Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No, u elektřiny a plynu je to přeci úplně jiné než u pojišťoven, u těch platíš všude stejně a skrze srážky státu, takže tam nemáš kde co ušetřit, pokud zrovna hojně nevyužíváš očkování, ozdravné pobyty apod..... 8-) :-p Ale u energií si můžeš vybrat jak cenu, tak i firmu, která se může chovat i třeba trošku lidštěji než naši giganti. :-) taky záleží na spotřebě, samozřejmě. My, když v současnosti topíme přímotopnou sazbou, přechodem ušetříme cca 3000,-Kč, u domu s plynem nám to dělá cca 3800,- za rok. A to jsem nešla ani k těm nejlevnějším, ale k těm, které považuji za solidní. Tady http://www.snizujeme.cz/kalkulace-ele... nebo tady https://usetreno.cz/kalkulacka-cen-el... si to snadno porovnáš, stačí k tomu poslední faktura do ruky, aktuální ceny tam mají zanesené, zběžně jsem to kontrolovala. ]-( ]-( už vím, jak mě nyní vypekl např. eOn: nový dodavatel požádal o výpověď, ale protože eOn na žádné dotazy neodpovídá, předpokládali, že mám klasickou 3 měs. lhůtu, a tak tam napsali takový termín. A eOn jim to zamítl, bez udání důvodu. Důvod jsem se ani po velkém! naléhaní nikde na eOnu nedozvěděla, vůbec se tam o tom se mnou nikdo nehodlal bavit, že prý mi to nemá kdo říct, ani mému novému dodavateli. Tak jsem prostudovala znovu smlouvy, a jelikož jsou starší, mám asi výpověď jen jeden měsíc, a proto jim tu s 3 měsíci zamítli-moje doměnka, prý už jim to tak parkrát udělali :-p To jsou hajzlíci, že jo! Šla jsem osobně na eOn, a oni mi tam ani nebyli po čtvrt hodině naléhání schopni říct, proč mi nestrhli očekávané zálohy-no prostě se s lidma vůbec nebaví, přepážky zrušili a jen tě pošlou k telefonu..... :-x ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 najdeš je na strankach www.levnyplyn.cz. Mají dost velkou výhodu v tom, že si těží jako jedni z mála, vlastní plyn.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit @sonafa dekuji dekuji :)mrknem na to :) a ti eoni a jiní,, to je šílené!!!! oni si mysli, že jsme jejich nevolníci :(
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha přesně tak, dnes mi na jejich infolince 20min žádný operátor nezvedl telefon, až jsem tím sekla . . ]-( "všichni naši operatoři jsou momentálně zaneprazdněni"... Škoda že tu není smajlík šlehající blesky :-D
Odpovědět
@sonafa to se ti nedivím, že jsi šlehla s telefonem, já jsem se nemohla s nima půl roku domluvit, aby si strhávali platbu za plyn z nového účtu. Každý měsíc mi říkali, ano Váš nový účet máme nastaven! A stále si inkasovali z účtu , který jsem už zrušila, takže jsem se dostala mezi neplatiče. Psala jsem jim emaily, volala... nic nepomáhalo.Člověk se cítí tak bezmocně. A najednou po půl roce to šlo. Už jsem ráda ,že vyřizování papírů kolem stavby a pak ohledně stěhování máme za sebou. :-D a teď zase řešíme tepelný most a rosný bod na půdě. Už jsem o tom psala, loni jsme vyházeli OSB desky z půdy a folii, která tam nepatřila... pomohlo to, ale pořád se tam tvoží námraza zespodu folie, i když už ne tolik. Máme objednanou termokameru, která by měla odhalit, kudy tam jde teplo, ale asi to bude od komína. Určitě je folie špatně napojena ke komínu a tudy to prostupuje... uvídíme. Když už má člověk klid, zase se vyskytne nějaký problém. Už by jsme chtěli klídek a 30st. tepla (ale to se budem muset asi odstěhovat do teplých krajů).... a budu nadmíru spokojená. 8-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivuško,,, nadměrná spokojenost je ubíjející :)) myslím, že toho ani nelze dosáhnout a navíc by to bylo pramálo poučné :-D,,, mně ted zasáhla velmi dobře namíchaná, prasecky dobře namíchaná chřipka,,,, to jsem ještě nežrala,,, a protože neberu nějaké tlumiče, tak jsem si to hezky užila. :) Po třech dnech totální bezmoci se to konečně zlomilo a už se to bude lepšit :) Ale jak píšu, namíchali to fakt dobře :))) Jestli si dobře vzpomínám s Tvou střechou, tak Vám dali nepropustou folii i nahoru, žejo, kde měla být propustná,,, tohle je už všechno vyměněno? a ještě se Vám někde tvoří plíseň? to je divočina,,, přesně nevím co Vám to dělá, ale plísen se tvoří tam, kde je podklad studený a kde se srazí voda, která je ve vzduchu, ale určitě existuje mnoho dalších variant,,, (řešíme ted s bratrem, nemají v kuchyni pod oknem za linkou topení a je to venkovní stěna a plísen jako trám,,, studeno,,,vlhko,,, nevětrano a je to, ,,, @sonafa no to je radosti s těmi giganty,,,,, a pak že to má fungovat jinde, žejo,,, :(((( kk
Odpovědět
Profilova fotka
Já vás zdravím po delší době, teď jsem si tady početla , co vše se na našich stránkách řeší. Víte, jak měl být konec světa 21.12., tak to byl zajímavý důvod, proč se zamyslet co k životu vlastně u nás doma potřebujeme. Vůbec nechci vycházet z těch katastrofických a hloupých, poplašných zpráv, ale jako základ úvahy je použiju. Elektrika-nešla by , takže jak přežít, když máme doma vše na elektriku? Světlo-budiž, zásoby lampového oleje a lamp máme. Vaření-sporák-v záloze máme plynovou bombu a vařič-asi ne na dlouho, snad by v případě nouze na benzině šla vyměnit. Voda-vlastní studna-čerpadlo na elektriku, takže by čerpadlo nešlo, ale máme současně ruční pumpu, vodu bychom napumpovali a museli roznosit na potřebná místa-třeba WC. ALe pozor, máme ČOVKU na elektriku-takže by nešlo probublávání, brzy by se ucpala kalem, takže opatrně, jímka by asi chvíli vydžela, ta není na elektrice závislá. Tady jsem ev.problém viděla-asi by se chodilo do přírody. Topení-krb s výměníkem, v záloze elektrokotel-musela by se vypustit voda z topení a topilo by se pouze krbem v patře. Dřeva máme dost-obec vlastní dost lesů, hodně se tady sází a následně kácí, každý občan má nárok na 5m dřeva samotěžbou. Pokud se chce, dřevo je. Pokud se nechce-a že se nám i nechce, dřevo tvrdé, naštípané nám dovezou ze skladu cca 4km od nás. Jídlo-zásoby brambor, zelí, ovoce,zavařenin, těstovin , to je. V baráku špajz-s teplotou celoroční 10-12 st., u baráku sklep-jako náhražka třeba mrazáku se část dá použít. Takže u nás na elektrice jsme závislí, ale v případě krátkodobé nouze to ustojíme, samozřejmě v tak mimořádné situaci se neřeší navyklý způsob života. Co se týče topení a práce kolem dřeva. Zatím je to u nás OK, problém v tom nevidíme. V případě nemoci někoho z nás (já jako ženská opravdu nemám problém dřevo naštípat, nanosit a následně topit), je v baráku v záloze elektrokotel a 2 přenosné přímotopy-ty máme už několik let). Když tak přemýšlím, tak největší problém v případě absence elektriky, jsou to u nás odpady. Takže, sice neplatíme vodné, stočné,ale v případě nouze by nám nefungující čovka asi problém dělala. Náklady našeho domu jsou: cca 20-22.000 elektrika- (manžel v domě podniká-jinak by to bylo asi o 5-6000 méně)+1000 dřevo v případě samotěžby, nebo 5000 dřevo, v případě dovezení.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha zřejmě na Tebe hupsnul šestý bacil - tak tomu z legrace říkáme. O očkování proti chřipce jsme před časem diskutovali s jedním známým - lékařem. Vysmál se nám, že podléháme reklamě. Vakcíny proti chřipce se míchají odhadem. Existuje (tenkrát existovalo) asi 25 (známých) druhů chřipkových bacilů, z nichž se předem vybere 5, u kterých se odhaduje největší nejpravděpodobnost, že se v příští sezóně rozšíří. Z těchto 5 se vyrobí vakcína. Funguje dobře, ale běda, jestli se odhad nepovedl a rozšíří se některý z těch dalších 20 druhů virů, to je pak ta pohroma. Když člověk, ač očkovaný, má chřipku a při ní +41 a skoro na to zdechne. Průběh je pak výrazně horší, než u běžné chřipky. Ovšem nutno říci, že od tehdy se manžel (se svou ne úplně přírodní filosofií) dává každý rok očkovat a chřipku odtehdy neměl, může to být tak 8 - 9 let. Já se svými přírodními myšlenkami mám tu chřipku (nebo alespoň pořádnou jinou virózu) každý rok.
Odpovědět
Profilova fotka
Já to musím někam zaklepat, chřipku ani virozy neznám. Nám se to ťuk,ťuk,ťuk, vyhýbá. Teď jsem teda měla takový ten lechtavý kašel, ale už je tok pryč. A bude to tím, že mám ráda rum :-D Po procházce, kdy necháme bacily vymrznout, si dáme grog a nebo panáček na zdraví a choroby běžte od dům dál -no o víc, vedle bydlí malé děti, tak tam ne.
Odpovědět
@kasha ta folie tam byla jen navíc nad izolací, ta se vyndala , ta tam neměla být, To byla iniciativa těch co to dělali.. asi nepřemýšleli, že to musí dýchat. Jinak skladba je v pořádku. Plíseň se naštěstí netvoří, ale některé trámy jsou vlhké od té námrazy. Už přesně víme čím to je. Do prostoru půdy se dostává teplo,(může tam jít vlezem na půdu, kolem komína, poškozenou parotěsnou folií). To teplo kondenzuje a při mrazech zmrzne na folii zespodu. Je to problém většiny domů, ale protože to málokdo chodí kontrolovat, ani o tom neví. Takže to musíme nějak doladit. A ten klid ... já myslela hlavně mít klid od takových problémů, které ničí na duši. Jinak samožřejmě bez nějakého vzrůša by se člověk nudil :-p A hodně zdravíčka, ať už tě ta chřipka opustí. :-) @esmeralda2 já bych se také nenechala očkovat... na chřipku ani nachlazení netrpím... asi mi pomáhá, že hojně využívám saunu. @morana128 mluvíš mi z duše... já taky ráda rum...ve všem.. v pečivu i v nápoji. Voňavej grog, tak ten můžu každý den nebo si ohřeju kakao a šup tam rum... mňam. :-D
Odpovědět
@morana128 ještě dotaz. jak píšeš o nákladech - elektřina . Máte v tom ohřev vody? My ohříváme vodu plynem- mesíčně se to pohybuje asi kolem 600-700 Kč.A to vanu celkem nevyužíváme, spíš sprchu.ostatní spotřebiče(myčka, pračka) si vodu hřejou sami. Ve starém baráku jsme na ohřev vody používali noční sazbu elektřiny a zdálo se mi , že to vyšlo levněji než tady plynem. Ale všichni mluví o tom, že prý plynem to vyjde levněji. Tak nevím? Nemáte to někdo propočítáno, kolik Vás stojí ohřev vody?
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 krásně jsi popsala tu soběstačnost :) kadibudka je také chvilkové řešení :) i když se tady někde řešilo, že když má člověk horečky, tak se mu do kadibudky nechce,,, ale i to se přežije :) @esmeralda2 jojo, to bude ono, ten šestý, nebo sedmý bacil,,,, já tomu říkám kontrola imunitního systému,,, jak jinak to zjistíš, že funguje, než když že něco zvládeš? a očkovat bych se nedala nidky a moje mami se jednou dala očkovat a málem na to umřela!!!!! @kanavi AHA, tak to jo,,, to je to co mi říkal kamarád, že když parotěsku neupevním všude a pořádně, že se stane toto,,, :) a já mám smulu, nemám ráda rum, ani grog, ani kakao :) čím já to nahradím :)))) kk
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kanavi Jo jo, je v tom i ohřev vody-máme bojler. A vanu využíváme sakra často. Se tam chodím nahřát a s knížkou relaxovat. Když odešel syn bydlet do Prahy, tak nám elektrika spadla asi o 4000 Kč ročně. On se teda ve vaně taky nakládal, ještě k tomu se pořád sprchoval-sportovec, k tomu méně peru-určitě o 3 pračky týdně méně a není ve svém pokoji. Takže to, že tam není, udělalo takovou úsporu. Kdyby manžel v baráku nepodnikal-jedou tam stroje, nářadí, tak půjde el. ještě o kus dolu. Podle odhadu z mé kanceláře cca o 400 Kč měsíčně... Sazbu máme D-45.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha slivoviců sa to nahradí, skvělé je ohřát vodu tak na 50°C + medík + panák slivovice... nebo samotnů...
Odpovědět
@kasha www.youtube.com/watch?v=wtAVCVMKpD0 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato pavelk chlapci zlatí,,, tož rum ne, slivovicu a whisky, to mně zničí vždycky,,, já to prostě nemám ráda, co s tím nadělám? :( mně to tak strašně nechutná,,, to mě nemuže vyléčit, když mně otřepuje, jen když na to pomyslím? likér mohu, to jo :)) :) jinak jednou mi chutnal tatranský čaj, ale musí být úplně zmrzlý, aby to nebylo cítit, že to má přes 50%, ale nachucené to je docela dobře,,,, znáte??? už je mi o dost lépe, tedy imunitní systém funguje,,, beru to jako zkoušku :) paráda,,, :) kk
Odpovědět
@kasha musíš se přemoct, jde o zdraví :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha představ si, co ta slivovice dělá s tím bacilem, tobě to jen nechutná, ale jeho to přímo zabíjí :-D a tebe to tím pádem musí uzdravit. Znáš to, co tě nezabije........ ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit to je pravda... sice jak jsme byli post nastydlí všichni prudce stoupla spotřeba rumu ;-) apod.. ale zabralo to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha čaj neznám.. honem piš;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak už to k nám konečme také dorazilo! :-) :-) Už je tu přes 15 cm sněhu a pořád padá, hurá! Od rána běhám s hrablem, nevadí, odpoledne to na józe zase rozcvičím ;-) Už jsem skoro nevěřila, prcek ani nemá sněhule...musíme odpoledne vyrazit k nějakému Baťovi :-D Bohužel se v té kalamitě asi nedostane na srub, musíme počkat až traktory prorazí .... =-) :-D
Odpovědět
@sonafa čauky, jsme na tom stejně, taky lítám s hrablem a nepomáhá to. Ráno jsem v pantoflíčkách do toho sněhu vběhla a zapadla do půl lýtek. Přijeli nečekaně ráno popeláři, tak jsem hned letěla vyndat popelnici a protože jsem zrovna vstávala, tak jsem vůbec netušila ,co je venku za kalamitu. A popeláři se mi smáli ,že mám opravdu vhodnou obuv do sněhu. :-) a přesně jako ty, dnes mám taky jogu... máme stejný scénář dne :-) a padá a padá.... ]-( @kasha Karin, taky by mě zajímal ten tatranský čaj, to neznám
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi K nám jednou popeláři až zítra, a jestli se neobjeví protahovač, tak neprojedou :-N Dnes zapadlo pošťácké auto.. Obec nestíhá, už jsem jim volala, že u nás vynechali jednu ulici-každý tam najede a pak neví jak zpět x-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Drazí sruboví přátelé :) konečně padá i u Vás :))) u nás je toho stále mraky :) a čaj? http://www.kava-caje.cz/tatratea-tatr... zaostřete v pultech alkoholu, ale je dost drahý :) a velmi chutný!! a je v různých procentech!!! 52%, 62%, 72%,,, :))) zdravím Vás z postele :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
ten tatranský čaj se dá koupit v různých cenových relacích a je to pití typu becherovky, prostě léčivé bylinky
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evičko,,, to má pramalou shodu s becherovkou,,, to je velmi málo procentní věc, ta zemanovka :-D, tatranský čaj je spíše podobná jegermaistrovi, ale i ten je slabý odvar a tento čaj má neskutečně zajímavou chuť (bylinky určitě, vždyt je to čaj) :-D a grády,,, nojo, pujdu si ho koupit :-D haha,,, už jsem se navnadila,,, chichi
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi BERUSKO :-D ráda bych Tě takto viděla,,, :-D v těch trepkách ve sněhu, chichichi :-D
Odpovědět
@sonafa ano ano padá padá .... ráno v 6:00 bylo 8 cm, teď jsem dokončil druhé kolo prohrnování a sněhoměr ukazuje - 32 cm!!! A jede to dál - prohrnovač se skromně ukázal až v poledne a nepřeháněl to - zlaté autíčko 4x4 ... Až bude hezky, vyfotím a ukážu hromady na dvoře. Tak jdu roztopit kamna. PF
Odpovědět
Profilova fotka
:) 32cm je hezké, nicméně pro nás klasika běžná :), na fotky se těším aj já :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Tož hromady mám také pěkné, jestli chceš porovnat, vyfotím ;-) , ale doma v ČB. Na srubu nezbyl na hromádky čas, neb jsme si celé odpoledne prohrnovali traktůrkem 2km cestu od hlavního tahu, kde jsme před tím museli vyprostit ze zatáčky našeho uvíznutého synka :-D :-D - řítil se ze školy z Prahy na srub, autem s podvozkem pár cm nad silnicí, a nevěřil, že u nás na jihu padá 8-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?