Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kasha Savo není chlornan! To mi nevnutíš. Savo je výrobek, který obsahuje chemickou látku chlornan, plus nějaké další látky, které výrobce v rámci know how nesděluje. emoticon
@pekbit a z toho tedy vyplývá pro tebe, šplouchni to tím, co sezeneš. Pokud by jsi chtěl stříkat velké plochy, vyplatí se zřejmě koupit velké balení čistého chlornanu, bude to lacinější. Ale vůbec netuším kde se to prodává (nám ho nechali stubaři na stavbě zbytek ve 100l barelu). Ale toto právě musíš naředit. Savo má myslim tu koncentraci už nižší. Pro většinu lidí je tedy snazší koupit to Savo na píseň, účinná látka je stejná a můžeš to mít třeba i s citronou vůní. emoticon
12. dub 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa aha emoticon účinná látka je stejná - tudíž savo je chlornan není od věci,,, a já pracovala ve fabrice na savo emoticon)) a na balení je napsáno z čeho to je emoticon chich,, ale savo končí :(((( tedy - bochemie prodala značku savo :(( aby přežili, nebot je jedni mistři skoro vytunelovali :(((
12. dub 2013 v 11:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @sonafa
@kasha tak jsem rád, že jste se holky shodly a nebude žádná dívčí válka emoticon . Úkol na víkend zní jasně, bude se smrdět savem emoticon
12. dub 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha tady v odpovědi na dotaz jasně píše, že na etiketě neni ze složení vše. http://www.savo.eu/poradna/savo-proti-plisnim[2]
Práci v takové fabrice ti moc nezávidím, to jsi asi byla vydezinfikovaná na dalších 5 životů emoticon
Venku teploučko, sice bez sluníčka, ale ten jarní vzduch... emoticon
12. dub 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa emoticon emoticon mně tak trochu nezajímá, co tam odpovídají na dotazy,,, vím svoje emoticon,,, a pracovalo se mi tam moc hezky,, opravovala jsem tam budovy a dokonce rekonstruovala ředitelskou budovu,,, tak trochu jsem u toho byla emoticon,,, jen Bohumín nemá dobré klíma :( je to v ďolíku a musím říci, že vzduch nic moc,,, proto asi mi nic nedělá mms emoticon haha... u nás teploučký deštík emoticon
12. dub 2013 ve 12:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 Jestli to nevadí, podělila bych se s vámi o můj jarní šok, který mi připravili "šikovní" pracovníci stavební firmy, která v naší lokalitě přivádí elektřinu emoticon : Na podzim jsme po celoletní práci na zahradě dohrabali poslední kousek ornice, rozhrnuli ji na velký plac pod srubem, a na poslední chvíli v říjnu vysadili travičku. Stihla vyrazit sotva pár mm. Plácek je pod svahem, minulý týden tam ještě ležel sníh, je tedy asi zřejmé, jaká byla jeho konzistence, ani pejsek neprošel. Celou zimu jsme zahradu obcházeli přes les. Včera, když jsme se blížili ke srubu vidím na zahradě z dáli cosi barevného.... A veřte tomu nebo ne, na tom čerstvě zasetém, zcela promočeném území, stál uprostřed traktor s přívěsem a kotoučem kabelu! emoticon emoticon emoticon Dále nenalézam, slov, museli jsme elektřikářům nechat otevřená vrata kvůli přívodu k el.sloupku, a pan řidič si k nám na zahradu najel cca 50m, aby si roztočil kabel z přívěsu emoticon emoticon jarní práce začínají! - bohužel znovu tam, kde už jsme byli vloni na podzim emoticon
12. dub 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @pekbit zdarec, dámy všechno řekly, nemám co dodat..., nedělal bych to jnak.
Jen bych dodal, že pokud to nemáš ještě vybroušené, tak to nejdříve obruš a potom použij chlornan, protože plíseň jde dost do hloubky. Když to nejdřív vybělíš a potom obrousíš, mohly by se ti ty fleky objevit znovu a musel bys to zase postříkat.
Jednu nevýhodu chlornan má, po zreagování a odpaření chloru zůstane na dřevě sůl, která, jak známo, drží vodu. Takže se ti to bude při vlhkém počasí jakoby potit - ale z toho se nestřílí...
12. dub 2013 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @vorelmato Jé, připadám si jako zkušený srubák, když s námi i ty souhlasíš emoticon emoticon
13. dub 2013 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 to Sonafa:
znám, zabít málo! Bohužel ohleduplnost už neexistuje!
13. dub 2013 ve 12:04  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
 @stetl Hledáme kachlová krbová kamna s výměníkem, vidím je u Vás v albu, jakou máte prosím značku a jak jste spokojeni? My jedny vybrali, ale krbaři se až tak nelíbí záruka, tak zas pátrám.
13. dub 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @vorelmato dík za info. Broušené už to je do hladka jak dětská prdelka emoticon. Včera jsem to stříkl a z 90% je to pryč, jenom tam, kde byly největší kolonie a velké fleky, zůstal lehce našedlý flek, ale určitě po natření pigmentem nebude vidět. emoticon Svině jakýsi vlezlý, plesnivý emoticon
14. dub 2013 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 to moonnca:
Ta kachlová kamna jsou ze Želetavy, najděte si jejich webové stránky. My máme typ Herkules a už nás hřejí šestý rok. Jsou vynikající, zrovna teď jsem byl s jejich ředitelem v netovém kontaktu, posílal jsem jim fotky vnitřku, zda nemáme něco vyměnit či opravit. Podle jejich mistra to není zatím zapotřebí.
Ta kamna jedou celou zimu a pohodlně vytopí celý srub.
14. dub 2013 v 18:52  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 TOZ tak to byl překrásný víkend!! Sluníčko pralo o 106 a to se hnedle lépe pracovalo emoticon Všichni okolo nás něco dělali emoticon Aj my, samozřejmě emoticon Tak tedy všem krásný pracovní týden, preji emoticon kk
14. dub 2013 ve 22:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @sonafa tedy, to bylo pěkné překvapení na tvé zahrádce. emoticon To by mě naštvalo. Naštěstí je konečně hezky ,tak se můžeš do toho pustit znovu. emoticon
15. dub 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi Ivi, Soňa to dá,,, traktorista bude sázet o 106 a to ještě pojede pro luční směs emoticon, vid SONI emoticon)) @sonafa
15. dub 2013 ve 20:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Jo, jo, přesně tak. Omlouval se, že prý mi semena trávy dá, že mají hodně, jak za sebou sázejí emoticon nabízel mi to asi třikrát, pořád nechtěl pochopit, že tu jejich vyšlechtěnou hřišťovou směs nechci emoticon Ale už vím proč se to stalo, to aby mi byli zavázaní a mohli mi to tento týden vrátit... emoticon Ještě totiž není srandy konec... Zjistili jsme, že další chytráci, co u nás kopali kanalizaci a ukládali kabely, nám natáhli absolutně poddimenzovaý kabel od domu k pilíři! Nekoukli ani do projektu, ani nepřemýšleli hlavou. emoticon emoticon Takže budeme buď muset znovu rozkopat zahradu (60m, včetně cestičky za domem), nebo se pokusíme alespoň nějaký úsek protáhnout krkem, který tam je s jedním drátem na HDO zakopán. Takže se mi šikovný traktorista-bagrista může revanžovat emoticon ....Už se žalem ani nedokážu vztekat.... A to ještě nevím, jak to dostaneme do domu, původní průchod je už nepoužitelný.
15. dub 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa Soni,,, mohu konstatovat pouze toliko, že dnešní pofiderní zaměstnanci velikých firem stojí za starou belu :( Chtít něco uvést do původního stavu je pouze krásná slovní hříčka :(( držím palečky!!!
kk
16. dub 2013 v 06:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
Registrovala se 16. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 11 přátel. Prievidza, Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
Registrovala se 16. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 11 přátel. Prievidza, Slovensko.
 Ahojte! Dnes som sa zaregistrovala a potrebovala by som trochu poradiť s nátermy. emoticon Tiež staviame zrub a neviem čím to natrieť,aby to bolo pekne prírodne a aby to vo vnutri pekne voňalo,čo ste použili?Prajem pekný deň a vopred ďakujem za každé info emoticon
16. dub 2013 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @janula223 Vítej nový srubaři emoticon, každý z nás natíral něčím jiným, ale většina jsme myslím na oleji. Osobně máme venek Kreidezeit, odstín Nová bříza - první nátěr základní olej a pak pigmenty. Vnitřek jsem začínala apilakem, ale byl drahý, řídký a včelí vosk voněl v každé piksle jinak :( znova jsem přešla na kredezeit a mám na schodech tvrdý podlahový a zbytek nějaký základ emoticon
Tak at se daří a těším se na fotečky, každý nový srubík je nám inspirací emoticon
kk
16. dub 2013 v 07:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
 @kasha ďakujem za privítanie emoticon škoda, že som tuto stranku neobjavila skor emoticon .Apilak -lak s včelim voskom, zaplatila aj moja polovička,bola si s nim spokojná,asi nevybral dobre či emoticon
16. dub 2013 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @janula223 Nebyla jsem spokojená, nebot je to velmi drahý řídký olej :( neskutečně to pilo do té kulatinky a když jsem potřebovala další, tak zrovna neměl :( a tak jsem si udělala vlastní pruzkum a v místě, kde bude kuchynksá linka jsem natřela ruzné oleje od kreidezeitu a pak jsem si vybrala emoticon Určitě to není krok vedle! Je to ale dražší varianta a asi vyjde stejně jako OSMO, což je dosti drahá, kvalitní a snad bez chemie varianta? emoticon a v kterých hvozdech máte postaveno? nejsem náhodou kousek od sebe? emoticon Já jsem na třinecku emoticon
16. dub 2013 v 08:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
 @kasha stredne slovensko Krahule mame to ako vikendovy dom emoticon
16. dub 2013 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
 @kasha ďakujem za info,uvidime máme objednaných 50 l na začiatok bude stačiť a či ešte objednáme uvidíme! Aj si to zohrievala na 40 stupňov ako píšu ? Zrub sme brusili 100 - 120 šmirgeľ. Nevim či je veľa alebo málo. Robíme si to svojpomocne , teda to čo vieme emoticon tak vas tu budem trocha otravovať emoticon
16. dub 2013 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @janula223 emoticon)) 50litrů je tedy docela dost emoticon a to jen na vnitřky, žejo? já jsem to nezahřívala, nebot srmk to vpije neskutečně rychle,,, my máme dum na 80-tedy vy máte hlaďoučký! emoticon super!! emoticon a také si děláme všechno sami emoticon hrubou stavbu Vám stavěl kdo? emoticon - nebudeš otravovat, my si tady tak navzájem radime a povzbuzujeme se emoticon
...víkendový dum jo? tak to je krása,,, emoticon my to sice ted máme také jako víkendový, nebot o víkendech na tom makame, ale chceme se tam přestěhovat emoticon
16. dub 2013 v 08:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
 @kasha ano len na vnutro a zrub nam robila firma drevodomy Rajec ale len skelet a zbytok sa snažime o 106 sami emoticon ani nevieme čo skor robiť toľko je tam roboty ale do dochodku hádam spravíme emoticon som rada,že neotravujem a ďakujem zatiaľ
16. dub 2013 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @janula223 emoticon) Rajec trochu znám, pana Brončeka emoticon, ale nám to nestavěli, tenkráte jsme je poptali a oni měli zastoupění v Táboře a tam byl namyšlený chlápek, tak jsme je nevzali, i když se nám také líbili emoticon,,, až budeš mít čas, tak si projdi fotky místích srubařů a roubenkářů a pomalu si to tady pročti a dozvíš se mnohé věci, co běžně v knihách nenajdeš emoticon,,, a ano, práce na srubu je opravdu hodně,,, hlavní je, vzít to jako cestu emoticon to je potom krása emoticon
16. dub 2013 v 08:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
fotoportrét
fotoportrét
janula223
16
 Ano Bronček ,u nas na SK sme nemali moc na výber ale chlapci boli super čo nám to robili ,dali si záležať,manžel to staval s nimi nakoľko obsluhoval žeriav ,tak na všetko dohliadal lebo tie firmy dnes emoticon všetkym ide len o peniaze a výsledok utek !
16. dub 2013 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @janula223 No tak to je SUPER!!! emoticon a souhlas s firmama, proto si děláme sami všechno emoticon
16. dub 2013 v 09:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8284 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8278 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @janula223 Ahoj vítám tě......já jsem tu za " roubenkáře" emoticon

@sonafa no to bylo na moje " nervy" emoticon

snažila jsme se vyfotit brouka, co nám tu cestujou... ale prostě toho hajzla líp nechytnu.. taky mobilem.... emoticon
16. dub 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8284 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8278 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.

16. dub 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš