Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 byl jsem tam vloni na Velkou noc...
Odpovědět
@vorelmato tak náš si nevidel ;-( ,my sme začali vlani,ale až v auguste,veľa sme toho nestihli,v novembri nás už zastihol sneh a bolo po práci :-(
Odpovědět
@kasha kashi, byli jsme se k Vám kouknout, měli jsme chvilku čas a doufám, že se nezlobíš, trošku jsme se tam porozhlédli a pak jsme koukali, jak máte do sklepa aspoň si myslíme, že je to vchod do sklepa, a koukali, jak Vám tam spadla ta zeď, to udělal mráz (myslíme tu zeď tuším z treků), tak to Vás litujeme, jak to budete řešit?
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 :)))) chichi, nám nic nespadlo (tritreg),,, to jsme řezali a ubíjeli sami - jestli myslíš tu pravou stranu a to přijde krásně zasypat a obroste to nějakou krásnou zelení, nebot beton není jedovatý!! (projektant si tam vymyslel nějaký záhyb a zedník si to zúžil a my bychom nevjeli do sklepa s frezkou :)... LEVA strana se pod tlakem vody začala naklánět, nebot zídka sedi pouze na zemia není spojená s domem a to jsme s kamaradem a jeho malinkým bagříkem zatlačili zpět, podepřeli hranolem a následně vybetonovali překlad a ted už jen zasypeme a budeme koukat, jak nám to příroda krásně ozelení :)) A nezlobím, nemám proč,,, škoda že jsem tam nebyla, mohli jste se dostat dovnitř-nebo jste se tam nějak dostali? :-D zatím jsem klíče nepřidělávala :-D (jinak to mohlo být samozřejmě dávno hotové, ale jsou jiné priority a kolega s bagříkem staví sám dum, pod náma a nemá čas :) kk
Odpovědět
@kasha aha.....a dále vůbec by jsme si nedovolili vlézt dovnitř i kdyby jsi tam měla otevřeno...
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 :)) tak příště, až tam budu, ano? :)
Odpovědět
Nemáte prosím tip na prodej přírodního kámenw na obklad komínu a soklu? čím jste obkládali?
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery hodně lidiček zde obkládalo porfyrem a maji je v obi a podobně :)
Odpovědět
@kasha děkuji
Odpovědět
@bilbery Zkus kouknout, my máme tyto: http://www.mobklady.cz/katalog/stipan...
Odpovědět
@skuzus děkuji
Odpovědět
Ještě jeden dotázek,jakou izolaci? nebudeme teda pořizovat nic konopného ani ovčího, to víte peníze :-( Děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
co Rockwool Airrock HD,mažel chce aspoň 8cm,klidně i 10cm,není to zbytečně moc?
Odpovědět
Profilova fotka
.. v podkroví máme 20 cm isover,, dole ti asi moc neporadíme.. máme všichni jen masiv...
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Tu izolaci nahoru na podhledy nebo na zdi?
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery také by mne zajímalo o které izolaci hovoříš, nebot do střechy pouze 8 - to by bylo hodně málo,,, dává se 25cm :) Do zdí se dává tolik, jak tlusté příčky budete mít,,, jde tedy pouze o tlumení zvuků a v tom hraje roli hustota materiálu, čím více husté, tím více pohltí :) a když mluvíš o podlaze-horní, tak my nemáme nic :))
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery My máme obložen krb, sokl a komín tímto: http://www.biro-d.cz/kamen-pro-obklady/ , najdi si andezit. Dá se to koupit i v různých stavebninách. Dobře to uvidíš u mne ve fotobloku Hrubá stavba -pokračujeme.., foto 25. Ale myslím, že tě nemám mezi přáteli.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery airrock je dobrý, ale dost drahý a do krovu je 80mm málo, to tak 3x přes sebe. My máme multirock 200mm, potom bude rošt 30 mm vzduch. mezera a na tom ekopanel 60mm. Doporučuju prokonzultovat s nějakým technikem od nějaké izol. firmy. třeba pan Rypl z www.juta.cz, doporučili mi ho chlapi od Knaufa, poradí po telefonu (součinitele má v hlavě) skladbu izolací + folie atd. Na netu je toho sice dost, ale jsou tam i blbosti :-(
Odpovědět
@sonafa no první řešíme na zdi, máme trámky 16cm + izolace + zeď 8cm
Odpovědět
@sonafa díky,na tyhle stránky jsem taky narazila. V projektu máme v přízemí izolaci např.knauf 120,v podkroví 140,tak nevím jestli je to dostačující.
Odpovědět
@vorelmato , bilbery... a JUTA nabízí i izolaci na bázi lněných vláken, Naturizol ...http://www.juta-turnov.cz/naturizol.html, možná by stálo za to nechat si udělat nabídku.
Odpovědět
@petzold díky,podívám se
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery kameny-krásná nabídka je u firmy Biro-d, mají asi 4 prodejny, jedna je v Brně u Olympie. Tam jsme brali porfyr, v Baumaxu jsme si nějak nemohli vybrat-ty palety mi přišly jak nějaký odpad..
Odpovědět
@morana128 ano,už jsem na ně narazila,mají to i docela levné,jen musím vyzjistit,jestli by mi to poslali domů.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Jestli těch 140 myslíš v podkroví pod střechu, tak si dovolím pochybovat, že je to velmi málo. :-| My máme 180 mezi krokvema + 60 pod ně, aby se překryly mezery, takže celkem 24cm. Jeden dodavatel nás také přesvědčoval, že 18cm stačí, ale prý by to nebylo dobře, řekla většina ostatních a hlavně zkušenějších. ;-)
Odpovědět
Nepoznáte,co to může být za odstín-pinie,kiefer?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Karin, z jiného soudku, ale ne zcela od témata : Jak Ty to děláš, že když do alba přidáš fotografii, octne se Ti na prvním místě a ne na posledním, jako třeba mě nebo i všem (možná skoro všem) ostatním ?
Odpovědět
@bilbery u nich je dobré nakupovat v zimě, na většinu mívají cca 20 % slevu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, jsem tak ráda, že jsem na vás narazila! Sice jsem neměla možnost si pročíst úplně všechno, ale i tak už vím, že jste super banda lidí, kterou jsem si přála najít. Budu moc ráda, když mi pomůžete s našimi dilematy a protože nemám možnost si to všechno hned najednou pročíst, tak se asi budu opakovat s tím, co zde již proběhlo. Ale časem to snad dokážu přečíst zpětně všechno. Stejně jako vy, jsme se s manželem zamilovali do srubu. V ničem jiném si život už představit nedokážeme. Momentálně jsme ve fázi stavebního povolení, které by mělo být každou chvíli přiklepnuté a my začneme se základovkou. Skelet již čeká na Slovensku na převzetí (měli jsme tam jet zítra, bohužel to nakonec nedopadlo a pojedem až 9.5. - nemůžu se dočkat) a snad ho i brzo přijedou postavit k nám na pozemek. Z toho si jistě mnozí znalí vydedukovali, že nám srub postavila slovenská firma Rajec. Reference na ně jsem téměř nikde nenašla, proto uvítám vaše názory. Ale cenově se jevil dle kalkulací nejlépe a samozřejmě jsme navštívíli několik srubů od různých firem a rozdíl jsem nepostřehla (mimo té ceny). Nejvíc mě baví zjišťovat co a jak. Načteno toho mám hromadu a časopis Sruby a roubenky jsou samozřejmostí :) Jenže jak se člověk nemá pořádně koho zeptat a vše zjišťuju pomalu na základě kalkulací a dalších informací o konkrétním požadavku, tak se názory stále mění a pak jsem jen zmatená. Napřklad jsme řešili co dáme za krytinu, nejdříve nám táta strašně vychvaloval asfaltovou šindel a i když se mi nelíbí, tak jsme nad ní přemýšleli. Pak jsme to přehodnotili na klasickou pálenou tašku od bramacu nebo tondachu, protože to se k tomu srubu prostě hodí nejvíc. Přitom jsme pořád koukali kdo co má za střechy, až se nám zalíbil plastový šindel. Když jsem to ale držela v ruce, tak se mi to nějak nezdá a nakonec stejně asi raději půjdeme do té pálené tašky :D No a tak to je se vším. Není pořádně se koho zeptat na zkušenosti a proto jsem nesmírně šťastná, že jsem našla toto fórum. Proto, že si chceme srub dělat hlavně svépomocí, tak se mnou buďte prosím trpěliví. To, že máte tyto úžasné zkušenosti, je pro mě jako nalézt truhlu zlata. Já tím domem prostě žiju a tak strašně se nemůžu dočkat, až to bude stát u nás a my na tom budeme moct začít pracovat. Každou maličkost is budu hrozně užívat. Budeme stavět v malé vesničce, kousek od Trutnova. A zrovna hledám nějakého šikovného člověka z oboru, který by nám dělal stavební dozor a vždy nám řekl co a jak máme udělat. Jenže nevím na koho se pořádně obrátit. Dokonce jsem ze zoufalství už psala panu Pavelkovi, který staví sruby kousek od nás (sruby Pacák), jestli by mi někoho nedoporučil... No neodpověděl, ani se nedivím, když nám staví srub konkurence. Stavební dozor jako takový bych našla relativně v pohodě, ale já bych chtěla někoho přímo se zkušenostmi se srubem, aby nám poradil co a jak úplně se vším a my si to na základě jeho vedení mohli sami dělat. Třeba mi budete moct někoho doporučit a nebo se nade mnou pan Pavelka slibuje :) (A možná budu otravovat ještě další okolní stavitele srubů). Napsala jsem toho už víc než dost. Zatím díky, že jste a budu se těšit na vaše reakce :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?