Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn jojo,,, a tak je to se vším emoticon
2. črc 2013 v 10:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 Díky všem ještě jednou. Jsem vážně v klidu, už proto, že oslavujeme šest let od okamžiku, kdy jsme se do našeho srubu nastěhovali. A je v něm stále líp a líp.
Jen se bavím, jak mi třeba kdosi vyčítá plastový kryt na bazénu. V duchu si vymýšlím, jaký by měl být, zda třeba ze skla (tedy nejméně mozaika) nebo z mahagonu? Jenže on je k sehnání jen jeden. A já zachoval za plotem desítky bříz a dalších stromů, kteří se předhánějí v tom, kolik by mi nasázeli do vody semínek, listů atd.
Jinak jen pro vás - včera přišel až k plotu srnec a díval se klidně na nás dva. Ubytoval se u nás ťuhýk, krásný ptáček. A už jsme viděli našeho budoucího pejska - viz obrázky, snad je sem dostanu. Ta dospělá je starší sestra našeho Caddyho, to mrně spící na zádech je Caddy osobně. Za měsíc už na naší zahradě!
2. črc 2013 v 16:19  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 @kacckas my jsme komíny stavěly až byla postavená stavba,připravená na laťování.
2. črc 2013 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @stetl JUUUU, to je krásný pejsek,,, jen se mi nelibi, že je v kleci emoticon)) ale to je jen takový pocit z klece, asi jsem v minulem životě byla zavřená emoticon))
2. črc 2013 ve 21:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kasha viz kličky a střešní okna - myslím prostě kličky, kterými se přitáhne střešní okno, otočí o 90st. a zavře. Obvykle bývají na dolní hraně okna uprostřed. Se starými okny jsme se s tím dosti natrápili, kování se brzy zohýbalo a špatně se to zavíralo-jako když se ti ohne kování u zámku na dveřích, a dveře nechtějí zacvaknout, pořád vyklouzávají. A teď u těch nových Roto hned některé kličky zase nejdou na první pokus otočit, jde tu ztuha jako by jim tam něco bránilo, musím pořádně dobouchnout... emoticon Nové Veluxy co máme doma mají zavírání nahoře, velké madlo přes celu šíři okna, které má uplně jiný systém, není to jen v jednom místě, okno skvěle zajede. A v tom "madle" je i ventilačka, nebo můžeš nechat pootevřené okno a to se dá kolíčkem uzamknout a můžeš ho nechat ot. i v nepřítomnosti. To u těch kličkatých nešlo. Prostě jsme udělali velkou blbost, že jsme si dali na srub jiná, když mi tyhle vyhovují emoticon
3. črc 2013 v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @stetl Ta Caddyho ségra je pěkně kudrnatá emoticon To bude ten malý taky takový až vyroste?
3. črc 2013 v 00:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 Caddy není v "kleci", to jen paní chovatelka velmi šikovně oddělila jejich (3 psí holky a 2 kluci) koutek tak, aby měli kde spát, kde jíst a pít a kde čůrat atd. Takže mají velký, ale svůj vlastní prostor, což je pro štěňata důležité. A máma k nim bez problémů skočí a krmí, ale může kdykoliv zmizet, když ji ta banda malých zlotřilců už moc ubližuje, neb už mají ostré zoubky.
Caddy jako správný "wheaten terrier" (irský pšeničný pes) je hnědý a jak bude dorůstat, změní se barva jeho kožichu na onu světlou a bude to kožich jemný a kudrnatý, leč nelínající, z wheatenů nevypadne ani chlup. Jsem na to sám zvědavý a už se těším, až k nám za měsíc přicestuje a bude zírat, jaký prostor bude mít jen a jen pro sebe.
3. črc 2013 v 08:53  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa aha,,, emoticon já jsem se střešními neměla zkušenost a tak to co máme jsem velmi spokojená,, zavírání dole i s ventilačkou a nahoře také ventilačka emoticon
3. črc 2013 v 10:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 Ahoj, všem. Pročetla jsem si vše na idnes..A jsem ráda, že na tohle vše už mám za ty roky imunitu. Ano, náš srub asi do vesnice nepatří, ale stejně tam nepatří všechny nově postavené domy. Jedině co by tam pasovalo, jsou takové ty stavby, kde máte dlouhou hlavní budovu, ukončenou stodolou a naproti zdí, která uzavírá dvůr. Tohle byl vždy můj ideál. Jenomže, chtěla jsem bydlet v naší vesnice, ve vesnici kde jsem se narodila. A prostory na výstavbu těchto domů už tam nejsou. A staré se neprodávají-dědí se. Takže jsme postavili něco, co jsme si vysnili. Přece jenom jsme trochu přemýšleli-nenarvali bychom asi srub do středu vesnice, do nové zástavby. Jsme "na konci světa", louka, řeka, lesík... Věděli jsme co nechceme-mám problém s krychlema,nemám ráda hliník, sklo, nerez a kulaté okno emoticon Tak to nemáme,máme srub. A Jak píše pan Jelínek, s tím krytem na bazén. ANo, není to věc k chlubení. Sama to cítím. Samozřejmě by bylo lepší jezírko-ale pro koho??? Rozhodně ne pro nás. Jsme vodomilové, plaveme rádi a často. Já potřebuji vodu čistou, teplou. No a právě kryt to jediný zajistí. Na co mi bude jezírko pro potěch kolemjdoucích a kritiků, když já do něj nevlezu. Bylo by to pokrytecké.A to já odmítám hrát.
4. črc 2013 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @morana128 moc hezky napsané!
4. črc 2013 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 to morana:
Dík
4. črc 2013 ve 13:07  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @morana128 jsme na tom podobne,take nejsme se srubem na samote,ale alespoň na konci obce.A hlavně mame vysazeno hodně stromů,tak zaciname pomalu zarustat,a za par let na nas nkdo neuvidí. Ať se to lidem libi či nelíbí, je to nas splněny sen a ten si užíváme.
4. črc 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi
@morana128 Já Vám něco řeknu,,,, coto jako je,,, že se někde srub nehodí? To Vás asi malinko nakazil Petr??? SRUB je stavba daleko krásnější než kdekteré moderny,, a navíc emoticon krásně se v něm bydlí a ZDRAVE! a Vubec nechápu, coto jako je, že si někdo dělá něco z toho, že někdo něco píše či říká??? to je nonsens,,, ok nějaké regule,,, ok emoticon ale LIDICKY,,, vždyt my se nemáme proč obhajovat emoticon neukradli jsme to,,, stavíme si to a bydlíme si v tom,,, a užívejme si to všichni!!!!! emoticon každou minutu emoticon)
4. črc 2013 ve 21:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @kasha a vši
ok, asi to cítíme a vidíme každý jinak. Jako bych si já nikdy žádnou modernu na to místo kde stojí náš dům nepostavil, jsou místa, kam (dle mého názoru) zase nepasuje srub, roubenka, secesní vila, mrakodrap, zemljanka, stromový dům a pod. Umění architekta není nakreslit dům dle přání všemožných klientů a hlavně jejich peněz, ale i odvaha říct - tohle sem NEPASUJE! Je to jako jít na Mou vlast v teplácích: proč ne? - mám je vyprané a cítím se v nich dobře, tak si všichni okolo trhněte....
A propos, viděli jste návrh na dostavbu Petrovy boudy v Krkonoších? Myslím, že to je přesně ten případ. Ano, z hlediska funkčnosti plně vyhoví, jistě je to vymakané i zevnitř - ale mě do hor tahle krabice s plochou střechou nejde. Prima želeniční stanice v (např.) Říčanech - ale ne horská chata.
5. črc 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 je to ještě trochu jinak. V průběhu těch miliónů let, co tady lidé žijí, se vždy hledělo na jediné: Aby dům (příbytek, stavení) sloužil základním potřebám. Aby v něm bylo sucho, teplo, vlídno, aby každý měl kde spát a na čem jíst. Jak ten dům zapadl do přírody, nikoho nezajímalo, šlo pouze o to, aby si domu nikdo moc nevšímal, aby byl bezpečný.
Až daleko později si lidé začali vymýšlet a závidět. Heč, já mám dům krásnější! A k čemu to je? Bydlí se v něm lépe? A ještě později přestali lidé hledět na ony základní potřeby. K čemu ve vile monumentální dvouramenné schodiště, které stejně vede jen a pouze k dětským ložnicím? K čemu koupací jezírko, když se v něm majitelé vykoupají třikrát za sezónu, nemluvě o složitém čistění a odstraňování zeleného zákalu? Už jsem napsal, že moje žena Dáša byla závodní plavkyní a proto má bazén, ve kterém se koupe denně, poctivě plave proti protiproudu, který mne (neplavce) smete jak třísku. Koupe se od 1. dubna do 1. listopadu. Potom to dává smysl. Ale když vidím smetím zanesené nafukovací obří bazény, opuštěné a zbytečné v zarůstajících zahradách, kam přestali jezdit vnoučkové...
Každému co jeho jest. Kdo poctivě zaplatil svůj pozemek a snaží se žít nenápadně a bez obtěžování sousedů a veřejnosti, ať má to, co mu vyhovuje. A ať se mu do toho nikdo (ani slavný ouřad) neplete!
5. črc 2013 v 09:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
trn2005
Registroval se 5. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
trn2005
 do značné míry se stotožňuji s @kasha a @stetl, ale i s @petrfrenk - něco je na tom, že v softshellové bundě mám chodit po horách a ne ve městě, v obleku do divadla a ne v riflích - ono když bych přišel do lyžařského střediska v obleku tak budou taky všichni hledět, že jsem nevhodně oblečený.
Na druhou stranu je dřevo plnohodnotný materiál ze kterého se bežně ve světě staví a to že, že "srub či roubenka patří dohor či k lesu" mi připadá, že do nás nahustily média, filmy apod. Jako dítěti, později pak jako dospívajícím a konec konců i nyní jsou nám, např. ve filmech, fotkách, reklamních spotech apod., sruby vždy prezentovány v pozadí s horama, roubenky v českých pohádkách na samotě u lesa, kde žije hodná mařenka atd. A nám se to ostatně i líbí a proto když pak vidíme roubenku nebo srub jinde jaksi podvědomě automaticky reagujeme, že "srub je to pěkný, ale sem se nehodí, spíše někde do hor" - máme to tam jaksi naučené, zakódované - alespoň mi to tak trochu připadá emoticon
z betonu, cihel apod. se staví všemožné hrůzy, moderny apod., ale tam je to jaksi více akceptováno, i když i tady už mnohdy lze slyšet názor, že "se sem na vesnici taková moderna nehodí, dům bez přesahů tady v horách..." atd.
bezesporu je dřevo krásný, zdravotně vyhovující materiál s mnoha přednostmi a ve stavebnictví je často uměle vytlačován betonovou loby.
zakže ať se nám hezky v tom dřevě bydlí navzdory všem škarohlídům, nepřejícím závistivcům a betonovým zabedněncůmemoticon
5. črc 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 Já to vnímám lehce jinak. Já bych prostě k nám na naší vesnici, vedle typické zástavby, co tady je, srub nedala. Ač to byl vždy můj sen, a vždy jsem chtěla bydlet ve dřevě, tak tohle bych naší vesnici, naší návsi, neudělala. Ok, za těch x let tam změny proběhly, už to nejsou ty klasické stavby, nastavuje se, rozšiřuje a ta typická zástavba podlouhlých baráků se stodolou a uzavřeným dvorem kolem návsi a rybníku, se změnila. Já bych to neudělala. Ale protože v životě je asi vše tak, jak má být, /vyslov k nebi přání, všechno bude k mání..../ nakonec máme pozemek v naší vesnici, u našich kamarádů, ale kousek mimo, kde prostě tu typickou zástavbu neruší. Kdybych dostala pozemek vedle baráku mé babičky, poblíž návsi, srub by nebyl.To prostě vím.
Tohle píšu pouze ve vztahu k naší vesnici na Vysočině. Vůbec to nechci aplikovat na stavby někde v horách, někde v lese,na louce...Tam mi srub pasuje, mám jednodouchou rovnici-příroda a přírodní bydlení. To fakt neřeším.S tím vůbec nemám problém. Rešila jsem to u nás, a za tím si fakt stojím.
Takže , jak Kasha píše, neukradli jsme to, je to krásné, tak tohle mně nestačí. Já bych se tímhle uklidnit nemohla, když by ten srub v naší vesnici rušil . Měla jsem problém i s kompromisy, když jsme začali stavět-malý pozemek, proto i krátký dům, měl být delší...Nesrovnala jsem se tím úplně dodnes, a dát srub někam, kde by byl úplně jak pěst na oko, tak to bych se nesrovnala úplně. Asi vše s mírou-sice-já jsem investor, já v tom budu bydlet, ale nejsem tady na tom světě sama.
5. črc 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
trn2005
fotoportrét
fotoportrét
trn2005
 @morana128 a právě tak možná smýšlí určité procento těch "ouřadů" na které pak tady hodně lidí poukazuje a nemůže jim přijít na chuť.
a úředníci se staviteli přou, kdepak je ta správná cesta a kdo koho omezuje - zda se má dodržet diktát "módního časopisu" nebo se vyhoví "přírodně" přemýšlejícímu investorovi jako je např. kasha emoticon
a co by asi k tomu "úřednickému boji" řekli ti s podobnými potížemi jako esmeralda2?
5. črc 2013 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 Drazí milí přátelé,,, nějakou dobu ted studuji ruzné filozofické směry a podobně,,, emoticon Opravdu jsou nám podvědomě diktovány různé principy a bláboly,,, hlavně, abychom šli se stádem,,, Nemám to ráda, protože stádo se dobře ovládá a vždy je zneužito,,, Když člověk bude ke všemu přistupovat s vlastním jemnocitem (ale ten fakt nemají lidé, kteří jsou draví a hrnou veliké obrovské firmy před sebou, potřebují sbírat prachy,,, ,,, :(,,,), tedy s jemnocitem, tak bude vše v hranicích, které budou pobuřovat zase jen neharmonické lidi! závistivce, zločinitele,,, ,,, na uřadech jsou mnohdá zakomplexovaní blbi, ale existují výjimky emoticon jako už všude... znova zopakuji to, že muže být všem ukradené, když si za své prachy stavím svuj dum emoticon,,, a když k tomu přidáme ten jemnocit, tak se tam vejdou všichni emoticon
emoticon)), kk
5. črc 2013 ve 20:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @morana128
asi tak ...
Ke stádovistosti mám myslím daleko, a reklama na nás útočí všude, nejen co se týče betonových domečků....
Myslím že zvyšující se ceny dřevěných domů jsou přesně důsledkem toho samého, když je někdy přehnaně vychváleno i to, co nikdy poskytnout svým obyvatelům nemůžou - ale stal se z toho před lety JISTÝ trend, na který slyší JISTÍ lidé a ti psak jsou ochotni dát za to nevídané prachy, jenom aby byli IN. Je to Karin také stádovitost....? Myslíte že pan Roman z ČEZu měl vždycky sen postavit si třípatrový cedrový hrad ve Špindlu....? Pochybuju.....
Já jen nechci být za burana, protože "mám prachy a tak si postavím kde a co já budu chtít!"
Za své prachy si dům postavím ,ale ať to není kanadský srub na návsi v Holašovicích....
6. črc 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk emoticon)) ale vždyt jsem hovořila o citu,,, emoticon a ano je to stádovitost - chtít být IN, to je jedna z velkých věci, které se stále hustí do lidí,,, aby stále všechno měnili a stále byli IN emoticon od dětí ve školce - botky adidas, přes super mobily v první třídě emoticon) je to tak,,, a s tím mamonem,,, když někdo, kdo není zvyklý, nevyrustá v bohatství, tak pak neví, co dřív,,, sama ani netuším, co by se mnou před časem prachy udělaly,,, dnes snad vím emoticon,,, a propo, nemyslím si, že jsi buran emoticon
krásný den Vám všem a hlavně si nic nedělejte z keců lidí emoticon
6. črc 2013 ve 21:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
 hezkou neděli emoticon
a jeden dotaz, malíř mi nabídl, že mi přírodní olej vevnitř nastříká na stěny vysokotlakým přístrojem. Použil někdo z Vás tuto metodu, nebo jste všichni natírali klasicky ručně štětcem?
7. črc 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @moonnca my teda natírali poctive růčo.. a každou kládu pak ještě stírali....osobně myslím, že nástřik by nebyl zrovna to pravé " ořechové" emoticon
7. črc 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @moonnca také jsme natírali ručně a i profíci od kreidezeitu natírají ručně,,, ,,, zeptala bych se jich přímo a myslím, že bych to také natírala emoticon my jsme nic stírat nemuseli, nebot klády to sály o 106 emoticon
7. črc 2013 ve 21:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
 @jptn @kasha mě to taky moc nesedělo - ten nástřik, pujdu tedy cestou zkušených, což je ručně emoticon mám objednaný světlicový s včelým voskem od Moravi bio.
9. črc 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
 Ahoj všem, příští týden nám přijedou se srubem! Nemůžeme se dočkat. Tak dlouho se všechno zařizuje a vyřizuje, že se to zdá nekonečné. Hned jak se to dostaví, tak začneme pokládat krytinu, která už čeká na pozemku. Nakonec jsme se rozhodli také pro střešní okna od vectry. Přímo dodavatel mi udělal kalkulaci za cca 60tisíc (4 okna, 1 výlez a ty prkotinky okolo). Ale našla jsem stránky, kde maj na všechno super slevy, tak to tam objednám a ušetřím 20tisíc emoticon (doporučuji se mrknout http://www.stavba-strecha.cz/). Když vidím, jak se ty peníze rozlítnou, tak je potřeba šetřit každou kačku, jinak to nedoděláme. V souvislosti s tím, se vás chci zeptat, zda máte někdo zkušenosti s dotací zelená úsporám?
11. črc 2013 ve 12:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kacckas no paráda!!! těším se na fotodokumentace,,, a zelenou budeme ted vyřizovat na soláry emoticon ,,, jakou by jsi chtěla využít ty? emoticon
11. črc 2013 ve 12:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @kasha zatím nějaké základní věci, jako okna, zateplení pod střechu, pod podlahu... Nevím sama pořádně, protože jsem to ještě neměla čas důkladně prozkoumat. Hlavně jestli má cenu nad studiem trávit pro mě teď tak nedostatkový čas emoticon Spíš jsem doufala, že s tím někdo bude mít zkušenosti a navede mě správným směrem.
11. črc 2013 ve 12:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kacckas mohu poradit tak, že je třeba oslovit projektanta, nebot by jsi sama stejně tu žádost nevypsala,,, na druhou stranu, srub není dum, který by spadal do jejich ranku, tak si myslím, že k oknum a střeše nedají nic, nebot energetický štítek moc nezmění parametry emoticon jediné co by se k této dotaci dalo, jsou soláry,,, mohu se klidně plést, ale tak nějak to mám uložené v hlavě emoticon zavolej jim tam, nebo firmám, které se tím zabývají,,, svuj energoštítek máš emoticon
11. črc 2013 ve 13:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @kacckas
tak na tu zelenou ú. jsem upřímně zvědav, doteď žiju v přesvědčení že nastavili takové limity zateplení, že to "dřevák" jen těžko dá ... Tak uvidíte, referuj!
PF
11. črc 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš