Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@jumpmans počítej těch 5-6 cm, ono si to bude pomaloučku sedat roky, ale tohle ti stačí... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha roubenka z cedru predsuseneho na 12%. Profil 18x10cm, 6cm drevovlanko a zase 18x10cm.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans AHA,,, tož tak to potém ja :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jj, cekam ze si to sedne malo, jak psal @petrfenk, jen par centimetru, u mne pravdepodobne jeste mene...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans :) nojo, když si někdo staví z předsušeného :))),,, a mohu dotaz? je to právě kvuli tomu sesychání?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nejen kvuli tomu. jde o to, ze to mame opracovane na hundeggeru, takze s milimetrovou presnosti. navic mame cinkovane spoje na napojovani tramu, takze se dostaneme bez problemu na delku tramu 15m za nizsi cenu nez kolik by stal tram tehle delky v jednom kuse.. zadne mezery se nemusi izolovat, drevo se nekrouti. Diky ohoblovani se nemusi brousit. nevyhoda je, ze diky narocnemu opracovani je to o dost drazsi nez surove drevo. vice info zde: http://www.translignumbm.cz/lepene-hr... jinak konstrukce stropu a krovu mame z BSH/Duo/Trio hranolu.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans no to koukám! :) bude to stavebnice na milimetry,,, asi krásná práce,,, a by mně zajímalo to konečné porovnání - nemusíš toto a ani tamto, ale zato je to uměle sušené a hoblík je jistě lepší na povrch, spotřeba nátěru bude minimální,,, jak to nakonec vyjde :) ale to se nikdy nedozvíme, nebot do toho by se musely započítat hodiny krásné práce doma s dřevem :)) viz naše čtvrtroční broušení a pak nejméně 2měsíční oboustranné natírání :)) JINAK ta konstrukce stropu a krovu, co je zase co :)) takové nové věci :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jo, stavebnice to je. Bratranek takhle pomahal stavet kamaradovi chatu. Prijel kamion, slozil ocislovane tramy, kluci dostali velky sesit s navodem jako z Ikea a za dva vikendy slozili celou chatu ;) no na krov a stropy mame v podstate napojovane lepene tramy - opet predsuseno, hoblovano, lepeno svycarskymi PUR lepidly, ktere pry nezatezuji zivotni prostredi. Nemusi se natirat, ani proti skudcum. Mame pohledove stropy i krovy - budou otevrene az di spice s priznanymi krokvemi a klestinami. Uz vidim, jak maji spunti povesenou v pokojicku na klestinach houpacku ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans :)) jojo, to máme přiznené i my ,,, křížení střechy a kleštiny,,, na tom jsem trvala a ted to bude docela brutus, mále už dávno pod vatou a nepropustnou folii, ted vlna a záklop, ale okolo kuláčů, to bude chuťovka s tím, že díra až dolů cca 10m :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jo, my mame nadkrokevni izolaci, takze to bude jednodussi...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans zase to má ten chlap jednodušší :))) a zase trochu :)) dražší :)
Odpovědět
@jumpmans rád se přijedu podívat ... no a když už jsem se pozval, dej včas vědět ...! PF
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jumpmans aji mně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
LOL @kasha, @petrfenk no puvodne jsme meli smele plany ze se prestehujem v kvetnu ale vzhledem k tomu ze drevo je jeste v Hamburku na celnici tak se to holt asi posune na prazdniny. Ale samozrejme muzete prijet drive, na stavbe je kazda ruka vitana :D
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans jojo, známe a klidně se přijed k nám motivovat a montérky nezapomeň :-D,,, Aby v Hamburce nezjistili, že je to krásný cedrový domeček a třeba si ho nezačali stavět tam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mrkněte na naše stránky. Rádi Vám když tak poradíme :)
Odpovědět
Profilova fotka
all :) viděli jste nový časopis Sruby a roubenky? tak je ale krásné šmoulí školící městečko,,, juu :) krásný den a něktěří jsou již zasněžení? :-D kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ještě ne, od ted mi má přijít předplacený, tak musím počkat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn já už neodebírám, ale přišel mi internetový - celý :) moc se mi to městečko líbí :) se zelenýma střechama, osmiúhelníkové,,, juj :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já odted budu:-D na mailu mám jen" ochutnávku" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to je zajímavá věc,,, mám tam také ochutnávku, ale jsem si jistá, že jsem dostala celý a viděla jsem celý a nevím kde ho mám :-), možná ve snu? :-D http://www.drevoastavby.cz/index.php?... zobrazí se?
Odpovědět
Profilova fotka
AHA,,, když je už v prodeji, tak stáhli verzi celého online,,, já jsem ho prostě viděla :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha není nad to, prohlížet časopis u kamen ;-)
Odpovědět
@kasha .. včera dopoledne byl Boubín zasněhaný, tipuju tak od 1100 m, ale ted je teploučko, místy slunec, leč ukrutně větrno ... Ale zlatej říjen, takhle slunečný a teplý nebyl už dlouho, zatím je to se spotřebou dřeva paráda ... jen tak dál! zdar všem, bydlejícím, plánujícím i stavějícím! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jo, krásné, ale zatím na to nemám čas :-D @petrfrenk :) AHA, a to my zase koukáme, jak to dřevo odchází a Jiřík má obavy, že nevyjdeme se 7m3,,, Ty jsi Petře na toto fíkaný,,, jak jsi si určil tu denní spotřebu? nosíš si to v nějaké odměřené krabici? nebo? :) A veliký souhlas, říjen byl kouzelný a to ještě nemáme soláry,,, ty přijedou příští týden,,, tak snad všechno klapne, jak klapat má :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha mně se teda taky 7 m3 na váš " palác" zdá celkem málo;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :-D palác :-D no tak to budem asi mrznout :-D, no,,, kolik to typuješ?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no my spálili v naší miniroubence :-D odhadem 7-8m3, přesně změřené to nemáme.....ale zase asi taky nelze srovnávat různé typy kamen a krbů
Odpovědět
@kasha mám u kamen vyměřený "štůsek" mezi zdí a přidělaným prknem, kam doplňuju dřevo - ten je přesně 0,35 PRM. No a dle potřeby nebo možností jej doplňuju, zapisuju datum kdy a kolik a pak suma sumárum ... No se 7 m3 (ale zase - je to údaj plnometr, nebo skládáný metr, nebo sypaný metr??? jak proschlé? měkké, tvrdé?...) bych si teda do zimy netroufl jít, obzvláště 1. sezonu a s novým topením... Já počítám těch 11 PRM / sezonu, a to musí být do tzv. "definitivního vlhka" (tj. okamžik, kdy už je dřevo venku složené tak a stále mokré, že když ho nařežu tak už ani pod střechou neoschne ((ale jinak už je venku roky!!!)) schované v kůlně. Obávám se, že DV nastane po víkendu - takže zítra asi říznu poslední várku venku a pak už jen export z kůlny... JInak soláry nahřály v říjnu 80 hodin, to je proti červenci/srpnu jenom o ca. 30 hodin méně - vyjímečně slunečný měsíc! Od listopadu do ca. března je pak měsíční průměr okolo 15 - 20 hodin/měs. PF
Odpovědět
Profilova fotka
Kashenko, těch 7m3 je cca 9prm skládaného štípaného, běžně lidi spálí v běžném bydlení s kotlem, kamenné zdi, bez solárů atd. i kolem 40prm já mám nachystaných cca 30prm a celkem jsem zvědavý jak ta hráň bude vypadat po zimě (soláry zatím v nedohlednu), ale včil přikládám ráno, odpoledne a někdy večer tak 5 - 8kg (vyschlé tvrdé dřevo váží cca 800kg/m3 )a mám pocit, že 10 prm mi stačit rozhodně nebude. Uvidíme co se stane, až zavřu strop v chodbě a teplo mi nebude zdrhat na půdu (zaizolovanou) a doděláme obložky kolem oken, asi se to trochu změní, ale i tak... Bude hodně záležet jak moc budete doma 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?