Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha ... prostě na rovinu, milá Karin: kde uvidíš za plotem pírko,hup pro něj! Takovej péřák .... nic lepšího když dojde otop není ... Jak říká Maťo v poslední větě - lepší nebejt doma .... A nezapomeň - LÁSKA ZAHŘEJE, ALE UHLÍ JE UHLÍ! PF
Odpovědět
@petrfrenk :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Opakuju se, ale: Denně s naším novým pejskem (soft coated wheaten irish terrier čili irský pšeničný pes) jdu jendou až dvakrát do lesa a pokaždé oba přineseme klacek (já) a klacík (Caddy, česky Kedík). Denně. Takže teď topím pouze těmito klacíky, které jsem ještě před léty nosil s bývalým pejskem (Irča, irská teriérka). A stačí pár klacíků, aby v domě bylo teplo...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @petrfrenk chlapci milí,,, přečetla jsem to Jiříkovi a docela jsem se zasmála a mám zítra volat polákovi, aby přivezl 5prm :)) to bude tedy 11-12 na sezonu a když bude zle, budeme brát z nového, tak je přichystáno na příští rok,,, ale i když máme péří v peřinách a láska v nás plane,,, prostory jsou to veliké a nechce se mi sedět na peci :-D @stetl HOnzíku, to je náramná rada a až budu doma a denně chodit s pejskem, tak si to zavedu také :) slibuji Vám i sobě,, ale ted jezdím do práce a tam to dříví není, jen babisovy noviny a těmi také trochu zatopíme :-D děkuji Vám, jste zlatíčka a budeme to tak trochu sledovat,,, i když my fakt nejsme archiváři a nijak zvlášť si to nemapujeme :))))))) pápá, kk
Odpovědět
@kasha loni jsme spotrebovali asi 7 m3 , z toho asi mesic jsme topili plynem. Letos zatim pritapime plynem. A dneska bylo krásně, na terase na slunicku 20 st. A uvnitr se drzi cely den 23 bez topeni. Ani teď vecer kotel jeste nejede. To by bylo fajn takove teplo celou zimu, to by byla uspora! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :))) hichihi,, no to by snad nebyla zima a naše zvyklá na zimu příroda by si neodpočinula ale úspora, to by byla :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi souhlasím s Karin, příroda je pěkně zblblá. Včera jsem se díval na šeříky a ty mají nasazený pupeny jak v dubnu. Ještě týden takového tepla a půjdou do květu. Mrazík do -10 a sníh od konce prosince do konce února bohatě stačí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím :-) chtěla jsem se zeptat, jestli jste si zateplovali roubenku ( panelová dřevostavba) sami? my nevíme, zda si na to můžeme troufnout, nebo zda si to máme radši nechat udělat. díky :-)
Odpovědět
@lavita ...Myslím že roubenku " panelovou dřevostavbu." tu moc expertů nemá.... To je co....? Zateplovat kde, co, jak ...? Stěny? Střechu? Pleas upřesnit.... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@lavita co je roubenka-panelová dřevostavba???? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
myslím jako falešnou roubenku z OSB panelů :-) jsem mistr slov koukám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lavita my jsme si ten náš domek zateplovali sami. Ale je to děsná "piplačka"-aspoň mi to přišlo. Ale jde to ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@lavita roubenka z dřevěných hranolů je ůplně něco jiného než dřevostavba z OSB desek :-) tady se myslím dozvíte více - http://www.modrastrecha.cz/forum/cate...
Odpovědět
Profilova fotka
já vím že je to něco jiného, myslela jsem že je tu třeba taky někdo se stejným typem stavby. zeptám se ještě na druhé diskusi. díky a hezký den :-)
Odpovědět
Profilova fotka
přeji vše nejlepší všem Martinům zimolezy kamčatské mají již velká poupata
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 :)) moje zimolezy spí, ale vyjel mi jeden jediný letos brutnák lékařský,, ten je nádherný :) kk
Odpovědět
@kasha krásně nám přijel Martin, včera v 7 večer se roztrhla nebeská peřina - a doteď je bílo .... Jen tak dál! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk ni krása :)) však se tady ochladilo. ;) tak se koulujete? Kolik maji uz tví kluci roku???
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Trošku jsem z tebe znervozněla a hned běžela k oknu, uff, tady naštěstí zatím jen prší a je 6 nad nulou. Ještě chci tento týden sázet, spousta dodavatelů rostlinek teprve zacína rozesilat. To je neskutečné co udělá s počasím pár km směrem k jihu :-D , ale zřejmě trošku do kopce ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já myslela že Petr má páreček.... nebo už mi na stará kolena přestává sloužit paměť ? :-)
Odpovědět
@sonafa jojo, koulujeme a dneska ráno -2°C a bílá pohádka zalitá sluncem ... Páreček je povedený - starší párka 7 a začala školu a mladý párek Martínek za 3 měsíce 3 si užívá venkova...
Odpovědět
Profilova fotka
Tož v rádiu vyhrožovali, že od 600m.n.m. se bude v pondělí jezdit a bělit a nikdo mi nevolal, tak si říkám, že by mňa to mohlo ohrát, posluchat furt, že kůň smrdí a nechává všude recyklát. Tak jsem šel normálně do práce... @petrfrenk že kolega Martínkovi dodatečně přeje všecko nej a zdraví...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa nojo, vidíš, Páreček :)) ze šumavy :-D,,, @petrfrenk Martínkovi také vše NEJ a proto máte bílo, je to Martin,,, a Vorlíkovi už nefunguje ta ezoterická sila,,, :-D iý je hodně zbalamucený společností :-D @vorelmato Ty jsi na 600mnm?? kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha teď už ne, ale brloh byl přesně na 600. Teď jsme pro změnu přesně na 500, proto as máme rajčata (pořád ještě zelená a visí :-()
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha na to se nedá nereagovat Kashenko ani netušíš, jak mě ta zbalamucená společnost s..e, holt mám práci jakou mám a ještě dlouho mít budu muset a musím se teda bavit s lidma, kteří vidí za lesem a dřevem jen peníze, co můžu - je dělat svou práci dobře a poctivě a mít čisté svědomí, někdy se ale člověk tlakům neubrání a to jsou ty chvíle, kdy si říkáš, jestli ti to stojí za to. Trochu závidím lidem, kteří dokážou ze dne na den odejít a začít dělat něco "lepšího, lépe a jinak" a ještě je to uživí. Potěší velice srážka s někým normálním, poctivým, bezelstným a teda důvěryhodným, před kým si připadám jako opatrný, podezřívavý pitomec a kterému jsem záhy svým svědomím nucen se omluvit, že chci platbu hotově, protože... Spolupráce s takovým člověkem je vzpruhou a nábojem do boje s diletantstvím, podrazy, lží a fušerstvím... Ještě, že jsme na tomto fóru všichni slušní :-)))
Odpovědět
@vorelmato vůl je nebezpečnej zepředu, kůň zezadu a blbec ze všech stran nezmůžeš-li nic s okolnostmi, dej, ať okolnosti nezmůžou nic s tebou co se v mládí naučíš ... ve stáří stejně zapomeneš ať jsou si lidi jaký chtěj - černý, hnědý, zelený ... jenom ty tmavozelený, ty bych střílel ...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Martínku milý, ano! ANO. je to tak a nejhorší je, že je to prolezlé jak rakovina, všude... No a co říká přírodní medicína,, na rakovinu se podávají pouze přírodní šťávy a živá strava! Jínak to nejde :-D, Když se nenecháš nakazit a budeš stále tady a teď, bude vše lepší a určitě přijde den, kdy se (i já) odvážíme do toho střelit,,, zatím nás lapili :( protože jsme se ulakotili mít snový domeček,,, nu což, za všechno se platí a já si tedy užívám těch momentů, kdy se mi dostane do zorného úhlu krásný člověk :) (vnitřně a když i vnějšně, tak to je euforie :-D) @petrfrenk a tak málo neprogramových hlášek? :-D jedna hezčí jak druhá! kk
Odpovědět
@vorelmato @kasha Určitě to dokážete... do toho praštit a nesloužit těm, kterým nechcete. Já to dokázala už před deseti lety. I když mě musela nakopnout moje nemoc, abych odešla. Tak mě to štvalo, hlavně to, že neschopní pitomci brali víc než já. 8-( Tak jsem si řekla ... a dost !!! Dělat na sebe také není jednoduché, ale děláte co vás baví a to je úplně o něčem jiném. :-) Uvidíte, že si řeknete... to jsem měl(a) udělat už dávno. Tak neváhejte :-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivuško milá,,, možná se otevřou dveře ve chvíli kdy zavřu tyto? jen tu odvahu, žejo,, když jsem na těch podělaných hypotékách :( ale vše přijde v pravý čas, tomu věřím :) děkuji kk
Odpovědět
@kasha přesně tak, chce to i tu odvahu a neváhat. Názorný příklad je naše cvičitelka jogy, která se rozhodla odejít z postu zástupce ředitele školy, kde měla velmi dobrý plat. A dnes se věnuje cvičení jogy a nějakým přednáškám, postupně si přibírá další činnosti, které jí baví. :-) :-) A ona nám pořád říká: Žijte si svůj život a ne život někoho jiného :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?