Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha @petrfrenk přesné parametry domů si už nepamatuji, ale příležitostně zjistím. z "experimentu", který vznikl zcela nezáměrně byli také celkem překvapeni. a celkovou cifru už taky přesně nevím, ale vzpomínám, že té jsem se divil i já - myslím že byla poměrně nízká. divll - spíše jsem byl příjemně překvapen - taky zjistím. ano, myslet pozitivně, alfa a beta hladiny, duševno, ochrana životního prostředí - myslím, že kdo bydlí v dřevěném domě pak mu tyto témata nejsou obecně vzato cizí - každý svou měrou a s ohledem na své možnosti - ale neznamená to, že teď půjdu pěšky - ne nasednu do auta, které tak či tak potřebuji k práci ;-)
Odpovědět
@kasha tady od 23.12. nebylo pod nulou, a s sníh zmizel ráno na štědrý den. Momentálně +5°C ...
Odpovědět
Profilova fotka
Asi se jinak chová přímotop/podlahový rošt nebo infrapanel ve zděné budově a jinak ve dřevostavbě. Budu muset najít někoho kdo to spočítá.... Názorů je víc.... Třeba v odkazu: http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a... jsou porovnaný náklady na různé zdroje tepla. Všimněte si ovšem dole jsou odkazy na příklady nákladů na otop nízkoenergetických baráků s vytápění JEN elektřinou(podlahové rošty - např.). Ještě jsem to moc nestudoval, ale nepřide mi to nijak dramatický. Ty náklady jsou v některých případech 20-25t Kč/rok . Je to moc za spotřebu včetně ohřevu vody a svícení atd? Jestli se chová srub podobně jako nízoen.dům(?????) - je to veliké dilema jestli si to komplikovat vodou..... .....sakra to je těžký.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ve svém předposledním příspěvku jsi psal, že se budeš muset smířit s dlažbou - možná by to nemuselo být těžké, protože se vyrábí dlažba, která vypadá jako dřevo a podlahovku pod ní s sklidem nacpeš. Má ji ve svém albu KANAVI
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 - mě nešlo o dřevo co do vzhledu ale kvůli tepelného pocitu nejen v zimě.
Odpovědět
@jptn tak brouky, ty jsme také pravidelně nacházeli ve srubu. Teď skoro po dvou letech od nastěhování už jsem dlouho žádného nenašla. Tak asi u nás už vymřely. Já jsem to neřešila, protože občas i ve zděném baráku jsem likvidovala brouky. Ale až ho zase potkám ,tak ho nafotím a porovnáme, jestli to byl ten stejný jako u tebe. :-D @kasha Karin, kde to žiješ_?Na Sibiři ? u nás stále prší a je nad nulou. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi to jsi mě kapku uklidnila..... ;-) je pravda, že jsem ted taky delší dobu žádného nepotkala...... :-D tak doufám, že to tak zůstane... počasí máme jako u Vás
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :) beruško, tak u nás docela chumelí a opravdu mrzne a mrzne :) v podstatě správná zima :-D,,, brouky jsem zatím nepotkala, ale asi se jim nechce chodit po prachu :-D, a já se jim nedivím :-D kk
Odpovědět
Profilova fotka
No tý jó,nejdřív se tu téměř 2 týdny nikdo ani neobjeví, pak jsem jeden den mimo a abych to teď dočítala cely večer. už není ani na co odpovedet - vše dokonale prodiskutovano :-) @KASHA ty jsi asi fakt stavela srub ve velehorách, tiše závidí. Tady cely den prší, +6st., pohorky mám samé bahno. Jak já bych brala trošku zmrzlé země, abych mohla s pejskem na procházku po polích a lukach :-| . Ale na rozdíl od otatnich s tím bezbarierovym stavitelem koupelny s tebou plně souhlasím. Počítat s vozíkem, No to je trapné. Což takhle počítat s tím, ze ho nevychovane deticky vystrnadi do starobince.ze by třeba rovnou raději stavěl 2 domy :-D A vůbec, privolavat si toto! @jptn opravdu není dobře s nemocemi počítat, přivoláváš si je.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa prof deformace, asi... co naděláš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@trn2005 Já polemizovat o životě bez ledničky nemusím, občas si to už 2 roky vždy par dni trenuji. Ty nevis jak se :-( používá příroda jako lednice při -10st ? Kazda správná chalupa má jednu chladnou místnost, ve které se v zimě netopi, při mrazech venku v ni bývá cca 5st., jako v lednici :-) Mivali to už naše babičky a říkali tomu špajz. ;-) Já jsem s nim letos v pohodě strávila vánoční i silvestrovské svátky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ty patří k bílým či bleděmodrým plášťům?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonafa jj.. ale už to není dneska tak " modrobílé" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tak tom případě posílám spoustu ozdravnych pozdravů a radu: To co v práci vidíš ber jako předváděcí film toho, co se tě vůbec osobně v životě netýká. :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Děkuji :-D .. ale těch " pár desetiletí" se zkrátka už někde podepíše....
Odpovědět
@sonafa netřeba velehor, tady na jihu je teď lehce pod 0, celý den mírně sypalo, takže tu leží něco přes 5 čísel...prostě zimní pohádka, dnes jsme i sáňkovali 8-) ...bohužel zítra to asi roztaje... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk @sonafa u nás hnusný bahno, prší, fučí.. všude kolem roubenky je to jak na rybníce....ani naše malinké čok linky nemám skoro de venčit.. všude se broděj vodou... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk A jak hodně na jihu jsi? U nás v ČB je stále +5, a voda, voda..... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Já jsem dnes poprvé po 8 měsících štěňátka v domácnosti vyhlásila zákaz vstupu pejska do domu. |-| Luxovala jsem a vytírala 3 hodiny, tak jsem si to chtěla alespoň jeden den udržet..... Ono je jinak to opadané blato a písek z našeho 45kilového mazlíčka rozneseno ihned po celém domě...
Odpovědět
@sonafa tak nějak podobně...Brno.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím ze sněžného mraku :) u nás se sněžení nezastavilo a to máme službu před barákem a tak musíme lopatovat :),, pro auta však kalamita,,, micméně naštěstí už jen minus 3. Krásný den,,, Pro příznicve domácích sýrů, dostala jsem velmi zajímavý recept - necháte přes noc na plátýnku přecedit jogurt a ráno máte sýr typu lučina, jenže lahodnější :) A syrovátku mužete vypít-velmi zdravá-mnoho vitamínů a minerálů a nebo do koupele a nebo do zelné polívky a nebo cokoliv :))) páte :) páte, pápáte :) kk
Odpovědět
@sonafa jo to moc dobře znám, ale byla řeč o blackoutu, vytápění, umrznutí a já jsem v té souvislosti zmínil naši závislost na elektřině obeně - při třiceti nad nulou máš v té místnosti kolik ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@trn2005 ukaž fotky roubenkyyyyy ;-)
Odpovědět
@sonafa @jptn @kasha k těm nemocím - člověk který myslí negativně, podléhá depresím apod. tak se v jeho těl shromažďují negativní látky, které v konečném důsledku mohou mít vliv na jeho skutečný zdravotní stav takže to pak vypadá, že tak dlouho mluvil o nemocech a negativních myšlenkách až si je přivolal - nicméně stejně jako ten modrý mercedes tak ani ten vozíček si takto nepřivoláš a nevymyslíš - k tomu se musíš buď hodně přičinit (myslím ten mercedes) anebo je to otázka štěstí a v případě toho vozíčku spíše neštěstí - které jak známo už od babiček - nechodí po horách, ale po lidech - a to i silně pozitivních ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@trn2005 :) ZDE prosím pěkně nesouhlasím. I když se to všechno takto na světle jeví... Podhoubí je jiné (z mého pohledu). Ale abych nevypadala jako totálni nesouhlasitel, tak určitě tak dám nějaké procento :) ale víc jak 10 ne :-D.nebudu to umět tady v odstavci vypsat, ale považuji za jednu z velmi důležitých přednášku-pohledy, vysvětlení - Mudr.Hnízdila, který vysvětluje nemoci na psychosomatických základech. Přečetla jsem dost knih tohoto směru a veškeré nemoci mají podtext v psychice (nejen Tvé)! Daný nemocný to ani netuší a když mu to řekneš, tak se musí hodně hluboce zamyslet! Udržet si zdravé tělo v dnešních podmínkách je daleko těžší, než vydělat na mercedes. Říkají tomu, být na pravém místě v pravý čas s tou správnou myšlenkou. Asi to tak i je, ale každý z nás se tady máme něčemu naučit. Dostáváme různě podněty a s těmi nakládáme :) a záleží jen a jen na nás, kam dojdeme. To co se dnes děje po celé Zeměkouli, to je jen přirozený vývoj stádoidního masového vymývání mozků. Když však začneš používat své srdce (vypusť mysl-ta je dokonale zpracovaná všemi podněty od narození!!!!) tak postupně zjistíš, že žijeme v bludu, hypnoze, v tom, co chce někdo jiný, ne my. Všechno to pomalu do sebe zapadá. A když jsi optimista, tak prostě na tu nemoc nemyslíš. A když přijde, tak si řekneš, nojo, něco mi to říká a zamyslíš se a něco změníš-pakliže to jde :) když to nejde, nemoc přitvrdí... a tak dokola až do smrti. Někdo dříve, někdo později :) ROZHODNE tedy nesouhlasím, že nemoci chodí, jak se jim umane! tak to tedy fakt nefunguje :) a Někdy se člověk musí ponořit hodně hluboko do svého života a zvyků a všeho, co děláme rutinně a podvědomě aby zjistil, co to vlastně dělá špatně. (ono když si do svého mercedesu začneš lít vodu a nebo velmi nekvalitní tekutiny, také nepojede... nebo špatně). Je na každém z nás, na každičkém jednotlivci, jak se o sebe stará. Všichni máme mozek :) Tož tak,,, trochu filozofie do prostřed týdne a u nás valí sníh už ve velkém :) kk (p.s. jo a je třeba začít mít rád sebe-ne narcisticky!!)
Odpovědět
Profilova fotka
@trn2005 jako správný chlap jsi to vzal z čistě věděckého hlediska :-D , tož pak máš pravdu :-) Ale skutečnost je jiná, cca jak se pěkně rozjela Karin.... nemoci jsou psychosomatické - následky naší mysli, takže si je přivoďuješ sám svým uvažováním, neukecáš mě :-) :-) Znám to trošku z praxe, 10 let se zabývám terapiemi, kde toto vždy nakonec takto vyplave na povrch. Jo, a v tom špajzu bývá v létě tak 15st., nic moc na lednici... :-| Já vím, že jste probírali blackout.... :-) už se na něj těším, on snad u nás nikdy nebude.... snad by se pak lidé chytli trošku za hlavu až zjistí, jak hodně jsme se odchýlili od přírody a jsme závislí ve všem na zdroji el. :-p
Odpovědět
Ahoj, lidičky :-) Mám problém, na pozemku mi stojí sloup je starý dřevěný má své číslo a vede na něm jen telefonní kabel který zřejmě nefunguje. Stojí tak blbě,že ten kabel vede přes celý pozemek ve tvaru ,,V,, takže všude na stavbu zavazí. Když jsem psala žádost o existenci sítí věděla sem že tam je. Odepsali, že se zde sítě nevyskytují. Odepsala jsem i s mapou a vyznačením sloupů kde jsou. Nato mi odpověděli, že se zde sítě nachází tak tam dojde ke střetu :-D To by jeden neřek 8-) No ale jek se toho sloupu zbavit? Co radíte? ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :)) Ty jo, konečně někdo, kdo se těší na blackout, já jsem si říkala že jsem pošahaná, když jsem si říkala, kéž by to přišlo :),,, :-D @vega280 no a to jsou celí oni,,, budeš muset žádat o přeložku :) a jestli se nepoužívá, tak nejraději zajít za nějakým pověřeným tou oblastí a tím kabelem a domluvit se,,, když narazíš na selský rozum, pujde to skvěle, když narazíš na blba, tak se začni modlit :) Jinak mně bude moc zajímat, jak to dopadne. Třeba budeš moci stavbu-sloup odstranit? :) i když,,, nevěřila bych tomu :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
LIDI moji zlatí,,, po pulnoci, okolo 4 hodin nad ránem, jsme slavili silvestr tím, že jsme debatovali nad těmito stránkami a nad tím, zda to jde, či nikoliv a jak to vlastně může fungovat... Jestli to prosím někdo pochopíte, dejte mi vědět, nebot zatím jsem z toho docela tumpachová - přikládat si v místnosti a topit bez odvodu spalin-klasickým způsobem. Jako že z toho prostoru, kde přikládám nepovalí dým? :) stránky: http://www.richsoil.com/rocket-stove-..., http://en.wikipedia.org/wiki/Rocket_m... kk
Odpovědět
@sonafa @kasha ... snažně prosím vědmy psychosomatické, od jakého věku si člověk přivádí ty nemoci? Až přestaně dělat do plínek, nebo začne chodit, dostane občanku, nebo po matuře....? Nechci říkat že na tom nic není, ale když dáte děťátko do školky plné nachcípanců, tak si asi něco odnese, ať si myslí jak je zdravé 25 hodin denně. Pojedu-li tramvají vedle chřipkáče v akutním stadiu, tak mi tvrdíte, že jen můj rozesmátý obličej a veselá mysl, nejlépe omílající óm many padhe hům mne ochrání od kapénkové infekce? Jak se to stalo, že jsem se zdravým rodičům narodil se špatnými kyčli? (měl jsem v děloze myslet více pozitivně)? Jen chci říci - a neplatí to jen u tohoto - VŠEHO VOCUCAJDLE AŽ POCUCAJDLE! PF PS: odcházím šířit optimismus k neštovicím puntíkatým dětem a sobě si naliju trochu optimismu (autem dnes nejedu, tak si to mohu dovolit!)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?