Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kasha Určitě to přijde, a když nebude odvaha, tak tě také něco popostrčí. emoticon Já to měla podobně jako Ivča, ne nemoc, ale svalovou bolest, která mě odsadila od počítače a tím i od práce pro jiné. Těď mi sice všichni říkají ať zpomalím, že se udřu, ale když makáš pro sebe, je to fakt jiný pocit. Raději půl měsíce makám a pak půl chodím po rehabilitacích, ale vím že jsem si to tak zařídila sama emoticon
Hypotéky jsou běs, ale plní nám sny.... také se mi uleví ještě více, až je všechny splatíme. :-
13. lis 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
 Ahoj, dlouho jsem tu už nebyla. U nás bohužel roubenka definitivně padla, tak teď koukám alespoň po dřevostavbách a nějak si nemůžu vybrat, když už najdu vhodný projekt, tak se mi zase moc nelíbí celkový stavební systém nebo je to moc drahé.. :(
Tož to je u nás asi tak "nové" a teď zkusím trochu počíst diskuzi, jak to vypadá u vás. emoticon
15. lis 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1008 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @terirez procpak roubenka padla?
15. lis 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @jumpmans kvůli financím. Totiž, nedostaneme příliš velkou hypotéku (jestli vůbec nějakou), takže si musíme půjčit od našich... a ti nám peníze na roubenku nepůjčí, nepovažují to za vhodné bydlení (hlavně kvůli praskání dřeva, sesedání stavby apod...). Nepodařilo se mi je zatím přesvědčit. A za další - stavba kvalitní roubenky vyžaduje spoustu času, ta nebude do půl až jednoho roka k bydlení. Což je další požadavek našich, vzhledem k tomu, že už prostě chtějí, abychom se tady z toho podkroví vystěhovali pryč co nejdřív.
15. lis 2013 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @terirez škoda emoticon
15. lis 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @terirez Určitě tu bylo několik takových, co do roka v roubence bydleli, zas tolik nesedá. To není problém, při správné koordinaci stavby, u srubu by to bylo horší. Spíše je smutné, že rodiče jsou proti. A zkusili jste někde zjistit, kolik vlastně dnes už bydlí lidí v roubence či srubu, třeba u nějaké firmy co je staví....? Možná by změnili názor, když zjistí, že je to celkem obvyklé bydlení.
15. lis 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @sonafa Soni, my už " sedli" o 15cm emoticon
15. lis 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 tyjo, 15 cm, to je mazec. Já se právě bojím, že to chce fakt nechat neobydlené minimálně ten rok od postavení, takže celková doba od "teď" do "bydlím" je pak fakt už moc velká. Já vůbec nevím, co s náma bude po zimě, naši se trochu uklidnili a nechají nás tady ještě přes zimu. (Původně jsme se měli do 31.10. odstěhovat - měli jsme koupit tady byt v bytovce, jenže jak se ukázalo, tak to teď prostě koupit nejde, udělala jsem pro to úplně všechno, co jsem mohla a když je prodávající "bůů", tak s tím člověk nehne, to by bylo ale dlouhé povídání).
Jenže na jaře se opět otázka bydlení otevře naplno a úplně se toho děsím, musím do té doby najít řešení. :(
15. lis 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @terirez no ono to rok stálo, srubaři odjeli na zač prosince.. my pak dodělávali ostatní práce a stehovali jsme se tam v půlce října

a proč Vás rodiče nechtějí.... emoticon
15. lis 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @jptn v podstatě hlavně kvůli dětem, kluci jsou příliš energičtí, divocí a neovladatelní... byli naštvaní kvůli všemu a všem...
mno, já myslím, že si teď konečně uvědomili, že by jim tady neměl kdo házet sníh, tak proto tu zimu ještě asi svolili. emoticon
15. lis 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @terirez třeba se ještě dohodnete
15. lis 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @terirez No, jestli chcete přeci jen na jaře stavět, ať už cokoliv, tak by jste se měli rychle rozhodnout, udělat projekt a žádat o příslušná povoleni. jinak nebudete bydlet ve svém ani příští zimu.
15. lis 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @jptn Tak to je stejně pořád cca o 10cm méně než nás srub. emoticon A hlavně myslím, že nejvíce to sedne první rok při stavbě, takže s přiměřenými dilatacemi to v roubence v pohodě jde do roka bydlet. vždyť vy jste to měli také tak, viď?
15. lis 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa ted už to tolik nesedá, nejhorší je opravdu první rok.. a bylo s tím počítáno.. no snad se vejdeme...
15. lis 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @sonafa to je právě to, já bych chtěla stavět už dávno, ale je tu spousta dalších zádrhelů... a jedním z nich je, že musím dál přesvědčovat rodiče, kteří nám celých 5 let slibovali, že jakmile se dokončí pozemkové úpravy, přepíšou na mě pozemek, kde jsme postavili hospodářství pro koně a budeme si tam moct postavit. Jenže v létě, jak se sekli s tím, že musíme do 3 měsíců vypadnout, tak se sekli i s tím, že v žádném případě pozemek nepřepíšou a nesmíme stavět... teď už s tou stavbou naštěstí zase pomalu mění názor, když vidí, jak je to s tím bytem nereálné. Takže být to jenom na mě, už jsme dávno s tím vším začali... hmm, netuším, co se teď našim honí hlavou, nedávno přišla máma s tím, že mi ukáže, kdy by ten dům eventuelně mohl stát, což znamená, že nad tím už zase začíná uvažovat.
15. lis 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @terirez škoda, škoda. Vím, jak těžké je přesvědčit rodiče, kteří jsou zvyklí jen na zděné stavby. Naše mamka myslela, že jsme se zbláznili, když jsem jí řekla, že budeme stavět srub. A sedání, není vůbec žádný problém. Teď už to mohu potvrdit. Ale chvátat se nemá na žádnou stavbu, ani na tu zděnou. Každá stavba by měla tzv vymrznout. Tak atˇto dopadne všechno dobře. emoticon
15. lis 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @kanavi proto koukáme po těch montovaných dřevostavbách, protože právě zděná stavba je ještě na dýl než roubenka.

A stejně mi to nedá a zeptám se všech - s kým jste stavěli? emoticon Stejnak pořád po těch roubenkách koukám, i když je to pro nás nereálné... ale naděje umírá poslední, že...
15. lis 2013 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @terirez já bych na tvém místě zkusila 2 věci : Nejdřív bych se s někým dohodla, posadila bych rodiče do auta a vzala je na návštěvu k někomu, kdo v roubence bydlí. Jsou tací i zde mezi diskutujícími, nebo (mysím) každý stavitel roubenek má nějakého spřáteleného bývalého zákazníka, ke kterému posílá potenciální zájemce, aby se na to podívali zbízka. Myslím, že základem většiny odpůrců bydlení ve dřevě je, že moderní bydlení tohoto druhu nikdy neviděli. Za druhé bych se poohlédla po dočasném nájemním bydlení. Mimo to, že budete mít klid, myslím, že když rodiče uvidí, že si bez nich poradíte a jejich vydírání ztratí sílu, také budou přemýšlet trošičku jinak. Promiň tu expresivitu.
15. lis 2013 v 15:48  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 @terirez
Terinko,
my jsme se stěhovali do srubu prakticky 14 dnů před jeho dokončením! A bydleli jsme v něm během "sedání". Vůbec není zapotřebí ve srubu nebydlet, naopak! Nikdy jsme se sesedáním neměli problém!
15. lis 2013 v 16:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 ... a ještě drobnost. Přijeďte se s rodiči podívat. Zveme Vás.
Jelínkovi z Patřína (součást Loučeně u Nymburka)
15. lis 2013 v 16:41  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @terirez stavěli jsme s firmou Haniš- srubové domy, máme roubenku.. nevím, odkud jste, ale návštěva je klidně možná- i s rodiči emoticon
15. lis 2013 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @terirez a k nám taky mužete přijet emoticon aj tu kávu uvaříme, jako u Honzíka emoticon a Jituš emoticon) a i jinde,,,
není to první případ, kdy čtu, jak jsou rodiče dominantní a podminují svou pujčku peněz splněním svých představ :( nedávají maldým lidem svou volbu a jsem z takového chování rodičů smutná,,, a ještě smutnější jsem z toho, že nesnesou své vnuky,,, to je děs dnešní doby,,, ale bude jim smutno emoticon) držím palečky,,, a neboj, když si to budeš moc přát, jednou to prostě tak bude, jen si prostě máte ještě počkat, něco musí dozrát,,, být tebou, netlačím na pilu a poposunu se od nich dále emoticon ale to je pouze muj náhled emoticon
kk
15. lis 2013 ve 20:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 Díky všem za pozvání, třeba alespoň k někomu ho využijeme!
Abych trochu upřesnila, tři měsíce jsem se snažila koupit ten byt a současně jsme hledali v blízkém okolí pronájem. Jenže tady nic nikde není :(
A proč v blízkém okolí? Jsme tady zaháčkovaní tím hospodářstvím. Samotná rodina se přestěhuje snadno, když jsou k tomu ale ještě i 4 koně, tak to najednou už tak snadno nejde. Z určitých důvodů odtud (z vesnice) nechceme. Ano, byla by varianta odstěhovat se všichni úplně pryč, jenže to nechceme a vlastně ani nemůžeme (opět jde o finance - tady máme k dispozici od našich několik hektarů pozemků, které v dnešní době již nejdou téměř sehnat). Takže taková složitá situace.
Takže ano, když nás vyhodili, snažili jsme se ze všech sil najít něco ke koupi nebo pronájmu, obešli i několik nemovitostí v jiných vesnicích, jenže nic z toho nebylo vhodné ani pro bydlení, ani pro náš styl chovu koní.
Uvidíme, co ukáže zima, budu hledat dál a dál... mám přesnou představu o tom, jak by domeček měl vypadat (vnitřní dispozice), takže když by byla nějaká rozumná firma, která by mi to podle těch představ nakreslila a postavila, bylo by to fajn... a zase jsme u těch potentočkovaných peněz emoticon
15. lis 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 Roubenkáři, ještě asi blbej dotaz, ale jak hodně se na stěnách, ve spárách apod. drží prach? Tuhle to řešil manžel a já si na to teď vzpomněla, že bych se měla zeptat. Nebo u roubenek problém s prachem není (je mi jasné, že ve srubech se na kulatinách musí držet určitě). Díky.
15. lis 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @terirez a v kterém kraji okrese městě vesnici jste? emoticon) máme kuláče a po pravdě, před 2 lety jsem je natírala a teprve ted jsou špinavé a to v domě řežeme, pracujeme, omítalo se,,, klády jsou antiprachové a na rozdíl od stěn, toto pouze umyješ emoticon paráda emoticon
juuu region tábor,,, to máš blízko k Petrovi, Ivance, Soničce emoticon)) a hned tři velké firmy to tam staví, neli více - arco, kanadske sruby, walter,,, emoticon
15. lis 2013 ve 23:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
 @terirez S tím prachem, všude tam kde není svislá plocha tam si prach sedne. I doma na rámech obrazů máš prach a stejně tak se dostane do roubení, tam kde máme plošku zkosenou tam se musí občas prach utřít, ještě nebydlíme, ale čekám tak 2x do roka přejet hadrem postačí, je to za chvilku. My máme ještě konopné provazy, tak navíc 1x ročně bude potřeba je vysát.
16. lis 2013 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @terirez mobilhouse nesedá, je k bydlení hned a kdekoliv a rodiče se do něj nevejdou emoticon !
Sorry za, nejsem cynik, ale aby mi rodiče diktovali co si můžu postavit, hm.
Moc tomu vztahu nerozumím. Buď jste jim hnuli žlučí a je třeba se zamyslet v čem je chyba, anebo je to jinak a potom není na co čekat a je třeba vypadnout a začít sami, pokud jste teda dospělí...
16. lis 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 Hm tak mě to odpojilo, tak znova
Jééé, to jste V s těma koňma, promiň - vážně jsi tu dlouho nebyla.
No stejně popřemýšlej nad tím mobilhousetem, je to plnohodnotné bydlení, jen si zřídíš přípojky (klidně podle projektu na barák), srovnáš místo kde to bude stát, přivezeš, napojíš a bydlíš. Pro 4čenou rodinu seženeš ten větší klidně do 300tis Až se vzmůžete a ledy povolí, odstrkáte "americký sen" na druhou stranu pastvin a postavíte na místě sen svůj...
A máš ubytování pro hosty, kterých je v u koňáků vždycky dost ,nebo ho zase prodáte
Neber to jako nevyžádanou radu, ale za zamyšlení to stojí, si myslim
16. lis 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @terirez musim souhlasit s
@vorelmato to je fakt bezva nápad, je to hlavička emoticon znám paní , co v něm bydlí, manžel k němu přidělal pergolu, maj 3KK , krbovky, bydlí tam již 4 roky, je velmi spokojená, dětem nechali dům a odstěhovali se sem.. opravdu si to moc chválí...no a jak píše Vorlík..... pak ev přesunete.. a krásné bydlení pro hosty... přip na mejdany dětí , až povyrostouemoticon

určitě to ve Všem případě stojí za úvahu
16. lis 2013 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 Odepíšu "neadresovaně" , vidím, že budu muset trochu osvětlit situaci emoticon
Takže hezky od začátku:
Celých 5 let, které bydlíme v podkroví chalupy nad mýma rodičema žijeme v představě, že až skončí pozemkové úpravy, tak na pozemku, kde jsme vybudovali hospodářství, ještě přistavíme dům pro nás (pozemek patří našim a bylo v plánu, že hned po těch úpravách ho na mě přepíšou). A nebo že koupíme nějaký jiný dům tady ve vsi. Před rokem a půl se konečně rozhoupali naši přímí sousedi, že prodají prázdný barák po babičce. Okamžitě jsme měli zájem (my ho projevili už dřív stylem "kdybyste se jednou rozhodli dům prodat"). Jenže oni si nasadili neskutečně nesmyslnou cenu. Řekli jsme, že je to moc za vpodstatě hrubou stavbu (=dům ke kompletní rekonstrukci) a nabídli jim o 1 mega méně... za pár měsíců to dali realitce a slevili o 500tis. Stále to ale bylo moc, s tím souhlasil i ten realiťák, jenže na naši nabídku 1,3 mil. majitelé reagovali že "nesleví ani o korunu". A tak jsme zkrátka čekali a čekali...až po roce bum a dům koupil někdo jiný. A rozhodně ne za tu plnou cenu (neptali jsme se nového souseda za kolik, ale koupil to levněji). No a pak se nám doneslo, že by nám to ti majitelé neprodali snad ani za dvojnásobek - z principu, protože mají pifku na moje rodiče.
Proč to všechno píšu... naši byli na ten barák hodně upnutý a ve chvíli, kdy to koupil někdo jiný, tak se z toho "zhroutili", vyčítali nám, že jsme se málo snažili atd,, atd... začátkem srpna jsme se dohodli, že si musíme společně sednout a probrat to bydlení. My to s mužem již měsíc intenzivně řešili - chtěli jsme to vyřešit právě tím mobilheimem, už jsme ho i měli vybraný a chtěli jsme to právě na tom sezení našim vyklopit. Jaké bylo naše překvapení, když ještě dřív, než jsme o mobilu začali, přišli naši s tím, že máme do 3 měsíců vypadnout. Šok, totálně, nečekané. Řekla jsem jim o mobilu a to okamžitě zamítli, že to není plnohodnotné bydlení a ať si koupíme byt v bytovce, který je na prodej. Další šok pak přišel druhý den, kdy mi naši oznámili, že pozemky na mě nepřepíšou a stavět nesmíme, protože se bojí exekucí apod....
Tak jsme se tedy zoufale začali snažit o ten byt. Jenže tam začaly vyplouvat na povrch problémy, ve zkratce: zástavní právo od banky, realiťák, pro kterého byt za 300tis není dostatečně zajímavý, aby si s ním dal tu práci, majitelka, která je po uši zadlužená, ale prý má na starosti něco důležitějšího, než prodávat svůj (prázdný a neobývaný) byt... táhlo se to dva měsíce, všechno jsem si pro naší právničku vyběhala sama, poněvadž realiťák nefungoval, už jsem na něj tlačila jenom kvůli smlouvě a najednou byt spadnul do exekuce, čímž se to celé zase zkomplikovalo... a majitelka už s námi odmítá jakkoliv komunikovat...zkrátka je to celé na nic.
Každopádně díky tomu, jak se to celé nepovedlo a ještě k tomu naši pochopili, že jsme udělali s tím domem vedle dobře (protože soused už pátý měsíc soustavně rekonstruuje a zdaleka nemá hotovo), tak tak nějak vychladli a vztahy se zase vyjasnily a udobřily. Jenže po zimě to zase budeme muset začít řešit intenzivněji, takže já pořád nenápadně občas nahlodávám tu stavbu.

Ono s tím mobilem jsou největším problémem právě ty přípojky. Protože tady nejsou, budeme je muset udělat. A dělat je budeme jedině v případě, že nám naši pozemek převedou a budeme na něm moct začít časem stavět. Takže je to takový blbě zacyklený.
16. lis 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš