Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato Náš drahý lesomile emoticon víš jak je krásné, když se může řešit jen prkotiny? emoticon))))))
chichi emoticon jak my se všichni máme naprosto nadstandardně? emoticon to je veliký DAR!!!
@sonafa koukla jsem na to dnes v papírové formě, protože minulý týden to přišlo emailem,, a přečetla jsem si pouze článek s těmito zajímavými řadovými roubenkami a vůbec mně to neuráží,,, malinko to vylézá nad krajinu, ale kolik je vylézajících nevkusů? toto jsou malebné domečk y akdyž dostanou květinky do oken, tak to bude krása emoticon
krásný den všem!! emoticon
kk
14. srp 2012 v 06:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8322 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kasha tak dneska dorazil venkovní nábytek.... volala jsem výrobci-je to fakt olše emoticon
14. srp 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8322 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 V časopise jsou zase moc hezké a zajímavé věci....
ad " řadovka"-tak pokud bych si měla vybrat tak samozřejmě solo... ale zase, když to nejde jinak a někdo po ní touží, tak proč ne....... emoticon
14. srp 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
linee
41
Registrovala se 9. července 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2089 příspěvků. Má 9 přátel. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
linee
41
Registrovala se 9. července 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2089 příspěvků. Má 9 přátel. Region Mělník.
 @kasha hoj, mohu se prosim zeptat, kolik platite za energie za rok s temito parametry - 128 kWh.m2? Dekuji
15. srp 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @linee emoticon zeptat se můžeš, ale zatím nemám tuchy, nebot ještě nebydlíme,,, emoticon tak příští rok? letos jsme pouze temperovali na mizerných pár st., aby nepomrzly trubky v podlaze emoticon nzc emoticon kk
15. srp 2012 v 16:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 Vy co si děláte na domečku sami, natíráte ho štětcem nebo ručním postřikovačem? Díky. Jinak běží nám odvolačka na povolení, možná bude hotovo příští týden, na stavebním má opět dovolenou, tak se nemůžu poptat. Nezávazně máme domluvený bagr a zedníky a na víkend 25.-26.8. Tak snad se nám to pohne a brzy se taky budu mít čím pochlubit.
16. srp 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @bilbery štětcem nebo válečkem.. myslím, že postřik není na olej(pokud bude)to pravé ořechové.....musí se vpít a přebytek otírat hadrem.....
tak držím palce, at Vám to klapne a kopnete emoticon
16. srp 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery ahojky, všechno jedeme štětcem a protože jsme natírali asi 3 roky staré dřevo, nebylo co stírat!!! spíše velmi rychle máčet štětec,,,, mně to hodně bavilo a říkala jsem si, škoda, že to musím udělat rychle (blížily se Vánoce emoticon))) a mrazy),,, emoticon krásný den všem
kk
16. srp 2012 v 10:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @bilbery držím Ti všechny palce
16. srp 2012 ve 23:55  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @jptn Nám chlornan zbyl ještě po srubákách, tak nevím jak se dá koupit. Ale myslím že říkali že jo.
17. srp 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 nějak je zde ticho, tak ho přeruším něčím, co by bylo k smíchu, kdyby se nás to netýkalo. Pořád ještě válčíme se stavebním úřadem. První krok jsme učinili 30.3.2010, doteď nemáme ani územní rozhodnutí.
ALE NEVZDÁME SE
dnes jsme obdrželi nový požadavek úřadu, a to ten, že bychom měli nechat vypracovat, projednat a schválit územní studii pro návrhové území, které je ale v územním plánu vedeno jako plochy k zastavění rodinnými domy k bydlení venkovského typu. Celkem 47 parcel, tvrdě přes 20 000 m2. Na těch parcelách se staví nebo tam domy již stojí, a my bychom měli nechat vypracovat studii, na to co již stojí, a měli bychom řešit mj. funkční a prostorové uspořádání dopravní a technickou infrastrukturu. Má chabá námitka, že území je koncepčně řešeno územním plánem, že řešení funkčního a prostorového uspořádání a všechny tyto požadavky jsou vlastně definicí územního plánu, a že vše bylo přijetím územního plánu vyřešeno, se setkala s postojem, že tomu ne úplně rozumím
21. srp 2012 v 18:16  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 EVICKO,
kdy konečně tento úřad poženete ke spravedlnosti??? :(
21. srp 2012 v 18:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @esmeralda2 joj, to mi něco připomíná. Nejhorší je srážka s blbcem. A když ten blbec má ještě kulatý razítko, je to smrtelná kombinace-jako u nás emoticon
22. srp 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @esmeralda2 To si umím úplně přesně představit, protože to samé po nás chěl také stavební úřad. Ale, byla to neobydlená lokalita,tak se to dalo pochopit, nicméně, v jiných částech vesnice se to nedělalo. Zadavatelem byla obec, tudiž nás to ani nic nestálo, za to se to ale táhlo 1,5roku než to bylo hotové, HRŮZA!!! Jestli na bydlení nepospícháte, tak jděte do nich, jinak bych se na to vykašlala.
22. srp 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 Dělali jste někdo podlahové topení? To vážně ta anhydritová vrstva tak dlouho schne?
22. srp 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 to, co po nás chtějí, je něco jako malý lokální územní plán, kdy zpracování trvá tak 1,5 - 2 roky a vyjde od půl mega výš, samozřejmě na naše náklady. Přičemž územní plán je samozřejmě hotový a platný. Toto je čistě jenom šikana. Těším se, až to budu moci všechno zveřejnit, ale až potom, až bude hotovo. Kdyby někdo potřeboval výměnu zkušeností tohoto rázu, ať napíše zatím do IP.
Pozdrav všem
22. srp 2012 v 19:04  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery ahojky, mnoho nás má podlahové topení,,, a jak to myslíš, že to tak dlouho schne? jako jak dlouho?? .))) pochozí je to na rozdíl od betonu druhý den, pak to většinou lidé brousí - chce to docela brzy, ale protože jsou to 3cm, tak to uschne daleko daleko dříve, než beton, který, když nedáš s plastifikátorem, tak nemusí obalit potrubí emoticon dlažbu bych dávala až se naměří dostatečná suchost, je to podle větrání a podobně emoticon my jsme se moc nestarali, nebot jsme pokládali po roce emoticon))
@esmeralda2 Evičko, jak se znám, já bych do toho prostě praštila už, nebot pozdě byka honit,,, emoticon))
kk
22. srp 2012 v 19:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
 Tak já mám za sebou jednání s místním pracovištěm NPÚ, sympatický pán, pěkně jsme popovídali o historii , stavebnictví, technologii stavby roubenek a srubů, "kacířském" Ytongu , polystyrenu a plastových oknech emoticon a ...nevidí ve srubu v ochranném památkovém pásmu zase až takový problém. emoticon ještě musím kout železo...aby mi dal vyjádření co nejdříve. emoticon I pracovníci památkové péče na stavebním úřadu byli překvapeni.
27. srp 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @petzold tak to je skvělé, jsou i rozumní úředníci, tak držím palce, at to vyjde!! emoticon
27. srp 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 Zdar všem, čtu a pozoruji jak Vám to pěkne roste a co jste všechno stihli emoticon, jen tak dál! . U nás trošku opadlo to údernické tempo bo nás úředník poslal do územka, takže místo jednoho měsíce nás čekají tři emoticon a pak stavební, ale nevěšíme hlavu bo máme dobrého projektanta, který funguje a dobře se orientuje a taky všichni zatím komunikují. Nebudu ani rozebírat, že mj. honíme majitele pozemků, protože všechno jaksi vede přes soukromé parcely (ne obecní) a studnu řeší až lázeňský úřad ministerstva v Praze bo ve studni bude minerálka emoticon. Je to ale super a nelitujeme, jak již děvčata psala máme taky radost z každé drobnosti, která vyjde byť je to zatím pouze papírová válka. Všem dřevomilcům hezký večer z Hané.
27. srp 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @thomson také moc držím palce, at zdárně postupujete..a máš pravdu.. v této fázi jsem

z každého krůčku měla obrovskou radost, čímž nechci říct, že ted nemám!! jen to bylo jiné, domeček nestál a člověk se strašně těšil, až bude...emoticon
27. srp 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petzold v dnešní době téměř neuvěřitelné! Mám velikou radost, že se občas objeví normální člověk!!! držím palečky!
