Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit my jsme měli dost všelijakých plísní, ale většinou uvnitř v tmavých rozích,,, přišel chlornan a sežral ty mechy a kapradiny,,, alejá to vidím na normální plíseň a vzala bych si obyčejné savo, dala to kelímku, štětec a přetřela místa, kde je to takto zasažené,,, to bych udělala já (savo nemusí být ani to proti plísni, nebot to je jen marketingový tah-je to to stejné :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Savo není chlornan! To mi nevnutíš. Savo je výrobek, který obsahuje chemickou látku chlornan, plus nějaké další látky, které výrobce v rámci know how nesděluje. ;-) @pekbit a z toho tedy vyplývá pro tebe, šplouchni to tím, co sezeneš. Pokud by jsi chtěl stříkat velké plochy, vyplatí se zřejmě koupit velké balení čistého chlornanu, bude to lacinější. Ale vůbec netuším kde se to prodává (nám ho nechali stubaři na stavbě zbytek ve 100l barelu). Ale toto právě musíš naředit. Savo má myslim tu koncentraci už nižší. Pro většinu lidí je tedy snazší koupit to Savo na píseň, účinná látka je stejná a můžeš to mít třeba i s citronou vůní. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa aha :) účinná látka je stejná - tudíž savo je chlornan není od věci,,, a já pracovala ve fabrice na savo :))) a na balení je napsáno z čeho to je :) chich,, ale savo končí :(((( tedy - bochemie prodala značku savo :(( aby přežili, nebot je jedni mistři skoro vytunelovali :(((
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kasha tak jsem rád, že jste se holky shodly a nebude žádná dívčí válka :-D . Úkol na víkend zní jasně, bude se smrdět savem 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tady v odpovědi na dotaz jasně píše, že na etiketě neni ze složení vše. http://www.savo.eu/poradna/savo-proti... Práci v takové fabrice ti moc nezávidím, to jsi asi byla vydezinfikovaná na dalších 5 životů :-| Venku teploučko, sice bez sluníčka, ale ten jarní vzduch... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :-D :-D mně tak trochu nezajímá, co tam odpovídají na dotazy,,, vím svoje :-D,,, a pracovalo se mi tam moc hezky,, opravovala jsem tam budovy a dokonce rekonstruovala ředitelskou budovu,,, tak trochu jsem u toho byla :),,, jen Bohumín nemá dobré klíma :( je to v ďolíku a musím říci, že vzduch nic moc,,, proto asi mi nic nedělá mms :-D haha... u nás teploučký deštík :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli to nevadí, podělila bych se s vámi o můj jarní šok, který mi připravili "šikovní" pracovníci stavební firmy, která v naší lokalitě přivádí elektřinu :-) : Na podzim jsme po celoletní práci na zahradě dohrabali poslední kousek ornice, rozhrnuli ji na velký plac pod srubem, a na poslední chvíli v říjnu vysadili travičku. Stihla vyrazit sotva pár mm. Plácek je pod svahem, minulý týden tam ještě ležel sníh, je tedy asi zřejmé, jaká byla jeho konzistence, ani pejsek neprošel. Celou zimu jsme zahradu obcházeli přes les. Včera, když jsme se blížili ke srubu vidím na zahradě z dáli cosi barevného.... A veřte tomu nebo ne, na tom čerstvě zasetém, zcela promočeném území, stál uprostřed traktor s přívěsem a kotoučem kabelu! ]-( ]-( :-p Dále nenalézam, slov, museli jsme elektřikářům nechat otevřená vrata kvůli přívodu k el.sloupku, a pan řidič si k nám na zahradu najel cca 50m, aby si roztočil kabel z přívěsu :-D :-D jarní práce začínají! - bohužel znovu tam, kde už jsme byli vloni na podzim ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit zdarec, dámy všechno řekly, nemám co dodat..., nedělal bych to jnak. Jen bych dodal, že pokud to nemáš ještě vybroušené, tak to nejdříve obruš a potom použij chlornan, protože plíseň jde dost do hloubky. Když to nejdřív vybělíš a potom obrousíš, mohly by se ti ty fleky objevit znovu a musel bys to zase postříkat. Jednu nevýhodu chlornan má, po zreagování a odpaření chloru zůstane na dřevě sůl, která, jak známo, drží vodu. Takže se ti to bude při vlhkém počasí jakoby potit - ale z toho se nestřílí...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Jé, připadám si jako zkušený srubák, když s námi i ty souhlasíš :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to Sonafa: znám, zabít málo! Bohužel ohleduplnost už neexistuje!
