Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
@jptn ďakujem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn pryč s ním,,, žere dřevo :),,, máme po něm také díry v kmenech,,, :) wikipedie-tesařík krovový - nechce mi tady přenést odkaz :(
Odpovědět
Profilova fotka
jooo a to ho mám chytat po jednom- to dělám :-D ... na teasříka se mi zdá malej.. to jsem už koukala..
Odpovědět
@janula223 zdravím srubařko, máme natřeno také Kreidezeitem - venku -- základním olejem a pak olejem s pigmentem a vnitřek základním olejem a na tom je ještě vosk, koupelnu a technickou místnost máme natřebu tvrdým podlahovým olejem a také schody...a uvnitř srubu to krásně voní dřevem. :-) Vosk je super na srubovinu, ale nedoporučuji s tím natřít palubky... to pak nechce vůbec schnout. @jptn on vám tam úřaduje nějaký brouček? ve dřevě? :-S jo mezitím tam naskočila tvoje fotka... to je potvora
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi nevim kde " úřaduje".. prostě každou chvilku tady někde běží....
Odpovědět
@kanavi ďakujem o tom kreidezite na vonok uvažujem aj ja, už len vybrať odtieň :-)
Odpovědět
@jptn taky dobrá zábava "chytání broučků" :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn nojo, fotka je velmi nekvalitní, to by mohl někdo řici že je to blecha a nebo nosorožec :-D,,, ale chytej ho a pošli boučkářům :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jí vím, že je:-D no blecha asi néééé:-D stejně si neumím představit... co si ted s broukem počít... ]-( ale tihle se asi ve dřevě moc nezdrží, když se tu proměnádujou venku.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jo venku,,, tak to neřeš,,, venku je tisíce broučků,,, co tisíce, miliony :) a ve starém dřevu jsou většinou pouze červotoči,,, ale počkáme co nám řekne Martínek, až odloží cihly :)))
Odpovědět
Profilova fotka
ale nééé venku jako venku :-D venku jako mimo dřevo :-D asi krajový výraz? :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn :-D :-D tedy v domě? po dlažbě? žeby červotoč dlažbový? :-D a je to jeden a tentýž, a nebo je s celou rodinou a širokým příbuzenstvem? :) - - - ono vem si, když bydlíš v roubence, ve dřevě, také občas vyjdeš ven, žejo :-D
Odpovědět
U nas sa piše Zrub mam to opraviť v názve albumu aby ste si nemysleli, že neviem písať :-D
Odpovědět
Alebo vam to nevadí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 :))) nee, myslím, že středně vzdělaný člověk ví, že slovensky srub je zrub :) a když to neví, tak se aspon poučí,,, :)... ted mně napadlo - můžeš do závorky napsat (česky-srub) :-D
Odpovědět
No veď preto lebo mi chodia emaily , ž tam mám chybu tak nechcem vyzerať za ..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 FAKT? takové maily tady chodí? :-D hahaha, tož tak to jsou lidé, kteří neumí slovensky, nevadí :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha pořád stejný typ :-)
Odpovědět
@kasha keď na to prídem tak to tam napíšem , dobrý nápad ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ha a to jsi ho ještě neklepla-tedy neomráčila a neodnesla třeba do jiné vesnice?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha asi hned po něm dorazila další část rodiny... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn aha, tedy klepla,,, no z tebe to leze jak z chlupaté deky :-D
Odpovědět
@jptn ...a brouček je to nahoře nebo to dole....? @janula223 ...kdo umí (vie...) ten se zrube i ve srubu (těžko ovšem obráceně...). Kdybyste stavěli z cedru (ach, ta ekologická ťápota, viď, Karin?), tak nenatíráte nic, sedíte před domem a opalujete se jako já teď tady! (... celý dopoledne vozím kolečka s těžkou mrvou ... tak snad mám nárok, ne?)! se mějte dřeváci! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk :-D no na TEBE jsem tady čekala a obrat: "zrubat se ve srubu" mně zase dostal :))) S těmi šlápotami a zátěžemi a cizími dřeváky i dřevy to máme vyjasněné,,, žádné vožení dřeva do lesa,,, jsem zásadně proti a být TEBOU, tak pozoruji velmi pozorně, zdase neobjevil nějaký invazivní brouček, který žere jen cedr,,, :-D nebo´t není natřený a silice cedrové mu vel´mi chutí (trocha slovenčiny neuškodí, čo?) Slunění a opíjení se ve slunečním svitu Ti normálně závidím :( já tady prdím(sorry) v kanclu :(((( A těžkou mrvou máš na mysli kravskou mrvu? jako hnojivo, ekologické? bio? :-D tak to tleskám a raduji se :) krásný sluníčkový den přeji kk
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tesařík to není, už mám za sebou taky hledání :-)Ale teď si nemůžu vzpomenout, co to nakonec je, ale vím, že jsem si v duchu uložila do paměti, že z něho nemám mít strach.. Mám jednu mizernou fotku, on fakt nejde vyfotit. Je tam typický ten pruh jiné barvy, že jo?
Odpovědět
Profilova fotka
Koukni ještě sem? Je podobný ? http://www.skudci.com/2-brouci-v-dome
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 ahoj, také Tě vítám v naší diskusi máš krásný sroubek, čípak je to hezká práce ?
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 noooo to je ono!! :-) já totiž tohle taky četla a nemohla jsme to už najít.... taky jsme nenašla žádné výletové otvory.. ani hromádky pilin...
Odpovědět
@esmeralda2 ďakujem a robila to firma drevodomy Rajec - skelet a ostatné robíme svojpomocne :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?