Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :)) filigránový strop jo? no to je něco :)) a kolik m2 máte zastavěno? podle ceny sklepu pulku nás :)) a veškerou hlínu jsme byužili u nás a ještě nám chybí :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi u nás si to banka dala jako podmínku, pojištění nemovitosti, s vinkulací, na odhadní cenu
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Tak to jo, to vychází podobně jak u nás, při stejných podmínkách . My celkovou hodnotu tedy máme 4 mil za těch 3.200 ( vy 5.2 mil za 4.300 Kč). Jinak už bych se chytala na našeho pojišťováka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha My máme normálně dole bunkr :-) Jako strop je opravdu strop. Zastavěno máme 80 m2. U nás to byla nutnost , v době začátku stavby jsme měli jen část pozemku, a garáž a dílna a technická byla nutností, takže se šlo do země. Jen okýnka koukají.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 no jasně,,, my jsme museli podsklepit kvůli docela velkému spádu - bud sklep a nebo nějaké piloty s sloupy,,, tak padlo rozhodnutí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Pojišťováka nezajímá, jestli máš na dům půjčku. Ale banku zajímá, jak máš dům pojištěný ;-) a že ti na pojistku dají vinkulaci. Abys dostala půjčku, musíš ho mít nejprve pojištěný. @KASHA No, máte tu pojistku dosti vysokou. Máme podobný dum jako vy, ale tolik neplatime. Ještě tam hraje roli banka, při refinancování jsme u nové banky narazili na to, že chtěli dům pojistit na vyssi částku než byla. Nezajimala se ani výše půjčky, ani odhad ceny či za kolik jsme dum koupili my. Měli svoje tabulky na to, za kolik by se v budoucnu postavil dodavatelský, a na to to chtěli pojistit.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa JOJO, přesně tak, naše banka vzala v potaz odhad podle tabulek a podle toho vzali pojištění a hotovson, žádné další možnosti,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jestli nemáte pojišťovnu nějak spřízněnou s bankou (např. kvůli lešímu úroku), tak bych se možná na tvém místě např. po kolaudaci koukla po jiné pojišťovně. :-S Máme podobné metry jako vy...., započitatelná plocha pro poijstku je 360m2, pojištěno na 4.320000,- , ale máme tu nejvyšší variantu (exkluziv), tedy bez odpovědnosti za škodu-zatím. Cena 3888,- po slevách platíme 2722,- Kč. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ahoj, jo jo klidně mi to nafoť, budu rád. Co jsem se zatím ptal elektrikářů, každý mi zatím odpověděl, žo jo, že do dřeva jsou jiné krabice, ale nevěděli jaké :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Ok, tak o víkendu. Dnes ses ozval už pozdě :-D Já jsem je kupovala ve velkoobchodě (Repam), a tam hned věděli o co jde, když jsem řekla krabice přímo do masivního dřeva.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa TYJO, to je divočina,,, myslím, že se na něj obrátím, cože nám to nabídli ve chvíli nouze :((((( ach jo a KDO Vám udal tu částku, na kterou máte pojištěno? díky, kk (no to víš, že je to banka máma a pojištovna dcera)
Odpovědět
Profilova fotka
@trn2005 @petrfrenk ještě pánové bych si dovolila k té spotřebě dřeva ;-) neboť mám cca stejně velký dům jako Karin, měli jsme nakoupeno 127m3, ale hodně nám zbylo, cca 15m3. Nevím jak trn, ale pokud vím, tak Petr má roubenku, píše tl. 15cm. Takže ty vaše průměry klád u roubenky jsou o krapíček menší než naše kuláče. :-D My máme často i průměr 40cm, neb na větší srub dávají i větší průměry. Proto mi není jasné, proč se té spotřebě tak divíte, roubenkáři? :-D Takže myslím, že tu porovnáváte hrušky s jabkama , a ne cedr se smrkem ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Jestli si dobře vzpomínám (promiň, ale máme více hypoték :-p ), tak to bylo takto: banka chtěla, aby to bylo pojištěno minimálně na odhadní cenu, kterou dělal jejich odhadce. A ta byla ukrutně nízká, cca 3,5M, protože ti bankovní odhadci berou takovéto dřevostavby z neznámého důvodu dosti nízko. Chtěli jsme vyšší odhad, aby více půjčili, ale prostě na víc to neodhadl...... Ale my jsme to chtěli sami pojistit trošku na reálnější cenu, aby to nebylo podpojištěné. Pojišťovák spočítal metry, a na to měl v tabulce částku za metr: 360m2 x 12tis. = 4.320.000. A to byla podle něj min. hodnota stavby, aby to nebylo podpojištěné, a na tu jsme to tedy pojistili.
Odpovědět
@sonafa my se té spotřebě nedivíme :-) my dobře víme, že je spotřeba dřeva u srubu vyšší. Jen já jsem si to odhadoval, že to je cca o polovinu, ale ono to jsou cca 2/3 - tak jsem se trochu podivil. A je nám taky jasné, že roubená stěna má patrně lepší izolační vlasnosti, zejména pak ve spojích, takže 35-40cm kulatiny má podobné izolační vlastnosti jako 15-20cm roubení (zejména pak z cedru). Já jsem se jen vracel k tomu, že je to drahý cedr a ono to je spíše drahý srub ze smrku - co se spotřeby a výsledné ceny dřeva týče ;-) Jinak u pojištění - odhadce banky odhaduje vždy cenu za kterou by to asi v dané lokalitě prodal, to pro případ, že někdo přestane platit hypotéku - proto je jeho odhad vždy nižší (i s ohledem na menší zájem o dřevostavbu - alespoň podle odhadců zpitomělých betonovou loby - a to nemluvě o tom, že nerozeznají cedr od smrku, nebo palubky z borovice od modřínových apod.) Proto jejich odhadem při pojištění se nelze řídit, to je jen cena pro banku, na základě které ona vypočítává kolik vůbec půjčí, ať nepůjčí 6mil. na něco co pak prodá za 3mil. U pojištění majetku pak nutno pojistit na částku, za kterou bych reálně daný objekt znovu postavil a to nejlépe dodavatelsky. Když jsem já pojišťoval, tak jsem si spočetl kolik jsem do toho vrazil (bez slev) (všetně vybavení nábytkem, které odhadce banky vůbec neřeší) a vynásobil nějakým koeficientem 1,3 - všechno pořád drahne - no a přišel jsem do pojišťovny a řekl, že to chci pojistit na tolik a tolik. Nikdo se mě neptal na m2, nikdo neřešil jestli je to zděné či dřevěné - nic. Prostě to pojistili a jestli pojistili na více nebo méně to jim je jedno - protože při vzniku škody pošlou svého odhadce a ten spočte metry čtvereční, spočítá kubíky dřeva atd. a stanoví, zda byl objekt podpojištěn, nebo zda pojistná částka odpovídá vzniklé škodě v daném reálném stavu (v podstatě tzn. kolik by to asi stálo kdybych to znovu stavěl). Takže výše u tohoto pojištění je na zvážení každého z nás, optimální aby to stanovil rovnou odhadce pojišťovny, která případnou škodu bude likvidovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@trn2005 HMM, hmm, stále jsem zvědavá na tu Tvou stavbu,,, Když si čtu Tvé příspěvky, působíš na mně jako profík, který prodává cedrové roubenky... Ale i tak nebudu souhlasit. Když si svým selským rozumem přehraju obrázek roubené stěny a srubové, pak je mi jasné, kde je to izolačně lepší a to se nebudeme bavit o neprofesionálním zpracování tam či onde. cedr je sice hutnější, ale ty aby mi prošla zima, nebo vítr sroubenou zdí, musí zdolat více překážek-když vezmu tu nejužší část... Nevím zda někdo spočítal a jak to dělal, co izoluje lépe, zda mohutná masa smrku (stěna by se tedy měla brát v pruměru - ale tou masou hmoty) nebo kousek cedru a to nechci zpochybnit to, že to prostě izoluje i v 15cm a i když tomu lidé nevěří, já Petrovi věřím. Když už se najdou lidé, kteří si to uvnitř dále izolují, směrem dovnitř, tak podle mně trochu zbytečně, ale to jim pak izoluje FEST (po našem :-D). U toho pojištění - nevím zda to brali podle odhadu, za co by to prodali,,, ale co vím jistě, že platíme asi nejvíce široko daleko :( No co už,,, :) U nás zase nasněžilo, ráno škrábat auto :( zima se asi jen tak nevzdá :) krásně se všichni mějte, moc krásně :) a teploučko ve srubech a roubenkách :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Další srážka s úřady v boji o stavební povolení. Paní na územní odboru hlásí: Tak já vám ten pozemek zahrnu do zastavěného území, jakmile vybudujete a zkolaudujete přístupovou cestu. E.On hlásí: Tak mi vám tam položíme dráty, jakmile ten pozemek bude v zastavěném území. Takže podle jejich představ mám nejprve vybudovat cestu k pozemku( s tím počítám, mám stavební povolení a rozpočet cca 1mega ]-( a dva sousedy, kteří jdou do toho se mnou ), potom oni jej zahrnou do zastavěného území a následně naběhne E.on a cestu rozkope, aby položil kabel. To si pamatuju jako mléj kluk, že se u nás v dědině udělal na silnici novej povrch a nejpozději do měsíce to rozbagrovali poprvé a položili vodu, za dva měsíce to rozbagrovali podruhé a položili plyn a v dalším měsíci to rozbili potřetí a položili telefon :-D . Tož práci zdar
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký večer, teda tady je příspěvků, že mám co dočítat :D A zase nad čím snít a vymýšlet a promýšlet..chjo chjo, už aby to člověk dělal opravdu a ne zatím jen "ve snu". Vlastně jsem přišla asi jenom pozdravit, nemám čím přispět do diskuze... (krom postěžování si na to, že zima asi letos vůbec neskončí!!!)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit hmm, to je prekérní situace. Dá se to zkolaudovat jako zpěvněná plocha než to zalijete asfaltem? @terirez to je v pořádku...u snu to většinou začíná 8-) My dostali dnes tři obálky s modrým pruhem :-D , tak to budu studovat co jsme ještě nedoložili. Někdy mi to přijde, že nový blok Temelínu už bude v Německu rozsvěcovat vánoční stromečky než my vůbec kopneme do země ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez My tě také zdravime :-) Jen přijď i nakouknout! Alespoň si připomeneš, o čem sníš ;-) @pekbit Tak to nás tedy páni z eOnu překvapili. Měli nám při kladení ksbelu podél silnice tuto dvakrát překopat na druhou stranu, ale prý nakonec silnici nenaruší, ale nějak se pod ní s kabelem podkopou-hurá! Jinak by bylo po cestě, je to z kopce a dva překopy by určitě umožnili vodě zatéct pod asfalt a zničit celý zbytek cesty. :-( A. nešla by u vás ta elektřina také táhnout vedle silnice? Vlastně si ani nevzpomínám, že by někde kladli kabely pod silnici. Tam bývá většinou voda a kanalizace, elektřina, stejně jako rozvody telefonu bývají pod chodníkem, nebo vedle silnice =-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit u nás to vypadalo takhle
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
Profilova fotka
Tak to vidíte, jsem se večer zase nějak zabrala do kreslení a mám pro změnu nový domeček :-D :-D ale už teď v něm vidím pár chyb, tak zase bude nad čím dumat. Např. krb mám umístěný kousek od vnější stěny, což je asi nesmysl, předpokládám, že by to mělo být spíše co nejvíc uprostřed domu, aby šlo teplo rovnoměrně do všech stran.... Mimochodem, kolik místa zabere uzavřený krb spolu s nějakým tím zásobníkem vody na vytápění, komínem atd.? A jak je to s velikostí zastavěné plochy - počítají se i přesahy střech? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Zdar draku, jestli tomu dobře rozumím, tak ty už děláš v baráku rozvody elektriky a ještě nemáš stavební povolení? Je můj dojem správný, že ta tvoje parcela není ani v územním plánu jako stavební? Někde jsem asi něco zaspal a nějak mi to uniklo, asi :-o Tak to Ti přeju hodně sil a zdravých nervů do dalšího boje. Evi, takhle se to dělá... 8-) @terirez Dá se postavit prakticky cokoliv a komín a krb umístit kamkoliv, ale z hlediska nákladů a dobré funkce komína a méně náročné povrchové úpravě nadstřešní části, je vhodné komín umístit nejlépe do hřebene střechy. Potom je důležité v tomto místě počítat dopředu, že pod plochou, kterou bude zabírat komín, topeniště a aku nádrž bude třeba zesílit základy - protože je to přece jen pár tun soustředěných na relativně malé ploše. Místo, které Ti zabere toto technické zázemí je velice variabilní, záleží co vlastně chceš. My máme technickou místnost 2,5x3m a kahchlový sporák a kamna zaberou vně tech. místnosti další cca 3m2 plochy. Když budeš chtít pec na které lehával hloupý Honza, bude to určitě víc. Do zastavěné plochy se počítá vnější obrys základů, ale raději se na to zeptej na Vašem SÚ, protože oni jsou schopní klidně počítat s půdorysem střechy... :-o Hodně štěstí
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez Do zastavěné plochy by se měly počítat opravdu jen obvodové zdi, ale někde jsem četla, že je to jen obvyklé! Když natrefíš na nepříjemného úředníka, může si vymyslet cokoliv. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato páni, to jsem netušila, že to chce až tolik místa. Tak to můžu svojí malůvku rovnou úplně přetvořit a celý barák budu muset zvětšit, aby se to tam vešlo. Ono je fakt, že stále nemám ujasněný ten způsob vytápění...jak jsem už jednou psala, líbí se mi koukat do plamenů klasického krbu (se sklem), zároveň mě láká klasická pec pro hloupého Honzu :-D Obojí mít nemůžu, takže se musím rozhodnout. I když vlastně klasická pec je tak drahá záležitost, že je asi svým způsobem rozhodnuto.... To zesílení základů v těhle místech mě vůbec nenapadlo, dobré vědět, díky. A pro jistotu budu do zastavěné plochy počítat i ten přesah, co kdyby náhodou.... Jo, a co další stavby na pozemku - dílna, přístřešek pro auto, dřevník apod. Započítávají se už samostatně (když nejsou s domem spojené) nebo se to připočítává k zastavěné ploše domu? (Jde mi o to, abych nepřesáhla těch 150 m2, které jsou hranicí pro ohlášku bez nutnosti stavebního povolení).
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez no, počítej jak chceš, ale je dobré vědět limit m2 pro zjednodušené st. řízení tzv. "ohlášení stavby" a to se týká staveb pro bydlení a pro rekreaci do 150 m2 zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. Pokud to překročíte, budete muset řešit klasické stavební povolení, není v tom u normálního úřadu zásadní rozdíl, jen snad v tom že je tam nutný stavební dozor... Už si to moc nepamatuju... Apropos - sen o klasické peci je možné spojit s požitkem z pohledu na plameny...pravda drahé to kapánek je, ale dá se to řešit polským dodavatelem...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato no, to, co mám zrovna nakreslené, má bez přesahů 70m2 zastavěné plochy... nicméně je mi teď jasné, že to budu muset chtě nechtě zvětšit, kvůli tomu řešení topení... :-S "drahé to kapánek je" - v jakém řádu peněz se to pohybuje?
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez pro porovnání, naše zastavěná plocha je 118m2 (z toho 28m2 veranda), ale půdorys střechy máme 185,5m (tzn. přesahy jak kráva, ale osvědčily se, kolem baráku žádný sníh...) 70m2 pro kolik lidí? Podkroví? děti? Dvě koupelny? Schody rovné, nebo točité? všechno hraje roli... Na tento půdorys s podkrovím to vyjde až na nějakých 110m2 podlahové plochy, což není málo - záleží kolik bude nevyužitelných ploch (chodby...) Myslím, že Jitka tu má něco podobného, ale oni tam budou více-méně dva. Pracovna bude? Budete řešit papíry v obýváku, nebo v ložnici? Přijedou hosti - u Vás můžou spát na seně ve stodole a budou z toho ještě mít zážitek :-), ale pracovna se dá spojit s pokojem pro hosty (třeba 7m2) Ty kamna počítej v řádu 100.000,- spíš , kolem 300 a víc, určitě se dá ale najít nějaký alternativní směr...
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez pokud já vím, tak je-li přesah střechy větší, než 1 metr (a to by určitě měl být), počítá se do zastavěné plochy. Mám za to, že zde mají pánové ouřadové asi nějaké možnosti - ano - ne. Ale co se určitě počítá, jsou venkovní sloupy, takže budeš-li nějaké mít, zastavěná plocha je půdorys + plocha ke sloupům. Pak je tady ještě určitá "česká cesta", (kterou ovšem pan ouřad nemusí zkousnout), a to, že v papírech neuvádíš zastavěnou plochu, ale plochu ve výšce 1 metru
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Fakt máte u vás nějaké divné úředníky. Ani o jedné z těch věcí co tu jmenuješ jsem nikdy neslyšela. :-| A přesahy plánujete větší než 1m? Ty jo, aby jste pak měli uvnitř také nějaké světlo. My měli v projektu 65cm, ale vydupala jsem si tuším 80 nebo 90 cm, už ani nevim =-) Budu si to muset přeměřit :-D @terirez Další stavby se už do zastavěné plochy nepočítají, nejsou k bydlení. Navíc stavby do 25m² se od nového roku ani nemusí nahlašovat, při splnění určitých podmínek. Zrovna jsme to tu minulý týden řešili. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?