Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Kromě folie tam vykukuje dilatační pásek-jen jakákoliv podlahová izolace, aby beton nedoléhal až ke dřevu, ale měl rezervu pro roztahování.
Odpovědět
@sonafa na tom betonu pod dlažbou už nemáte žádnou hydroizolaci, ani hydroizolační nátěr?
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk tekutou hydroizolační stěrku samozřejmě ano, i na stěnách ve sprchové koutě-3 vrstvy. ;-)
Odpovědět
@sonafa a v oblasti dilatační spáry u kraje podlahy je to prostě jen přetřené? To je to, co řeším, lehká podlaha s tím OSB záklopem bude pracovat daleko víc než beton, takže předpokládám, že nějaká hydroizolační stěrka v tom místě popraská.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Je to přetřené, jak říkáš. Ale doléhá to k pružné širší dilataci, byla proto silnější, asi 2-3 mm. Ale já myslím, že ta hydroizol. stěrka by neměla popraskat, je to poměrně hodně pevné a hlavně pružné. Alespoň ta naše-dvousložková Soudal. To by ti musely už vylítat i dlaždice. Myslím, že základem je, aby se celá část koupelny hýbala společně (vše co je pod dlažbou, aby pracovalo jako jeden celek dilatovaný od ostatních ploch).
Odpovědět
@sonafa to ano, mně taky nejde o plochu pod dlažbou, ale místo styku podlahy se zdí, kdyby náhodou děti způsobily, že v koupelně bude stát voda ;) co není nic co by nedokázaly, aby to právě tudy nezateklo do “pod podlahu“. Nejjednodušší řešení je asi lišty zatěsnit tím sikaflexem, aby v koupelně byl 1cm vody muselo by se tam vyjít přes 80l vody a na výšku lišty minimálně čtvrt kubíku, co by stejně teklo ven dveřmi, ale zajímalo mě, jestli tu hydroizolaci nemá někdo vyřešenou nejak sofistikovaněji - např. “vanu“ z nějaké hydroizolační folie, která bude vytažená za lišty(sokl) na úroveň podlahy...faktem je, že dveře budou vždycky “slabé“ místo...možná jsou to příliš katastrofické scénáře...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk jak to tak čtu, tak jestli ono by nebylo teda jednodušší ty neposedné děti hlídat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Opravdu to vidíš asi trošku katastroficky :-N Tak to vyspáduj směrem ke dveřím, ať se ti to rozlije hezky po celém patře :-D :-D Nebude to sice tak vysoko jak počítáš, ale zase budeš mít větší plochu na vytírání, když se na to tak těšíš :-D :-D :-D
Odpovědět
@jptn to se to radí od klávesnice, člověk je rád, když se chvíli ve vaně zabaví, (=má klid kromě občasného řevu, když nekdo někoho polije, někdo někomu něco...a občas jich tam bude 5, čímž se destrukční p.otenciál násobí...;-) @sonafa kdybych se těšil, tak to neřeším, teď mladej vylil ve sprcháči dětskou vaničku, žena se jen otočila a bylo to... ...no nic, jestě se poradím s obkladačem a nějak to zbastlíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk noo ted už od klávesnice.. ale taky mám nějakou tu výchovu za sebou :-D a ve zdraví jsme přežili :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk sifon uprostřed místnosti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk 5 dětí to je krása! na jednu stranu závidím, na druhou díky pěkně :) Pakliže máte přežít takovou záležitost, mohla být velká koupelna v přízemí, kde to zatečení lépe vyřešíte. Sifon uprostřed je super, ale nevíme co je pod tou místností,,, místnost vyspádovat,,, nicméně, nechtěla jsem se více zapojovat, nemáme tuto záležitost, nedala bych žádnou betonovou desku do patra! Viděla jsem větši koupelnu v patře, ve srubu a kachličky odskakovaly od vany, od rohů a podobně,,, nepříjemné. Když se dostane voda do anhydritu, tak je po něm :( (dlouhodoběji a ve větší míře-viděla jsem na vlastní oči :( a nejednou) Tak když už musí být, tak beton s plastifikátorem, kari sítí a skutečně vybetonovat pojízdnou-plovoucí vanu :) krásný den kk
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Ale Pavel nemá v patře betonovou desku, jak tu rozepisuješ.... On psal že tam má OSB desky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa aha a nechce tam nic vylívat? :) na osb desky hydroizolaci? :) hmm hmm,,, tak to už vubec, z mého pohledu a ani nevím proč :))) Ale jak píše, (ted jsem si to pročetla) že by tam dal folii, tak to je dost dobrý nápad a na to nalepit dlažbu? tož já tomu nerozumím ,,, :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já právě těm OSB deskám také moc nerozumím, ty se podle mne mohou hýbat více než beton. Ale jemu šlo spíše o to zatékání, on se lítajících dlaždiček asi nebojí :-) Ale jen pro tvoji informaci-naše zkušenost-my jsme si horní koupelnu pojistili tak jak píšeš ;-) : malá koupelna, beton s výstuží, s podlahovkou jako celkem dilatovanou od stěn, a po více než roce sedání srubu (léto i zimní topení) vše absolutně ok, nikde ani prasklinka natož vystřelovací dlaždice ;-) :-) . A voda zateklá shora u nás asi nehrozí, neboť máme sprcháč bez vaničky se žlábkem v rovině podlahy... ;-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa TAK to je jen a jen dobře, že to máte v pohodě!!! občas to vyjde :-D, občas někdo něco udělá fakt dobře :-D,,, krásný den přeji :) tady je bílo a mrazivo :),,, už Vám zamrzají vodní plochy? :) nebo to musejí přijít 30tky? ted se mi vybavily ty krásné fotečky zamrzlé Vltavy :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím ze zasněženého Patřína u Loučeně! Jen na okraj, byli jsme v Německu u přítele herce, který si přestavěl staré dřevěné stavení na moderní bydlení, ale pod novou dokonale izolovanou střechou "nechal" staré trány (už nic nenesou!), které jen vyčistili a zakonzervovali. Moc pěkné! (Jen jsme se bavili, nová žena toho herce má koníčka hru na bubny, kterých má doma komplet soustavu!) A teď ke koupelně: Máme v přízemí velkou koupelnu s vanou. První starost pana Bernata byla aby vana nepřiléhala ke kládám stěny, při sedání by ji pěkně posouvaly. Stěnu u umývadla a bidetu udělali z oněch OSB desek, na které nalepili dlaždičky (ani jedna za pět let nepovolila!). Podlaha je z dlažby. Zatím žádný problém s ničím, jen musíme být opatrní, abychom moc necákali při sprchování. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honzíku, zdravím :) a bubnování bylo? :)) co se týče koupelny, řeší se tady podlaha v patře :) a hlavně jak to udělat, když dětičky vylijí množství vody na zem :) Odskočené kachličky jsem viděla na obezděné vaně v patře,,, docela nesmyslně udělané,,, a při sprchování si klidně cákejte kolik chcete, nebot kulatina to úplně v pohodě zvládne, na rozdíl od stěny :) Už se chystám, jak budu kulatinu na mokro umývat,,, a tuším, že i kulatina se těší :) krásný den, kk
Odpovědět
@kasha koupelna v přízemí je a ani vlastně není menší, je tam velký sprcháč - žádný set s vaničkou, jen dlažba a sklo, budu muset doplnit fotky, ale teď není jaksi čas. Všechny děti naštěstí nejsou naše :-o S OSB deskami je to tak, že někdo říká ne, moc to pracuje, dlažba může popraskat, někdo ano, pokud jsou desky silné, 2 vrstvy do kříže a dobře prošroubované... @sonafa nevím, jestli se mám bát, to se asi ukáže časem...
Odpovědět
Profilova fotka
Milá Kašenko, samozřejmě to kulatina zvládne, leč vana je u "zdi" a pokud nateče za ni, nemám možnost to dobře kontrolovat - to je to, oč tu běží. Bubnování nebylo, my jeli v sobotu ráno, jel jsem opatrně, nebyla to legrace. A přijeli jsme tak akorát na minivečeři, pak honem do divadla, po něm posezení a spát, ráno jen úžasná snídaně v cukrárně v malém městečku coby debata nad tím, co se hrálo (chválení a drobné připomínky) a už zase za volant a domů. Ale stálo to za to! Všem přeji tak jako sobě a mé ženě hezké užití Svátku světel (to opravdu nejsou "židovské Vánoce) od 8. do 15. 12, hebrejsky to zní "Chanuka" a děti dostávají drobné dárky při každém rozsvíceném svícnu. A samozřejmě krásné křesťanské Vánoce se vším jejich původním kouzlem. Nesnáším jejich komercializaci, kdy lidé rozsvicí ožárovkované stromky a domy už od 1. prosince, nakupují hory nesmyslných věcí. Vždyť nebylo nic krásnějšího, než den, kdy maminka vyhnala děti na 24. 12. ven, aby neviděly, jak se strojí stromeček, peče vánočka a kapr, nebylo nic tajuplnějšího, než čekání na zazvonění zvonku, že už přišel Ježíšek a přinesl nečekané dárky, které tehdy dávno byly skromné, ale tak od srdce dávané...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk dívej :) máme dvě desky křížem prošroubované (cetris 24mm-venku vydrží všechno-zkoušíme :-D) a máme tak podlahy všude, dole i nahoře. Dole na nich máme podlahovku i anhydrit (pod nima 20cm prostoru). Myslíme, věříme, víme, že to nepraskne, je na tom dlažba... to stejné (bez mezery) je nahoře, ale nedokážu si představit, že na to dám nějakou folii a na to DLAZBU??? to mi nedává smysl... ANO, klidně dej folii a nějaké severské modříny a zalakuj lodním lakem (tak to plánujeme v horní koupelně my - bude tam sprcháč, ale když přijdou malé děti, tak budou v našem big sprcháči dole :)),,, nebo chceš osb zalít betonem a na to položit dlažbu? to by asi šlo, když to bude malá betonová plovoucí deska :) a folii vytáhneš nahoru a nějak esteticky zakončíš :) ,,, :) kk @stetl AHA, tak vana hnedle vedle kuláčů, tak tomu už rozumím :)) a hezký výlet to byl, jen co je pravda :) a plně souhlasím s tím hnusným komercem o Vánocích... :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
vždycky mám pocit, že Naše lesy znám A když jdu do lůna vybrat stromek "a strašně se těším až nebudu chodit sám...-neznám smajlíka pro miminko" vždycky mám pocit, že není dobře vyříznout stromek, který se mi líbí. I když příroda hodnotí jinak a na souměrnosti jí z daleka nezáleží jako lidem... I tam, kde jsem po 100ý krát, vždycky najdu něco - čeho jsem si nevšiml minule... Vždycky mám pocit, že o svátcích nevím úplně všechno a nakonec zjistím, že lidem - přes všechno uvědomění chybí "pokora" - humbleness - chcete li. Chybí to většině lidí a nejhorší je, že si toho nejsou vědomi...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk To určitě dopadne dobře, když nad tím tak přemýšlíte - bude to domyšlené i s detaily :-) My jsme se totiž rozhodovali v horní koupelně také mezi dvěma OSB vrstvami do kříže (tak to máme v celém podkroví) a tím betonem. A před deskami nás varovali jak srubaři tak truhláři, co dělali ty podlahy. To spíše doporučovali takovou tu sypanou podlahu (teď nevím jak se tomu říká ?) , ale to jsme kvůli trámům v podlaze také zavrhli.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Vy se zase máte! Letos už myslím podruhé? - u nás stále sníh nic. Teplota nad nulou, pokud nějaká ta vločka přilétne, hned zase roztaje. :-( Na zamrzlou vodní plochu se velmi těším :-) :-), ale to vyžadovalo alepoň -15st. a pár dní stálou hladinu - což je u našeho povodí dosti vzácné x-) :-D
Odpovědět
Tož díky všem za rady, nakonec jsme s obkladači folii zavrhli pro zbytečnost (vzhledem k teoreticky slabému místu -dveřím), domluvili jsme se, že okraj zabezpečí gumovými pásky, které se používají při obkládání sprcháčů + lišty zabezpečíme sikaflexem...a jak říká jptn zkusíme ty děti trochu hlídat... ;-)
Odpovědět
Tož díky všem za rady, nakonec jsme s obkladači folii zavrhli pro zbytečnost (vzhledem k teoreticky slabému místu -dveřím), domluvili jsme se, že okraj zabezpečí gumovými pásky, které se používají při obkládání sprcháčů + lišty zatěsníme sikaflexem...a jak říká jptn zkusíme ty děti trochu hlídat... ;-) 8-)
Odpovědět
...nějaké erupce na Slunci nebo co, místo editu je tu oboje :-o
Odpovědět
Profilova fotka
erupce na nebi tak leda, zas kurňa pada - to bílé svinstvo. Ale Budou bílé vánoce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato NO Martínku, nevím nevím ,zda budou bílé Vánoce, ledy bychom si je udělali hned teď :)))
Odpovědět
Tak sníh padá jen u vás, protože tady na jihu - myslím konkrétně Budějovice... tak tady nic, jen takový trapný poprašek, a dnes k nám zrovna přijely kamiony od severu, a řidiči se divili , jaké tu máme jaro. Všude okolo je prý skoro kalamita. :-) :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?