Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kacckas tak na tu zelenou ú. jsem upřímně zvědav, doteď žiju v přesvědčení že nastavili takové limity zateplení, že to "dřevák" jen těžko dá ... Tak uvidíte, referuj! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @petrfrenk ok, pozjišťuju co se dá. Zatím moc informací není, vzhledem k tomu, že se výzva spouští až za měsíc. Mezitím mám čas na studium a případné rady. Kasha má pravdu v tom, že výše dotace je podmíněná úsporou v % na energiích... Také poskytují dotace na výstavbu pasivních domů, mezi něž se srub nepovažuje...
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas nedávno jsem v jednom časopise četla článek o tepelných mostech a tam bylo doslova napsáno, že " srub je jeden velký tepelný most".. :-D . roubenka na tom byla o trochu lépe( rovné klády) ale jen trochu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @petrfrenk vidím to taky tak nějak, my budeme zkoušet též solár...
Odpovědět
Zdravim všechny, my jsme využili zelenou už v první vlně a dávali jsme žádost na krbovou vložku s AKU nádrží a soláry, dostali jsme cca 200. tis.Kč , slušné, část investic se nám tím vrátila :-) Takže bych opět neváhala, pokud se zelená opět rozjela. :-) Jo a na nic jiného už jsme nárok neměli. Zuzana
Odpovědět
Profilova fotka
Bohužel rekreačních staveb(můj případ) se dotace na soláry asi týkat nebudou. Dlouho rozmýšlím co by bylo lepší bez dotací a asi půjdu cestou fotovoltaických panelů+střídače. Sice místo 2 solárních panelů jich budu mít asi 8 FV(na garáži, aby nehyzdily) , ale zato s vyšší účinností při zatažené obloze a v zimě. NET-Metering se to jmenuje ....V létě si přebytky buď využiji v případné klimatizaci a běžné spotřebě (bojler) a co zbude naakumuluji v síti a později si to vezmu zadarmo zpět, např v zimě do el.podlahy( -pokud to bude podle podle předpokladů nebo tak jak to fungunguje v okolních státech a nevymyslíme nějakou "českou cestu" :-D ). Náklady na pořízení FV panelu jsou už pod 5000,-/kus, to už je docela rozumná cena. Kdo chce vědět více: http://www.solarninovinky.cz/2010/ind...
Odpovědět
Profilova fotka
Tuhle ještě něco: http://oze.tzb-info.cz/9862-jak-fungu...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte všichni, kdo si chce odpočinout na drahanské vrchovině tomu doporučuji srubový penzion Repechy, prolink dávat nebudu ale Ti šikovní si to rychle najdou. Je rok v provozu a majitelé jsou fajn lidi, kteří se rádi poděli i o zkušenosti s výstavbou. Pro kolaře (i začínající) je zde výběr z několika úžasných tras, samozřejmě Macocha nevyjímaje! Tak pro Ty co čerpají inspiraci k bydlení ve srubu a chtějí si to zažít nanečisto doporučuji. Hezký víkend
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson jeje, proč jsi nedal odkaz?? http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_r... našla jsem toto :) to je ono? U nás je zase totok :) hotel Grůň http://www.hotelgrun.cz/ :) a někde u Lednic je prý obrovský penzionek také jako srub :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ahoj, přesně tak, je to penzion Lada :-) . http://www.pensionlada.cz/ Ten penzion v Lednici, aspoň ten co známe, je velmi zajímavá stavba. Když už měli studii/projekt, tak zasáhli památkáři a zakázali to (dělal to Ing.Krejčiřík) a trvali na tom, že minimálně v přízemí budou obvodové zdi po překlady zděné (je to fakt přes cestu k bočnímu východu zámeckého parku na dohled od zámku). Takže po určité dohodě vznikl polosrub http://www.lednickypenzion.cz/index.p... Dobře tam vaří a restaurace má krásný podhled. Jinak v prvním patře jsou stěny pokojů z lisované slámy (jako má Vorel) a velmi si to majitel pochvaluje. Díky za tip na výlet - Grůn vypadá slušně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e zaujala mě Tvá informace o ceně FV panelu. Odkud pochází tato info, znáš někoho takového, kdo takové panely vyrábí nebo prodává? Mé info sice nejsou úplně nejnovější, ale mluví o desetinásobku za jeden FV panel, což bylo prezentováno jako opravdu výhodná cena. Neboť ti, co berou ty velké peníze za výrobu elektřiny, ty panely pořizovali v době, kdy jeden stál cca 250 000, takže ten rozdíl je slušný. To jsou již takové peníze, které si může dovolit i obyčejný smrtelník
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ten srubový penzion v Lednici jsme si byli prohlédnout, když se dostavoval. Stavěli ho srubaři a truhláři, co stavěli srub nám, tak nám chtěli ukázat, jaký tam dělají nábytek. Ale s tím požadovaným podezděním se vypořadali celkem dobře, vypadá to pěkně i pohledově, on by ten 100% srub kousek od zámku asi nebyl opravdu to pravé. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@thomson @sonafa :)) jojo, vidím, že máme všichni stejné informace, projektoval náš projektatn :) a stavěli, co začali stavět nám :))) chich, ale zatím jsem viděla jen fotky :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Ahoj, na internetu se toho dá najít hodně, např: http://solarni-systemy.ancer.cz/fotov... nebo: http://www.solar4you.cz/e-shop&sub=fo... Jak to bude s cenami dál - bůh ví, má se zavádět (nebo už je?)clo na čínský panely. Ale i kdyby to šlo o nějaký procento výš, už i tak je to cena přijatelná "pro smrtelníky" .
Odpovědět
Profilova fotka
Všechny vás zdravím po stráááášně dlouhé době, nějak jsem poslední dobou nezvládala, nestíhala a vůbec.... stejnak zatím nemám čím do diskuze přispět, u nás jsme na mrtvém bodě, zrovna zjišťuju, jestli vůbec půjdou na pozemek dotáhnout proudy. Ale zeptám se, nemáte někdo zkušenost s dočasným bydlením v mobilheimu? Uvažujeme nad tím, že než se roubenka postaví a bude k bydlení, pořídili bychom toto, musíme se totiž poměrně na rychlo odstěhovat (tak do půl roku) ze současného působiště... No, přišla jsem vás hlavně pozdravit a možná se pokusím dočíst kousek dozadu, i když teda už se mi tu kluci za zády zase perou :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez mám známého co má mobilheim a používá s rodinkou jako chatu a je to prý v poho, ale jestli na zimu,,, to nevím, mohu se zeptat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha oni jsou některý zateplený, ale většinou ne moc, nedovedu si představit přežívat v tom -20°C mrazy.. na druhou stranu, v Americe takhle bydlej celý rodiny :D když se zeptáš, budu ráda, díky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez ok, dám dotaz a pak se ozvu :) a kolik Vás bude bydlet v tom domě na kolečkách,,, a kolik chcete za něj dát a jak velký si představuješ? :) vím že oni mají za 300 klacíků :)
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez s tím bydlením v mobilheimu mám zkušenosti jenom zprostředkované, ale celkem dobré, háček je v ceně. Nedá se tam totiž topit ničím jiným než elektřinou. A máš-li problém ji tam dotáhnout + vysoké náklady na topení, tak to problém být může. Ovšem zcela určitě by vás to popohnalo k velké aktivitě na stavbě.
Odpovědět
@terirez Moc zdravím všechny milovníky srubů a roubenek, a mám dotaz, budeme stavět na Vysočině roubenku, ale ještě nevíme s jakou firmou, máte někdo zkušenosti a to samozřejmě dobré, docela se nám líbí firma sruby Walter, i cenově a s kvalitou nevíme zajedeme zkouknout nějakou stavbu.
Odpovědět
Profilova fotka
@meryn ahojky,,, s Walterem jsme se před 5ti lety rozešli. Nedala se s nima dohodnout pevná cena a to mně iritovalo. Živím se stavařinou a cenama a to jejich překrucování jsem nesnesla,,, Jenže to bylo před 5ti lety a muže to být zcela jinak :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha díky :) bydlet v tom budeme 4, ode dneška máme vyhlídnutý jeden za 370tis, což je teda o 70 víc, než je náš strop, ale zase je kompletně zateplený, ta rodina v něm bydlela rok a půl během rekonstrukce baráku, takže je ozkoušený i v těch poměrně silných mrazech (jak tuhle zimu bylo skoro 14 dní v kuse až -20°C). Má to akorát háček, že jsou na druhym konci republiky... @esmeralda2 : na to jsem se právě ptala majitelky toho mobilheimu, co na něj teď koukáme. V zimě mají výdaj zhruba 1500/měsíc a v létě zhruba 500/měsíc. To mi přijde naprosto luxusní... mají tam tepelné čerpadlo, taková obyčejnější klimoška a hodně to prý pomáhá (v zimě topí, v létě chladí). Elektřina - tu budeme muset na pozemek dotáhnout tak jako tak, protože jí tam budeme potřebovat do roubenky. Tzn., pokud se nám tam nepodaří dostat proudy, nemá smysl uvažovat ani o stavbě, ani o mobilheimu. @meryn : ahoj, předpokládám, že dotaz není cílený přímo mě. Každopádně my zatím taky vůbec netušíme, s kým stavět a na Waltera jsem taky hodně koukala, ale někdo mi ho rozmlouval, takže nevim no.
Odpovědět
Profilova fotka
to terirez: Já vím, že se opakuji, pošlete mail na bernatv@seznam.cz, ať vám pošle nabídku. Nám stavěl a bez jakékoliv připomínky.
Odpovědět
@kasha Děkuji za reakci, no nevím, ještě popřemýšlíme, vyzkoušíme a zajedeme, jak dopadneme dám do "placu".Jinak přeji krásné léto..............
Odpovědět
@terirez Walter a jeho sruby se nám líbí, manžel koukal na stavební postup atd. a už toho hodně načetl a tak uvidíme, ještě "máme" jednu firmu u Žďáru n. Sázavou a tak se uvidí, každopádně dám vědět a kdyby prosím prosím někdo věděl o typu , tak dejte vědět. Jinak o mobil..jsme také uvažovali, ale TP ti do něj nikdo nedá, a tak jsme to vyřešili tak, že jsme koupili kousíček od místa stavby domeček, no oprava menší byla , ale bydlet se dá a pak se uvidí co s domečkem, no ale jsme už dva, "děcka" jsou už z domu, a tak to nějak jde, akorát problém máme 2 malý jezevčíky. Jedinej problém k uskutečnění našeho snu je prodat barák u Brna. Takže roubenkáři a srubaři hodně štěstí a krásné léto.
Odpovědět
@stetl Moc zdravím je myšleno stavba roubenky od Waltera?
Odpovědět
Dobrý den, s přítelem uvažujeme o stavbě srubu. Zajímalo by mě jak se v něm bydlí v zimě a v létě..zda neni v zimě zima a v létě zas třeba moc teplo...?
Odpovědět
@nezdula ... ještě zbývá vyřešit jaro a podzim, ne ....? Sorry, jsme už takovej kousavej .... a tohle není dotaz z top 10 ... Asi bude nejlepší se pomalu prokousat diskusí a odpovědi si najdeš. PF
Odpovědět
Profilova fotka
@nezdula Je to přesně naopak než píšeš, neboli jak to má být. :-) V létě je v něm příjemně chladno a v zimě se snadno vytopi, neboť nemá studený zděný obvod, a pak se v něm snadno teplo udržuje. Jen pro informaci, já jsem na teploty citlivka, ale v zimě mi bylo ve srubu teplo i při 18 st., a nyní v těch vedrech mi je uvnitř v tilku chladno, i když teploměr ukazoval uvnitř 24st. Ale tolik jen proto, že cele dny dokořán větráme. Nejlepší je, zajet se do nějakého podívat. Jestli jsi poblíž jižních Čech, klidně tě zvu. P.S. Petra neber vážně, to on nás takhle škádlí pořád. ;-)
Odpovědět
@sonafa děkuju za odpověď...ono je asi jednoduší napsat něco kousavého,než něco smysluplného :-D S přítelem jsme z jižní Moravy,ale za pozvání děkuji...Třeba teho jednou využijem... Mám spoustu otázek...bylo by fajn mít někoho kdo my na ně odpoví... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?