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Hledáme kachlová krbová kamna s výměníkem, vidím je u Vás v albu, jakou máte prosím značku a jak jste spokojeni? My jedny vybrali, ale krbaři se až tak nelíbí záruka, tak zas pátrám.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato dík za info. Broušené už to je do hladka jak dětská prdelka :-D. Včera jsem to stříkl a z 90% je to pryč, jenom tam, kde byly největší kolonie a velké fleky, zůstal lehce našedlý flek, ale určitě po natření pigmentem nebude vidět. ;-) Svině jakýsi vlezlý, plesnivý :-p
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
to moonnca: Ta kachlová kamna jsou ze Želetavy, najděte si jejich webové stránky. My máme typ Herkules a už nás hřejí šestý rok. Jsou vynikající, zrovna teď jsem byl s jejich ředitelem v netovém kontaktu, posílal jsem jim fotky vnitřku, zda nemáme něco vyměnit či opravit. Podle jejich mistra to není zatím zapotřebí. Ta kamna jedou celou zimu a pohodlně vytopí celý srub.
Odpovědět
Profilova fotka
TOZ tak to byl překrásný víkend!! Sluníčko pralo o 106 a to se hnedle lépe pracovalo :) Všichni okolo nás něco dělali :) Aj my, samozřejmě :) Tak tedy všem krásný pracovní týden, preji :) kk
Odpovědět
@sonafa tedy, to bylo pěkné překvapení na tvé zahrádce. ]-( To by mě naštvalo. Naštěstí je konečně hezky ,tak se můžeš do toho pustit znovu. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivi, Soňa to dá,,, traktorista bude sázet o 106 a to ještě pojede pro luční směs :-D, vid SONI :))) @sonafa
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jo, jo, přesně tak. Omlouval se, že prý mi semena trávy dá, že mají hodně, jak za sebou sázejí :-D nabízel mi to asi třikrát, pořád nechtěl pochopit, že tu jejich vyšlechtěnou hřišťovou směs nechci :-( Ale už vím proč se to stalo, to aby mi byli zavázaní a mohli mi to tento týden vrátit... :-D Ještě totiž není srandy konec... Zjistili jsme, že další chytráci, co u nás kopali kanalizaci a ukládali kabely, nám natáhli absolutně poddimenzovaý kabel od domu k pilíři! Nekoukli ani do projektu, ani nepřemýšleli hlavou. ]-( ]-( Takže budeme buď muset znovu rozkopat zahradu (60m, včetně cestičky za domem), nebo se pokusíme alespoň nějaký úsek protáhnout krkem, který tam je s jedním drátem na HDO zakopán. Takže se mi šikovný traktorista-bagrista může revanžovat ;-) ....Už se žalem ani nedokážu vztekat.... A to ještě nevím, jak to dostaneme do domu, původní průchod je už nepoužitelný.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni,,, mohu konstatovat pouze toliko, že dnešní pofiderní zaměstnanci velikých firem stojí za starou belu :( Chtít něco uvést do původního stavu je pouze krásná slovní hříčka :(( držím palečky!!! kk
Odpovědět
Ahojte! Dnes som sa zaregistrovala a potrebovala by som trochu poradiť s nátermy. :-( Tiež staviame zrub a neviem čím to natrieť,aby to bolo pekne prírodne a aby to vo vnutri pekne voňalo,čo ste použili?Prajem pekný deň a vopred ďakujem za každé info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 Vítej nový srubaři :), každý z nás natíral něčím jiným, ale většina jsme myslím na oleji. Osobně máme venek Kreidezeit, odstín Nová bříza - první nátěr základní olej a pak pigmenty. Vnitřek jsem začínala apilakem, ale byl drahý, řídký a včelí vosk voněl v každé piksle jinak :( znova jsem přešla na kredezeit a mám na schodech tvrdý podlahový a zbytek nějaký základ :) Tak at se daří a těším se na fotečky, každý nový srubík je nám inspirací :) kk
Odpovědět
@kasha ďakujem za privítanie :-) škoda, že som tuto stranku neobjavila skor :-( .Apilak -lak s včelim voskom, zaplatila aj moja polovička,bola si s nim spokojná,asi nevybral dobre či :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 Nebyla jsem spokojená, nebot je to velmi drahý řídký olej :( neskutečně to pilo do té kulatinky a když jsem potřebovala další, tak zrovna neměl :( a tak jsem si udělala vlastní pruzkum a v místě, kde bude kuchynksá linka jsem natřela ruzné oleje od kreidezeitu a pak jsem si vybrala :) Určitě to není krok vedle! Je to ale dražší varianta a asi vyjde stejně jako OSMO, což je dosti drahá, kvalitní a snad bez chemie varianta? :) a v kterých hvozdech máte postaveno? nejsem náhodou kousek od sebe? :) Já jsem na třinecku :)
Odpovědět
@kasha stredne slovensko Krahule mame to ako vikendovy dom ;-)
Odpovědět
@kasha ďakujem za info,uvidime máme objednaných 50 l na začiatok bude stačiť a či ešte objednáme uvidíme! Aj si to zohrievala na 40 stupňov ako píšu ? Zrub sme brusili 100 - 120 šmirgeľ. Nevim či je veľa alebo málo. Robíme si to svojpomocne , teda to čo vieme :-) tak vas tu budem trocha otravovať :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 :))) 50litrů je tedy docela dost :) a to jen na vnitřky, žejo? já jsem to nezahřívala, nebot srmk to vpije neskutečně rychle,,, my máme dum na 80-tedy vy máte hlaďoučký! :) super!! :) a také si děláme všechno sami :) hrubou stavbu Vám stavěl kdo? :) - nebudeš otravovat, my si tady tak navzájem radime a povzbuzujeme se :) ...víkendový dum jo? tak to je krása,,, :) my to sice ted máme také jako víkendový, nebot o víkendech na tom makame, ale chceme se tam přestěhovat :)
Odpovědět
@kasha ano len na vnutro a zrub nam robila firma drevodomy Rajec ale len skelet a zbytok sa snažime o 106 sami :-) ani nevieme čo skor robiť toľko je tam roboty ale do dochodku hádam spravíme :-D som rada,že neotravujem a ďakujem zatiaľ
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 :)) Rajec trochu znám, pana Brončeka :), ale nám to nestavěli, tenkráte jsme je poptali a oni měli zastoupění v Táboře a tam byl namyšlený chlápek, tak jsme je nevzali, i když se nám také líbili :),,, až budeš mít čas, tak si projdi fotky místích srubařů a roubenkářů a pomalu si to tady pročti a dozvíš se mnohé věci, co běžně v knihách nenajdeš :),,, a ano, práce na srubu je opravdu hodně,,, hlavní je, vzít to jako cestu :) to je potom krása :)
Odpovědět
Ano Bronček ,u nas na SK sme nemali moc na výber ale chlapci boli super čo nám to robili ,dali si záležať,manžel to staval s nimi nakoľko obsluhoval žeriav ,tak na všetko dohliadal lebo tie firmy dnes ]-( všetkym ide len o peniaze a výsledok utek !
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 No tak to je SUPER!!! :) a souhlas s firmama, proto si děláme sami všechno :)
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 Ahoj vítám tě......já jsem tu za " roubenkáře" ;-) @sonafa no to bylo na moje " nervy" :-p snažila jsme se vyfotit brouka, co nám tu cestujou... ale prostě toho hajzla líp nechytnu.. taky mobilem.... 8-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?