Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa o kdepak,,, koukni do historických pramenu,,, pálené šindele měli boháči :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak proto mi ta pálená pořád nějak nesedí, to se nás netýká, to je pro bohatou Moravu! Chi chi... :-D howg
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery KVK betonový potěr 20MPa
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery ahoj, my máme dvousopouchový komín 9m, poskládaný (od různých výrobců) včetně origoš izolací, tmelů, lepidel atd. komplet celkem za 38.300,- s DPH, doprava vlastním autem, roxory ze šrotu, postavili jsme to s kamarádem za 3 dny včetně fajnové na nadstřešní části, nedávali jsme žádné ty pohledové venkovní dílce. Všechno české výrobky ;-) Co se týče těch nerovností, ´buď to vykryje ten polystyren, ale pokud Vám ho tam nedali, normálně bych to vyPURpěnoval, až bude hotová střecha - nemá to co udělat a ničemu to vadit nebude. (Karin mě jistě teď sejme 8-), ale já bych to tak udělal. My máme taky sokl, ten se dal vyrovnat celkem jednoduše. @sonafa @kasha zdarec vy dvě ortodoxky 8-) nejtěžší a asi i nejdražší střecha je travnatá, co vy na to, nepředěláte to ještě? ;-) Mechy jsou skryté, váha se dá regulovat zaléváním (i z nádrže na dešťovku), dají se na tom pěstovat stepní druhy (některé i plodí) a hlavně - má to málo kdo. Já vím, měl jsem přijít radit dříve =-)
Odpovědět
@lubki @vorelmato děkuji, asi se přikloním k tomu betonovýmu potěru
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery AHA a to tam už máš roubenku a ted tam budeš ten potěr nacpávat jak? :) občas nám zůstaly nějaké proluky,,, ty jsem nakonec vypěnila :-D @vorelmato, zbytek, kde je polystyren, tak ho zvenku zakrývám lepidlem a časem přijde nějaký sokl,,, :-D,,, Martinku - ano - znám zelenou střechu a ano, přišel jsi s tím 1)pozdě a 2)nechci mokrou střechu na srub :-D, jinak zelenou střechu tady má jeden náš roubenkář cedrař na rovné střeše! :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Zelenou bych klidně brala, ale my nechtěli rovnou, a na šikmé by to asi nebylo ono... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :) Soni, už jsem viděla mnoho střech šikmých zelených,,, :-) mylsím že tomu holdují ve skandinávii :-) ale nedokázala jsem si sebe představit, jak lozím po střeše a sbírám jedlé plody :-D
Odpovědět
@kasha no musí to být něco řidšího a zevnitř to pod to nalít,zvenku bude nějaká lištička,co to podrží
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery nebude to fungovat! řídší věc nedostaneš pod konstrukci,,, polystyren, nebo pěna a pak ochránit třeba lepidlem :) něco řidšího se dalo řešit, dokud tam domeček nestál :)
Odpovědět
@kasha no budu si muset nechat poradit asi ve stavebninách,tady ty piplačky a nedodělky jsou hrozný
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery :) už Ti tady radíme,, :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@kasha víc hlav,víc ví,polystyren,tam určo dávat nebudem a s tou pěnou by to asi taky nebylo nej,chce to něco,co u nese,zvlášť v těch rozích tu zátěž,nejde jen o vyplnění mezery.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery :) tak na to jsem zvědavá, opravdu, co Vám tam doporučí,,, protože domeček by měl sedět už teď :) pak dej vědět...
Odpovědět
@kasha to on sedí a už to mělo být samo hotové,ale postavilo se to takto,tak se to řeší za běhu,jako všechno v našem životě ;-) ,zedník říkal,že tohle je jedna z jeho lepších desek,no nechtěla bych vidět,ty horší,tak máme být rádi,za tohle.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery měl jsem stejnej problem (zadal jsem desku zednický firmě a později jsem zjistil že majitel je jakýsi nedoučený truhlář ;-() takže KVK betonový potěr 20MPa zvenku lištička a pěkně pěchovat (dělal to opravdu šikovnej zedník :-) ) bude to ok :-)
Odpovědět
@lubki děkuji,tak nějak jsem si to taky představovala,že by to šlo udělat
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery jestli má rozdíl 2cm, tak to je orpavdu hodně dobrá deska! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha bohužel ne vždy to dopadne tak jak má :-(
Odpovědět
@bilbery za stavbu komína...flašku kořalky a nějaký ty piva co jsem nalil do šváry, když jsme to stavěli :-D
Odpovědět
@kasha no, tak úplně rovná není, ale chodí se po tom líp než po těch vašich kluzkých pálených taškách :-D 8-) :-D @sonafa ve Skandinávii dělají zelené střechy na klasických sedlových střechách běžně. Fakt je, že na rovnou nebo šikmou pultovou se to dělá jednodušeji... @bilbery naše firma první kládu(hranol) zakládala na velké množství dubových hranolků cca 3x3cm - křivou deskou to nebylo, tu si naopak chválili - dělají to tak standartně. Na vzniklou škvíru doporučili vypěnit PUR pěnou - to prý dělají většinou (tak jsem to tak udělal) nebo jako druhou variantu toto http://www.fermacell.cz/cz/docs/06_03...
Odpovědět
@pavelk ty dubové hranolky tam máme taky,děkuji za tip,vypadá to dobře
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk No, trošku mě to překvapuje, že to jde i na šikmé, chtěla bych to vidět při dešti :-) Ale na šikmé to musí být ještě krásnější, je na vše zelené lépe videt ;-) .... já už to ale zkoušet nebudu, mám dostatečně velkou zahradu....
Odpovědět
@sonafa stačí trochu googlit a uvidíš ;) od určitého sklonu střechy se to samozřejmě pokládá se systémem, který odplavení brání. Zvedá se tím cena, ale jak píšeš, je na to líp vidět.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, dělá se zateplení roubenky jen zevnitř nebo je to možné i zvnějšku? A neznáte někoho, kdo má roubenku jako bungalov? Předem díky za odpovědi!
Odpovědět
@natalkaa Většina roubenkářů tady nedělá zateplení ani z jedné strany;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, myslela jsem, že ty hranoly nejsou tak tlusté, aby nebylo třeba izolovat....
Odpovědět
Profilova fotka
@natalkaa jednu dobu s námi komunikoval sidzej, podívej se na jeho fotografie, ten má roubenku zateplenou zevnitř. Ovšem on stavěl ve Francii a dům byl finský, dodaný na francouzský trh. Je otázkou, jestli by to bylo u nás zaplatitelné. Víš, ale tady jsme tak nějak fandové do té přírody, že bychom přírodní dům asi do ničeho neschovávali. Chceš-li mít dům, který bude zvenku zděný (nebo polystyrénový), to je pak škoda práce a peněz, stavět roubený vnitřek, asi by bylo jednodušší (a určitě levnější) běžný dům zevnitř obložit dřevem. Jinak Tě samozřejmě zdravím a vítám v naší diskusi. Pakliže ještě nejsi rozhodnuta, tak tady přijdeš ke spoustě informací, a třeba Tě přesvědčíme, že ta příroda je lepší
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji za přivítání:-) Já jsem na 100% rozhodnutá pro roubenku, jen ještě trochu zpracovávám manžela...Jinak jsem samozřejmě také fanda do přírody, jen mě napadají praktické věci, jako energetická náročnost apod. a jelikož chci nízkoenergetický dům, myslela jsem, že si izolací pomohu...Omlouvám se všem zde přítomným skoroprofesionálům za asi pro vás hloupé otázky, ale zatím o tom nemám nic načteno, nastudováno, začínám touto diskuzí:-) Na knížky a časopisy se teprve chystám.
Odpovědět
Profilova fotka
@natalkaa máme roubenku zateplenou zevnitř. Kdybych se rozhodovala znova nejspíš bychom šli už do celodřevěné, bohužel jsem na tuto diskuzi narazila pozdě, s celoroubenou je míň práce. Nicméně máme zatepleno konopím, takže přírodně ;-) Ale dalo by se o tom polemizovat , stejně většina ať srubařů nebo roubenkářů má střechu zateplenou skelnou vatou nebo něčím né tak přírodním (i my) dole pod podlahou mají všichni polystyren, takže hold stavíme v jiné době a přírodní jako za našich pra pra to už nikdy nebude ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?