Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
Registroval se 6. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
Registroval se 6. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Slovensko.
 @esmeralda2 čo poviete na toto prvé dva obrázky zrub do Vysokých Tatier prevádzka Slovensko,druhé dva prevádzka Písek, dalšie obrázky Donovaly práve sme dokončili.
6. kvě 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
 @kasha Brloh pri Písku,to sme mali na výstave FOR WOOD 2012 tento neni natrený ničím
6. kvě 2013 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 Ty obří klády jsou fantastické,,, to je douglaska? jak jsi psal?,,, to jsou kusy!!! paráda,,, až je toho škoda, nebot to není třeba, žejo emoticon ale famozni kousky emoticon a tento poslední polosrub se mi nelíbí emoticon nějak mi tam vubec nesedí takové to rovné emoticon ale každému se líbí něco jiného emoticon)
6. kvě 2013 v 19:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
 @kasha to je smrek
6. kvě 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @cederlog tak ten musí mít 150 let emoticon
6. kvě 2013 v 19:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
 @kasha Kasha niečo Ti posielam na inšpíráciu
6. kvě 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @cederlog krááása emoticon děkuji!
6. kvě 2013 ve 21:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 budu jako obvykle upřímný:
To nahoře není srub, ale tak zvané "procovské bydlení". Heleďte, já mám ty největší klády!"
Srub má být - podle mého mínění - prosté a jednoduché bydlení. Sklo a ocel, mohutné průčelí a kdovíco ještě k němu prostě nepatří. Ale nechť si každý bydlí tak, jak se mu to líbí!
A ty interiéry? Kamení a kamení. Studené a přezdobené (valouny). A opět sklo. Nechtěl bych v tom bydlet...
6. kvě 2013 ve 21:53  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @cederlog všechna vaše práce, kterou jsem viděla, je krásná
6. kvě 2013 ve 23:03  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @cederlog I když to bylo pro Karin, komentuji emoticon - něco je moc pěkné, něco přehnané, jak říká Honza. Ta kamenná kuchyň se mi třeba líbí, ale podle vlastních zkušeností v ní bude určitě příliš tma, vše tmavé...takže i přes ti krásu bych to nechtěla emoticon Domek viz výše - srubovina pěkně provedená, ale ta připlácnutá moderna.. emoticon Takový dům mi říká o majiteli, že vlastně neví co chce - chce mít moderní rovné tvary, moderní architekturu, a přitom si hraje na ctitele přírody, kde ale absolutně rovné tvary zrovna příliš nevévodí. Buď mne srdce táhne tam-přírodní, jednoduché....., nebo jinam-jsem zastánce pokroku-pak dělám moderní rovné tvary. Je mi jasné, že archtekti se mnou nebudou souhlasit, ale toto je o vkusu, ne o zdůvodnění študovaného stavaře, jak všechno jde dohromady...
7. kvě 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @bayt Já si nemyslím, že naši předci stavěli bungalovy. Oni stavěli přízemní domy, které s našimi dnešními bungalovy nemají příliš společného. Také jsem měla dvě babičky na vesnici, obě žili v takovýchto domech. Ale většinou to byla jedna místnost na vaření, kde bylo teplo, druhá obývací, pro občasné pobývaní a třetí na spaní - tam se nikdy netopilo- to pamatuji, jako malá jsem tam nerada spala, jsem zmrzlík. Ale dnešní bungalov-to je opravdu dvoupatrový dům rozprostřený do plochy - spousta chodeb, hal, pokojů, šaten - a vytápět takto velkou obytnou plochu v jedné rovině je určitě méně ekonomické než nad sebou. To pochopí a malé dítě. emoticon
@natalkaa Pokud máte velký pozemek a někde dál od jiných domů, tak si myslím, že tam může bungalov působit moc pěkně, třeba i lépe než jeden samostaný vyšší srub. emoticon Ono jde moc o to, jaké má člověk nároky na prostor, pokud chcete pouze obývací prostor s kuchyní a ložnici - jako má Honza - tak to bych rozhodně také dělala bungalov. My jsme to tak také původně chtěli emoticon Ale pak jsme si řekli, kam dáme syny s rodinama, až přijedou na návštěvy, babičky a dědečky, kterým se na srubu také líbí.... a rázem jsme potřebovali další 3 ložnice - no a ty jsou v podkroví emoticon emoticon A když tam budeme s manželem sami, jsme jen dole. emoticon - když už ted ymáme myslet na to stáří emoticon
7. kvě 2013 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bayt
197
Registrovala se 24. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 738 příspěvků a 2 alba. Má 36 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
bayt
197
Registrovala se 24. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 738 příspěvků a 2 alba. Má 36 přátel. Region Praha.
 @sonafa přízemní dům je jiným názvem bungalow emoticon Pasivními domy tu nebudu zaplevelovat diskuzi
7. kvě 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
Registrovala se 13. září 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 31 příspěvků. Má 5 přátel. Region Přerov.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
Registrovala se 13. září 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 31 příspěvků. Má 5 přátel. Region Přerov.
  • Sním o domě
 @sonafa Chceme 4+kk, ale bez zbytečných chodbiček a hal, moc se mi líbí,jak to mají naši známí, dům mají do jednoduchého obdélníku, žádný výklenky, či podobné příkrasy. Jeden pokoj je taky pro návštěvy, ale bude mrňavý, jen pro dvě postele,ložnici taky nepotřebuju obrovskou, jen aby se vlezla postel, 2 stolky a jedna komoda, jen pokojík pro dcery plánuji větší. Mohli bychom se vlízt do 100m2. A přesně jak píšeš, jednou budem s manželem sami a co bychom dělali s obrovským barákem, i tak bude pro dva lidi ažaž.
7. kvě 2013 ve 12:46  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 @petrfrenk Proč by nemohla být roubenka přízemní, když u srubů je to normální? Je to přece také ze dřevaemoticon
7. kvě 2013 ve 12:51  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa soničko-hodila jsi tam překlep, že bungalov je dvoupatrový dům,,, emoticon já Ti rozumím a souhlasím a jak už tady někdo psal, kdysi bydleli dole a nahoře měli seno emoticon a tím si krásně izolovali dum!! ted se cpeme do podkroví a musíme tlustě izolovat střechu emoticon)
@natalkaa jsem hodně zvědavá na cenové nabídky celých domu (včetně základů) bud 100m2 a nebo na patře 50m2 (cca). a když zestárnete, tak budete mít jen 50 a nahoře budou pobývat hosté emoticon) (základy a střecha dvounásobek, vím co píšu emoticon, jen za střechu jsme dali-bez krovu-650tisíc,,,) emoticon
A neumím si představit roubenku přízemní,,, když tak s malým podkrovím? nebo jak to má Honzík Stetl, podkroví jen tak pro návštěvy-neviděla jsem fotky emoticon
7. kvě 2013 ve 13:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @natalkaa
ano máš pravdu, může být všechno, já jsem takový klasik, takže roubenku na venkov si přízemní představit moc nedovedu ... stejně jako sruby do českých vesnic .... ale to už jsme tu probírali hodněkrát.
A propos - 100 m2 na všechny ty pokoje co jsi vyjmenovala, jsem zvědav jak je poskládáte, neříkám že je to nemožné, ale pokud nebudete podsklepení nebo nebudete mít tech. zázemí úplně mimo dům ... jsem zvědav, určitě sem dej potom skicu. A domek 2 x 50 m2 - tedy ca. 6x8 m, s podkrovím, to by odle mě vypadalo s odpuštěním jako přerostlá psí bouda...
Víte proč obdivujeme dodneška stavby starých generací, i třeba z Řecka a nejstarších dob architektury? Protože jsou vyvážené. Platí u nich pravidlo zlatého řezu a jiných poměrů výšek, šířek a pod. To samé platí pro materiály. Nejsem proti moderně - ale všechno má své míry a místo. Proto Honza shledává dům z obrovských klád "procovským", proto je vila p. Krejčíře a jiných zbohatlíků zpravidla velmi nevkusná stavba na dané místo, proto dodneska panoramata českých měst hyzdí betonová sídliště postavená sice účelně, pro hodně lidí, tedy vlastně ekologicky, ale absolutně bez ohledu na to, kam byla postavena.
...sem se nechal unést, tak končím ... nevíte někdo kdy bude sluníčko? --- mi to už leze na nerv, šedivo, pršivo ...
PF
7. kvě 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
 Zítra vyrážíme na Slovensko, převzít skelet od Rajce. Máte nějaká doporučení, na co si dát pozor, popř. na co se zeptat?
7. kvě 2013 v 18:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
 @kacckas príd ma zajtra pozriet na firmu a ja Ti poviem načo sa sústredit
7. kvě 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @cederlog zítra to asi nestihneme, dorazíme do žiliny počítám po páté. Převzetí máme ve čtvrtek ve 2 hodiny, stavíme se ten den dopoledne, může být?
7. kvě 2013 v 19:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
 @kacckas OK
7. kvě 2013 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Já tam nemám překlep, to ty čteš asi příliš letmo emoticon Píšu, že bungalov je dvoupatrový dům rozprostřený do plochy, chapeš? Myslím, jako že dnes se vezmou ty dvě podlaží a naskladaji vedle sebe, do jedné plochy. A tímto také odpovídám @bayt emoticon Já vím, že bungalov je přízemní dům, jen jsem chtěla objasnit, jak vypadal přízemní dům našich předků a jaké přízemní "domky" a proč vznikají v současnosti. Ale kdo nechce pochopit nechápe, jen hledá jak druhé chytit za slovo emoticon emoticon emoticon
7. kvě 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa SOŇO Soničko, Ty jsi ale bumbrlík,,, prostě jsi to napsala tak, že se to dalo pochopit i jinak a proto jsem Tě chtěla mile upozornit a ty na mne takto,,, není přeci problém se překlepnout,,, ale jak chceš,,,
7. kvě 2013 ve 21:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Co pořád máš s tím překlepnutím? Přečti si to znovu, já to opravdu napsala dobře..... emoticon
9. kvě 2013 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
 prosím o názor. Betonovali jsme podlahy před 14ti dny, beton se občas polévá vodou, ale díky tomu je v roubence dost vlhko, nevadí to?
@cederlog líbí se mi ta kamenná mozaika nad krbem emoticon jinak je to na mě už až moc emoticon
9. kvě 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @moonnca betonovali jste podlahy a ještě políváte??? roubenka to zvládne lépe, jak jakákoliv jiná stavba, avšak otevří okna a už nepolívat,, to se dělá první dva dny, když je moc teplo emoticon
9. kvě 2013 ve 13:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @moonnca my teda nepolévali..... a hodně větrali
9. kvě 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 čuuuus SRUBACI,,, roubenkáři emoticon tak co, MAKATE? a co děláte? emoticon my se pereme s těmi protivnými sádrokartony, jsem natírala tekutou izolaci proti vodě do horního sprch,koutu,,, a zkoušela jsem ploskořez-skvělá věc!! skvělá! emoticon najdi na guglu,,, emoticonjinak u nás okolo 10st a prší a prší emoticon
13. kvě 2013 v 00:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @kasha
... sádroše do srubu...? Karin, Karin, taková propagátorka ekologických ťápot a tohle do domu ...
No to vám prší to co od nás odlezlo. Od čtvrtka do neděle asi 120l / m2. Venku se nedá chodit, všechno podmáčené, čvachtavé... Tráva roste jeko kráva (abych nebyl vulgární, ale poetický), ale dneska ráno 4°C, hu, zase ledový vítr, no co bysme chtěli, léto už bylo ...
se mějte
PF
13. kvě 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk Tož Petře emoticon) sádrovec je velmi ekologická záležitost emoticon ale toho prachu :((,,, nicméně o prachy jde až v první řadě, víš? emoticon))
A není už zase zima neboj, jsou jen tři zmrzlí, vloni mi spálilo dýně, tak si to pamatuji emoticon)
Travička je krásnáa už se těším, jak na ni pujdu s ploskořezem emoticon)))
papa, kk
13. kvě 2013 v 09:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @kasha
... jojo, když pomůžeš elektrárnám zbavit se radioaktivního popílku, tak z tohoto pohledu je sádroš ideál ...
K mrazům - nám minulý rok úrodu zdecimoval mráz 6.6.! Takže ještě máme 3 týdny k dobru ...
P
13. kvě 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš