Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @pekbit zdarec
Dobrá věc to je věru, bylo vymyšleno jako zpevňovací systém na svahy, kde kořeny rostlin po čase(až dráty povolí) převezmou zpevňovací funkci - takže původně na mírnější záležitosti s omezenou výškou.
Dnes mám pocit, že se tak nějak zapomíná na životnost drátu (cca 15 let u pozinku, protože ten se při skládání kamene a přepravě poškrábe a v těch místech bude korodovat) a na dálnicích je už místy vidět jak to dokáže pracovat.
Nerezový drát, je asi možnost, ale stejně bych zabrousil do stavebních norem a cvičně nadimenzoval opěrnou zeď, jen pro představu působících sil - předpokládám, že se Ti nebude chtít to po 20 letech předělávat.
12. zář 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato za dvacet let to už bude pevné jak byk emoticon)) a právě že jsem nikde neviděla gabionky staré,,, jen nové a funkční vidím emoticon
12. zář 2012 ve 22:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kasha Já myslela, ža bych ze ně třeba i dala nějakou nepropustnou folii, která nebude vidět, že by po ní voda také stékala, štěrk je ale asi jistější řešení. Jen zatím nevím, jak se to řeší dole-voda za stěnou by měla mít možnost odtéct, ale zase kameny-či zídky-by měly být ukotvené emoticon ??
12. zář 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taylorjohn68
10
Registroval se 18. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Má 1 přítele. Region Most.
fotoportrét
fotoportrét
taylorjohn68
10
Registroval se 18. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Má 1 přítele. Region Most.
 tak a hura do finise ...... doufam že to do zimy stihnu. ..... emoticon
12. zář 2012 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @taylorjohn68 no ahoj,,, krásný domeček máš!!! v nějakých krásných kopečcích,,, kdepak to je emoticon a copak chceš do zimy stihnout? to by mne docela zajímalo,,, všechno letos postaveno? teráska vypadá také zajímavě. jaké dřevo použiješ jako pochozí?
kk
13. zář 2012 v 06:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @sonafa tak u nás to není tolik metrů na délku a je to jenom v jedné části u domu, takže množství drátů se nebojím, ale určitě bych měl obavy z volně ložených kamenů do výšky cca2m
@vorelmato díky za další otázky,na které budu chtít odpověď nebo písemnou garanci emoticon
@kasha jsem trochu natvrdlej, jak to bude za 20let pevné jako byk? jen díky tomu, že na tom poroste nějaká tráva? pokud se mi rozpadnou drátěné koše, tak přece nemůže být nic, co by to udrželo emoticon
13. zář 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pekbit já osobně si nemyslim, že jsi natvrdlý. Jen pochybuji, že když gabion bude držet svah, který je hlinitý, že se nic do kce nedostane,,, a také nevím zda budete nechávat porustat,,, také by to pomohlo,,, nicméně ať Ti dají záruky jaké chceš, bude to jen o TObě, jak s tím naložíš,,, právě pozoruji jednu stavbu, kde stavějí obrovské, předlouhé vysoké kamenné zdi... a líbí se mi to více jak gabion emoticon vedle srubu by se mi také více libily lofelsteiny - svahovky, které obrostou a po 20ti letech vznikne pevný svah... máme u chaty a je to tam 15let a nic moc založení,,, drží jak byk,,, emoticon a zpět ke gabionum - kamarad je má v nerezi,,, zda to vydrží déle jak my nevím emoticon netuším emoticon máme nerez čovku, která byla působením odp.vod z domu zrezlá,,, umí mi to někdo vysvětlit? emoticon nerez,,, DNES už není ani nerez nerez :(((
tož tak vybírej v souladu s přírodou a bude to nejlepší emoticon
kk
13. zář 2012 v 09:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha no právě...
Vzniklo to právě jako alternativa suchých zídek skládaných z kamení, jenomže kdo to zkusil tak ví jaká je to makačka na bednu aby to vydrželo. Někdo vymyslel tyto mobilní dílce v klecích - super věc, ale pokud si to člověk nedělá sám tak neví jak jak je to uložené vevnitř, měl by to být skládaný kamen po celém průřezu gabionu, ale běžná praxe je, že je to skládané jen z pohledové strany a uvnitř je nasypaná drť - a to potom drží jen dokud drží klec emoticon
Potom se udělá nové výběrko na úpravy zářezových svahů kolem dálnic a zase to zaplatíme všichni a zase bude D1 ucpaná.
13. zář 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato jojo, viděla jsem jak dělají 3metrový gabion v potoku,,, to jsem zvědavá jak toto dlouho vydrží, tam to do košů sypali lžící bagrovou :(
kk
13. zář 2012 v 10:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 inu, zajděte do přírody a podívejte se na nejrůznější skalky a skály, jak je vytvořil ten, kterému my říkáme Adonai.
Ono to není tak složité, jen je to pracné. Pokud chcete opravdu výdrž, musíte injektovat a dát kotvy až do skály.
Pokud chcete, aby to přežilo jen Vás, stačí spočítat sklon svahu a podle toho vytvořit skálu dole mnohem širší, nahoru se zužující a navíc ještě se sklonem proti svahu - viz Jakub Krčín a jeho hráze rybníků. A nahoru duby. Klidně dovnitř těch skal jako zpevnění staré (neshnilé) železniční pražce, jsou k mání i zadarmo, jen se zeptat.
Přeji úspěch, byť velmi, velmi namahavý!
13. zář 2012 v 15:54  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @stetl díky za inspiraci emoticon Injektovat a kotvit není do čeho, na skálu jsme nenarazili ani v 80m vrtu. Jakub Krčín byl borec a jeho Zlatá stoka je dodnes obdivuhodné dílo emoticon , tam je co se přiučit, ale spíš pro odborníky, moje buňky jsou úplně mimo emoticon . pražce jsou prima materiál, ale co ten humus, kterým jsou napuštěny, nebude to časem dělat neplechu? Každopádně ještě jednou díky emoticon
13. zář 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 mám dotaz na ty, co už maj schody... čím jste natírali?, myslím ty nášlapné části...
13. zář 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @stetl zdravím HONZIKU, konečně jste tady něco i naťukal emoticon)) toho pána neznám, ale pražce bych si NIKDY do půdy k domu nedala :((( je tam hnus jedovatý a takové pražce by se měly nějak ekologicky zlikvidovat nadobro :((((
@pekbit
@jptn tvrdý podlahový olej od kreidezeitu emoticon
jinak všem krásný den, u nás konečně po strašně dlouhé době celý den trochu prší emoticon
kk
13. zář 2012 v 19:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha Jakub
Krčín z Jelčan... neznáš?? dějepis, základní škola..přece...emoticon
Jinak nátěr tímto olejem jsme měla v plánu, ale právě na ty schodnice nám to doporučeno nebylo....
13. zář 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha tady leje dva dny
13. zář 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn hmmm dějepis byl muj nejhorší předmět, pak ještě zeměpis a čeština s ruštinou emoticon)) - tož jsem si ho vygooglila a víš jak, tady rybníky nejsou a petr vok byl také daleko,,, tady možná ondráš emoticon))
a proč Vám to nebylo doporučeno na schodnice a co Vám bylo doporučeno? emoticon
kk
13. zář 2012 ve 20:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha nebylo, že do těch schodů se ten olej zašlape... za čas že je to dost hrozný a už se to u toho nedostane.. no fakt je, mám tvrdým podl olejem natřenou zevnitř celou roub.. tak že když na ni sáhnu, je to jako bytam nic nebylo.. takže ta ochrana těch schodů by možná taková nebyla nevím no... doporučili lak přebrousit,, a zas.. jen na ty nášlapy.. že to párkrát viděli, ty schody, jen naolejované.... a že z toho pak byli majitelé neštastní...ale že je to na nás...
13. zář 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @jptn mně tyto předměty vyhovovaly.. z posledně jm jazyků mám maturu-za 1!!! emoticon zato, mat-fyz.. emoticon
13. zář 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha to , co jsem poslala sama sobě, je pro tebe emoticon
13. zář 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn no, s těmi schody,,, chceš tam chodit v botech? pravda je, že nemám zkušenosti, ted to mám rok natřené, ale na tom triko a koberec,,, když to bude nehezké, tak to přelakujeme něčím jiným,,, ale kreidezeit říkal něco jiného,,, jenže oni po tom nechodí,,, na druhou stranu tam nemíním chodit ve špinavých botech,,, tak coco emoticon)
...škola? tož to je vidět, že jsme totálně jiné,,, aspon co se týče předmětu,,, kdybych měla jen matiku a deskriptivní geometrii, tak mám také za 1!!!! emoticon zbytek horší emoticon
13. zář 2012 ve 20:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha njn, na to seuž dneska nikdo neptá emoticon .. i když .. vlastně..... asi 2x jsem někam posílala kopii matur vysvědčení... některé zdrav pojištovny si to žádaly.. emoticon
nooo. nehodlám.... ale kdoví... emoticon
13. zář 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 pražce - samozřejmě jimi nebudete obkládat záhony se zeleninou ani pískoviště pro děti! Ale v základech opěrné zdi, zvláště když je zalijete betonem, klidně mohou být!
13. zář 2012 ve 21:24  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 Navíc lze pražce v základech obklopit kameny, zasypat hrubým štěrkem, prostě je dát hluboko, jedovatiny z nich nahoru stoupat nebudou, nebojte se, ostatně pražce byly léta letoucí okolo polí, jejichž úrodu jsme všichni baštili...
Děkuji, Kašenko, když vy tady vedete příliš odborné řeči, kterým já nerozumím.
Já teď konečně vypěstoval dokonalý anglický trávník. Doporučuji použít prořezávání (vertikutaci) a automatické zalévání typu Hunter. myslím, že si koupím golfovou hůl pro patování a vyvrtám jednu jamku...
A dokončuji bazén pro mou ženu, která kdysi závodně plavala a já nechtěl, aby se jezdila koupat do rybníka, kde se koupou i psi a kupodivu i koně. Navíc jí zlí lidé prořezali pneumatiky na kole, když byla ve vodě...
Prostě utratíme vše, co jsme našetřili, k čemu peníze, až tady nebudeme? Ve slamníku je zblajznou myši. A v bance ukradnou dnešní páni bankéři...
Takže pohoda ve srubu, pohoda okolo. Doporučuji.
13. zář 2012 ve 21:32  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @stetl HONZIKU, tož tak to je krásné!!! tak to má byť... pohodička ve srubu i mimo něj! JUPI,,, už se těším emoticon tralala,,, a pražce nechci emoticon chichi...
přeji krásné sny a fotečky by to chtělo, HONZIKU, fotečky,,, a nevymlouvejte se že neumíte cvakat fotoaparátem, když tady tak hezky píšete, chich emoticon těším se na ně a na golfovou jamku,,,
kk
13. zář 2012 ve 21:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @jptn My máme schody natřené stejně jako dřevěné podlahy Osmo colorem na podlahy. Mají v tom olej i vosk, pronikne to do dřeva jako olej, vytvoří ochranný povrch s otevřenými póry jako vosk, ale netvoří film na povrchu, takže se může kdykoliv bez broušení zase přetřít.
@kasha Ty ses mi hezky trefila s těmi předměty emoticon Taky nevím kdo to pan Krčín je, jen mi to bylo trošičku povědomé-i když bydlím v kraji rybníků-asi je to ostuda emoticon , ale zeměpis jsme nesnášela, a měla jsme z něj nejhorší známku na vysv., dějepis také nic moc, cizí jazyky neumím doteď-proste někdo má humanitvní zaměření, tak má znalosti a píše knihy- My technici raději počítáme a bádáme emoticon emoticon emoticon emoticon Matika, chemie - mňam, mňam. Zrovna to vysvětluji synkovi, učí se na zkoušku z matiky a děsně vrčí-asi nebude v tomto po mně emoticon emoticon
14. zář 2012 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @pekbit Bojíš se vysokých kamenů? I když by ty kameny byly samozřejmě naskládané šikmo a opravdu hodně veliké? A vždyť ty by také mohli prorůst čímsi, jako gabiony.
14. zář 2012 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa no ty jsi přímo z jeho kraje(Krčínova) tak to možná trošku ostuda je emoticon emoticon emoticon .. nj jsem ten humanitní typ zkrátka emoticon
14. zář 2012 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa .. ale knihy nepíšu...
14. zář 2012 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @jptn Omluvou mi je, že jsem se sem provdala. V dobách, kdy se to bralo na základce jsem byla severočech z chmelařských oblastí. A to jsme se zajímali o úplně jiné věci ... emoticon
14. zář 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa aha emoticon emoticon emoticon
14. zář 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš