží, jeho cena bude vždy strategická a ne nákladová, na rozdíl od el.
@petzold to el.podlahové topení si popsal hezky a ještě bych Tě doplnila. V naše projektu máme podlahové topení s vodními trubkami a kotel na pelety. To rozhodnutí padlo před cca 2,5 lety, mezitím jsme ale nabrali spoustu zkušeností a teď to vypadá na odporové dráty v podlaze. Popsal jsi dobře pořizovací náklady, to nebudu opakovat, a protože na jiném objektě jdeme zřizovat fotovoltaickou elektrárnu na střeše, tak máme solidní info. Dnes existuje něco jako fotovoltaické střešní tašky, vypadá to podobně jako standardní střešní krytina (tmaně šedá), ty tašky mají uprostřed fotopruh. Nebudu zacházet do detailů. ale pořizovací náklady takové střechy jsou cca o 30% vyšší, než u "obyčejné" střechy, a při zřízení takového zdorje na části střechy přivrácené k jihu si člověk elektřinu sám vyrábí i spotřebovává, ČEZ dodává jenom ten zbytek
16. črc 2012 ve 12:45  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @esmeralda2 Tak v této kombinaci bych byla rozhodně pro el! Jen jestli ty tašky jako FV mají dostatečnou kapacitu, vím že jsme po nich taky koukali, a už nevím proč-ale nakonec jsme to zavrhli že lepší jsou panely. Ale ono to bude hlavně o velikosti střechy a směru natočení. Ty tašky budou určitě hezčí. Vy to chcete zkusit?
16. črc 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 emoticon myslím, že každý tady píšeme k čemu jsme dospěli a tím vlastně tak nějak "radíme" emoticon dáváme si podněty k dalšímu zkoumání emoticon To že nechceme podporovat ani čez ani plyn je pro mne podstatné a je mi jedno, kdo to kde těží, či vyrábí emoticon Sluníčko je úžasný dárce tepla, ale když nám ho zacloní mraky, tak se neohřejeme, žejo emoticon A bungalov - to je pro mne dům o obrovské rozloze, kde se vlastně shodí horní patro do přízemí. Velké náklady na topení, základy, střechu,,, když to má být malinký domeček, není se o čem bavit emoticon
krásný den všem
p.s. @petrfrenk nestyď se a hoď sem tu fotku emoticon)))
16. črc 2012 ve 13:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
fotoportrét
fotoportrét
petzold
 to sonafa:omlouvám se, nejsi neviditelná, jen jsem to psal v 1 v noci a nějak mě přepadával spánek. emoticon Na schody jsem se ptal, protože u těch mi nebyla zřejmá cena.
Ta galerie je moc zajímavé řešení. Jen mě napadá, že tam musí vést zase....schody emoticon No já to posčítám, tak nějak.emoticon

Ještě musím sejmout čepici a trošku ji jít požmoulat před památkářema. Máme tady trošku ochranné pásmo. emoticon Není to sice ochranná zóna ani rezervace, v pásmu už stojí moderní bungalow, věž nejmenovaného mobilního operátora,ale klády na ležato my mohli špatně trávit. emoticon
16. črc 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @sonafa ano, chceme to zkusit, akorát to nejdřív budeme zkuošet jinde a teprve pak na svém bydlení. Myslím,. že tuto variantu jste mohli zavrhnout proto, že je relativně nová a nevyzkoušená, také mohla být drahá v době, kdy vy jste dělali krytinu, a také tam nemáte ten ČEZ, co dotlačí ten zbytek, když zrovna nesvítí.
Náramně se mi líbí Tvoje megaakumulátory, také jsem o nich přemýšlela a chtěla jsem se Tě zeptat na podrobnosti, zatím ale moje půlka tímto směrem jít nechce.
16. črc 2012 ve 13:44  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @petzold držím Ti palce a přeji pevné nervy, nenech se odradit
16. črc 2012 ve 13:45  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa SONIKU, jak jsi psala, že se směješ sousedům, že si dělají dřevěné zásoby na zimu,,, víš jak je to důležité??? tato práce čistí mozek a trenuje svaly a v podstatě pomáhá tělu zbavovat se přebytečných kyselin!!! potem a lehkou myšlenkou!! Lidé začínají být velmi leniví,,, :( vidím to i na parkovištích, když nezaparkují pblíž vchodu, tak jsou schopni tak jezdit okolo několik minut :((( Hrůza ... proto se těším, až i já si pujdu zaštípat dřevo! Ale ne že musíš, že chceš emoticon
Nevím proč, ale myslím že ta fotovoltaika je také podvod na lidičky,,, tolik polí znehodnocených :( Ale velmi málo tomu rozumím, mám je takový pocit,,, i když, viděla jsem kolem těch panelů ovečky a to se mi líbilo emoticon) To solární topení do akumulační nádoby mi je bližší a nemusí se kupovat hned ty předražené sady,,, kdo hledá najde,,, Jiřík našel takovou nádobu sestrojenou z osb desek a folie,,, pohodička emoticon (velmi zjednodušeně řečeno)...
tož tak,,, mívajte se a nikdo nemáte problámy s myškama?? emoticon
kk
16. črc 2012 ve 14:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš