Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@trn2005 no a to je ono - likvidátor uplatní termín podpojištění, vůbec nechápu logiku takového postupu. To je jako kdyby někdo chtěl pracovat za 200 Kč/hod., ale zaměstnavatel by řekl, že jeho práci ocenil na 400 Kč/hod., a protože se podhodnotil, tak bude dělat za kilo :-D Škoda mi přece vznikne ve výši celé hodnoty, na kterou si pojištění platím, tak proč by mi pojistné plnění měl někdo krátit, to, jestli za ty peníze stejnou nemovitost postavím nebo ne by snad měla být moje věc a riziko...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Už rozumím, čemu nerozumíš :-D Je to finta s procenty, ale už jsem to tak slyšela i dříve. Zkusím si to také naposledy vyjasnit: Pojistíš nemovitost na 100% její hodnoty (např. 5M), celá "shoří", dostaneš 100% hodnoty (5M). Podpojistíš-li ji na 50% její hodnoty (2,5M), o ona shoří, nedají ti 50% hodnoty domu(2,5M) ]-( , ale pouze 50% hodnoty pojistky, tedy 1,25M :-p Je to stejný podraz, jako když nabouráš auto, opravíš jak jinak než novými díly a oni ti zaplatí jen amortizovanou cenu starých dílů. ]-( Takže ti pojistka auta je také na nic, neb to musíš doplatit ze svého! :-p Ale tady to nedopojistíš, ani kdybys chtěl ....
Odpovědět
@sonafa u auta je to jiná situace, to co popisuješ se děje při plnění z povinného ručení, pokud někdo nabourá Tebe, ne když nabouráš ty a opravuješ z havarijního (pokud ho teda máš). Pojišťovny argumentují, že se jedná o zhodnocení vozidla - což je v případě, že máš 5 let staré nebourané auto a někdo to do tebe narve naprosto absurdní - sice Ti na auto dají např. nový nárazník a světlo, ale prodejní hodnota nebouraného auta bude vždycky vyšší. To moc dobře ví i ty pojišťovny, protože jsem slyšel o případech, kdy se lidi nenechali odbýt tím nesmyslem o zhodnoceni vozidla a požadovali uvedení do původního stavu z povinného ručení viníka nehody a uspěli... Napsalas prakticky to samé jako trn původně, ale je to spíš konstatování faktu než vyjasnění :-) já na to reagoval v očekávání, že mi někdo řekne nějaký logický argument proč by tak pojišťovna měla postupovat...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk obávám se, že hledáš logiku tam, kde není. Takto to pojišťovny dělají, protože zákon jim to umožňuje. Zákony vždy půjdou na ruku spíš pojišťovnám než lidem, protože ve všech parlamentech takové firmy mají vždy silnější lobby, než prostí občané.
Odpovědět
@esmeralda2 ...a Ty víš který zákon event. paragraf jim něco takového umožňuje nebo si to jenom myslíš? Ona většina lidí si myslí, že s tím zhodnocením auta je to taky tak, jak to pojišťovny praktikují. Jen jestli to není jen tak, že kde není žalobce není ani soudce.
Odpovědět
@sonafa @trn2005 Jak už jsem tu jednou radil kashe www.justfuckinggoogleit.com 8-) - pokud by to někoho zajímalo, je to § 41 zák. č. 37/2004 Sb., o pojistné smlouvě, kde se píše: "Je-li pojistná částka v době pojistné události nižší než pojistná hodnota pojištěného majetku, sníží pojistitel pojistné plnění v poměru, v jakém je výše pojistné částky ke skutečné výši pojistné hodnoty pojištěného majetku, nebylo-li v pojistné smlouvě dohodnuto jinak." Důležité je pochopit, že se snižuje pojistné plnění, které by se počítalo ze škody vzniklé na skutečné pojistné hodnotě majetku - v podstatě tak, aby se to přepočítalo na tu podhodnocenou výši, kterou si stanovil pojistník - viz. např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Podpojiš... nebo http://www.novinky.cz/bydleni/reality... bohužel to nechápou ani ani někteří pojišťováci, a to dokonce ani když je na to někdo upozorní - viz. dotaz pod článkem http://nydecky.cz/tipy-rady/23-pojist...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk promiň, asi jsem se nevyjádřila tak, jak jsem chtěla. Myslím tím, že s námi pojišťovny mohou zametat, jak chtějí, a ničeho se tím nedopouští. V krajním případě, když se klient nenechá a soudí se s nimi, spoléhají, že mají lepší advokáty (jsou bohaté a mohou víc zaplatit), a když náhodou prohrají, no tak klientovi doplatí a jede se dál. Nikdo se ničeho nedopustil, nikdo za nic není stíhán, nic se nestalo, jenom klient strávil hodiny a hodiny u znalců, advokátů soudů. A s rizikem, že může prohrát. Mohou dělat, co chtějí, a žádný pojišťovák nebo likvidátor nejde do basy, protože se pokusil o podvod nebo se ho přímo dopustil.
Odpovědět
Profilova fotka
jenom připomínám, že tato neděle je poslední den, co je možné se připojit k hromadné žalobě o navrácení bankovních poplatků, a ne všude je pošta v neděli otevřená
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 jeee :( a já na to zapomněla :((((
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ještě máš čas, ale málo. Formulář si vyplníš za 5 minut na internetu (poplatkyzpět) a platí poštovní razítko do 31.3.2013
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato To se ti moc povedlo Marťas, Krásná fotečka! :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato To se ti moc povedlo Marťas, Krásná fotečka! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Čtete také ty předpovědi počasí? Prý má zase do neděle napadnout až 20cm sněhu! :-| Pranostiky prý sice říkají, že je-li na zelený čtvrtek bílo (což u nás bylo), bude horké léto. Ale kdy to léto vlastně začne, to nikde už neříkají...! ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa u nás byl dneska opravdu krásný jarní den.... taky tomu nemůžu věřt.. co by se zase mělo do rána stát :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato zapoměla jsem okomentovat tu fotku, je super a má úspěch všude, kam jsem ji poslala
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato pěkné.. přišlo mi to už asi v 5 mailech :-D .. ale co se jara týká, vyjde-li dnešní předpověd..... tak asi v nedohlednu =-)
Odpovědět
Profilova fotka
:))) LIDICKY MILÝ, TAK U NÁS přes noc napadlo 30cm nového sněhu. Dívám se na Vatikán a tak sluníčko a narcisky,,, :) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já myslela, že k vám nahoru to podle předpovědi ani nepřijde. :-) Tak to máte pěknou kalamitu, tady je jen asi 5cm, protože to rovnou hodně taje, ale pořád padá. Myslela jsem, že touhle dobou už budu vysazovaz rostlinky kolem srubu, a ono to vypadá, že jaro vůbec nebude. Asi ta výsadba padne rovnou do horkého léta. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa SONI,,, SONICKO,,, tak tady je opravdu docela slušná kalamitka, celou noc a celý den a stále padá,,, přes pul metru, jako v pohadce :)
Odpovědět
Dostala jsem na e-mail krásnou velikonoční básničku: :-) Tráva zatím neroste, vody plné sklepy, místo slunka pro zahřátí nutno dělat dřepy. I skřivan má ztuhlý zobák, těžko se mu vrzne. Kdo si nedá denně groček, ten určitě zmrzne. Přesto všichni doufáme, že se slunko vrátí a ta zima, svině jedna, nebude nás sráti. VESELÉ VELIKONOCE VŠEM!!!!
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@countryhouse nic ve zlém, píšeš jak inzerce, no asi se tím živíš - nicméně si myslím, že ten tvůj srubový dům z lepených hranolů je spíše roubený dům z lepených hranolů - srub je z kulatiny, roubenka z hranolů ;-) jinak pěkné jezírko :-) ale když vidím, kolik je u nás kolem sněhu tak přemýšlím jak se k sobě dostáváš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@countryhouse Vítej,,, veliký domeček, jen co je pravda... veliký pozemek a hezké jezírko :) Jenže, co nám chceš radit, když máš lepené hranoly? My jsme tady většinou stavitelé domů z čerstvého masivu. Čím jsi dum natřel? Lepený hranol se jistě chová jinak, než čerstvá a broušená kulatina :) a dáš sem i fotky vnitřku? Mohlo by inspirovat :)) díky, kk
Odpovědět
Profilova fotka
@countryhouse Ahoj, vítámTě.. a přidávám se ke @kasha ..... z lepených hranolů tady asi nikdo nestaví a nestavěl.. takže rádi se dovíme nějaké novinky.. a klidně dej víc fotek, nemusíš sem , můžeš si vytvořit fotoblog.... přístupný všem, nebo jen pro přátele... jinak máš dům, moc hezký..... veliký.... i okolí... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@countryhouse Také zdravím nového cestovatele, který zavítal na naše stránky. :-N Tvoje dřevostavba je na krásnem místě, perfektně zapadne. Je vidět že jste si asi hodně mákli :-) :-) Vypaydá to s okolními stavbami spíše na malý ranč ;-) To bude pěkné bydlení. Když svoji stavbu nazýváš srubem, máš tedy stěny pouze z těch hranolů, nebo se za nimi skrývá ještě nějaká izolace? Je skvělé že jsi zřejmě také milovníkem života ve dřevě. Nesmíš se na nás zlobit, ale tvoje dřevostavba opravdu není srub, (a už vůbec ne kanadský). Srubem se nazývá stavba ze stěnami z hrubě otesanych vodorovně kladených dřevenych výřezů-kuláčů nebo povalů (viz encyklopedie). A to ty jak sám píšeš očividně nemáš. Tvoje lepené dřevo se určitě chová zcela jinak než surově, kladené kuláče, zejména co se týče hlavně sedání a následných práci. :-N Ale jinak tě rozhodně vítáme mezi sebe :-) Každá rada dobrá ...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@countryhouse teda.. tys ale spisovatel :-D je super se dovědět zase něco jiného.... klidně sem piš, určo si tady rádi všichni počtou.... a prohlédnou fotky....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?