Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @martinik Jako bys dělal reklamu na hovězí pro vegetariány emoticon -asi tak jsi mimo. My tu obvykle stavíme své domy minimálně 1 rok, v ideálním případě 2-3, a vůbec nám to nevadí. Takže nás 2 dny práce s polystyrenem bohužel moc neosloví.....
16. říj 2013 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kacckas @kasha Já holky nemám ta okna tak vysoká, takže neporadím-máme je až nahoru jen v malém štítu, takže mají výšku jen 2,5m, jako ty tvoje Karin. A jinak dvojskla všude, a v létě je tam skvěle. Pokud jde o teplo, jde opravdu asi o velikost oken, u větších má trojsklo možná smysl, jinak je to hlavně o tloušťce izolace střechy.
17. říj 2013 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @thomson Dík. Bude Ti stavět srub Polák? Ze zimní těžby nebo už se snad staví? Pokud se bude stavět v zimě, tak asi budeme na chvíli sousedi. emoticon
17. říj 2013 v 09:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
Registroval se 6. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
Registroval se 6. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Slovensko.
 @kacckas sme ters postavili vo Velka nad Vltavov okná trojsklo ale tie najvetšie okná vkladal stroj lebo sklo malo ces 300kg a ručne sa to nedalo dat...
17. říj 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @fredd1e Ahoj, Polákovi si přijeli přeměřit desku ale ještě nestaví, čekají na zimní těžbu emoticon, tak hezky do fronty emoticon
19. říj 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 Snad přijmete můj názor na to, co postavil "cederlog".
Každý má právo bydlet v tom, co se mu líbí a kde se cítí dobře. Na tom trvám.
Ovšem na těch fotografiích není srub, ale cosi, co je mezi srubem a moderní architekturou. Srub by neměl mít obří okna. Alespoň mně se tam nelíbí. Srub by měl být skromný a nenápadný.
19. říj 2013 ve 21:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
 @cederlog
@stetl Mě se to moc líbí, kombinace s modernou je krásná. Samozřejmě ne moc, pouze tak aby tam bylo útulno, ale zárověň aby to nevypadalo moc selsky. Každý má jiný vkus a mě se prosklený štít moc líbí, přijde dovnitř aspoň hodně světla, které se obávám, že ve srubu trošku může občas chybět emoticon No my jsme ty štíty s manželem už vymysleli, pošlu Vám snad brzy výsledek emoticon
20. říj 2013 ve 21:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 Znovu opakuji, nejsem proti žádné stavbě, každý si má (když může) postavit to, co se mu líbí, on v tom bude bydlet. Jde pouze o odvahu a potěšení, že si splním sen. A to každému přeji, věřte mi...
20. říj 2013 ve 21:54  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @stetl @kacckas emoticon , jojo také si to říkám i když vidím stavitelské baroko emoticon, nicméně my jsme zvolili veliká skla pro to světlo a také, když svítí v zimě sluníčko, aby nám pomohlo domeček vytápět emoticon tzv.pasivní vytápění,,, když se to sluníčko opře do podlahy, zůstane teplo do večera emoticon
krásný den všem, kk
p.s. kdysi neuměli dělat veliká okna, maximálně vitráže, které by se mi také libily, ale to je otázka času.
Honzíku, pro mne srub nemuže být skromný a nenápadný, nebot je krásný a nápadný emoticon chich,,,
21. říj 2013 v 07:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 Můžete se podělit se vašimi zkušenostmi se samostatným přívodem vzduchu do pece (kamen, krbu)? Je to do dřevostavby vůbec vhodné nebo nutné? Byl mi doporučen nový systém komínu (2v1) i s přívodem čerstvého vzduchu, což považuji za lepší variantu než natahovat trubku sólo v podlaze. Je ovšem dražší (cca o 8t. Kč). Má smysl o tom vůbec uvažovat? Díky.
21. říj 2013 v 09:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e Moc ráda bych to sama věděla,,, máme komín jdoucí už ze sklepa, tedy máme přivedený vzduch od tama a z venku do sklepa,,, krb, kamna... sežerou mraky vzduchu emoticon zatím jsme neotevřeli naše dvířka, nebot máme hodně přívodu odjinud emoticon ale zajímá mne to také emoticon moc,,, kk
21. říj 2013 v 09:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
fotoportrét
fotoportrét
cederlog
 kasha@fredd1e,@kacckas aj mne sa to páči a toto sme dokončili minulý týžden v Tatrách. Toto bude presklené štít má výšku 9,5m
21. říj 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @stetl @kasha @kacckas mně se sklo líbí strašně moc, a to kdekoli, kde to jde. Prosklené štíty miluji
21. říj 2013 v 19:57  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @fredd1e externí, nebo centrální přívod vzduchu máme, 150 mm odpadovka v podlaze (po dohodě se stavitelem kamen) a co je důležité, elektrická regulace hoření má jednodušší instalaci a lepší využití. Kamna za den spálí stovky m3 vzduchu a ty se musí někde vzít, pokud nemáš CPV, musíš někde něco mít otevřené a tím pádem furt větráš...
21. říj 2013 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @cederlog super, tak sem pak přihoď další fotky prosím emoticon
21. říj 2013 ve 22:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @fredd1e No myslím že těch 8tis. za to nestojí. Trubka ničemu nevadí, a máš jistotu přívodu vzduchu, a bez něho bych to z bezpečnostního hlediska už dnes nedělala. Ono se sice říká, že dřevostavba dýchá, ale že by měla takové fuky, kterými se dovnitř nasává vzduch, tak to snad raději ne emoticon , to by nám v zimě dovnitř táhlo emoticon Mimochodem, my tu trubku nemáme v podlaze, ale dávali jsme ji už při stavbě základů do desky, přeci jen je to velká roura (150mm). Z podlahy jen vylézá pod krbem.
21. říj 2013 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato @sonafa určitě bude záležet na tom, v jak veliké místnosti to spaliště má,,, my jsme ve stavu, že máme skoro celý dum otevřený,,, a dvířka ke kamnum máme kousínek,,, Soni, to máte tu trubku pod krbem jen tak otevřenou? emoticon cítíš, jak saje?
22. říj 2013 v 06:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 Našel jsem pár argumentů proti externímu přívodu a i když tyto názory nezastávám, není od věci o nich zapřemýšlet emoticon :
-----------------------------
1/ Do krbu se nasává studený vzduch, který odebírá vyrobené teplo = energetické ztráty. (Určité procento tepla krb předává studenému vzduchu)
2/ v případě nasávání z interiéru krb zajistí přirozené větrávání (odsávání) "zaprděného" vzduchu. Větrat se musí tak jako tak. Proto se toto nedá považovat za energetické ztráty.

energetikcy obě varianty musí být stejné. Vždy se musí dostat do krbu stejné množství vzduchu z venku. Buď přímo a nebo přes interiér.
S tím rozdílem, že v případě přívodu vzduchu z interiéru bude v domě čistčí vzduch.
Pokud se ale bude i ve variantě "přívodu vzduchu z exteriéru" v domě také větrat tak to to bude znamenat ztráty !!! Ve variantě "přívodu vzduchu z exteriéru" se pak musí vytopit přívodní vzduch i větraný vzduch ! Tj 2x větší ztráty.

3/ pokud se večer přestane topit a krb v noci úplně vyhasne, tak komínový efekt bude v případě externího nasávání, nasávat ledový vzduch do krbu a dále do komína. Kovovu konstrukci krbu to bude silně ochlazovat a třeba od 2hodin do rána krb bude fungovat jako lednička. Protože nikdo ve 2 hodiny nebude vstávat aby zavřel externí přisávání vzduchu.
4/ nadruhou stranu v případě nasávání z exteriéru bude komínový efekt vysávat teplý vzduch ven. Tj větrání bude pokračovat i v noci.
Energeticky opět teoreticky stejné s tím rozdílem, že druhá varianta zároveň zajistí výměnu zaprděného vzduchu za čerstvý. Kdyby jsme totiž větrali i ve variantě přívodu vzduchu z exteriéru tak ty ztráty jsou dvojnásobné.

5/ Pohádky o tom že digestoř zhasne krb neberu. Kamarád má krb s nasáváním z interiéru a digestoř ne a ne krb uhasit ani zhoršit jejího hoření. A to má všude plastová těsná okna. Čísla m3/h jsou jen čísla, ale praxe je, že to jsou hlouposti zastánců přívodu vzduchu z exteriéru. A hlavně krbařů, protože ti chtěji 100% jistotu že je nikdo nezavře, protože co kdyby těsnost vašeho domu byla dokonalá.... Ale kdyby totiž digestoř měla takovou sílu jak se všude píše a barák by byl těsný, tak by jsme ani mi nemohli dýchat !!!

6/komínová klapka nezle 100% uzavřít z důvodu bezpečnosti. Musí se tedy udělat i klapka na uzavírání přívodního vzduchu z interiéru, tak aby v případě nepoužívání krbu nevznikal komínový efekt - tj sání teplého vzduchu komínem.
-----------------------

@sonafa - taky jsem to chtěl řešit trubkou v základech(sklep nemáme), ale bylo mi řečeno, že do pece má jít předehřátý vzduch aby nekondenzovala voda, nesnižovala se účinnost, ...atd. S tím "2v1" komínem mám zase problém, že studený vzduch bude ten komín ochlazovat a možná se sníží i tah.
22. říj 2013 v 09:08  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @vorelmato Taky záleží jaký je charakter topení v konkrétní peci, kamnech. Mě bude pec hořet tak max 2 hod/den. I když intenzivně, tak to není tak dlouho že by neměl nestačit v pohodě vzduch v místnostech. Ale jistota je jistota, že.....vypadá to asi na ten komín.
22. říj 2013 v 09:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e coto píšeš? 2 hod za den? bude hořet? a řešít přívod vzduchu? emoticon)) chich,,, tož to je milé,,, my topíme celodenně, ale musíme přestat, nebot je v domě hodně teplo emoticon)) a to máem plno přisávacích otvoru ze sklepa emoticon a nahoře ventilačku u komína, nikomu se nechce ji zavřít emoticon) a hyc jak pic emoticon
...včera se zastavil soused, se svou slivovicou a přinesl mi další maliny na zasazení a kouká a koulí očima, jak máme v domě teplo a to jsme ještě nezačali topit, jen přes den pralo Sluníčko a pravda, podlaha byla z předchozího dne nahřátá emoticon)
22. říj 2013 v 09:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @fredd1e vzduch nemáme přivedený žádný
22. říj 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha také "hoříme" jen dvě hod denněemoticon

ted teda vůbec, b ytam nešlo vydržet
22. říj 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @fredd1e Určitě nechci nikoho na nic přesvědčovat, jen pisi jak to máme my. Ale i tak, ty argumenty co pises mi přijdou nějaké postavené na hlavu emoticon Jaké zhasinani krbu kvůli digestoři, to jsou samozřejmě nesmysly.Tady přeci nejde o to, jestli je v místnosti dost vzduchu, ale aby v té místnisti zbyl nějaký dýchatelný pro lidi. emoticon Já to neumím správně chemicky a zdravotně popsat, ale vysvetlovali nám, že největší důvod přívodu vzduchu zvenku je, ze se může stat, ze emoticon někdo v noci topí krbem celou noc, vypali si "kyslík??" a muze během spánku umřít- možná přehnaně řečeno, ale tak nějak. To ale samozřejmě platí hlavně u malých místnosti a stalo se to aktuální hlavně s příchodem hodně těsnících plastových oken. Pokud je např. prostor přízemí cely otevřený, jako Karin, tak to asi nehrozí. emoticon
A s těmi ztrátami mi to přijde také trosku přehnané. Krb topí do svého okolí, do vestavby okolo a nad ni, do vývodů okolo vložky, ale ten vzduch se přeci přivádí někam jinam. @ KASHA Málo jsem to asi sledovala při výstavbě, ale pochpila jsem to tak, ze se ten vzduch přivádí někde zespoda, pod rostem nebo tak. Já teď samozřejmě vůbec žádný proud vzduchu necítím, ani při otevřeném krbu emoticon
22. říj 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 Ten rošťák tablet mě to nenechal dopsat v celku emoticon Ale manžel mi to mezitím alespoň namaloval.Ten vzduch jde přichází pod rostem uprostřed krbu, otvory jsou v bocích na truhliku na popel. Tudíž je jaksi nesmysl, aby nějak závažně ochlazoval, neb je přiváděn pod oheň, ne do vložky.
A ještě jsitam psal něco o kondenzaci vody, vy máte v krbu vodu??? emoticon emoticon Navíc jde trubka směrem z domu samozřejmě z kopce, takže pokud by tam i něco kondenzovalo, tak co, odtece to ven. To je spíše větší problém kondenzace vody v komíně, ta by tekla dolů ke krbu emoticon
22. říj 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 Ještě zpět k myškám. Chválím ty, kdo mi tu poradili vlašské ořechy. Při prvním pokusu měly myšky sice pěknou svačinku - naivně jsem si myslela, že volně položený oříšek na pastičce postačí emoticon - ale po shlédnutí vyjedenych prázdných pastiček jsme návnadu lépe připevnili a šup, dvě chudinky na nás v pátek kouleli očíčka.
22. říj 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @sonafa S digestoří nejde o to, že by se někdo udusil s nedostatkem kyslíku, ale o to, že zapnutá digestoř má tak velký tah, že se obrátí proudění vzduchu v krbu(kamnech) a CO letí dovnitř místnosti a ne z komína. A to je potom nebezpečný.
22. říj 2013 v 11:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @vorelmato - co to znamená "elektrická regulace hoření" emoticon ? Tím myslíš el. klapku přívodu vzduchu?
22. říj 2013 v 11:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa začala jsem si vykrmovat dvě kočičky, které spinkají u souseda ve stodole a myš žádná,,, klepu emoticon
22. říj 2013 ve 12:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Když my tady ještě nejsme každý den, takže by musela být často soběstačná co se stravy týče, a to by asi, obzvláště v zimě, těžko zvládala. Uvažovali jsme o občasném převozu naší kočky z domova, ale ta je zvyklá jen venku, to by si z ní ty myšky asi nic nedělali emoticon
22. říj 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 Abych trošku přispěl do debaty:
Včera jsme zapnuli elektrické topení v podlahách. Je všude kromě komory.
Všude jsou regulátory, které mi odborník (bratr mé ženy, který pracuje jako elektrotechnik) nařídil tak, jak požadujeme, tedy teplo ve dne, temperování v noci, aby našeho nového pejska nezáblo a kytky nenastydly.
A už jsem párkrát zatopil v krbových kamnech Herkules, které dodají ono "živé teplo", jež je tak příjemné, nemluvě o tom, že když se žena vrátí z bazénu (ano, denně plave 500 temp v protiproudu v nevyhřívaném bazénu, plánuje to až do začátku listopadu!), ohřívá si u kamen zmrzlý zadeček...
Stačí?
22. říj 2013 ve 14:57  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš