Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@aurinko my bydleli za rok... kamarádka ve zděném taky.... a kdyby některé firmy na dodělávky nebyly lajdácké, bylo by to i dřív...
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery párkrát ano,, pak i trošku zasněžilo
Odpovědět
Profilova fotka
@moonnca @aurinko tak nám začli stavět roubenku v říjnu, okna a dveře se osazovala na konci ledna..
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa dieslová od fy Kipor a má výstup i na 380V. Celkem šikovná kočička, ale přece jen ten hluk z ní leze za chvilku na nervy :-| . Plynovou centrálu jsem snad ještě nezapsal, benzín i nafta jo, ale plyn? To je připojený na bombu? a jak je hlučná?
Odpovědět
Profilova fotka
@aurinko máme dřevěná kastlová, stavět roubenkáři začali v 5/12 a okna 12/12. Na okna jsme čekali docela dlouho, okenáři nestíhali, mohly by se dát i o 2-3 měs dřív. Kdybychom hodně fofrovali tak bychom též stihli do roka bydlet. Ale samo k tomu musíš přičíst čas na projektranta, stav.povolení, hledání firmy, nebo spíš firem se stavbou sovisejících. Většinou to uplně nenavazuje, se to občas šprajcne, teda je to aspoň u nás tak :-D
Odpovědět
@moonnca Díky. Tu byrokracii kolem počítám tak na rok minimálně. Šlo mi spíš čistě o první kopnutí až zabydlení.Čeká mě ještě hodně čtení v tét o diskuzi, chci se nechat nakákat na všechny ty výhody bydlení v roubence.
Odpovědět
Profilova fotka
@aurinko no tak od prvního kopnutí .. to bylo v březnu2011, deska byla hotová cca za tři týdny... firma na roubenku byla ve skluzu, takže místo v červnu začali v říjnu... 2011..... no a v říjnu 2012 jsme se stěhovali, ale jelikož většinu věcí děláme svépomocí, tak ted teprv přišla řada na podkroví.. ale zkolaudováno máme....jak píše Monča, drobné zádrhele a zpoždění se vyskytují... ;-) a je potřeba s nimi počítat
Odpovědět
Dobry vecer...som teda sme s priatelkou onedlho manzelkou v stadiu riesenia byvania,uz davnejsie som sa rozhodol pre stavbu drevodomu a mal by to byt kanadsky zrub.Mam moznost si drevo zohnat svojpomocne to znamena z vlastnych zdrojov a teda platit budem len minimum.Nemam zaujem a ani financne prostriedky si najat firmu ktora mi zrub postavi chcel by som to riesit svojpomocne popripade najat si par dobrych tesarov ktory sa vyznaju v stavbe zrubov.Ja mam v plane si drevo nechat narezat cez zimu a nechat asi pol az tristvrte roka uskladnene kvoli preschnutiu.Chcem sa vas spytat co treba s drevom urobit pred uskladnenim treba ho zbavit kori?alebo az ked sa zacne vystavba?kolko pravdepodobne budem potrebovat dreva na stavbu zrubu tvaru L o rozmerov dlhe strany 10 a kratke 5 metrov.A posledna otazka (zatial) ako je to s povrchovou upravou.Je mi jasne ze drevodom nepostavim za 2 dni takze od doby kym ho rucne opracujem a bude pekne svetle prejde mozno aj par mesiacov a za ten cas drevo zosedne.ako sa toto riesi dodatocnym brusenim?alebo naterom hned pri vystavbe hrubej stavby bez strechy?ak je to ten prvy sposob ako sa riesi brusenie?rucne alebo su nato nejake stroje? to by bolo zatial vsetko prosim vas budte somnou trpezlivy budem mat este vela otazok
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery ano :) tak jak bylo počasí,,, oni začali stavět v řijnu a u nas byl srub až v květnu,,, myslím že jsme do konce roku dali střechu,,, rohy byly všechny do zelena,,, nahodil se na to chlornan a broušení a olej,,, postupně a s pauzama :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbrisuda ahoj, GRATULUJI k této cestě :)) doporučuji Ti přečíst si naši celou diskuzi,,, ne všechno je samozřejmě ke srubúm, ale dozvíš se více, jak v knihách,,, ovšem, jestli o srubech nevíš zatím skoro nic-a to předpokládám, jinak by jsi nepsal, že by jsi si nechal dřevo proschnout (to neber jako uražku, jen že to tak cítím) tak si určitě přečti knihu od p.Koudelky -srubove domy, dají se koupit u něj na strankach firmy OK pyrus,,, Tedy dřevo se pokácí, ihned se musí odkornit, jinak Ti ho něco sežere :) a ihned se zpracovává (nejlepe ihned) na srub :) čerstvé kmeny při sesychání do sebe krásně zasednou a utěsní vše :) ale to samozřejmě trvá až 5let a i poté se v domě nedělají žádné pevné spoje se srubovinou,,, Jestli chceš, doporučím Ti velmi schodné kluky, kterí to umějí stavět! Nejlevnější! je nechat si udělat srub do tvaru obdelníka. Má to mnoho výhod a je i o hodně levnější střecha :) Kubíky dřeva vzejdou z projektu :)) my máme do T, záleží i na výšce, po kolik si necháte srubovinu, je mnoho možností,,, a použili jsme cca 130 kubíků, jestli se nepletu :)) NO a brousili jsme myslim po dvou letech a pak jsme natřeli olejem, venku s uv filtrama a uvnitř pouze olejem, firmy kreidezeit,,, je jich mnoho, tech firem, ktere prodavaji oleje :) Je potřebné také vědět, zda Ti uředník dovolí postavit srub :),,, jsou i tací, co se jim to nelibi a nedovolí to!! Z valné většiny se staví domeček na patro, protože se využívá vlastností tepla, které proudí nahoru a dost se tím ušetří tepla, když nemusíš nahoře topit :) Stavění srubu je láska na celý život,,, skoro všechno okolo a uvnitř není standard... :) Osobně jsem moc ráda, že máme mezi sebou dalšího srubaře,,, tak čti a pak se znova ptej :)) pa to alll: :) měli jsme včera kna kontrole kominika,,, ten byl príma,,, kouknul, pochválil a ve čtvrtek mám na poště lejstro :) NEVITE náhodou jak je to s refinancování hypotéky, která je do března 2015 v tom prvním základním fixu? čsob :) děkuji a krásný zbytek víkendu přeji kk
Odpovědět
no a ja som si myslel ze prave tym ze necham drevo akoze preschnut predidem tomu brutalnemu zosychaniu:) tuto knihu srubove stavby zhanam uz asi 2 tyzdne na slovensku je absolutne vypredana tak som skusil na ceskej stranke co je celkom vtipne je ze tato kniha stoji plus minus 12 eur a dalsich 12 budem platit postovne no uz co ale dufam ze ju na tej stranke budu mat aj ked pisali skladom...no je pravda ze o zruboch moc neviem aj ked som vyuceny stolar s maturitou,preca toto je uplne o niecom inom.S drevom mam skusenosti aj s rekonstrukcoiu chat ktore sme zrekonstruovali 2 a su v nasom vlastnictve...citam tieto stranky uz par dni no je tu toho strasne vela ale budem sa snazit :) a jasnacka neberem nic ako urazku :) no ked neviem opytam sa :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbrisuda 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomasbrisuda SUPER :),,, a jsi z daleka?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbrisuda také Tě vítám a zdravím. Ještě bych doplnila Karin, že když dřevo pokácíš a odkorníš, měl bys ho (hned) natřít něčím proti dřevokaznému hmyzu. Mám za to, že výrobci srubů používají většinou BOCHEMIT, i když nejspíš existuje více možnstí
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbrisuda Co se knihy týče, myslím, že když napíšeš do OK Pyrus (mail mají na svých stránkách), můžeš se jich zeptat, kde by ta knížka byla k mání na Slovensku. Mám za to, že oni nějak kamarádí s VŠ les. a dřev. ve Zvoleně, asi bych se zeptala i tam
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Přesně tak. Může být na LPG nebo NG, je tam přepínač. Takže většinou na lahve, pokud nemáš jiný zdroj plynu. Dosti žere, jedna velká lahev (35kg) vydržela tak cca 10-12 hod. A hlučná je hodně, rozhodně více než malá 2,5kW benzínová, kterou jsme si teď na pár týdnu museli půjčit. Plynová už má "uvařené" ventily.
Odpovědět
dakujem za privitanie :) No ja som zo Starej Bystrice to je asi 15 km od Cadce da sa poznat podla toho orloja ktory konkuruje Prazskemu :D dajte do googla slovensky orloj a hned prve obrazky su stara bystrica :) k tej knihe musim pockat na odpoved z tej stranky a ak bude negativna tak hned skusim OK Pyrus dakujem...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbrisuda NO vidíš,,, jsi kousek od mně, objednám ti knihu a ty si pro ni přijedeš ke mně :) chceš? :))
Odpovědět
Profilova fotka
to tomas... Vítám Tě mezi srubaři! Slovensko miluju, i když moje druhá žena byla Slovenska a rozvod s ní mě stál milion korun. Přepočítej si to na eura! A ač jsem Slovensko projel křížem krážem, ve Staré Bystrici jsem nebyl a moc mě to mrzí. Bydlení ve srubu je zážitek. Ale vaše "drevenice" pro mne vždycky byly nádherné!
Odpovědět
@tomasbrisuda Ahoj, já bych teda ještě doporučil knihu "Viděl jsem tě růst". Nejlepší rady jak a kdy kácet dřevo. Já si přes tebe píchnu do Karin - fakt chceš kanadský srub? Slovenské vesnice jsou krásné svými roubenkami (já vím Karin, že v letech 850 - 1384 se stavělo i z kulatých stromů...). JInak hodně zdaru, až budeme dělat výměnnou akci našich bydlení jsi jednoznačně v horní části "waitinglistu", ako hovoria bratia z O2 ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
PEŤO, Ty lumpe jeden :-D,,, není nad kanadský srub ve slovenských hvozdech :-D a ještě bude kousek ode mně,,, když bude moc hezky a země se trochu zplacatí, tak na sebe uvidíme :-) (ne my dva, ale my s Tomem)... krásný den fšem :) kk p.s. nevím jak u Vás, ale u nás pere sluníčko od víkendu pořád... JO, Peťo, zapomněla jsem, což není nic nového, máš solárky s dotací?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk i když Péťo - trochu jsi se seknul v letopočtu,,, to Ti ale odpustím :-D, v čem jsi mimo je, že se tenkráte o roubenkách ani nesnilo, protože když se stavělo ze dřeva, tak jen z kuláčů a to nejen domy, ale i ochranné palisády, obrovská vrata a podobně,,, fakt doporučuji navštívit v CHotěbuzi archeopark, když k nám pojedeš,,, je to po cestě :) (jedno malinké žihadélko - a v životě by nikoho nenapadlo si vozit dřevo ze zámoří... :-D) chich... kk
Odpovědět
no mal by to byt zrub paci sa mi ovela viac ako roubenka no najprv musim poriesit najdolezitejsie veci a to su prachy potom pozemok atd :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Pokud chceš refinancovat a v březnu ti končí fixace, tak už jsi nejlepší termín na stlačení banky konkurenčním návrhem prošvihla. Ale banka ti měla nejdřív sama poslat návrh na další období. Hypotéku jsou hodně nízko, doporučuji delší fixaci.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha sorry, blbě čtu, teď vidím až 2015. Tak to máš spoustu času na řešení v lednu 2015 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit :))) do té doby s tím nemám šanci hnout?? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ne.. teda néé bez poplatku, kerý se teda nevyplatí.. :-. .. takže ne
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn hrrr :( platíme 5,09 a ted vidím refinanci na 2,2% to není vubec k zahození... no ale,, žejo,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ted by se ti to myslím nevyplatilo, s poplatkem co by ti banka naúčtovala.... leda bys požádala hypoporadce, aby ti to propočítal.. ale pochybuju
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to je strašné, v dnešní době. Určitě se obrať na nějakého finančního poradce. Ty jeho služby pak využít nemusíš a nic se za to neplatí. Jenomže tak, jako téměř všechno v tomto státě funguje na báze "protihodnot", tak Ty když budeš v bance něco zařizovat sama, uštvou Tě. Když bude zařizovat něco poradce, a vyřídí ten úvěr, od banky za něj dostane provizi a s tou se může s kdekým podělit. Když si úvěr vyřídíš sama, nikdo žádnou provizi nedostane a podle toho se k Tobě chovají. Finančními poradci často bývají lidé, kteří mají k bankám nějaké vztahy a umějí vyřídit leccos. Záleží na celkové částce, kterou máš půjčenou, ale uměla bych si představit, že i přes to, že by Ti dali zaplatit nějakou pokutu, bys na tom ušetřila. Takový idealista nebuď, abys čekala úrokovou sazbu 2,2% , ale docela reálné je mít 3 - 3,3% u refinancu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?