Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 Tož to je ale hlúpé, vyhazovat někoho z baráku a jedním dechem mu diktovat v čem má bydlet.
Já jsem žil od roku 2000 až do minulého týdne v provizoriu, ale podle sebe to máme oba dobré rodiče a dobré vztahy s nimi. Byly to moje vlhké zdi a plísně a zima v kuchyni a děravá střecha a bordel atd.
Nikdo si mi ale nedovolil říct, že srub je kravina a že se nemám zadlužovat.
Sám nechci aby moje děti bydleli s náma i v dospělosti a rozhodně jim nehodlám zametat cestu, ale neznamená to, že bych jim nechtěl pomáhat.
Hele a neprudíte je něčím vy? Třeba stylem života, vztahem k majetku, pracovitostí nebo tak? Nejsou třeba napruzení proto, že nemáte dostatečný příjem a "ujídáte" z jejich...
Noale jinak je mi do toho prd emoticon
16. lis 2013 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @terirez Mobilhaus by byl v tomto případě opravdu nejlepší řešení, pokud by bylo kam. Když vám ale nechtějí prepsat ty pozemky, je to k ničemu. Když si takhle stavi hlavu, to můžou kdykoliv říct, ať odejdete i z pozemku, a kam pak s mobilhausem... emoticon Souhlasím s Martinem, chce to se od rodičů minimalne oddělit co se týče bydlení. A co třeba nějaký byt zatím do podnajmu. Časem si vycistite hlavu, uvedomite jaké mate vlastně moznosti a můžete v klidu plánovat jak dal, první samostatné bydlení nemusí byt vždy poslední. My jsme např. po studiích byli nejprve s miminem u prababíčky, v zimě jsme to neustálí a šli do malého podnajmu. Mezitím jsme si sehnali svůj malý byt. S dvěma dětmi jsme si pak vzali hypotéku a postavili malý domek na skvělém miste. Mezitím jsme ale zjistili, že pozemky naší rodiny jsou ještě skvělejši a že existuje něco jako srub v Čechách, a už jsme se toho nepustili. Předci nám také nechtěli stále pozemky přepsat, i když slibovali a byli jsme jediní dědici. Tak jsme jim vysvětlili, že na stavbu na cizím pozemku nám banka nepůjčí, a oni nakonec souhlasili a pozemky přepsali. Tak ted, když už máme 3 synky, dostavujeme srub, k tomu sice další hypotéku, ale jsme maximálně spokojeni. Rady rodičů jsme přestali poslouchat ve fázi bydlení v prvním bytě, kde jsme sice byli jak sardinky, ale všichni nám radili, ať tam zůstaneme, ať jsme rádi že bydlíme a hlavně ať neriskujeme a nebereme si hypotéku!. Tím naše hovory s rodinou skončili a vše řešíme sami. Nakonec nás stejně vždy pochválili, jak jsme to zvládli.
Prostě nejlépe se plni svoje přání, ne ta cizi, obzvláště pokud jste už dospělí!
Tož tak můj příběh s bydlením. emoticon
16. lis 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
 Trošku odbočíme od tématu, parozábrana – je jedno, kterou stranou se dává na izolaci, (v podkroví)....
16. lis 2013 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 @barborka53 tak to zrovna řeším taky,nakonec jsem objednala Jutafol speciál N 170 AL.tak snad dobrá volba.
17. lis 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @barborka53 pokud pod pojmem parozábrana myslíš parotěsku, tak tam je to jedno. Jestli se nejedná o speciálku, kterou si koupila bilbery - tam je to hliníkem do prostoru.
U paropropustky to jedno není.
17. lis 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
 @vorelmato děkujeme...
17. lis 2013 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
 @vorelmato heh, prudíme je leda tak právě tou pracovitostí, manžel se může rozkrájet, aby vyhověl všem, takže maká do sedření a kdykoliv naši přijdou, že potřebují s něčím pomoct (neb fyzické síly rapidně ubývají), tak jde a udělá to.
Jenže děda už začíná zapomínat, takže jakmile nemůže najít nějaké nářadí nebo je něco rozbitého, může za to automaticky můj muž. Ani o peníze jít nemůže, protože jim platíme měsíčně 5tis "nájem", (dle nich to padne jen na energie a ano, padne, ale za celou chalupu a ještě trocha zbyde, tedy platíme energii i za naše)... koneckonců máme dvoje přátele, kteří bydlí v pronájmu a vejdou se do těch 5tis. s nájmem i energiemi, takže nic není nemožné. A samozřejmě jsme jinak plně soběstační a pokud se stane, že jsou naši v krámě a já volám, jestli by mi mohli přivézt rohlíky, tak jim je zaplatím do poslední koruny.
@sonafa ano, oddělit bydlení už chceme dávno. Hledáme tady v okolí 5 km pronájem už čtvrtý měsíc, jenže nic tu není. A právě kvůli koním se nemůžeme hnout nikam dál, to bychom je museli vzít s sebou a to už není tak jednoduché. Protože ke zvířatům musíš minimálně 2x denně a to se už s dojížděním z větší dálky, prací a dětma zkloubit nedá emoticon

Mno, ale hodně jsem mimo téma téhle diskuze, tak se vrátíme k tomu, k čemu je určená emoticon
To otevření tématu mobilheimu mě docela nastartovalo uvažovat o něm znova. Totiž, jeden či dva roky by v tom přežít šly a mezi tím by se vedle mohl stavět ten náš sen emoticon
mě teď hodně zaujalo tohleto: www.svobodnydomek.cz , fakt se mi to líbí, jen si říkám, že už se tam nezmiňují o tom, jak to mají se "sedáním" stavby, protože věřím tomu, že i tohleto musí nějak pracovat (vidíme to na naší stodole, hlavně tedy prknech, který se sesychají a mají čím dál větší mezery).
18. lis 2013 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @terirez Hm, co na to říct. Pro mě o důvod více zmizet. Úplně si to dokážu představit. Máš sourozence, kvůli kterému by třeba nechtěli to riziko?
Stejně bych se snažil odejít, i za cenu stěhování koní.
18. lis 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @terirez souhlasím s Matrinem
18. lis 2013 v 19:51  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @terirez ahoj, tezko soudit i radit, ale jak to popisujes tak to vypada na nerovny vztah. ty vetsinou ve spolecnosti konci revoluci emoticon . v pripade rodicu doporucuji to stejne jako vorel......zvednout kotvy! cim vetsi vzdalenost tim je tchyne snesitelnejsi (vim o cem mluvim) emoticon emoticon .
22. lis 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @vorelmato ahoj, uz kacime?
22. lis 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @thomson jak kdo emoticon
23. lis 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 emoticon máme několik pro nás zásadních důvodů, proč se držíme tady (jakože ve vesnici) zuby nehty a chceme to zkusit řešit tímhle způsobem.

No, ale abych se vrátila k tématu diskuze... trochu při tom svém plánování řeším vytápění.
Líbila by se nám kachlová kamna s ložnou plochou (prostě "Honzova pec"), které budou mít teplovodný výměník, aby se dalo klasickými radiatory a podlahou dotáhnout teplo i do ostatních místností. Zkusila jsem si dát teď poptávku k jedné firmě, jsem zvědavá, co napíšou. Nicméně by mi zajímaly vaše zkušenosti, zda je to vůbec realizovatelné nebo je to absolutní nesmysl.. a ehm, je mi jasné, že to bude podstatně nákladnější (jenže já radši oželím luxusní kuchyň a koupím jí z bazaru, než abych v baráku měla vytápění, které mě jednou bude mrzet, že jsem neudělala kvůli financím přesně podle svých představ, vzhledem k tomu, žč předělávky jsou pak často takřka nemožné).
25. lis 2013 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @terirez emoticon to je krásná představa,,, kamarádka to má s tím ležením a fakt se připrav na hodně hodně vysokoou částku emoticon jestli i s výměníkem a jestli i do radiátorů o do podlahy, tak musí být někde nějaký mozek, který do podlahy bude pouštět studenější a do radiátorů teplejší vodu,,, emoticon a do poleženíčka také studenější emoticon) jsem zvědavá, na kolik Vám to nacení emoticon a jak velký domeček chcete mít? nebot i od toho se to trochu odvíjí,,,
25. lis 2013 v 08:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @terirez Teri, máme něco podobného, akorát se na tom nedá ležet, ale to je jen o rozvržení - jinak máme přesně to samé, je to paráda, ale ?!? Jak říká Kasha, věř že cena "luxusní" kuchyně je málo..., zabere to hodně místa. Co se týče rozvodů, to má jednoduché řešení, ale zase to stojí prachy (aby se to dokázalo ohlídat) a doporučuju to napojit na akumulační nádrž (díky ní ušetříš za ohřev TUV a má to skvělou tepelnou setrvačnost). Jestli si dobře pamatuju, chcete domek menší - takže dobrá zpráva pro Vás - velice pravděpodobně v podkroví radiátory nebude třeba, protože takhle velká kamna to v pohodě vytopí celé, stačí jen nechat otevřené dveře (vidím to u nás). Rozpočty Ti pošlu do IP, když budeš mít zájem, ale je to darda.
Jináč držím palce v boji...
25. lis 2013 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @vorelmato dovolila bych si také poprosit o rozpočet, třeba do IP
předem děkuji
25. lis 2013 v 11:40  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @terirez S topením neporadím, ale chválím postup! emoticon Určitě je dobré investovat v začátku do topení, to už většinou nikdy nepředěláš. A vůbec si pořadně rozmyslet všechny podobné věci, které se zabudovávají do stavby. Takové věci jako je např. kuchyň můžeš doplnit vždycky. A určitě nebude jedna na celý život emoticon, změní se ti časem nálada a starý nábytek omrzí. Např. v domě mých rodičů je za 40 let už třetí kuchyň. emoticon
25. lis 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
 Zdravím vás všechny po delší doběemoticon U nás nic nového, nic se nebuduje. Zahradu jsem zazimovala , už na ni koukám smutně jen z okna a nebo se jen tak nostalgicky projdu. Práce probíhaly jen v suterénu-komplet vybílení garáže, dílny a 2 techhnických. A přitom pořádné probrání věcí a následný úklid. Vnitřek srubu se kompletně natřel olejem od Kreid.. A asi manžela čeká přebroušení nášlapů na schodech. Někdo v rodině /a my víme kdo/emoticon táhl něco těžkého a nemohl počkat na pomoc a udělal téměř v každém schodu zásek...Nechá si to prý ale naž na jaro . Já jsem propadla kouzlu běhání, kdyby mi někdo před 3-mi měsíci řekl, že začnu běhat, poťukám si na hlavu. A tak teď, co si úplně nejvíc užívám je sobotní a nedělní ráno (ve všední den mohu jen navečer) a běžím tichou přírodou , třeba do chatové oblasti, kde začínají kouřit komíny-krásně voní dřevo...Paráda. Jinak jedeme další sezonu bez topení v patře, stále nám stačí krbová kamna. Tak jsem zvědavá , co si tady načtu od vás nového v budování .
27. lis 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8284 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8278 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @morana128 Ahoj, no, že ses ukázala..... emoticon

tak běhání jo?? a z čeho tě to tak najednou chytlo???? emoticon ale fajn to je, občas jsme běhala přes léto(úměrně svému věku, samozřejmě emoticon )a taky se mi to líbilo....

my pokračujeme budováním podkroví.....
27. lis 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @morana128 To už ty kuláče vypadaly tak zašle, že jste je znovu natírali? Kolik let to vlastně máte od natření?
27. lis 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @sonafa
Soni, vždyť už od jara byly nenatřené , ... znáš Moranu .... ještě že garáže budou bílit až v lednu, to by mělo vydržet ....
28. lis 2013 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @petrfrenk emoticon emoticon emoticon Máš pravdu. emoticon
28. lis 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
 Ha ha emoticon Zašlé nebyly, ale teď jsou krásné , čisté a voňavé. A co , nestojí to majlant, během víkendu to bylo a vím, že mám na čas čisto. ALe jak píše petrfrenk...znáte mě emoticon A běhání-asi chci utéct blížící se 40-tce emoticon
28. lis 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @morana128
... sakra taky bych měl utíkat ... ale už nějak nemůžu... asi mne dohnala ... teď ještě ta zubatá ...
PF
28. lis 2013 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 ...ale no tak! Co máme říkat my dva? Mně bylo 73 a moje Dáša oslavila letos kulatých 65! A stěžujeme si? Jen našemu Caddymu je šťastných sedm měsíců!
28. lis 2013 v 16:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @stetl
..si nestěžuju, konstatuju ...
28. lis 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @petrfrenk Asi bych měl pomalu začít trénovat... emoticon
28. lis 2013 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @vorelmato
..jen pěkně odpočívej, nabírej síly ... není nic horšího než když vyčerpaný čtyřicátník začne prchat (což samozřejmě není narážka na Moranu!).
Kolik máte sněhu? - tady humus, mrholí, namrzá, sněhu 3 mm a krtek ryje jak divej, blb jeden ...
P
28. lis 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @petrfrenk asi přece jen začnu zlehka trénovat, abych neměl za tych 2,5 roku šok z pohybu emoticon
Sněhu něco jako 4cm, krtka jsem chtěl 200l ze sudu odplavit k sousedům (jako loni), ovšem 200l v nynějším skupenství by určitě nepřežil, tak se to odkládá na jindy...
Úspěšně jsem rozmrazil pumpu a vypustil vodu a jaké bylo mé převapení, že mrkev je ještě v zemi..., ale... dřevo, ze kterého jsem původně chtěl řezat podlahy, je už konečně poštípané a uložené... uf, uf.
Nějak nás ta zima opět "zaskočila", čert ví proč to tu vypadá furt jak na stavbě.
Taky to dnes u nás tak nějak klouzalo.
28. lis 2013 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @petrfrenk Tady níže nejsou ani ty 3mm. Ale mrholi ošklivě a studeně. Asi také popřemýšlím o běhání-ale jen tak pro zahřátí - emoticon ty páté gumy co už jedu asi sportem nezvrátím. emoticon
28. lis 2013 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš