Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbrisuda Vítam dalšího milovníka srubů! Bohužel z tvého úvodu je vidět, že o stavbě srubů příliš nevíš, rozhodně hodně nastuduj, než se do toho pustíš. Ale šikovný dřevař to určitě dokáže i sám :-) My jsme jako jediní tady (asi) stavěli srub přímo na míste . Většinoou se totiž nejprve postaví na dvoře výrobce, pak rozebere, převeze a znovu seskládá na parcele. Takže když nám přivezli dřevo (únor). Muselo se rychle odkornit, aby dřevokazové nepokračovali v likvidaci. Přitom se nahrubo kuláče obrousili. Poté jsme se snažili začít co nejdříve stavět, a při stavbě (od května) se každý kuláč postříkal bochemitem. Rozhodně není správné řešenínechta dřevo ležet kvůli vysychání. Podstatou srubu je, že se postaví z čerstvého dřeva a behěm vysychání se do sebe jednostlivé kusy zapasují. Předchozím seschnutím by jsi se připravil o pevné spoje. To už by byla jiná varianta-stavět z úplně suchého dřeva-ale to je jiná kapitola, suší se to továrně a je to úplně jiný princip-užsí kuláče a jiné spoje. Ale to už není kanadský srub. Další nátěr, alespoň základní a první vrstva se dělali po dostavbě střechy. Nejlépa před první zimou. Dávali jsme kreidezeit. o a pak už to můžeš nechat stát, jak dlouho chceš. :-p Ať z finančních důvodů nebo stavebních. Čím déle bude hrubá stavba vysychat, tím lépe. Pokud máš natřeno, klidně bych to nechala 2 zimy, o to rovnoměrněji to vyschne a lépe se budou dělat vnitřky. ;-) @kasha ad hypotéka - koukni do smlouvy, jaké tam máš sankce za předčasné vypovězení. To si spočteš i sama, jestli se to vyplatí. Někdy to ale nejde vůbec. Refinancování je jinak rychlé. Obvykle je potřeba počkat, nebo si vyžádat, aktuální novou nabídku fixu u současné banky, tu dávají cca 1 měsíc před koncem fixu. A před tím si oběhnout jiné banky, abys měla co porovnávat. A pak s podklady buď tlačíš na původní banku, nebo jdeš jinam. Při refincování většina bank už znovu nezkoumá příjmy ani odhady, většinou to jen překontrolují a převeznou od původní. My jsme měli přefinancováno od ČS do Reifky do týdně od první návštěvy. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Musím ti trošku oponovat. Uzavírali jsme hypotéku celkem třikrát + jeden refinanc. A vždy jsme si to nakonec vyřídili sami, a nikdo nás neuštval. ;-) Naopak, když jsme to zkusili přes finančního poradce, nabízel nám vyšší úroky než nám ta daná banka pak dala přímo! On prostě neněl zájem na tom je stahovat. A banky jednají také raději přímo s klienty, jako každý podnikatel. Navíc poradci nebývají někdy objektivní, neboť většinou mají u některých bank právě ty provize, a tak tě tlačí tam, kde za to mají největší odměnu. Často straní pouze jedné nebo dvěma bankám, což klient ani nemusí tušit a nechá se nalákat na jeho zdůvodnění... :-p
Odpovědět
@kasha úroky z úvěrů mají jít ještě níže. :-) A já jsem se připojila k žalobě proti poplatkům za vedení úvěrů, tak by nám je měla banka vrátit. I když jde u mě ne o velkou částku, ale nenechám jim ani 1 Kč. Na úrocích si toho vzali až až. Tady je odkaz: http://www.poplatkyzpet.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Při stavbě nám na srub pršelo hodně, stavěli jsme poměrně v deštivém létě :-| Nějaký čas i stály kuláče cca 5 cm ve vodě, neboť nebyly proříznuté spodní klády a vida neměla jak odtékat. Ale nakonec se vše v pohodě vysušilo, zelené dolní klády chemicky ošetřili a teď je vše ok, dolní i horní klády stejné a krásně suché :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi taky to mám v plánu, ale už to leži na stole několik dní a nejsme schopna to poslat :-| Ale určitě to taky zkusím, snad tam zatím není časový limit do kdy, nevíš? Teď před uzávěrkou daňových přiznání fakt není času nazbyt :-p
Odpovědět
@sonafa jestli to chceš posílat přes ty právníky- přes stránky http://www.poplatkyzpet.cz/ , tak to musíš odeslat do konce března. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa asi je to o lidech, mé zkušenosti jsou přesně opačné
Odpovědět
@kasha ... a u nás chumelí jak blázen. V sobotu to se slunkem šlo (na Kvildě bylo ráno -24°C!!!) , včera taková zamžouraná bída a odpo se zatáhlo). Já jsem sice trpělivej, ale už by to mohlo jít někam...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk JEJDA,,, tak to jde od Vás,,, :-( my jsme měli překrásný prosluněný víkend a ještě ráno svítilo tak, že jsem musela mít sluneční brýle,, ale ted už nám poeltuje snížek,,, ach jo :) @kanavi a toto s těmi polatky jsi zkusila a je to s těmi právníky v pohodě, je? :), vypadá že kdo požádá, dostane, jo? my jsme byli rádi, že nám hypotéku dali, ale ted se vše mění, žejo a verou si tolik poplatků a zřídili další dva účty, pro mně zbytečně, vubec tomu nerozumím :(((
Odpovědět
Profilova fotka
tady se tak rozchumelilo!!!! sakra.. :-p :-( ]-( :-o :-. =-) :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Teď mám okno, kdo si tady chce postavit dřevník... V letošním roce jsou změny, takže i stavby dřevníků se to týká: Nově se také budou moci tzv. doplňkové stavby, jako jsou bazény, kůlny, pergoly a podobně, jejichž zastavěná plocha je do 25m2 a výška menší než 5 m, realizovat bez povolení i ohlášení, pakliže budou alespoň 2 m od hranice pozemku. (nebo tady : http://www.bydlet.cz/344637-garaz-neb...) Minulý rok jsme stavěli bazén-vyplnili formulář-asi ohlášení stavby, k tomu přiložili list vlastníka (jako že jsme pořád majitelé pozemku), a zakreslili bazén do mapy. Letos budeme asi budovat skleník a již to hlásit nebudu (podmínky velikosti,výšky a vzdálenosti) dodržíme
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 taky pořád budujete co?? člověku to nedá zkrátka :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak my moc budovat už nechceme-manžel , ale i já -jsme alergický na ty všelijaké přístřešky na zahradě, ale někdy se tomu prostě nevyhneš. Dřevník musí být-kromě funce dřevníku, je to u nás současně plot s naší sousedkou-ona má dřevo z druhé strany :-) Pak další stavba je bazén a sezení...No a teď tam pustíme ještě další , ale určitě už poslední, prvek-skleník-já ten Mičurin prostě jsem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 no myslím celkově.. další zahrada, kytky.. zkrátka ty "domácí radosti" což je fajn :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo tak to jo, já když bylo hnusně, tak jsem si klekla na gauč a koukala a plánovala , co nového bude v zahradě.. V sobotu tady svítilo, tak už už stály židle a stůl venku a já se vyhřívala na sluníčku. A k tomu sem tam někde ustřihla něco , co se už může stříhat. Ruce mě svrběly:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 taky už se nemůžu dočkat.. ale my ještě pořád máme co budovat i uvnitř
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 to je krásné,,, to je krásné,,, my jsme měoi dokonce jednoho souseda, který nás asi motivoval mít někde v rožku zahrady nějakou slépku dvě :)) bude vajíčko a zbytky někdo sezobne,,, žila jsem v domnění, že musejí mít světlo a teplo,, ale jim prý stačí jen kurník a výběh,,, tož obětuji jeden větší jehličnan a bude :))) chichi, i když je to všechno jen v mysli,,, ale je to milé :) a stále se někde něco tvoří,,, vymýšlí, mění, to je paráda,,, netušila jsem, že si budu ve svém věku tak prudce inteligentně hrát se štětcem a válečkem a kladívkem a ,,, ,,, ,,, a jsem přímo nadšená,,, vím, že mám o nudu postaráno až do konce! :-D
Odpovědět
@kasha dam ti pak vědět,zatim jsem jim poslala plnou moc a jinak se o nic nemusim starat.
Odpovědět
@sonafa no s drevom ako takym skusenosti mam no zrub som nestaval len dorabal interier zrekonstruovli sme 2 chaty.Pre mna je stavba zrubu zatial zahada no uz mam na ceste nejaku literaturu takze sa nieco malo dozviem :) inac dakujem za ochotu ze mi poskytujete informacie ktore su pre mna dolezite
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbrisuda Ona to bohužel není příliš truhlařina (psal jsi něco že znáš zkušené truhláře) ale srubařina-práce s mokrým dřevem. Ale to si dostuduješ ;-) Truhlařiny bude potom ale také spousta, já bych řekla, že toho bylo po hrubé stavbě mnohem více (jak finančně, tak objemově-obklady, podhledy, schody, podlahy, dveře, okna nábytek...... ) :-) @kanavi tak to sebou s těmo poplatky budu muset hodit, díky za info. @kasha opět závidím sluníčko! Už jsme celá ztuhlá, zase chumelí, studený vítr, 2st., hrůza! A to má být za 2 dny první jarní den!! :-| Uvažujeme o nějaké dovolené na zahřátí, naše dítka mají příští týden od úterý 7 dní prázdniny.... Tohle už je totiž fakt k nevydržení,a že já mám zimu ráda, což teprve Ivča :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha už to víš :-D poplatek za předčasné splacení tě opravdu vyjde dráž, než ušetříš na úrocích ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 S tím dřevníkem jsme to byla já. O tom zákonu do 25m2 vím, to platilo i dřííve, v té novele se to jen potvrzuje. Psala mi to i Karin. Ale ono to prý není tak růžové. Nemusíš mít sice žádné povolení na stavbu, ale co se týče umístění stavby (to je zase o územním plánování), tak musíš mít územní souhlas. Nám to tak před 2 týdný tvrdil úřední k z SÚ. http://www.chatar-chalupar.cz/povolov... Takže stejně potřebujeme předem nějaké schválování :-| Ale ještě to chci ověřit jinde. Vy jste tedy loni na ten bazén podali pouze ohlášení (předpokládám bazén do 40m2), žádný projekt ani nic podobného? A jaká pak byla reakce úřadu, poslali něco nebo jste to jen považovali za schválené?? Dostali jste nějakou odpověd?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa my jsme se na ten dřevník. nebo prostě nějakou kůlničku:-D ptali při tý kolaudacia řekl nám, že tak jak se to tu píše, pokud to bude do 25m2 a bude to alepon 2 m od hranice pozemku, nepotřebujeme nic
Odpovědět
@sonafa vždyť to říkám pořád, že tady jen půl roku čekáme na teplo a sluníčko. Pro nás s manželem je to naprosto ztracený půl rok. :-p A ty silnice po zimě... to je brutus... tady si nezajezdíš s radostí jako vedle v Německu nebo Rakousku, tady jen koukáš,aby jsi neskončila v nějaké díře. @jptn to je zajímavý,jak každý úřední vyloží ten samý zákon jinak. :-p
Odpovědět
Před chvílí jsem dodělala domácí rohlíčky, voní po celém srubu... nabídněte si... jsou mňam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi ňam.. ještě:-D
Odpovědět
@morana128 a náhodou na čovku se to nevztahuje.....
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 :))) jako co se na čovku nevztahuje??? :-) zo je nakládání s vodami a je to velmi přísné,,, řeší vodoprávní úřad a je na to samostatné stavební povolení, samostatný projekt, hydrogeol.projekt... ... ... opravdu není jedno, kdo co vylévá do země :)
Odpovědět
http://www.modrastrecha.sk/forum/mont... urobte si obraz ako to bezi u nas neviem co je natom pravdy nemal som este moznost si overit veci ktore pise uzivatel propo ak sa vam chce precitajte si a urobte si zaver......
Odpovědět
Profilova fotka
LIDI-toto našel náš nový Tomáš u nich-to je něco a zvedá mně to ze židle: taku perlicku od toho propa ci ako sa nazyva precitaj je to skopirovane.... ano myslim si ze drevodom pokial nebyvas niekede v pustine na aljaske alebo v norsku kde nie je ekonomicke vozit iny material a ani sa tam nehodi uz nema ziadne opodstatnenie v stavebnej praxi sucasnosti. Nie poziarne normy su prezitok, tie sa stale vyvijaju a zlepsuju a stavaju sa stale bezpecnejsie budovy, ale drevodom je stavebny prezitok. Mozes stavat lepsie, ucinnejsie, bezpecnejsie tak naco stavat drevodomy?. Aj lietadla sa volakedy robili z dreva, dnes uz velmi vynimocne, tiez lode, ani vlaky, ani auta, ale domy chce niekto stale viac a viac. Ak chces design dreva, tak si to obloz drevom, zniz si o nieco bezpecie, ale naco ti je preboha cely drevodom?!. Podla mna by naozaj mali byt horlave konstrukcne celky este vyraznejsie obmedzene, lebo take pikosky ako zacinaju ludia vymyslat, tak to je prave ten navrat niekam do praveku, vyjadreny ale trochu zvlastnou formou na vlastny ukor a ukor inych. kk ]-( ]-( ]-( :-p :-p :-p ]-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?