Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog hezký domeček,,, kde stojí? to je Tvá práce? čím natíráte? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 čo poviete na toto prvé dva obrázky zrub do Vysokých Tatier prevádzka Slovensko,druhé dva prevádzka Písek, dalšie obrázky Donovaly práve sme dokončili.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Brloh pri Písku,to sme mali na výstave FOR WOOD 2012 tento neni natrený ničím
Odpovědět
Profilova fotka
Ty obří klády jsou fantastické,,, to je douglaska? jak jsi psal?,,, to jsou kusy!!! paráda,,, až je toho škoda, nebot to není třeba, žejo :) ale famozni kousky :) a tento poslední polosrub se mi nelíbí :) nějak mi tam vubec nesedí takové to rovné :) ale každému se líbí něco jiného :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to je smrek
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog tak ten musí mít 150 let :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Kasha niečo Ti posielam na inšpíráciu
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog krááása :) děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
budu jako obvykle upřímný: To nahoře není srub, ale tak zvané "procovské bydlení". Heleďte, já mám ty největší klády!" Srub má být - podle mého mínění - prosté a jednoduché bydlení. Sklo a ocel, mohutné průčelí a kdovíco ještě k němu prostě nepatří. Ale nechť si každý bydlí tak, jak se mu to líbí! A ty interiéry? Kamení a kamení. Studené a přezdobené (valouny). A opět sklo. Nechtěl bych v tom bydlet...
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog všechna vaše práce, kterou jsem viděla, je krásná
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog I když to bylo pro Karin, komentuji :-) - něco je moc pěkné, něco přehnané, jak říká Honza. Ta kamenná kuchyň se mi třeba líbí, ale podle vlastních zkušeností v ní bude určitě příliš tma, vše tmavé...takže i přes ti krásu bych to nechtěla ;-) Domek viz výše - srubovina pěkně provedená, ale ta připlácnutá moderna.. :-| Takový dům mi říká o majiteli, že vlastně neví co chce - chce mít moderní rovné tvary, moderní architekturu, a přitom si hraje na ctitele přírody, kde ale absolutně rovné tvary zrovna příliš nevévodí. Buď mne srdce táhne tam-přírodní, jednoduché....., nebo jinam-jsem zastánce pokroku-pak dělám moderní rovné tvary. Je mi jasné, že archtekti se mnou nebudou souhlasit, ale toto je o vkusu, ne o zdůvodnění študovaného stavaře, jak všechno jde dohromady...
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Já si nemyslím, že naši předci stavěli bungalovy. Oni stavěli přízemní domy, které s našimi dnešními bungalovy nemají příliš společného. Také jsem měla dvě babičky na vesnici, obě žili v takovýchto domech. Ale většinou to byla jedna místnost na vaření, kde bylo teplo, druhá obývací, pro občasné pobývaní a třetí na spaní - tam se nikdy netopilo- to pamatuji, jako malá jsem tam nerada spala, jsem zmrzlík. Ale dnešní bungalov-to je opravdu dvoupatrový dům rozprostřený do plochy - spousta chodeb, hal, pokojů, šaten - a vytápět takto velkou obytnou plochu v jedné rovině je určitě méně ekonomické než nad sebou. To pochopí a malé dítě. :-N @natalkaa Pokud máte velký pozemek a někde dál od jiných domů, tak si myslím, že tam může bungalov působit moc pěkně, třeba i lépe než jeden samostaný vyšší srub. ;-) Ono jde moc o to, jaké má člověk nároky na prostor, pokud chcete pouze obývací prostor s kuchyní a ložnici - jako má Honza - tak to bych rozhodně také dělala bungalov. My jsme to tak také původně chtěli :-D Ale pak jsme si řekli, kam dáme syny s rodinama, až přijedou na návštěvy, babičky a dědečky, kterým se na srubu také líbí.... a rázem jsme potřebovali další 3 ložnice - no a ty jsou v podkroví ;-) :-D A když tam budeme s manželem sami, jsme jen dole. ;-) - když už ted ymáme myslet na to stáří :-N
Odpovědět
Článek se načítá
@sonafa přízemní dům je jiným názvem bungalow :-N Pasivními domy tu nebudu zaplevelovat diskuzi
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Chceme 4+kk, ale bez zbytečných chodbiček a hal, moc se mi líbí,jak to mají naši známí, dům mají do jednoduchého obdélníku, žádný výklenky, či podobné příkrasy. Jeden pokoj je taky pro návštěvy, ale bude mrňavý, jen pro dvě postele,ložnici taky nepotřebuju obrovskou, jen aby se vlezla postel, 2 stolky a jedna komoda, jen pokojík pro dcery plánuji větší. Mohli bychom se vlízt do 100m2. A přesně jak píšeš, jednou budem s manželem sami a co bychom dělali s obrovským barákem, i tak bude pro dva lidi ažaž.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Proč by nemohla být roubenka přízemní, když u srubů je to normální? Je to přece také ze dřeva:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa soničko-hodila jsi tam překlep, že bungalov je dvoupatrový dům,,, :) já Ti rozumím a souhlasím a jak už tady někdo psal, kdysi bydleli dole a nahoře měli seno :) a tím si krásně izolovali dum!! ted se cpeme do podkroví a musíme tlustě izolovat střechu :)) @natalkaa jsem hodně zvědavá na cenové nabídky celých domu (včetně základů) bud 100m2 a nebo na patře 50m2 (cca). a když zestárnete, tak budete mít jen 50 a nahoře budou pobývat hosté :)) (základy a střecha dvounásobek, vím co píšu :), jen za střechu jsme dali-bez krovu-650tisíc,,,) :) A neumím si představit roubenku přízemní,,, když tak s malým podkrovím? nebo jak to má Honzík Stetl, podkroví jen tak pro návštěvy-neviděla jsem fotky :)
Odpovědět
@natalkaa ano máš pravdu, může být všechno, já jsem takový klasik, takže roubenku na venkov si přízemní představit moc nedovedu ... stejně jako sruby do českých vesnic .... ale to už jsme tu probírali hodněkrát. A propos - 100 m2 na všechny ty pokoje co jsi vyjmenovala, jsem zvědav jak je poskládáte, neříkám že je to nemožné, ale pokud nebudete podsklepení nebo nebudete mít tech. zázemí úplně mimo dům ... jsem zvědav, určitě sem dej potom skicu. A domek 2 x 50 m2 - tedy ca. 6x8 m, s podkrovím, to by odle mě vypadalo s odpuštěním jako přerostlá psí bouda... Víte proč obdivujeme dodneška stavby starých generací, i třeba z Řecka a nejstarších dob architektury? Protože jsou vyvážené. Platí u nich pravidlo zlatého řezu a jiných poměrů výšek, šířek a pod. To samé platí pro materiály. Nejsem proti moderně - ale všechno má své míry a místo. Proto Honza shledává dům z obrovských klád "procovským", proto je vila p. Krejčíře a jiných zbohatlíků zpravidla velmi nevkusná stavba na dané místo, proto dodneska panoramata českých měst hyzdí betonová sídliště postavená sice účelně, pro hodně lidí, tedy vlastně ekologicky, ale absolutně bez ohledu na to, kam byla postavena. ...sem se nechal unést, tak končím ... nevíte někdo kdy bude sluníčko? --- mi to už leze na nerv, šedivo, pršivo ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Zítra vyrážíme na Slovensko, převzít skelet od Rajce. Máte nějaká doporučení, na co si dát pozor, popř. na co se zeptat?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas príd ma zajtra pozriet na firmu a ja Ti poviem načo sa sústredit
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog zítra to asi nestihneme, dorazíme do žiliny počítám po páté. Převzetí máme ve čtvrtek ve 2 hodiny, stavíme se ten den dopoledne, může být?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas OK
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já tam nemám překlep, to ty čteš asi příliš letmo :-( Píšu, že bungalov je dvoupatrový dům rozprostřený do plochy, chapeš? Myslím, jako že dnes se vezmou ty dvě podlaží a naskladaji vedle sebe, do jedné plochy. A tímto také odpovídám @bayt ;-) Já vím, že bungalov je přízemní dům, jen jsem chtěla objasnit, jak vypadal přízemní dům našich předků a jaké přízemní "domky" a proč vznikají v současnosti. Ale kdo nechce pochopit nechápe, jen hledá jak druhé chytit za slovo :-| :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa SOŇO Soničko, Ty jsi ale bumbrlík,,, prostě jsi to napsala tak, že se to dalo pochopit i jinak a proto jsem Tě chtěla mile upozornit a ty na mne takto,,, není přeci problém se překlepnout,,, ale jak chceš,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Co pořád máš s tím překlepnutím? Přečti si to znovu, já to opravdu napsala dobře..... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
prosím o názor. Betonovali jsme podlahy před 14ti dny, beton se občas polévá vodou, ale díky tomu je v roubence dost vlhko, nevadí to? @cederlog líbí se mi ta kamenná mozaika nad krbem ;-) jinak je to na mě už až moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@moonnca betonovali jste podlahy a ještě políváte??? roubenka to zvládne lépe, jak jakákoliv jiná stavba, avšak otevří okna a už nepolívat,, to se dělá první dva dny, když je moc teplo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@moonnca my teda nepolévali..... a hodně větrali
Odpovědět
Profilova fotka
čuuuus SRUBACI,,, roubenkáři :) tak co, MAKATE? a co děláte? :) my se pereme s těmi protivnými sádrokartony, jsem natírala tekutou izolaci proti vodě do horního sprch,koutu,,, a zkoušela jsem ploskořez-skvělá věc!! skvělá! :) najdi na guglu,,, :)jinak u nás okolo 10st a prší a prší :)
Odpovědět
@kasha ... sádroše do srubu...? Karin, Karin, taková propagátorka ekologických ťápot a tohle do domu ... No to vám prší to co od nás odlezlo. Od čtvrtka do neděle asi 120l / m2. Venku se nedá chodit, všechno podmáčené, čvachtavé... Tráva roste jeko kráva (abych nebyl vulgární, ale poetický), ale dneska ráno 4°C, hu, zase ledový vítr, no co bysme chtěli, léto už bylo ... se mějte PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Tož Petře :)) sádrovec je velmi ekologická záležitost :) ale toho prachu :((,,, nicméně o prachy jde až v první řadě, víš? :))) A není už zase zima neboj, jsou jen tři zmrzlí, vloni mi spálilo dýně, tak si to pamatuji :)) Travička je krásnáa už se těším, jak na ni pujdu s ploskořezem :)))) papa, kk
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?