Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@nezdula ... moc se omlouvám, ale tak položená otázka volala po takové odpovědi .... Jinak máš úplně pravdu - a protože už u nás taky dost návštěv bylo, můžete se cestou od Soni zastavit - jsme blízko. Ale moje doporučení přečíst si zdejší diskusi až tak hloupé není - možná se tam dozvíš i to, co ještě ani nenapadlo, a povídání o kytičkách, psíčkách (jak se skloňuje psíček....?o psíčkech ....? jako pánech...?) a dětičkách můžeš rychle přeskakovat ... PF
Odpovědět
@petrfrenk Taktéž děkuji za pozvání a beru na vědomí,určitě teho využijeme... jako diskusi pomalu čtu,ale prokousávám se tím pomalu...někdy je lepší se zeptat přímo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nezdula Zdravím ze severní Moravy a klidně se přijeď podívat i k nám,,, a VELMI doporučuji číst tuto diskuzi,,, stavět barák není mít odpovězenou otázku a dále,,, :) S Petrem souhlasím! a navíc, v diskuzi se dozvíš více názorů, takto Ti takto Ti tady odpoví třeba jen jeden z nás :) ALE co je nejpodstatnější! Je to stavba na dýl a je to krásná cesta! :) Jestli spěcháte, tak to nevolte srub :), krásné prázdniny, kk
Odpovědět
Profilova fotka
@nezdula také tě zdravím, také souhlasím s Petrem, ještě bych ti doporučila při tom čtení si dělat poznámky - minimálně abys věděla, kde jsi četla to, co tě zajímalo - po přečtení 289 stran + několika set komentářů u fotoblogů si zaručeně nezapamatuješ všechno a pak se ty informace blbě hledjí, když nevíš, kde
Odpovědět
@nezdula Ahoj, ve srubu bydlíme již třetím rokem :-) a potvrzuji to, co ti tady ostatní píšou, že bydlení je velmi příjemné.Zimy ani horkého léta se bát nemusíš. Ve srubu se udržuje příjemná teplota. Další zkušenost je ta, že manželovi se zlepšily problémy s dýchacími cestami.Trpěl častými záněty průdušek. Vlastně problémy úplně odezněly. :-) A klidně se ptej na všechno, co tě zajímá. :-)
Odpovědět
Zdravím všechny. Možná si pamatujete jak jsem tu dával info ohledně stavby roubenky v CHKO. Tak nakonec obec neustoupila a tak jsme pozemek nekoupili. Místo toho jsme teď koupili starší domeček 2+1 přímo ve Zlíně. Skoro centrum, stěny 60cm plná cihla a bude se rekonstruovat podkroví. Dle předběžného rozhovoru se SÚ Zlín je možné asi všechno ;-) . Tak přes zimu bude boj s projektantem a uvidíme co s toho bude. Nahoře bude tolik dřeva kolik finance dovolí :-p Nějaké fotky ve fotoalbu.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, opět jsem k Vám zavítala. Začnu diskuzi opět pročítat od začátku, ale ráda bych se jen pro začátek informovala na krásná místa, která jsou pro srub jako stvořená. Hledáme místo, kde bude i kus lesa a větší město s nemocnicí do 100km. Nemáme republiku proježděnou a tak bych se ráda trošku nechala inspirovat.. ;-) předem děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@danielacz ahoj, vítej mezi srubomilce :-D . Myslím, že tvoje přání je zrovna ta nejsložitější věc, protože najít místo, kde postavit srub a hlavně kde ti jej nechají postavit, je buď dílo náhody a štěstí, a nebo velkého trápení a běhání a přesvědčování po úřadech. Mnozí na tomto vlákně by mohli o tom povídat a klidně i napsat knihu :-| . Tak hodně štěstí ;-)
Odpovědět
@danielacz ... u nás by to asi šlo, Budějovice 50 km, Pasov 90 km a špitály tam určitě jsou ... Nejbližší je ale 12 km od nás ... A naše vesnice leží víceméně mezi lesy. Akorát nevím jestli opravdu srub - roubenku asi ano, vzhledem k té naší. A třeba už by aspoň naši městskou paní architektku definitivně šmejklo, kdyby měly stát dvě u sebe... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všeci. Ač mám v projektu bezodtokovou jímku(kvůli jednoduchosti povolení), chci jej posléze změnit na ČOV(dost jsem se vylekal propočty na náklady odvozu ) a to - kořenovou ČOV. Uvažoval jsem i o běžné domovní ČOV, ale jednu jsem si "očuchal" a není to zrovna ono. Máte někdo nějakou zkušenost s domovní "kořenovkou"?
Odpovědět
Profilova fotka
@danielacz :)) u nás je také místo i na srub,,, staví se jich tam více, tedy by to s uředníkem šlo v pohodě, jen pozemek je drahý,,, jeden maník za něj chce mega-1500m2 a to je si myslím neprodejné,,, ale nemocnice 15km :) s vysokou urovní, ale to mně nikdy nenapadlo, přemýšlet o pozemku s dosahem nemocnice :) ,,, koukni na uzemní plán obce Nýdek :) @fredd1e já jsem kořenovku moc chtěla, ale naše uřednice ji nepovolí,,, nakonec máme kanalizaci :) znám jedny, co ji mají u Brna, jestli budeš chtít kontakt, tak by to asi bylo možné :) kk p.s. @petrfrenk jak snášíte horka na šumavě? včera večer to bylo velmi dramatické - myslím scenerie - tma a najednou všechno v bílém fotografyho světle,,, zajímavé :) krásné,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jsem zdravotní sestra:))) tak koukám na nemocnice :)) děkuji, podívám se..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Zdravím všechny srubo-roubenkomilce :) někteří věcí, jiní ne,,, Jiřík před týdnem v neděli vyměřoval terásku před ložnicí, kde se i vstup do sklepení a najednou rada a ... 5 žeber zlomených, jeden výstupek na obratli,,, mudři mluví o velkém štěstí a já o jasné pomocí andělů - před časem - ne dávným jsem se podívala na tu díru a říkala si, tady kdyby někdo spadnul, tak se zabije, byl tam pařez, který by uměl velmi pomoci... Ale už ho mám doma, na srubu, a ještě že máme tak krásné kuláče v ložnici nad hlavou,,, hodila jsem tam lano a Jiřík se muže s bolestma, ale muže zvednout z postele,,, :) A DNES jsem jela POPRVE ze srubu do práce,,, To byla taková nádhera,,, po nočním dešti, ptačí radovánky,,, připadla jsem si jako v pohádce,,, a víly tančily okolo domu :) přeji všem pevné kosti, zdraví a mnoho radostí ze stavění,,, kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha - zjistím nejprve jestli je to u nás realizovatelné a potom bych se o ten kontakt ozval. Díky
Odpovědět
@kasha to je dobre,ze uz mas Jirika doma,preji mu ať jde to uzdravovani rychle. A at uz do zadnych děr neskáče! :-) Tady u nas pocasi suprove ,tak si predstavuju leto, akorát chybí déšť. Zase nás to obešlo a ani kapka tu nespadla. Tak pozemky u Vas jsou cenově ucházející,protoze u nas je to ted 1700 až 2000 kč\m2. Hezke leto vsem Iva
Odpovědět
Profilova fotka
@danielacz Ahoj, vítej zpět mezi námi :) My jsme s vyřizováním neměli vůbec žádné problémy, naopak všichni byli ochotní a milí. Jestli Vám je opravdu jedno kam se přestěhujete, tak u nás v podkrkonoší je taky krásně. Například v obci Hajnice nebo Horní Žďár (tam máme postaveno my) je klídek a fajn lidi. Do Trutnova to je 10km a do nemocnice tam sháněj pořád někoho. Nebo ještě do Dvora Králové to je taky 10km, takže je na výběr :) Pozemky tu zas tak drahý ve vesnicích nejsou, například my měli ten náš od soukromníka za 300tisíc a má 2,500m2. Navíc tu jsou v okolí hned dvě super firmy, který stavěj sruby a to je Haniš (40km od nás) a Pacák (asi 10km od nás - pan Pavelka nám dělá stavební dozor a kdyžbych se znovu rozhodovala pro firmu, která mi postaví srub, tak bych volila jeho).
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím při rozpálené středě 8-) opět sem jdu pro radu. Natíráme interiér světlicovým olejem. Mám problém se štětci, když si dám pauzu do druhého dne je to v pohodě, ale když nechám štětce 2 dny, tak ztvrdnou (asi je to způsobeno přidaným sušidlem, pač olej sám o sobě by netvrdl), je na toto nějaké ředidlo? posílala jsem dotaz přímo prodejci ale neodpověděl. @kasha ať se mužík brzo uzdraví ;-) Nám schválili konečně hypotéku tak budeme dělat přípojku vody, čov a krb.
Odpovědět
Profilova fotka
@moonnca máme natřeno surovým světlicovým olejem bez přísad, semtam ředíme pomerančovým olejem a schne to bezva !?!? sušidlo ??? štětec jen vytřeme do hadru a v pohodě...
Odpovědět
Profilova fotka
@moonnca ;) ja sice natiram jiným olejem, ale štětec mne vždy čeká ve vode a kdyz ho potrebuji, tak vytru do hadru a jedu. ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Já měla právě taky objednaný světlicový olej s včelím voskem od Moravia bio bez sušidla, ale pán mi volal, že jsem zapomněla sušidlo, že si bez sušidla téměř nikdo neobjednává, že by to schlo měsíc, tak jsem tedy přiobjednala i to sušidlo, došel potom olej už namíchaný, schne pár dní. Jen jsem líná, že nevytírám stěny po 3 hodinách jak je psané v návodu :-N možná by to tedy schnulo ještě rychlej. @kasha tu vodu zkusím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ještě jsem nepolitovala Jiříka :-( , to si asi nějakou chvilku poleží, viď? Žebra, pokud vím, do sádry nedávají, takže to více bolí. :-| Tak to teď musíš dělat sestřičku, za to žes mu to přivolala :-D Nad dírou se takto nesmí uvažovat ;-) Hlavně, že to dopadlo takto dobře, a chtělo by to nějakou podporu minerálů na srůstání kostí (křemík). Asi jste si potřebovali už také dát nějakou pauzu v tom stavebničení, tak byla vynucena. Tak si ten klid užívejte! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chichi. Klid. Notojo. Ale uz jsme dlouhodobe na domecku a tak nějak to dopadlo velmi dobre. Jen Jiři stale ne a ne přejít na duchovní diskuze. ;)))
Odpovědět
@kasha ... halt bude asi normální chlap .... hahaha...... (ale jinak samozřejmě úplně vyjímečnej, když si zvolil Tebe - nebo to BYLO ZVOLENO někde jinde, někým jiným? ... ouplně v tom cítím duchhovno a andělé se slétají... až peří lítá, OSUD stojí nakloněn ( (asi zase přebral))...). Brzké uzdravení a bezbouřkový srpenec všem! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Péťo, Ty jsi ale loupežník šumavský!!! to je neskutečné!!! MOHLI bychom vést debatu na téma - co je to NORMALNI CHLAP :) viď? :-D, ale máš naprostou pravdu, že je vyjímečný tím, že je se mnou :-D hahaha,,, aniž bych to věděla, mám fakt šílené požadavky, které by málokdo splnil ,,, :-D krásný týden všem, obzvláště veselému horolezovi ze šumavských mýtin :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha hlavně ho k těm diskusím nenuť, teď, když je handicapován, nemá ti možnost utéci
Odpovědět
@esmeralda2 NAOPAK!!!! - sqělá příležitost probrat s ním všechny aspiky dochovního života... Jak si libuje Francin v Postřižinách?: "žena marod - áááááách....!" Začal podzim - ale jednou to přijít muselo, obzvláště po létě ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 @petrfrenk :-D jojo, nejlepe se s ním diskupuje o těch aspicích duhovních v době, kdy leží, nebot se nemuže moc hýbat, obzvláště rotační pohyby mu dělasjí velké problémy a rychle odejít z postele také nemuže, tedy mohu v klidu dokončit své dílo :-D,,, :-D, ale asi jsem ho už včera dostala,,, na kvantovou fyziku,, tak dlouho jsem o tom hučela, že ho to začalo zajímat :-D a JETO :-D kk, pf? jaký podzim???? coto? kdeto? u nás plné léto! a POZOR máme zcela docela nový novučký asfaltový kobereček okolo domu :), jen jsme opět nebyli připraveni a neměli přichystaný vlastní nájezd, tak to bude zase komplikovanější,,, proč ne, žejo :) muž marod...áááách :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 souhlas, člověk by se zotaví rychleji v pohodě a v klidu a v myšlenkách na jemu blízké věci - si myslim. @kasha raději mu dej do pelechu časopisy chalupa je hra, nebo urob si sám...;-) ( jestli nemáš, někde vyhrabu stará čísla, někde z roku 1985, sem to teď kdesi zahlédl) bude vyléčený hned..., bude svařovat i s naštípnutým žebrem, jedním okem, bez jater i bez sleziny, však kdyby Jiříkovi v nemocnici neřekli co všechno mu je, už by se touhle dobou v něčem vrtal ;-) Taky bychom tu s Petrem mohli vést debatu na téma NORMÁLNÍ ŽENA..., ta moje mi nikdy nezapomene na jiných ukázat, co mi ona nedělá a co naopak dělá, abych měl možnost si vždy uvědomit, že ona je pro mě v zásadě to nejlepší :-) Mám ji rád, protože bez ní bych si to neuvědomoval... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Martínku muj milý,,, jaj,,, NEBOJ sa, ten muj Jiřík je velmi velmi tvrdý ořech,,, mám ho jako velmi složitého učitele, to vím také,,, jako on mně za odměnu, já jeho za učitele, co všechno mám ještě v životě zvládnout a jak se učit klidu, kdy jiní by byli mimo :-D,,, a jestli si myslíš, že Jiřík leží, tak to omyl,,, už si nelehne ani přes den, jen večer :) a to trochu skučí,,, ale mám ten černý kořen - kostivalu a dnes se na něj vrhnu :) už i vím co s ním (s kořenem) mám udělat,,, tož to sa divy budú u nás dět :-D (mimochodem, včera jsem ho trochu pomučila, když jsem mu na zádička dala listy kostivalu a ty jsou krásně pichlavé,,, hodinku vydržel :-D),,, a v pátek už stavěl konstrukci na sádroš,,, zatím to musí být hmotnostně lehčí věci, přeci jen na tahání něčeho těžkého potřebuješ zádíčka :) JINAK, jak jinak, ta Tvoje je pro TEBE také odměnou :))))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jenom bacha, aby si nezačal myslet, že namísto za odměnu tě má za trest
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?