Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@woody1 Je to fakt krása! Zase jednou trošku něco jinak provedeného, než většina srubů. :-) Máte tam na tom východě šikovné řemeslníky, nevím kdo by se mi tady takto skládal s tím kamenem-je to hezké, a moc se ty velké kameny k tomu srubu hodí. Jen mne trošku zaráží, když je to zevnitř rovné, to budete mít celkem tenké stěny, šířka těch kuláčů nevykreje ty tenké spáry-jako u klasických srubů. Roubenky mají sice užší stěny, ale zase nemají ty tenké spáry. To je tam u vás takto klasika? Trošku bych čekala že tam v zimě potáhne =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Ahoj, to to je ve srovnání se 14 měsíci u nás druhá kosmická...a to jsem měl stejného projektanta! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@woody1 vítám tě v naší diskusi, díky za krásné obrázky. Kdepak ten tvůj pohádkový domeček stojí ? Ten komín je super, mistrovi bych složila poklonu. Pověz, ten komín vypadá hodně masívně, je to těmi velikými kameny nebo tam budeš mít nějakou speciální pec nebo jiné topidlo, které vyžaduje masivnější komín, než je to obvyklé ? Několik otázek bych měla stejných jako Kasha, pak prozraď, myslíš, že bezbarvý UV Osmo ochrání dřevo před zešednutím, nebo toto neřešíš ? Slyšela jsem, že ceny v Polsku jsou výrazně nižší, než u nás, můžeš to potvrdit ? Máš z Polska i řemeslníky ? Jeden dům trošku podobně stavěný je po cestě z Liberce do Prahy, motorest, stavěli ho Poláci, také jsou mezi kládami ty sustružiny, jak to nazýváš. Také bych se zeptala na izolace. Jestli to není tajné, na kolik takový domeček z polokulatin vyjde ? (Napiš třeba do IP)
Odpovědět
Profilova fotka
@woody1 ahojky, děkuji za zajímavé odpovědi :) fakt se těším dovnitř,,, na to řešení oken a dveří jsem velmi zajímavá, nebot samozřejmě i nás sedá dum cca do 30cm, ale nedovolila bych si nikdy dát takto pevný rám, když vidím, že mi to sedá ještě po 5ti letech, fakt mně to hodně zajímá,,, vizuelně je to krásné, velmi,,, Co se ptá esmeralda mně zajímá také - prostě nevěřím tomu, že Osmo transparent ochrání dřevo před sešednutím a to si nemyslím, že je šedá špatně, to ne,, je to přírodní ochrana, ale nevěřím nějakým trikům, že bez pevných pigmentů to jde ochránit :) většina z nás to má natřeno olejem, ale je určitě věc každého, čím si svuj dum natře :) Imitace šindele hliníkem jsem tedy nikdy neviděla a je to pro mne novinka, prosím můžeš poslat odkaz? znám imitace z plastu a vypadá to zcela identicky :) kameny jsou opravdu překrásné a máš stěstí na PANA kameníka :) Kéž by se po světě pohybovalo více takových - i když já osobně bych ho asi neměla jak zaplatit :) A taktéž mně zajímá - tvá půlkulatina-jak je tedy dřevo široké? tlusté? :) a co je ta sustružina? je to nějaké lano? dřevo?,,, Znám polské sruby, které ničím nenatírají a jen je každoročně vykartáčují do bíla! také zajímavý pohled a tam mají také tyto sustružiny i s květinkami, efektní, hezké :) Co Ti tedy moc nemohu věřit je to, že půlkulatina je dražší jak srub :) to by mne zajímavo proč, když s pulkulatinou je více práce. leda že je tam méně dřeva? těším se na odpovědi a myslím, že nás všechny zajímá, na kolik taková hrubá a čistá stavby vyjde :) díky moc :) Nákres je naprosto jako v pohádce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ty píšeš práce s olejem už ne :-) A my minulý víkend natírali celý interiér opět voskem od Kreidezeitu. Já tady psala, že mi vadí,když se to přestalo lesknout. Jak kdybych to uklízením setřela. Prostě se to nelesklo. A teď už zase jo. Mám i příjemný pocit, je to čisté, bez prachu. Suterén se vybílil, patro natřelo. Bydlíme tam 7 let, to už určitou očistu potřebuje i dřevo. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :)) nojo, jenže nám se neleskne a ani nechci aby se lesklo :) to mi připadá, že nedýchá :), já vím, že asi ano, ale naštěstí si každý sám volíme co a jak :) A mýt kuláče budu, to vím jistě a budu je mýt marseilským mýdlem, jeplné olejů, tak si myslím, že by to mohlo být ok :) a krásně voní :) a fotečku hod :)) co? :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-) Jasně, uvidíš potom skutečnou realitu. A rozhodně nevěřím větám-ve srubu se nepráší :-) Ten prach je po určité době na těch kuláčích vidět, ať chceš nebo nechceš.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 JOJO, to si myslím také, že se tam práší, ale oni někde píší, že dřevo ten prach nepřitahuje, že js tam usadí daleko později, než kdyby to byl jiný materiál :) Tož uvidíme,,, netuším jak často kdo maluje, ale my to budeme mít trochu jednodušší, pouze umyjeme :)) a mám dotaz - bylo nám řečeho a i potvrzeno, že vosk se nanáší pracně, i podruhé je to tak pracné? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jako ruce z toho bolí :-) ALe dalo se to, i to setření hadrem šlo. Přišlo mi to stejná práce, jak když ty kulány utíráš, uklízíš. Prostě ruce kmitají.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :))) a je třeba namáhavě leštit? nebo jen přetírat :) prozradíš mi to? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já s dovolením vstoupím do vaší diskuze:-). My nedávno natírali vnitř.obklad, 1x natřeli(ne moc mokrou štětkou) asi 20min.počkali a pak setřeli hadrem přebytek oleje. A pak nechat vyschnout. Šlo to docela rychle..
Odpovědět
Profilova fotka
@viola2505 :) jojo, olejem jsem natírala celý srub, jen mně trochu odradil vosk, který se prý velmi těžce vtírá a leští a proto se moranky ptám :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha my jsme si ten vosk krapet naředili pomerančovým olejem, bo se opravdu těžce vtírá. A šlo to :-)Leštění už byla hračka:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@viola2505 áha, takže už finišujete uvnitř... pomerančovým nádechem. Taky jsme olejík zkoušeli ředit touhle voňavkou, ale začala mi z toho jít hlava kolem, tak jsme to raději začali nahřívat a paráda. Že zdravím pana manžela ;-)
Odpovědět
Zdravim....s muzem jsme se nadchli pro stavbu roubenky....nedavno jsme koupili pozemek a pristi rok snad zacnem stavet. Mate nekdo zkusenost se stavbou tohoto typy v zastavbe? Je to okraj male vesnice ridce zastaveny. Na stavebnim uradu nam rekli ze srub postavit nemuzem. Jde to nejak obejjit?
Odpovědět
Profilova fotka
@wormik tak srub, nebo roubenku? :-) záleží na územním plánu.... a na staveb úřadu taky, to by ti tady někteří mohli vyprávět, bohužel.... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@wormik Obejít to zřejmě nejde, spíše se můžete odvolávat, zda úředník měl důvody k takovému rozhodnutí. :-p Sruby v zástavbě příliš nechtějí povolovat, není to ani příliš hezké. Ale roubenky většinou projdou, úředníci to třeba berou jako kdejakou dřevostatvu, myslím i ty nemasivní, ale montované. Leckdo tu už musel ustoupit, a místo srubu pak stavěli roubenku, anebo kvůli krajinnému rázu stavěli srub, ale bez rohových přesahů, s rybinami, nebo museli kuláče zarovnat apod. Prostě jak si úředník vymyslel :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Milí srubo a roubenkomilci :) Nějak se nám to tady zklidnilo, tedy přímo uspalo :) Asi všichni chystáte dřevo na zimu? Bude tuhá? Indiáni sbírají dřevo :-D,,, My jsme tedy tak nějak chaoticky přestěhovali. Tedy Jiřík je přestěhovaný sakum pikum, já satím ani sakum :-). Hodně aktuální začíná být pro nás topení a na to jsem sama VELMI zvědavá. Hlavní zdroj máme kamna s vodním výměníkem. Když se začalo ochlazovat, stačilo na chvíli zatopit,,, teď to vypadá, že se bude topit nonstop a to zatím neumím vidět, jak to jako budeme dělat v noci, třeba :) topeniště není tak veliké, abychom naládovali a přečkali tak noc,, :) bude to ještě zajímavé :) Všem nám přeji zimu tak akorát a krásně si užívejte barevného podzimu :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak přeji pěkné bydlení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn JITUSKO, děkuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha také ti přeji ten klid a pohodu, aby se povedlo to, co si člověk od toho sliboval
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evičko milá,,, já to mám v pohodě, já jsem si neslibovala nic a jen mám přání bujné jedlé zahrady na kterou nemám moc času, ale to přijde :) a domeček budeme dodělávat ještě několik let... snad jen několik let :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ahoj, že jsem tak smělý, ale nejde mi něco do hlavy....k tomu topení ..... to jako, že Vám nevystačí nahřátá akumulační nádrž s kapacitou menšího rybníku :-D co máte dole ve strojovně ani do druhého dne? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha A nemate ještě na přitápění, třeba právě přes noc, ještě elektřinu? Jinak máš pravdu, nějak to tu utichlo. Já se například snažím ještě dohnat na zahradě co se dá. Ale tím permakulturním zpusobem to jde strašně pomalu, to už bych měla normální sázeni hotové min. pětkrát 8-) Ale věřím, že to bude stát za to. Asi mi zbyde hodně nakoupených rostlinek, které nestihnu zasadit. Nevíte někdo, jak to nejlépe přezimovat?
Odpovědět
Profilova fotka
U nás už také začalo podzimní stěhování. :-. V noci když vše utichne, začne to ve stěnách šustit, ozývá se kousání a škrabání. A takové zajímavé zvuky, jak kdosi vytahuje slámu z ecopanelů v příčkách. ]-( Jednou jsem při odjezdu narychlo strčila zvenku do chodby misku se zbytkem granulí pro psa. Po příjezdu jsem se divila, jak to že je ta miska prázdná. Ještě dnes jsme vysypávali ze špiček bačkor a pantoflí pejskovo nedojedenou snidani :-D :-D Myšky jsou u nás prostě jako doma :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Moc gratuluji k přstěhování, úplně to s váma prožívám! My snad po zimě, uvidíme jak rychle to půjde. Přes zimu chceme udělat vnitřky. S tím topením to máte určitě dobře naplánovaný, tak to bude dobrý. A jsem na to zvědavá, jak ta první zima dopadne :) Já se teď taky morduju s topením, ale teprve s plánováním a korespondencí s dodavatelem... Snad to bude ok. Vítej doma a užívej si svůj sen plnými doušky :) @sonafa tak to máte dobrý nájemníky, asi se jim u vás líbí :) I když komu by se nelíbilo v tak krásným baráčku :)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ahojky ;). Jojo. Akumulacka je krásná věc. Nicméně my ji jeste nemáme připojenou. :) asi příští zimu. Uvidíme. Je toho nejak vice co se cpe do priority. ;) @kacckas take vam držím palecky. @sonafa mysicky mame take. ;) uz si tam krmim kocicky. A mne se jevilo sázení permakultury v pohode. Co je na tom těžší??? Pich do hlíny a je to. ;) raději bych zasadila vse. Jeste je času dost. ;) Kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Kashenko, ono to tak prostě je, to že naši předci vytápěli sednici sporákem byl tak nějak synergický efekt, protože to ani jinak neuměli a hlavně byla hospodyňka furt doma. Je velice fajn, při vaření zároveň vytápět celý barák, ale nesmíš přestat vařit... ;-), tak snad pomůže ta obr aku - na chvíle mezi jídlem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jé, kdy jsi změnila svůj statut na už bydlí v domě? :-) Ani jsem si nevšimla x-) Já bych myšky klidně nechala, kdyby mi nerozebíraly dům. Kdyby se nakrmily granulemi pro psa a šly spinkat, jenže oni nám v noci rozebírají slámu z Ecopanelů, nechci mít příčky samou díru. :-| A navíc se při tom jejich hryzání nedá vůbec spát! Jaké "Pích do hlíny a je to"? =-) Co to je za permaK...? Za prvé tam nemám hlínu, na svazích kde zrovna sázím je to písek+kamení v poměru cca 1:2, (už od prvního zbagrovaní před 3 lety tam nevyrostlo ani stébélko), takže ty kameny musím krumpáčem vydolovat a dát alespoň půl kyblíčku zeminy. Aby se mi ten písek okolo trošku zkulturnil, dávám na něj vrstvu zelené posekané trávy ;-) . Pak permaKul: kartony, které musím zbavit izolaček (už by se ten čas dal počítat na hodiny), nařezat, pak prostrkat květinky, dále slámu, kterou musím dovézt z druhého konce zahrady a rozebrat, neb je slisovaná (také oříšek který není na lousknutí), a nakonec na přání manžela dávám vrstvičku kůry, neb má problémy s pohledem na slámu. Takže kdybych jen píchla, mám to za jedno odpoledne, ale svah délky cca 17m a výšky 1,5 co jsem teď dělala, mi už zabral několik víkendů :-p :-p . Ale doufám, že se mi to vrátí a už nikdy na to nebudu muset v budoucnu sáhnout. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa ....Ahoj, máš nějaké vysvětlení jak se myši do těch ekopanelů dostaly? Máte EP v přízemí nebo v podkroví? (tam je plánuji). Doposud jsem si byl jistej, že si je taky pořídím místo sádroše(na stránkách výrobce tvrdí, že hlodavcům nechutná!!!???), ale s těmi nechtěnými spolubydlícími......to si tedy nejsem jist jestli nebudu hledat ještě nějakou alternativu :-| A jak to řešíte ? pasti, kočku?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?