Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha ... jojo, když pomůžeš elektrárnám zbavit se radioaktivního popílku, tak z tohoto pohledu je sádroš ideál ... K mrazům - nám minulý rok úrodu zdecimoval mráz 6.6.! Takže ještě máme 3 týdny k dobru ... P
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk ...ty jeden popílku,,, ten se dává přeci do levnější varianty ytongu - šedý ytong :) ale to je jedno,,, říkáš počkat od 6.6., jo? tak jo, stejně mám rajčátka malinká :) :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha He a jakou variantu sádroše jste zvolili ? Polskou? Slyšel jsem o ní něco podobného, co zde říkal Peťa... Ekopanel, co jsme začali montovat má jasné složení - jen sláma a sem tam zrnko žita... Když to pila vyhodí, tak jak by člověk střílel ze vzduchovky ;-). Piliny vyhodíš na kompost a odřezky též a je uklizeno...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato PO PRAVDE? závidím Ti ekopanel, kdybych jen tušila, jaký maras je s tím sádrošem, tak nikdy,,, :( máme český sádroš, tedy v českém obchodě, tedy už nic nevíš, možná byl osolený polskou solí :)a zalit zemanovou virozovou becherkou :-D Jen pro mnou zvědavost - po kolik to vyjde ten hezký ekopanel,,,! :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha máš to u fotky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Zdravím:-) vidím, že jsi taky z Přerova:-) Můžu být zvědavá, kde máš postavený srub? My budem stavět až u Prostějova na úpatí Drahanské vrchoviny.
Odpovědět
Profilova fotka
@natalkaa kousek od Hranic na Moravě
Odpovědět
Prosím o radu.Nemáme ještě zadělanou střechu a jak popršelo,máme to potečené a špinavé.Čím to půjde odstranit?Děkuju.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery postriekaj to savom
Odpovědět
Profilova fotka
moje zahrada
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery :)) a co máte potečené a spinavé jsi nenapsala :)
Odpovědět
Profilova fotka
HONZIKU, no toto,,, i bazenek máte, to je krása!!!! taková rovina zelená,,, jejda, to se Vám to tam krásně žije :)))
Odpovědět
Článek se načítá
@kasha no co asi? trámy
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery no ale co tak nehezky,,, proč si mám něco domýšlet,., a špinavé je to od čeho?, kdyby plísen a podobné, tak chlornana a nebo savo, kdyby mechanická špína-prostě špína :) tak rýžák a mýdlová voda,,,
Odpovědět
tak já tiše závidím Honzíkovi,.....už se těším až my budeme mít nějakou zahrádku...
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Dost dobré Honzo, vždycky je hned vidět, když to někoho baví.
Odpovědět
Profilova fotka
Mé milé kamarádky a příjemní kamarádi, nejenže nás to baví, ale hlavně se chceme odstřihnout od okolního světa, který se nám zhusta začíná nelíbit. Máme pocit, že se vracíme do dob bolševika. A tak intenzivně pracujeme na tom, abychom žili ve svém světě, který bude odpovídat našim představám o krásném prostředí, pohodlí, klidu a hlavně k tomu, aby nás inspiroval k příjemným myšlenkám. A teď prakticky: NIKDY neváhejte koupit to dražší či nejdražší, jakmile chystáte něco trvalého. Levné travní semeno je nesmysl. Nástroje a stroje pro údržbu zahrady, které jsou "v akci" jsou nekvalitní a proto je nikdo nekoupil a obchodník je musí prodat stůj co stůj. Sekačku používáte v sezóně nepřetržitě - proto mám velmi drahou Husquarnu s širokým záběrem a startérem (už nedokážu traht tím směšným provázkem, aby sekačka naskočila) a s obrovským sběrným košem. Moje žena Dáša v mládí závodně plavala. Těch pět let, co bydlíme ve srubu, jezdila na kole do rybníka. A zdejší vidláci jí vypustili pneumatiky a ještě zahodili ventilky, shodili řetěz atd. Takže drahý, leč dokonalý bazén s protiproudem a tepelným čerpadlem. A koupe se do listopadu a od dubna! Já vím, že poučuju. Ale už mohu, bude mi 73 let, tak se nezlobte na komického staříka...
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl HONZIKU! !! máte pravdu,,, levné stojí za prdík :))) nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci, ale někdy mně to stejně dostane :)))) bazenek teplý s protiproudem, jo? no to je tedy snobárna!!! :))))) chichi, ale tak trochu závidim :))) chichi ¨krásně to máte, moc krásné a skutečně se těším, až se za pár let budu moci vydat na výlet a zastavit se i u Vás :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Kašenko, jsi vítána, opravdu upřímně. U nás není bazén snobárna, ale denně používaná věc. Jak jsem psal, moje žena Dáša závodně plavala a vodu miluje. Jenže v pětašedesáti potřebuje čistou vodu a určitý komfort, což rybník neposkytuje. Takže jakmile dorazí domů, nasazuje plavky, brýle a bere ručník a já vařím speciál kafíčko a nesu to do bazénu... Jen poznámka ke špinavým trámům: Čistá a často měněná teplá voda a omýt co lze. Co nelze, to jemným brusným papírem. A potom natírat stejnými prostředky, jakými se natíralo původně.
Odpovědět
@stetl děkuji,vodou už jsem zkoušela,ale asi dojde na papír nebo savo
Odpovědět
Profilova fotka
když ono savo je chemie a já se jí dlouhodobě bo¨jím
Odpovědět
@stetl já ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl HONZIKU, děkuji děkuji,,, vypadá to náramně,,, i s kafíčkem,, takto si žít bude moje touha, nemusím mít ten bazenek, tak ten klídeček, tu radost a pohodu!! to mně táhne a přitahuje :)) s tím souzním! A dobře děláte, že se chemie bojíte,,, ona nám tu zemičku velmi ničí,,, :(((( na všech frontách :((( Ale na plíseň v domě jsme to museli použít :) :)
Odpovědět
@kasha @stetl 1000x podepisuji váš názor na levné věci a komfort! Je to zcela přesně řečeno a myslím, že není nikdo kdo by s tím nesouhlasil PS: hledám sponzora (nejlépe formou nevratné půjčky) na okamžitou koupi: - zahradního traktůrku (ca. 100.000,- - kupuji pouze kvalitu) - řetězové pily (ca. 20.000,- kupuji pouze kvalitu) - křovinořezu (ca. 15.000,- kupuji pouze kvalitu) - osobního automobilu s pohonem 4x4 (ca. 400.000,- kupuji pouze kvalitu) - teakového zahradního nábytku (ca. 20.000,-kupuji pouze kvalitu) atd. Celý seznam evtl. zájemcům rád zašlu za malý polatek ( z jejich strany) - kdybych to udělal zadarmo, měl bych pocit, že jsem vás ošidil na kvalitě ....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk i Ty jeden šťouchale... dnešní život je jako na divokém západě,,, někdy máš ve výprodeji totální šunku a někdy super věc,,, v second handu koupím značkové šaty a v butiku za 3x tolik šmejd z číny,,, všechno musíš posuzovat indivindi,,, :) -trakturek bych jako ekolog amatér zarazila!!! (smrdí a ničí vzduch a vubec-ekologická stopa, znáš to!) tedy zaraženo - ušetřil jsi právě 100tisíc - investuj do krásné kosy a do kurzu a budeš zdravý a štíhlý a krásný :)) a mužeš sníst knedlo veepřo zelo bez uzardění :)) -řetězovka - smrdí, stopa-zaraženo - kup si kvalitní ruční - ušetřeno 14500,- -křoviňák - dtto výše, nech keře žít!!! -teak nábytek??? jsi se zbláznil?? to máš jistě z toho že dýcháš cedr :-D,,, nic nebude, žádný teak,,, sedět na zemi je nejlepší, souzníš s přírodou jedna radost!!! a navís-další stopa-je to z indonezie,,, NIC!!! a navíc tento nábytek je dražší, ušetříš ještě více! Právě jsem Ti zachránila život a peníze,,, že jsi to TY, tak je to zdrama!! :) Kup si kilo jedlé sody - www.home-made.cz a máš vystaráno i na krtky :)))))))) kk
Odpovědět
@kasha ... že já trouba nechtěl ty auta 2 - mohl jsem ušetřit ještě jednou půl mega! Inu, mladý, nezkušený ... Ty si Karin taky představuješ les jako krásnou pasíčku, kde tu a tam roste stoletý smrk, zadumaný velikán, z neokousaných jedliček mrká krásná srnka a tam v měšíku, krásný hříbek se na nás směje hnědou hlavičkou. Vůkol tu a tam umělecky malý podrost, spokojená zvířátka si hrají jak ve Strážní věži, sluníčko se na to usmívá a spokojený majitel lesa si mne ruce - to mu to roste, a všechno bez práce, juchů!!!!!!!!! Džunglím odzvoněno, vem srp a vyraž na 3 hektary lesa, zvesela, ZVESELA! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk :)))) :))) nojo a to nejdražší jsem přehlídla,,, to si kup sám :) a nejlépe na vlastní biopalivo,,, A ta představa lesíčka - ano,,, přesně tak to vidím, veverečka si schovává lískáček,,, ježeček spěchá za ježkovou, zmije se vyhřívá na kamení,které je pouze sem a tam porostlé skaličkama,,, ptáčci zpívají, motýli létají, mouchy bzučí jen tak maličko,,, ,,, JUCHU!! příroda nás dostane! džungle je to, co chceme!!! i když ten les by se mi hodil, stačilo by občas setnout strom, který mi to dovolí a ... no pohodička pohoda :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha musím podpořit Petra, na kosu stačí i půl hektaru. Ještě bych si uměla představit - mít energii čtyřicátníka + k tomu slušný důchod ( = dejme tomu 10 - 14 hod. denně času navíc oproti tomu, co mám teď + mít postaráno o nějaký příjem ), jinak to bez toho traktůrku je fakt o hubu
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha prosím tě, kde jsi tam našla to něco "home made" se sodou na krtky ? Nějak se mi to nedaří, ahodili by se, a jak !!
Odpovědět
Profilova fotka
prachy sú prachy a život taký krátky, chm Jako správný český alibista navrhuju jak se vyzout z viny za hlubokou eko-kolej. Existují půjčovny strojů, kde mají poslední modely těch nejprofi mašinek. Škoda, že nej-ekologové zapomínají, že Tarzan neměl barák a nejezdil autem. A taky, že kdyby bylo všechno eko OK, nemohlo by na kouli Země existovat 5,5mld. pánů tvorstva. Matka příroda si ale umí s lidskou ignorancí poradit... , průser bude až ji nějaký politik přesvědčí, že předseda jeho strany je chytřejší než ona a ona skloní hlavu a vzdá to... Přemýšlí, jestli má cenu jít zítra omítat, nebo si raději jít užít lesního ticha ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?