Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog přeprava musela stát za to...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato som fotil s mibilom: :-) :-) :-) ,a preprava bola v pohode :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 v obci Doubravice...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato samospoušť-chi, chi...Sem si představila Mrazíka, jak tam ti loupežníci skákali na stromy :-D :-D (záběr otočený pozadu ;-) ), když se připravovali na přepadení.....
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog Hezounké,,, moc se mi líbí precizní zakončení vnějších klád v rozích a ty obr klády vypadají velmi impozantně,,, Doubravic je hodně,,, tedcy nevíme zda poblíž Brna, nebo Hradce :) @petrfrenk :-D ale no tak,,, vždyt víš, že tady byly dříve SRUBY, už jsi byl v archeoparku? :-D Mám ráda tradici, a ještě raději velmi starou tradici :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@darfar tak to je mi tedy hodně líto, že Vás takto obelhali!!!! omluvou jim není ani to, že třeba to neudělali záměrně, je to HNUS a mělo by se je hnát k odpovědnosti a není možné, že jste sami,,, jistě se Vás najde více! co to dát do televize, jistě máte něco jako my-černé ovce apod.?
Odpovědět
@kasha najprv som poslala predžalobný pokus o zmier, neozval sa nikto, jeden z nich je manželov známy ...teda už len ex-známy....počkám ešte pár dní, potom dám dokopy dokumenty, súdnoznalecký posudok a oslovím aj médiá...počítam s tým, že po uverejnení sa ozvú aj ďalší....a dám to na súd...len ma mrzí, že sa budem naťahovať po súdoch keď to mohlo skončiť aj tým, že to opravia a je pokoj....ale kto chce kam- pomôžme mu tam....ani búdu pre škrečka už nepostavia...
Odpovědět
Profilova fotka
@darfar moc držím palečky, nebot se mi moc nelíbí, když lidé záměrně poškozují jiné lidi! :( to dělá nedobrou krev :(
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Doubravice u obce Sedlice :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všichni, zajímalo by mě, jak máte v těchto tropických dnech ve svých příbytcích?? Musím se přiznat, že jsem čekala.. i jsem byla předem ujištována..... že tam bude příjemný chládek.... no nevím, možná v těhle vedrech už se to nedá... ale je tam normálně, jako bylo v bytě.....včera večer 26.., .. je nám docela vedro i v noci.. o podkroví ani nemluvím..... neumím si představit, mít ložnici tam...... a na vlhkoměru bylo 75 :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :) ahojky ahojky Jitu, nekoukla jsem na teploměr, ale dnes to udělám. Pocitově jsme měli v domě o dost chladněji než uvnitř a o sklepu nemluvě, tam byla tedy normální regulérní kosa, ale na to jsi se neptala,,, a v místnostech, kde není tolik prosklení, bylo ještě chladněji,,, dodám teploty :) vlhkost nedám, ale je jasné, že čím tepleji, vím vyšší vlhkost :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, budeme mít ložnici v podkroví a pokud je v současných parnech běžně dole 26°C tak nahoře musí být ukrutně:-( ??? To asi budu mít problém se spaním a budu to muset nějak řešit. Jsou nějaký zásadní negativa s pořízením klimatizace do srubu (kromě estetických :-| )? Dík
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@fredd1e právě proto se ptám, jak tam maj ostatní, déle bydlící, je to naše první léto, kdy sem jen nedojíždíme.. ale norm fungujeme, tekže když se i vaří.. tak žádná zima teda:-D ještě dáme roletu na střešní okno, tím tam jde hodně sluníčka celé dopol a vlastně ohřívá i dolní chodbu.. ale i tak.. synek, když je na návštěvě spí nahoře, má kliku, že tu ted není... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e my právě žili v přesvědčení, že něco takového(klima) do této stavby je snad až hřích :-D .. ale ted nevím... třeba Soňa má srub v lese, ta tam asi bude mít fajn.. my jsme na louce... zatím žádné vysoké stromy, zastínění....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Pokud bude takových dní pár ročně, tak to přežiju v pohodě, ale s tím počasím v poslední době člověk neví. :-( . Stín mít taky nebudem alespoň než stromy vyrostou. Je to otázka k zamyšlení (estetika/příjemný chlad) ale třeba se dá ta jednotka na balkoně šikovně zamaskovat ;-) . Uvnitř v podkroví to mýmu oku snad vadit nebude. Co ostatní jaké máte momentálně teploty v podkroví? je to ještě snesitelné?
Odpovědět
Profilova fotka
Buďte bez starostí, srub je bydlení do každého počasí. 1. července budeme bydlet 6 let. A i v tomto horku je ve srubu nádherně. K čemu klimatizace?
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Zítra se ti podívám, v pondělí bylo uvnitř ještě nádherně, vlhkost 64%. Dva dny jsme tam teď nechali řemeslníky samotné, tak uvidíme, jestli už nejsou upečení...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa já myslím, že ty v tom lese budeš v pohodě;-)
Odpovědět
Profilova fotka
HOJKY,,, tak jsem to včera, při tom vedru měřila,,, sklep 15 st :), přízemí 25 st. a podkroví 30,,, bylo to pocitově hodně znát. Mám naději, že to nahoře bude jinak, když díme ještě tu vlněnou izolaci a zaklopíme a samozřejmě zatáhmeme nějaká clonítka proti sluníčku,,, i když ho chceme vpouštět do domu, tak tyto velmi parné dny, zůstane venku :) S klimatizací jsem nějaký pátek pracovala. Dají se pořídit různé druhy a každým pulrokem vznikají novinky, tedy 10 let jsem bez novinek. Daly se dát pouze vnitnří-přenosné-ale ty musely mít nějaký otvor ve stěně. Klasická jednotka je v pohodě, jen ta vnější jednotka by neměla stát na balkoně, který je jihozápad! Dá se tím i dost dlouho přitápět, snad až do minut 10? NO a proč je ro podkroví takové? protože ho máme klasiku-sendvič,,, tedy aspon my,,, už to není žádná krásná srubovina, ale palubka, izolace palubka,,, a to není stavební konstrukce, která by zabezpečovala komfort chladnějšího vzduchu :) @sonafa copak Ti tam provádí, řemeslníci? :) kk
Odpovědět
@jptn ahoj, my mame dole ve srubu 24, a vlhkost 65 pr. a v podkrovi 26st. Takze ja spim ted dole ve srubu,neb v loznici by mi bylo vedro. Pres den máme vsude zavřená okna,aby horko neslo dovnitr. Prijemna je i dlazba dole,krásně to ochlazuje .u nas je pocitove paradni chladek oproti venku.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-...
Odpovědět
Profilova fotka
U nás teď dělají rozvody vody a sanitace a velice si pochvalují, jak je uvnitř příjemně ;-) . Je to taky díky vysokému stropu.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit mně se to dokud jsme sem jezdili pracoval taky zdálo..... Jinak samozř že je tu pocitově lépe než venku,,, 25.26 je daleko lepší, než venku.. 35.. a víc 8-( ale v podkroví je horko..... navíc se mi to zdá opravdu vysoká vlhkost, až pocitově, taková " prádelna".....okna máme přes den taky zavřená, aby sem teplo nelezlo, na osluněná místa zaklaplé žaluzky.. vyvětrám ráno a pak otevírám večer... včera se tu nezávisle na sobě stavili synové, ten co bydlí v Pze v novostavbě a nemá ještě ani žaluzky, tak ten trpí, ale ten co bydlí v bytě po nás prohlásil, že tam je teda lépe,že ten vzduch je tady takovej "mokrej"..... a oba mi hned řekli, že jsme říkala, jak tady bude v létě chládek... a že je tu dost teplo... tak nevim no.. třeba ty horka jen blbě snášíme.... :-.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jituško, paneláky jsou všeobecně suchá hnízda!!! proto mají lidé problém s dýcháním a podobně-citlivější lidé. Dřevo má tu krásnou vlastnost, že když je vlhko, tak to do sebe vezme a když je sucho, tak Ti to zase vrátí,,, :) a ted jsou fakt abnormální tepla,,, a jak jsme se bavili o tom, že když je veliký mráz a je fakt velmi suchý vzduch a když jsou velká vedra, tak je vzduch fakt hodně vlhký, nebot to umí na sebe navázat,,, tedy necítíe nic divně, je to tak,,, leda si koupit na těch prá dnů do domu mobilní klimatizaci :) a nebo - SKLEP, fakt tam máme 15 st, také velké vlhko, všechno je tam vlhké, nebot se teplý vlhký vzduch sráží na těch studených plochách :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nejsem z paneláku:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ale to vubec nevadí, to je jedno odkud jsi, i cihláče takto fungují,,, tedy jsou na tom lépe,,, každopádně teplo = vlhko - v přírodě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A tady vidíte, jak je ten člověk nedokonalej a zranitelnej, stačí pár stupínků mimo normál a jsme na kaši :-D
Odpovědět
@jptn Vzhledem k tomu, že v noci na dnešek v našich jihomoravských subtropech neklesla v noci teplota ani na 20 a v 7 ráno už bylo 25 ve stínu, překvapilo by mě naopak, kdyby někde bez klimatizace nebo aspoň vzduchotechniky vedro nebylo. Budeme muset výhledově pořešit aspoň zastínění oken na tato vedra...
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit na první pohled to tak vypadá,,, ale když se člověk zaměří sám na sebe a začne žít duchovním životem, tak i termoregulace se zlepší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tobě není vedro???????????
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?