@thomson já si to už moc nepamatuji, ale domnívám se, že u novostavby a zastavování nového uzemí územnko být musí, může se spojit, to je pravda, a tak vlastně proč to rozdělili? Je velmi dobré si užívat celé té cesty, nebot to je právě ten život emoticon
všem krásný poslední prázdninový týden! emoticon
kk
28. srp 2012 v 06:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @thomson minerálka ve studně je perfektní, představuji si, co to musí být za vyřizování. Možná to nebude to nejlepší na praní, ale i to se většinou dá vyřešit. Jinak budete ale nejspíš tak zdraví, že vás budou muset nakonec odstřelit, páč sami z toho světa neodejdete
Na jižním Slovensku je koupaliště Santovka, kde se člověk koupe v minerálce a je to neuvěřitelné. Všechno je krásně bílé a tam, kudy odtéká voda, jsou nadělané terásky s malými bazénky, když člověku nestačí plavat v 50-metrovém bazénu plném minerálky, tak si pak do ní může v klidu sednout. Nebudeš muset jezdit dolázní.
28. srp 2012 v 11:56  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @thomson Minerálka ve studni, to je užasná věc emoticon A proč to jako Pražáci řeší? Že by Vám třeba zakázali studnu, aby moc neubylo? Nebo Vám nařídí vystavit veřejné lázně.... emoticon emoticon To je fakt prča, co se dnes musí všechno zapapírovat.... emoticon
@esmeralda2 Já bych se Evi taky už skoro přikláněla ke Karin, začněte do nich kout emoticon . Oni stejně dělají co mohou, aby vám to nemuseli povolit, takže stížnostmi na dané úřady už není co pokazit, ba naopak emoticon emoticon . Třeba by konečně zabrali správným směrem.Vždyť požadují opravdu nehoráznosti, to je už na právníka emoticon . Dělat územní studii tam, kde už se staví....ani na to nemůžu najít smajlíka! Studie takovýchto území dělají velcí developeři, kteří dělají velkou výstavbu na daném místě, a ne soukromníci! emoticon Jak mají starý územní plán? Jedete ještě podle ÚP starého staveb. zákona, nebo už mají schválený nový po r.2007?
29. srp 2012 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @sonafa územní plán je z roku 2002, nový je ve stádiu tvorby, na konci jara a začátku léta se projednávali námitky
Teď do konce srpna máme další termín na dodání všelijakých nesmyslů. Ten platný stavební zákon je podle mne přímo dělán s úmyslem vytvořit superkorupční prostředí, úředníkúm dává velké možnosti variability požadavjů a konání
Máme plán, zveřejním, až to bude v chodu.
Nevíš náhodou, jak je to s územní studií - já bych řekla, že dokonce tu by měl udělat odbor územního plánování a stavebního řádu, a jestli to chtějí po někom jiném, tak chtějí, abychom udělali jejich práci za naše peníze.
29. srp 2012 v 00:46  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 a ještě něco hezčího : o weekendu jsme se byli podívat na ten srub, podle kterého se projektoval ten náš. Ten srub byl mezitím dokončen a bydlí se v něm. A JE NÁDHERNÝ
až se k tomu dostanu, zveřejním nějaké fotografie
29. srp 2012 v 00:49  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @jptn
@kasha
@sonafa
@esmeralda2 Děvčata život je nejlepší učitel emoticon . Tam se stavět může a je to vše OK a normálně by územko proběhlo na ohlášku do měsíce se stavebním ale protože ČOV, studna, trošku víc jsme se stáním pro auto nalepil sousedovi na pozemek, ochranné pásmo minerálního zdroje (Hanácká kyselka), atd, tak nás poslali do územního řízení emoticon .
Ale zatím trpělivě papírujeme emoticon a těšíme se na lázně emoticon emoticon
29. srp 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @thomson no to se téééda máte..... budeme k vám jezdit na dovču- do lázní, ted ,když se to tady profláklo emoticon
29. srp 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @jptn jasně, tak to budeme muset upravit projektovou dokumentaci emoticon
29. srp 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @thomson také se velmi těším na lázně ve srubu,,, a už nic nepředělávej papírově emoticon))))
29. srp 2012 ve 20:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš