Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@vega280 Velkou prosklenou stěnu, jak píšeš... to doporučuji. V obýváku máme prosklené velké plochy (neotvírací) až skoro přes celou stěnu a je to paráda ... má to hodně výhod- krásný výhled z obýváku, hodně světla a v zimě krásně místnost ohřeje sluníčko (pokud svítí). V létě se nemusíte bát, že by tam bylo horko,protože je slunce vysoko, takže přesah střechy krásně dělá stín.(musí být dostatečný- my máme asi 1,5 m). :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@vorelmato čuuus, kreidezeit, kmeny základní olej, zbytek-schody y podhled tvrdý pohledový olej :)) má to vzhled neošetřeného a krásně se to barví do medova :) @vega280 máme veliké 3,6x2,2m francouzské okno, otevírací, na JIH (to je hodně podstatné) je to prima, jak píše Ivka, v létě nevadí a v zimě pasivní teplíčko!!! a máme také galerii otevřenou :) viz fotky,,, zatím se nám to líbí, ještě nebydlíme :))
Odpovědět
Profilova fotka
@dozorcz mohla já bych se Vás zeptat, na co tady odpovídáte?????? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jsem si právě nebyl jistý jestli to máš uvnitř natřené kreidezeitem nebo apilakem. Přemýšlím nad tím včelím voskem, Livos bodios je vodou ředitelný a musí se nanášet 3x, to se mi teda fakt nechce a je to vodní. Apilak stačí jen jednou, ale zase při teplotě 40°C a je to jednoduchá receptura... Též se to zbarví do medova ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ano, máš pravdu že jsem začínala apilakem,,, ale docela mně namíchli z několika důvodů.... vyrábějí docela blízko a neodepsali mi na mail :( když jsem potřebovala další piksle, došly a neměli a vyšlo to příšerně draze, nebot je to téměř tekuté (hodně přírodních ředidel) a dřevo mi to pilo tak, že jsem nestihla dotáhnout štětec!! :( no a když mi řekl, že se to dá natáhnout na jakýkoliv podklad a že je to skvělé, tak jsem si o panu S.pomyslela své... udělala jsem si test s kreidezeitem na kulatinách pod oknem, kam to přijde zakrýt a zvítězil pouze základní olej,,, nebot na naše uplně suché dřevo nepotřebujeme zbytečně ředit i tak to sálo velmi,,,, nanášet na to ještě vosk a to tak, že je to velká dřina, tak to jsem tedy zavrhla hned, ale kanavi to má krásné na pohled!! :) No a muj experiment vyšel nakonec tak, že čím více ředidla, tím pro mne dražší,,, :))) a netuším o kolik setin milimetru to zaleze hloubš,,, (nemohu si vzpomenout na název toho přírodního ředidla :(.. Budeli potřeba, za 10 let natřeme ještě jednou (někde jsem to zahlídla)..
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato My máme vnitřky Osmo , nanáší se také jen jedna vrstva. Dole to máme sice v barvě, ale nahoře byly kuláče původně pouze bezbarvým a vypadalo to ok přírodně. A neřešíme zda olej či vosk, Osmo v tom má z obojího namícháno, jako olej pronikne do dřeva, jako vosk vytvoří ochranný povrch. Máme různé druhy- na podlahy a schody trvdý voskový olej, na kuláčích a na nábytku zase dekorační vosk.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ahojky SONI :) tojo, OSMO je krásné, jen ale napiš, že je to to nejdražší, co se dá v česku sehnat :))) jinak dost dobrá volba, to víme :)) Všem krásný den kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já nevím, jestli je to určitě zrovna to nejdražší..? =-) Ale už se tu psalo, že v Německu se dá sehnat i levněji. Ale on Kreidezeit mi také nepřijde zrovna nejlevnější.... Tím nemyslím že ho máš zrovna ty :-D ale že ho používá dosti srubařů.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :)) kreidezeit je oproti apilaku (polsko) a Osmo o hodně levnější :)) fakt to fim :),,, ale asi jsou i levnější oleje,,, obzvlášt dovnitř, kam nepotřebuješ pigmenty by se dal sehnat levněji,,, známý jel někam do wamberka či žamberka :))) pro hodně levný olej :)
Odpovědět
Zdravím. :-) Též mně to interesuje, bo asi v létě budu stavět a natírat (zatím :-( ) garáž z nesámovaných prken a chtěl bych do budoucna podobný odstín i potom na kuláče ........nezkoušel někdo tyto moraváky : http://www.moraviafinish.cz/kategorie...
Odpovědět
Profilova fotka
@petzold Ty bys měl asi udělat to, že si nech nejdřív poradit od těch, co to již natírali, pak si nech poslat vzorky a cenníky a pak si zjisti, kolik to stojí v Německu (téměř vždy je to v Něm. výrazně levnější, než u nás). Pak se nesmíš nechat odradit tím, že Ti to Němci nebudou chtít poslat a budou Tě odkazovat na české zastopení. Když bydlíš na hranicích, tak určitě v Německu nějakého kámoše máš, ke komu by sis to mohl nechat poslat.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petzold a i jiným... :) http://www.umton.cz/ osobní odběr do kanystru, levnější.....pro lidí co je jim bližší Brno www.fichema.cz,,, Je třeba si to nastudovat,,, koukat na složení,,, a říci si, co od toho očekávám,,, na začátku tady s nám byla BOženka a ta natírala celou roubenkou pouze lněným olejem,,, určitě nneí levnější varianty,,, musel se zahřívat,,, a možná to bude mít super na stejně dlouho jako my (prodavači varují, že se nejdříve vymyje...odejde,,,) Aby si člověk udělal vlasní obrázek, MUSI tomu hodně věnovat a nebo mít někoho, komu totálně věří a ví, že ten radílek z toho fakt nic nemá :)) Světlicový olej vypadá velmi zajímavě a asi budeme uvnitř pokračovat v něm,,, nemám starost s tím, že to nebude ladit, nebot nemám nidke žádnou pigmentaci :) a když tím natřeme podhled, tak to bude světlejší a to bude také hezké :))) krásný den fšem! :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@petzold Kolega staví roubenku a prohlásil, že Livos je rozežranost a bude to natírat něčím od Moravia bio - protože podpoří tuzemskou výrobu... Osobně si myslí, že kromě ceny není mezi jednotlivými výrobci přírodních nátěrů v účinnosti a kvalitě příliš velký rozdíl. Všechny nátěry "skvěle" chrání, jeden lépe než druhý... Myslím si, že rozdíly jsou markantní jen ve škále odstínů - můj názor. Takže podle mě nepřehmátneš :-)
Odpovědět
Tak nějak po laicku: kousek od nás je srub obroušený a natřený, povrch má pěkný, takový se jeví jako mírně mastný...ale majitel tam zatím nebydlí a moc se nevyskytuje ..tak se nemám koho zeptat. Netušíte co by to mohlo být ?
Odpovědět
Profilova fotka
@petzold mastný??? bud nedobře udělaný olej, nebo vosk - který se myslím na ven nedává a nebo nějaká lazura, syntetika :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha může to být třeba jen nějaký podklad...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato martínku - mastný podklad? to mi nesedí :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha OK špatně jsem se vyjádřil, třeba my jsme nejdřív natírali napouštěcím olejem a i když to zaschlo a mastné to nebylo - vypadalo to tak. Stejně tak ta roubenka u Vás v Písku (jak jsem o ní před časem psal), též ji měl natřenou jen nějakým jednoduchým olejem (asi lněným) a vypadalo to jako na první pohled jak namaštěné sádlem, ale mastné to ve skutečnosti už nebylo.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato AHA,,, no to je všechno možné!! :-) a i ta lazura muže jevit podobné známky :))) náš olej se takto neprojevuje :)
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím všechny. Právě řešíme s truhlářem vnitřní dveře a jejich finální nátěr. On je zvyklý používat barvy, které se dávají na eurookna. Sice vydrží, ale hodně překryjí texturu dřeva, což bych nerad.. Natíral jste někdo vlastní dveře základním olejem na kulatinu a potom voskem?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit my je natírali stejně jako roubenku
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit teda stejným olejem ;-) , abych se vyjádřila přesně
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit My je máme také stejně jako kuláče, ale ty vnitřní. chtěli jsme právě, aby malba dřeva zůstala viďět. Vnitřní dveře nejsou rozhodně tak namáhany jako okna, oknový nátěr mi na ně přijde zbytečný.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit my to natřem olejem, zatím jsem koupil vzorek Tungového a Světlicového a uvidíme jestli budem vymýšlet dál. Světlicový je hodně světlý ale není cítit Tungový je jako med, ale zase voní po ořechu - nedokážu si představit, že tím natřem celý vnitřek, jedině to namíchat s něčím voňavým (terpentýn, pomerančový olej atd.)
Odpovědět
pardon za off-topic - Amnestie - http://www.youtube.com/watch?v=7c3ouG...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn vy to máte jenom olejem, nebo i pigmentem? @sonafa u vás je to i pigment, ale jenom jednou,vid? @vorelmato děláš mi v tom pěkný guláš, tolik druhů olejů :-D nestačí základní od Kreidezaitu?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit jen olejem.... pouze zárubně s pigm, stejné jako stropní trámy
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit no však ono je to v zásadě něco podobného, Kreidezait to má namíchané z vícero složek, aby to vonělo, lépe schlo atd.. Mrkni do tech. listu... Livos Adao je třeba na bázi lněného oleje, je trochu navoněný a naředěný pomerančovým olejem a pak je tam nějaká bylinka (netuším proč) a nechybí bezolovnaté vysoušecí činidlo a to je přesně to proč to schne rychleji než norm. olej. Vůbec je s podivem, že tu píšu že olej zaschne - olej je jednou olej a ten by měl furt mazat, pokud nezoxiduje... a na to je tam to vysoušecí činidlo Tatík je chemik, zeptám se ho jak to funguje, co stane s mastnými kyselinami přesně a pak to tu napíšu 8-) Já jsem psal jen o čistých olejích, které jsou základem pro tyto barvy.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn díky :-) @vorelmato díky za přednášku ;-) Takže jestli jsem to pochopil, stačí olej kterým natírám srubovinu a pokud nechci žádné zbarvení, je hotovo.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?