Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@jptn no je to sice trošku mimo mísu,ale stejně, navštívila jsem dnes starý dům mojí babičky,má ho dst mokrý (špatné základy),nicméně to,co jsem dnes viděla jsem nikdy neviděla =-) , no chodba je celá mokrá,jako by jste ji vytírali nevyždímanou hadrou a zdi do 1,5m mokré,prostě tento extrém ten dům úplně potí,nevím jak to vysvětlit,ale řekla bych,že dřevo budete mít hodně mokré stále,přeci ho nemáte ještě ani 2 roky a proto ta vlhkost a to by vysvětlovalo i to velké praskání přes zimu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery nj,tak většina tady stavěla z " mokrého" dřeva,., vysušené je cenově jinde.... ;-)vy stavíte už z vysušeného??
Odpovědět
@jptn samozřejmě,že z mokrého, bylo nám dokonce řečeno,že ho máme hodně mokré,ale tím jak se baráček obydlí,brzo se začne topit atd,tak to tak dopadá. Být váma otevřu okna dveře a právě vetrám a nenechám to uzavřené,když tam máte takovou vlhkost
Odpovědět
Profilova fotka
A jéje... :-) Radím vodu v lomu s klidnou hladinou ;-) Ochladí nožky, rozum zbystří a večer hurá na stavbu... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery nemůžem mít všecho dokořán a odejít dop práce:-D
Odpovědět
@jptn :-D, já myslela,že píšete z domu,tak to samo ne,ale odpoledne a večer to snad jde,prostě bych tu vlhkost nenechávala v domě a pořádně luftovala.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery večer samozř větráme, to by jinak ani nešlo:-D i ráno:-D ale dneska s kým jsme mluvila si na vlhko stěžoval každý a mluvili o tom i v rádiu, že je vysoká vzdušná vlhkost a že se může ještě zhoršovat.... my tady jinak taky vlhkost necítíme.. jen tyhle dva dny :-)
Odpovědět
@jptn no asi na tom opravdu něco bude,protože bábina to měla v domě jak vytopené
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery @jptn :) zkuste si prosím přečíst co jsem psala o teplém vzduchu a vlhkosti,,, nic nevyvětráte, prostě ten vzduch, když je teplý, tak je vlhký,,, na studených plochách se to sráží,,, normální jev... (poušt nemá vláhu, tak není vlhko :)) Jestli mi není vedro? Je mi teplo, ale ne takové, jak to vidím na kolezích, kteří stírají pot z čela a hlavně po vydatném obědě :-D kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já vím, já to četla;-) já jsem se tu jen ptala, jak jsou na tom ostatní bydlící, v těch vedrech s teplotou a vlhkostí.. a jak maj v podkroví, pokud tam spí.... ;-) právě proto, že je to naše první léto.. kdy tu trval jsme mě to zajímalo
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn JITU, to jsem pochopila, a pak jste se bavily o vlhkosti,,, vid? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak nějak.... že nevětrám :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato Vodu v lomu? Já dnes v jednom lomu byla, hodinu jsme po něm chodili a vybírali "kamínky", žádnou vodu tam neměli a prach ze mne padal ještě doma... :-D @jptn Tak Jituš, dnes jsem to u nás zrevidovala: přízemí 23st., vlhkost 63%, podkroví 25st (dobrá izolace ;-) ), vlhkost 64%. Podotýkám že byť jsme u lesa, venku bylo zrovna 32 ve stínu. Žádná okna nebyla zacloněna, ale slunce dovnitř svítí až odpoledne,a hlavně-srub byl 4 dny zavřený a nevětraný. A pokud bude takovéto vedro i nadále, větrat nebudu. Nesouhlasím plně s názory o větrání v tomto počasí. Loni nám to srubaři i dřevaři doporučovali, dokonce chtěli, abychom si odendali zaklopení nad okny a větrali i v nepřítomnosti. A jak to dopadlo?! 80% vhka uvnitř, zvednuté podlahy, rozjetá dvířka u kuchyně! Nikdo mne nepřesvědčí, prostě když je venku abnormálně vlhko a teplo a otevřu chladný dům, vlhko kondenzuje dovnitř, a basta. Vidím to v suterenu(v garáži), větrám tam celý den, když jsme pryč běží odvlhčovač, a stejně jsou tam zdi stále více a více mokré od podlahy. Kdyby tam nebyli řemeslníci, také bych to zavřela a basta. ;-) ;-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha My konečně izolujeme ten sklep, nebo spíše znovu. :-| Tepelná se dělat nebude, 2 další zimy ukazaly, že to nebude asi tak nutné. Ale předěláváme hydroizolaci- Dopadlo to tak, že něco strháváme a izolujeme jinak, někde doděláváme, anglickými dvorky někde prosakuje u šroubů, takže se opravují, a konečně se bude izolovat horní plocha terasy, okapničky apod. A o prázdninách už by se pak snad mohl dělat konečný povrch terasy-bude dřevo :-)
Odpovědět
@jptn ještě postřech k tomu horku. My máme valbovou střechu, žádný štít a sluníčko v tomto období ,když je na obloze vysoko, nám vůbec nesvítí na srubové stěny (díky velkému přesahu střechy), pouze,když začne slunce zapadat, tak na západní stranu srubu svítí, ale jen do poloviny stěny. Možná,že roubenky to horko zvládají hůře- nevím. Máte asi slabší průměr dřev... to může hrát také roli. A hlavne, nedavno jste stavbu dokončili, takže vám to pořád vysychá, nejen dřevo... asi i betony, zdivo...proto ta vyšší vlhkost @sonafa souhlas , taky vůbec v těch horkách nevětráme... proč bych si pouštěla horký vzduch dovnitř? Ale jinak jsem ráda, že máme teplíčko... Ať žijí tropy :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi ... klády jsou 24X26... nahoře je jen sendvič.... každop díky všem za odpovědi ;-) dneska už je to paráda;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No vidíš, naše kuláče mají někde i 45cm, jen v napojení mají méně, ale zase jich máme mnohem méně než vy, asi 6 spár na stěnu. :-) @kanavi Ty jseš ve svém živlu, viď? Sbohem sněhovým kalamitám :-D I když je mám ještě v živé paměti :-)
Odpovědět
Krásná zednická práce ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery koukám zase kvalitní řemeslník :-(
Odpovědět
@lubki to ano, kdyby to stavěli celé, do roka ten dům spadne
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery hm, někde se stala chyba 8-) Jak to máte hluboko? V rostlém podloží? Patky byly uprostřed? Mělo by to jít v pohodě spravit ;-)
Odpovědět
@vorelmato díky za útěchu,je to v rostlém,ale jedna byla už křivě postavena (prý se to nehne),no a teď se hnuly 2
Odpovědět
Profilova fotka
Tak a už to píšu po třetí :-) Zdravím, u nás teploty: suterén 15, patro 24 a podkroví kolem 30. Extrémní vlhkost-tohle si fakt za těch 6 let nepamatuji. Hlavně v zapuštěném,cihlovém, suterénu. Pod mrazákem kaluž vody-šíleně se orosil, nejhorší že se orosila i pojistková skřín a byly s ní docela problémy. (kámoška říkala, že byly v kostele u nás v obci a že si nemohli ani sednout, jak mokré lavice tam byly a po stěnách tekla voda) Náš pejskem trpí, odmítá chodit ven, jen leží dole v suterénu a nebo v noci chodí na balkon, kde fouká od řeky. Naše ložnice je na východ, takže večer už tam je docela příjemně, hlavně teda fouká od řeky, když se nechá vše otevřené, luftuje to. My máme velké přesahy, jsou zatažené žaluzky, takže doma je jak v bungru-šero. Dlažba je ovšem příjemná.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Ještě , to podkroví 30 st, je když je tam zavřeno, zabedněno,přes den. Večer, jak je sluníčko jinde a luftuje to od řeky, je tam příjemnějších 24-25. Jenom, já už asi stárnu , slyším i trávu růst, takže když jsou okna dokořán, proberou mě řehtající koně, štěkající liška (jo jo, potuluje se tady u nás jeden krásný exemplář) a v sobotu dokonce 2 mladící, co zmizli z domova, došli k nám, prvně si sedli na naše schody, zapálili si cigárko a pak si lehli na teplou silnici, dívali si do nebe a rozjímali o životě s prvníma cigárkama v životě v ruce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, srubomilci, v okurkové sezoně. Potřebuji vaši radu. Řešíme zásuvky a vypínače. Chtěl jsem do sruboviny dát dřevěné, aby to nebylo jak u pitomců, ale elektrikář mi to nedoporučuje, protože prý do hořlavých materiálů musí být speciální kategorie a tam je zoufalej výběr. Pokud bych tam dal přesto dřevěné, buď neprojdu revizí, nebo, v případě požáru, mě sekne pojišťovna. Tak, a teď babo raď. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit :))) jsem sice baba, ale neporadím,,, protože se nám to v kulatinách nelíbilo, tak to máme všechno mimo,, ale počkej, Soňa, Vorlíček, Ti to tady popisovali,,, kdyby jsi se nudil, tak to dohledáš :))) hezký den kk
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Jo, jo, řešili jsme to tu celkem podrobně. Je mi líto, ale tvůj elektrikář nemá pravdu. Máme dřevěné zásuvky a vypínače (myslím že pěkné ;-) ), a máme zcela regulérní el. revizi a zkolaudováno. A vyhoření se nebojíme! :-) není to o tom, jaké dáš zásuvky, ale jaké jsou pod nimi krabice ve zdi. Do cihli máš mít jiné krabice než např. do Ecopanelů a nebo než do dřeva. My máme tyto tři druhy stěn a máme také tři druhy krabiček. Je na to norma. A i kdyby jsi si dal na dřevo třeba skleněné vypínače, ale měl pod nima obyčejnou krabici, tak je to špatně a neměl bys dostat revizi. Jde o to, v čem jsou ty dráty, ne co mačkáš ;-) Správny elektrikář to ví, v el. velkoobchodě mi také přesně řekli, jaká třída krabic je do dřeva. Dávala jsem je už pro Martina do fotobloku-poslední foto v albu Pokračujeme vnitřky. Tak jukni, a pod fotkama jsou k tomu ještě informace. Do dřeva má ta krabice dvojitý plášť. Potřebuje cca o 1 cm větší díru. V té nejpřísnější tříde do dřeva ale neexistují dvoj- nebo trojkrabice. Musíš dát více jednoduchých vedle sebe. Jinak dřevěné zásuvky bývají většinou poměrně drahé, ale jsou i celkem pěkné háhražky, ty máme v podkroví, má je i Kanavi. Pokud budeš chtít, napíšu ti ještě od koho máme my.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit další baba:-D radí:-D. já se teda přiznám,, že jsme toto vůbec neřešili.. neboť elektrikář byl jedna z mála profesí, na které jsme se při stavbě mohli spolehnout, takže plně nechali vše na nich . pracoval podle projektu, tak snad správně. vypínače máme ty " náhražky" , vypadaj hezky.. máme je i venku.... a ničím problém při revizi nebyl
Odpovědět
Profilova fotka
My také neřešili a kolaudaci a revizi, vše máme. Máme dřevěné. Vždy jde o ten "strojek" co je vevnitř.
Odpovědět
@pekbit http://www.vypinace-zasuvky.com/garby... ............... jen pro inspiraci, v "dřevěné" stavbě nemusí být jen "dřevěné" vypínače, cenově sice masakr, ale .. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?