Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@juri_ ahojky,,, jestli je to se sítěmi, tak to je hodně dobrá cena :) na druhou stranu, nám to prodali za 220,-/m2, bez kanalizace, se špatnými tlakovými poměry u vody - jsme poslední na řadu... ted přivedli plyn a poté co jsme zkolaudovali čovku, tak nám udělali kanalizaci, tedy jsme ve ztrátě 60 tisíc :(,,, Rozhodně zkus cenu snižovat, za takové hovory dáš pouze telefonní poplatek :) a budeš vědět, jak to vidí ... kk
Odpovědět
@juri_ No, tak se na to zkus podívat z opačné strany. Obec také musí nějak rozumně hospodařit ( a obec nemá žádné vlastní peníze, hospodaří s penězi daňových poplatníků - vašich budoucích sousedů ;-) ). Jestli vykoupila pozemky za 308 tis, k tomu studie za 200tis.,a jestli to bude na své náklady (!) zasíťovávat za 2.200 tis, tak mi tak nějak nákladově vychází 1m2 za 615 Kč pro obec. A jestli je chce prodat za 380Kč/1m2, tak mi přijde cena velmi, velmi luxusní. Obec ty prašule tedy investuje do 4 rodin, ale taky je mohla investovat jinam..obecní kanalizace, chodníky, místní komunikace, veřejné osvětlení..atd. atd., z čehož by měli užitek všichni stávající obyvatelé :-) Ale pravda, neznám místní politiku :-D
Odpovědět
@juri_ tak o takové ceně se nám jen zdá :-) jsme 10 km od krajského města (Budějovice) a cenu jsme měli několikanásobně větší. Já bych to brala všemi deseti. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@juri_Sice jste dál od města, ale myslím že bych na tu jejich cenu rozhodně přistoupila, u města by jste to zase měli mnohem dražší. Vždyť ty peníze dáváte sami sobě, když je to obci. ;-) Developerovi by to bylo jiné. A také viz co píše Petzhold. Sítě na pozemku jsou móóc prima, věř mi. Dva roky fungujeme na srubu bez nich, i bez komunikace :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa jojo sítě,,, nejraději bych byla úplně bez nic :( UPLNE free, bez nějakých molochů :( už mně z nich bolí hlava,,, Dokonce mají jedni hlupáci reklamu - pryč se žížalama - to je snad vrchol jejich chorého mozku - mám na mysli všechny, kteří balamití lidi, za účelem sedřít je z kůže :( kk
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson A....koukám, že jsme se tam asi potkali :-). Byla to taková "řetězová" prohlídka. My jsme byli první článek :-). Musím s tebou souhlasit - fakt hezkej srub, příjemě řešenej a hlavně v podkroví prostornej. Barva tmavá a moc hezká. Určitě půjdu taky do tmavého exteriéru (až ji budu mít na co nanášet) :-). A Polákovi (Novapol) jsou taky naši favorité - zatím. K cenám jsme se ještě ovšem nedostali. Odkaz s je tady: http://www.kanadske-sruby.cz/index.ph...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to jsem si myslel taky, ale nebyla ani ta stěna :-. , Ty trojskla byla na místě ...cca 250 metrů od tahu Brno - Svitavy, ale fakn nebylo nic slyšet :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson trojskla, tak to jo,,, ale podle obrázků to vypadá, že je to samotka samotná :)) a podle obrázku vnitřku,,, kamna stojí za nějakou stěnou - hmm - leda že by v ní měli nějakou "stojku"? schválně se zeptej, jak to udělali, zajímá mne to :) nějak obelstili statiku? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-D Ahoj, uvažoval jsem úplně stejně až jsem vlezl do koupelky (ta je za těma kamnama) a nic, a pak jsem se ho na to přímo zeptal a potvrdil...žádný sloup ani šrouby na opěrné zdi....
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e my jsme tam byli kolem 10.00 a souhlasím s Tebou...trošku pásovka :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson hmmm a co říkali obyvatelé, nebo jim to přijde asi normální? :) je to 9x10? nebo to je součet dvou domečků-podle střechy a obrázků? jako že ta hlavní místnost je asi tak kolik na kolik :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ano, má to takovou niku, hlavní místnost .....plus mínus autobus 7x8 vnitřkem minimálně, ale je to na dotaz ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@thomson A uvnitř to měli také tmavé? Zajímá mne, jak to působilo se světlem v místnosti? Já jen, že už jsem tu kromě mne, dlouho nenarazila na nikoho, kdo by přitmavil vnitřek. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa vnitřek je světlý takže to působilo standardně.
Odpovědět
@thomson kasha Nechci být otravný, ale lepší zvukový útlum u trojskel oproti dvojsklům je subjektivní (tikot hodin v místnosti cca 30dB , 3sklo útlum 34 dB, 2sklo útlum 32 dB :-D ) a měřitelný pouze v laboratorních podmínkách zvukové komory :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petzold :))) jen si tady piš co chceš a co je Ti libo,,, já tady dělám to stejné a tady vlastně papouškuju názory několika lidí, kteří vypadali na to, že rozumějí věci a o větší tichost jde pouze skrz okno ven,,, a ten tikot hodin měřili jako že máme hodiny venku, jo? :-D, tan venkovní hodiny mne fakt neruší a když budou z vnitřku rušit srny, tak mně to baví :))))) krásný den kk
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravim vospolok, vonku je uz sice kosa (sneh u nas zatial nastastie nie je), ale my sme aj tak usilovne pracovali a pribudla nam v zahrade nova "roubenka" :) Teda hned 2...jedna pre naradie a druha (trosku vzdusnejsia) pre vtakov :) Natreli sme ju na "neslavnu" sedu, kedze aj nas dom bude musiet byt do seda...v prirodzenej farbe bola krajsia, ale clovek si zvykne na vsetko, ked uz ma pamiatkarov za chrbtom.
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej ZDRAVIM,,, no Vy jste tedy šikovní,,, jeden se nestihne ani otočit a vy už nastěhovaní ve třech roubenkách :)) SUPER!! a památkáři jsou uchylové, kteří hodně věcí zničí svým přístupem :( krásné to máte!! kk
Odpovědět
@sidzej bože,jak já bych se potřeboval převtělit v tak šikovného člověka. Moc pěkné. :-) kasha : ty hodiny byly jen pro srovnání :-D. Jen se snažím sdělit že není vše jak se povídá, testy oken pouze daného rozměru v laboratoři,kde je průnik hluku připojovací a zejména funkční spárou, průnik dveřmi které CE na zvuk nemají, různé frekvence zvuků,atd. atd. A tak si tady melu a melu.... :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já si teď vybavila u nás ty návštěvy :-) Jak jste psali, že jste navštívili "prezentační" srub... My, když jsem objížděli kolem srubů, na čumendu, tak můj muž naprosto odmítal někam vejít. Takže my pěkně za plotem , raději o kus dál :-) Manžel vždy říkal, jak by bylo tobě , kdyby někdo chodil dál. No a stalo se, situace, kdy třeba dělám a čistím 3 koše hub, houby doma kam se podíváš, manžel dodělává schody a návštěva... Nebo, první svátek vánoční,přijeli naši, sedíme u stolu a nemáme ještě plot a zezadu na francouzské dveře ťuká kolem běžící běžkař:-) Kolem nás nevede žádná oficiální cesta, ale o kus dál je cyklostezka a tak třeba přijelo i 10 cyklistů, kteří nás viděli zdálky. Co si tak vybavuji, přijelo, přišlo cca 10-12 lidí na kouknutí ( o kterých víme, byli jsme doma) Někdo úplně v pohodě, i jsem je provedla, někdo se jen ptal a koukal zvenku , někdo jen přijel, vyfotil a odjel (možná do nějaké časáku jako příspěvek stavba hrůzy :-) Ale že bychom pouštěli dovnitř vždy, to určitě ne. Záleželo, jak nám kdo sedl, jak jsem doma měla naklizeno, prostě jak jsme se cítili. Jenomže v tom roce , 2005-2006, moc srubů nebylo...Byla to trochu zvláštnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kasha @stetl dlouho jsem tu nebyl a moc děkuji Honzovi na link na černé ovce. My chceme postavit z Cedru a Bartoše jsme také oslovili. Kromě toho že byl o 10% dražší než Kraus tak tohle mne přesvědčilo, že člověk, kterému je jedno, že staví podle špatného projektu, asi není to pravé ořechové. My máme velmi atypický návrh, který kombinuje klasickou roubenou konstrukci s moderními prvky a nedovedu si představit, že by to dopadlo takhle :( jinak co jsem koukal na všechny stavby od Krause, tak nikde nepoužíval lepené hranoly ale vždy masivní trámy z cedru. Lepí se většinou jen borovice a možná smrk. To by mne zajímalo, z čeho to vlastně paní postavili.
Odpovědět
Profilova fotka
aa tak beru zpět - vypadá to, že ty lepené trámy budou nosné v interiéru, to bude KVH smrk...
Odpovědět
@jumpmans Ano, vnější trámy jsou masiv, ale vevnitř používá lepené trámy - u nás borovice, co teď, nevím. Sorry, vypadl jsem z diskuse během dovolené a už to nedohnal - o jaké paní a nepovedném domě je řeč....? PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk str.227
Odpovědět
@petrfrenk já myslím, že si můžeš i vybrat smrk/borovice. My byli původně taky spíš pro borovici, ale protože máme kvůli zelené střeše silnější krokve než používají standartně a sehnat borové trámy v tom rozměru je problém (pokud vůbec), máme nakonec komplet smrk.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk jojo, Kraus mi taky rikal, ze kvuli zatezi na nosne tramy doporucuje smrk.
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem k sobe hodil rendry z nasi studie, doufam ze mne neukamenujete, protoze to rozhodne neni tradicni roubenka :-) vzhledem k tomu, ze dum bude stat uprostred vesnice, tak jsme hledali, aby zapadl jak ke stare vystavbe tak k novym projektum. Prekvapive se tam najde i par peknych architektonickych kousku, nejen same typove hruzy...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Neboj, za názor či vkus tady nikoho nekamenujeme :-) Mě se naopak líbí, že i když zřejmě chceš bydlet ve dřevě, akceptuješ že dům bude mezi jinými domy, kde by měl také architektonicky zapadnout. ;-) Ta horní sendvičová konstrukce-v projektu to vypadá jako nějaké bílé tvárnice?-to nebude klasický sendvič obložený zvenku dřevem?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa to je provetravana fasada z Cembonitu. Pod tim bude drevo a jako izolaci chci pouzit konopi nebo ovci vlnu. Melo by to byt difuzne otevrene, takze zadna parozabrana ani mineralni vata. Zevnitr vse drevo, pouze v prizemi velka kamenna pricka. Zvazujeme jeste kombinaci s casti v podkrovi bilou, ale zatim se spise klonime k celodrevenemu zkusim vyskrabnout i pudorysy a vizualizace interieru - ty mam jen z prubeznych napadu, z tvoreni studie.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?