Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
 @vorelmato jojoo, to už mě taky napadlo, že bychom technickou spojili se šatnou. Mno, tak mám vytvořený návrh, ale nevím, jestli tam nemám nějaké nesmysly... přidávám to jako obrázek. Mám tam něco úplně blbě nebo mi tam naopak něco zásadního chybí?
4. pro 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @terirez stříška aby voda netekla přímo po stěně, jestli je to co si myslím, tak se tomu říká podlomenice.
výšku stropu přehodnoť, 2,3m je hodně málo, ještě ti to opticky sníží stropní trámy cca o 20cm a nepřeneseš ani fikus. Běžná výška stropu je 2,6 v přízemí a 2,4 v podkroví. Nám by se to mělo zastavit na 3m, vyšší strop = vzdušnější pocit (neušetříš na tom nic moc).
Co se týče stropní konstrukce, platí pro ni jistá pravidla, stejně jako u krovu, která se musí dodržet, takže to konstrukčně doladíte s projektantem, potažmo přímo s firmou. Nebo pod překlady stropu máš na mysli stropní trámy? Pokud ano, ty by měli být automaticky součástí hrubé stavby, protože je to významný stabilizační prvek celé konstrukce.
Výška stěny podkroví se dá řešit i jinak a to, že se vynesou pozednice na stropních trámech mimo půdorys přízemí. Neměl by to být problém, jestli chceš přesahy do 2m a sklon střechy 35°
Těžko se to vysvětluje, tak pár obrázků pro snazší pochopení.
4. pro 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @terirez nechápej to tak, že vnucuju svá řešení. Jen předpokládám, že se budeš snažit co nejvíc snížit náklady. Roubená, či srubová stěna je drahá a nejdražší jsou spoje, proto co nejméně příček vazeb a stěn.
Vynesením pozednic ušetříš dost na stěnách (a získáš v podkroví místo využitelné jako třeba úložný prostor, místo pro bojler atd.), omezením přesahů (je ale pravda, že jsou potřeba) ušetříš dost na krytině, podlomenice jsou pěkné, účelné, ale drahé - dá se třeba jen v konstrukci stavby s tím počítat a dodělat je později - v lepších časech.
Nezdá se to, ale jen tyto věci jsou 100tis peněz (myslim, že moc daleko nebudu)
4. pro 2013 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
Registrovala se 10. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 29 přátel. Region Hodonín.
  • Stavím dům
    Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
Registrovala se 10. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 29 přátel. Region Hodonín.
  • Stavím dům
    Region Hodonín
 @moonnca děkuju za inforamace, zjišťju že jsme se trochu unáhlili s projektem emoticon v podstatě jsme spokojení ale s topením jsme dost bojovali, moc tomu nerozumíme emoticon takže jsme zvolili krb a podlahovku. Kastlová okna - nádhera, moc by se mi líbily ale co cena? Nechali jste si roubenku postavit na klíč? A jaké máte rozměry a jak dlouho v roubence bydlíte?
4. pro 2013 ve 22:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
  • Stavím dům
    Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
  • Stavím dům
    Region Hodonín
 @stetl děkuju, zkusím u něj poptat kalkulaci
4. pro 2013 ve 22:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @vorelmato no, já tu výšku stropu brala od nás, máme jí takhle v našem aktuálním bytě (podkroví). A stačí nám to, asi to je ale tím, že jsme drobci, takže 70 cm nad hlavou nám stačí emoticon neradi bychom, aby to byla "vysoká věž", občas vídám roubenky, které jsou v podstatě vyšší než širší a vůbec se mi to nelíbí. Stodola, kterou máme postavenou, má 5,5 metru ve štítu a přijde mi obrovská emoticon emoticon takže aby to ten barák nepřevyšoval o moc, nemluvě o tom, že bude stát nad stodolou emoticon
ale ještě to přehodnotím, o těch pár cm už to asi vážně nemá moc finanční rozdíl (narozdíl od pocitového).
Jinak na strop, resp. podlahu pokroví, jsem počítala 30 cm.
Podlomenice? zkusím si to vyhledat, díky moc.
Jojo, měla jsem na mysli stropní trámy, jen jsem si nemohla vzpomenout na název. Jestli by to mělo být součastí hrubé stavby, tak to mohu z poptávky vymazat.
Já bych ten přesah střechy ráda hlavně nad hlavním vchodem. Naopak na druhou stranu, tam co jsou francouzské dveře, se bojím, že by ten přesah bral hodně sluníčka... nicméně zase chceme, aby při pohledu zepředu byl štít pravidelný. Ale dalo by se to vyřešit vykrojením střechy, naši to mají takhle taky na baráku.
4. pro 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha je to dobré Kashenko, nemáme to úplně blbě, nedalo mi to.
Pouštím 45°C vodu do rozdělovače a ta se míchá s ochlazenou vodou co se vrací z okruhu - takže tam jde odhadem asi 40°. Pojistná sonda hlídá teplotu, kdybych tam pustil třeba 60° a po smíchání měla víc než 50° tak přiškrtí vstup.
Sem se uklidnil
4. pro 2013 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @vorelmato já svým způsobem v podkroví nepotřebuju extra moc místa. Ideálně aby tam byly 3 malé pokojíky (aby každé dítko v období puberty mělo své soukromí)... zásadní problém je ten, že teď máme úplně jiné nároky na bydlení, než jaké budeme mít za pár let. Teď potřebujeme jednu velkou ložnici, ve které ještě pár let budeme spát spolu s dětmi. Jak budou růst, tak se budou chtít osamostatnit a najednou se bude zase předělávat... měla jsem nakreslenou jednu variantu, ve které se počítalo, že se velká ložnice v přízemí rozdělí časem příčkou a vznikne tak malá ložnice a vedle pracovna. No, bude to ještě sranda vymyslet a poladit. emoticon
s těma příčkama, zděná vyjde levněji než roubená, je to tak?
4. pro 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @terirez 30cm podlaha? Stropní trámy budou pohledové?
pokud ano, tak strop z překládaných prken 2x3cm, nějaká fólie aby nepadal bordel, kročejová izolace (doporučuje se, ale nemusí být) 5cm stačí, nějaký záklop (my máme cetris desky 2x 2,8) dává se OSB deska do kříže přes sebe 2x2cm a podlahovina (plovoučka, palubky, lino, dlažba) max 1cm
30 je fakt zbytečně hodně. Pošpekuluj nad tím, budeš to potřebovat kvůli konstrukci štítů, resp. výšce otvorů pro okna, i kvůli schodům.
Výšky se neboj, ty přesahy to roztáhnou do šířky.
My máme ve štítu skoro 9m (územní plán nám nadiktoval sklon 40°)a blbě to nevypadá, jen se tam blbě leze. Ty vynesené pozednice to právě jakoby opticky rozšíří, přitom když bys to postavila vedle sebe, bude to mít stejné rozměry.
4. pro 2013 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @terirez vyjde levněji, hlavně protože si ji jsi schopná udělat sama, resp. nějaký melouchář. My je máme hlavně kvůli akumulaci tepla, protože dřevo sice izoluje, ale skoro nevezme teplo do sebe. Je to lepší i pro další práce, jako rozvody vody, elektriky, stavba koupelny atd.
4. pro 2013 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @vorelmato
díky za těch 5 pohromadě, vidím že jsem se neunáhlil a klacek by byl zbytečný ....
@terirez
jenom s tou tech. míst. + šatna dej pozor (eh, my manželé právniček...!) na to jedno slůvko co tam má Maťo - PRACOVNÍ! šatna. Tzn. že v tech. míst. ať budeš dělat co budeš dělat bude nepořádek trošku větší než jinde. Protože tam budou holinky, pršipláště, asi domácí nářadí, dříví k topení, dříví na podpal, z čistých věcí vodárna, aku nádrž, možná 2. záchod s umyvadlem .... A na ty bude padat prach a prášek ... Zkrátka to není na hodobóžové věci, jak by se řeklo.
A ještě jedna poznámka - Maťo má krásnou podlomenici, ale v jeho kraji je tak stavěna většina starých staveb, u nás na jihu skoro nic, pozor na to, už vidím jak ti to hlavní architekt škrtá jedním rázným šmahem. JInak souhlas, strop vyšší, tmavší stěny (vnější) sežerou trochu světla, ať tam nejste jak v chaloupce Boženy Němcové... (pokud máš ráda světlo na draní peří a nechceš aby se paní kněžna, jsa vyššího postavení, praštila kokrhelem o stropák...).
5. pro 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @terirez
jo a pořádného přesahu střechy se neboj - v létě zastíní - nutné, v zimě ochrání - taky nutné ... Jen houšť!
PF
5. pro 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk Péťo s těmi 5-6 pohromadě emoticon, už to hledat nebudu, ale něco mi vrtá v hlavě a není ro červotoč,,, nedávno jsi psal, že rozfajruješ do běla a pak "hermeticky" uzavřeš emoticon jak tomu má chudák ženská rozumět, když pro spalování je potřeba vzduchu? a nebo to "hermeticky-vzduchotěsně" bylo myšleno opět po šumavsku?
A s tou pracovní šatnou máš veliký recht,,, dokonce - máme šatnu jako místnost a když se nám nedávno po domě proháněla myška, tak jsem si ji uměla představit, jak si hledá místo v mých tričkách emoticon a to tedy nejse,m vubec ráda, že bych měla celou šatnu často přeskládávat,,, emoticon
kk
5. pro 2013 v 08:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 my také máme podlomenici(střední Čechy)... projektant se teda tak ptal, jestli na ní trváme-trvali jsme.. tak problém nebyl emoticon
5. pro 2013 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 Zdravím, Terirez a přeji hlavně radost ze stavby a z domku tak nějak obecně. Já na to nadšení hrozně ráda vzpomínám. A jak vás tak čtu, říkám si , co po 8-mi letech bydlení (a vlastně 11 let od projektu) bych udělala jinak. emoticon Tak za prvé-to už tady píšu po kolikáté-byla by 100% zimní zahrada, prostě mně chybí.Za druhé, pokud by to šlo nějak jinak,schody do podkroví by nešly z hlavního obytného prostoru. Velkou výhodu to sice má v teple-tudy nám jde teplo do pokojů nahoře a díky tomu nemáme v podkroví žádné topení, žádné trubky-ty zůstaly zaslepené. ALe veškerý pohyb syna s návštěvou jde přes obytný prostor. Kdyby byly schody z předsíně-ani bych o nich nevěděla. A to je asi vše, naštěstí jsme udělali vedle kuchyně jídelnu tak velkou, že až budeme staří ,nemohoucí, stůl se zruší nebo zmenší a budou tam postele -takové to spaní jak u rodičů staré Homolkové emoticon A nebudeme muset do patra. Možná bychom asi víc pátrali po té aku nádrži na teplo. Ale i tak nemáme s topením žádný problém,celý barák vytopíme v pohodě (krbová kamna s výměníkem, podlahové topení,radiátory pouze v suterénu a v předsíni a koupelně) V tyto dny topíme v 17.00 hod do 20.00 hod-to je asi 6-8 špalků. Je tam 23 st, ráno 21, a odpoledne při zatápění 20st. Podkroví je teplo stálé, a stačí zapnout noťas nebo televizi a je vyhřáto ještě víc emoticon Co beru stále jako velké plus je celý náš suterén , garáž, dílna a 2 technické místnosti a špajzka je paráda.Topí se jen v dílně, manžel v ní pracuje. To bych rozhodně neměnila a jsem ráda, že jsme to tak museli udělat (v okamžiku projektu jsme měli úzký pozemek, dům se na něj musel vejít ,až později jsme měli možnost dokoupit další 2 třetiny pozemku) Bohužel náš projektant byl natolik opatrný, nebo věci neznalý, nevím, že náš suterén je pomalu jak bungremoticon Tolik železa a betonu na stropě ti chlapi od švingu prý dlouho neviděli emoticon Tady jsme zbytečně platili něco, co se asi nemuselo. Jo a vlastně-už nikdy střešní okna, máme sice jen 2 a stačí-příště by to byl vikýř. Takže tohle je 3-tí věc, co bych udělala jinak. Přeju dobrou volbu s výběrem projektu a pak už fakt jen radost z budování. Ta cesta byla pro mě snad zajímavější, než ten cíl emoticon
@terirez
5. pro 2013 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @kasha
se mi vybavil jeden Plíhal:
Našel jsem já na ulici,
sedmiprstou rukavici.
Je to smůla, Boží trest,
že mám prtsů jenom šest?!

Jinak k hermetice, vakuumu a jiným mysteriozním jevům:
Ano, k hoření je třeba O2 ( nejlépe ADSL). Ale jakmile přestane být viděn za sklem plamen a dřevo je krásně rozžhavené , nejlépe ještě původního tvaru, ale dokonale "vyhořelé" (vyhořely "prchavé složky" - Verner) přistoupí se k přepnutí do "stáložárné rezervy" (jak to zove Verner). Uzavře se tím přívod salovacího vzduchu. Tak ti zůstane dlouho žhavo, nezačoudíš kamna a nezadehtuješ je. Verner uvádí výdrž 8 hodin, my protože vetšinou nenaložime tolik polen, tak jsme tak na 4-5 v pohodě.
Tož asi tak, nevymýšlím si!
PF
5. pro 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 prosím, ještě pro upřesnění - kolik m2 máte dům? půdorysně? kolik m3 cca spálíte za zimu-sezonu? emoticona proč střešní už nikdy více? zatím se mi nejeví jako problemová a vikýř se hodně prodraží a zastíní,,, emoticon
děkuji moc emoticon)
kk
5. pro 2013 v 10:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk jen jestli myslíme jedním výrazem to stejné? vakuum, hermetikum,,, emoticon jinak děkuji, jdu se na ně podívat, nějak se mi to stále nezdá,,, také máme ruzne regulace a vydrží to několik hodin, v pohodě, ale hermetikum? hmm emoticon) muc kk
5. pro 2013 v 10:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha já střešní okno nechtěla hned od začátkuemoticon jedno teda nutné bylo, osvětluje i chodbu dole.. ale nemám ho ráda, nekamarádím s ním a ani ho neotvírám a nemeju prostě ho ignorujuemoticon musí manželemoticon
5. pro 2013 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 ty schody.. to byl můj požadavek hned zpočátku- ne v obytném prostoru....ale teplo jde nahoru taky krásně.. nemáme žádné dveře z té hlavní místnosti, vyhříváme kamny také celý dům.... nahoře ani žádné topení ještě není,, a asi teda ani nebude, jen v koupelně žebřík.....

a dole máme ložničku.. to byla taky podmínka, prostě už jsme stavěli ve věku, kdy mě to hned napadloemoticon
5. pro 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kasha Máme základy 8,5 na 9,5 . Spálíme cca 4-5 kubíků tvrdého dřeva.
@jptn my právě stavěli jako mlaďoši a na hodně věcí nemysleli. Nechtěli jsme velký dům, žádné velké ratajny, ale zase musely být technické místnosti (třeba v jedné mám veškeré své kostýmy ),dílna pro manžela, místnost na zásoby emoticon Nesnáším zaplněnost v obytných prostorech, vše důležité, ať je dole v suterénu , ve svých místnostech pěkně uklizené.
A ty schody-já to viděla v jiných domech a líbilo se mi to, a protože máme vlastně dvoje schodiště , od suterénu do patra a z patra do podkroví, tak aby se to tam vše vešlo, ty do patra jdou od francouzských dveří a jdou z prostoru.
Střešní okno-není pod nima topení, takže se v zimě prostě orosí, člověk spící tam nadýchá emoticon
Jinak , my šli z panelákové bytu 1+1, 36m2. Já nikdy v domě nežila, co je pro nás důležité a co ne, jsme tak nějak zjišťovali za provozu. 5-ti letou hypotéku máme zdárně za sebou a teď už ani nemusíme myslet na tohle stránku věci. Hodně, opravdu hodně peněz ušetřil manžel díky svým šikovným rukám.
5. pro 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 jen 5-letá hypo??? závidím emoticon

my tím, že jsme stavěli jen pro nás dva už.. a občasné návštěvy synů. tak máme roubenku celkem malou... takže s vytápením v poho.. okno střešní je na chodbě, takže se nerosí.. ale tak nějak ho prostě nemám ráda.... stejný postoj ted začínám mít ke skládacím půdním schodům, co jsou zatím teda složené nahoře.... emoticon
5. pro 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 @vendulac
bezva, doufám, že s ním pořídíte stejně jako my před sedmi roky - rychlé řešení společně nad notebookem, rychlá kalkulace a co hlavního: Dodržel rozpočet na korunu a stavěl rychle a dokonale, navíc se stále stará o cokoliv, co potřebujeme upravit či opravit. Vřele doporučuju!
5. pro 2013 v 10:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn My měli hypo jen kvůli té části stavby ,co dělali srubaři, co se muselo zaplatit hned. A pak snahu hodně rychle vše splatit. Další věci se dělalyi za pochodu. (třeba teď už vím, že i střechu-krov bychom zvládli mnohem , mnohem , levněji-švagr tenkrát byl v cizině, aby pomohl-je v tom vyučený a dělá to, ani se radši nehci dívat a propočítávat o kolik bychom to sundali. Třeba i obyč folie pod krytinu se dala na netu sehnat se slevou, než pak kolik účtovala firma) Ale tohle se fakt člověk učí až za pochodu. Měli jsme třeba rozpočet na balkon....Jen na něm se ušetřilo 50 tisíc!!! Veškeré zdění dělal manžel se zedníkem. Celý vršek jsme dělali s manželem my, já a syn emoticon naštěstí , tady už jsme poznali kouzlo internetu a různých slev, takže izolace, folie a sádroše...to už jsme scháněli my a vyloženě mě to bavilo najít to samé, ale klidně i o 30% levnější...A to bylo se vším-studnu by firma udělala za x tisíc. Nemyslím vrt, myslím ty skruže a tak..Manžel si to zvládl udělat sám....Nebo komín-v dnešní době stavebnic .... emoticon No ale už je to zas pár let. Teď už zas v obraze nejsem, teď už si užívám zahradyemoticon
5. pro 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 jojo snahu, tu my také máme emoticon

ale jak píšeš, spustu věcí děláme sami.. podkroví vlastně komplet celé budujeme postupně ted... loni se jen zateplilo, norm ho používáme jsou tam věci, kráásně tam suším prádlo a přespává tam starší syn, když přijede, ten bydlí dál, mladší je blízko, tak přespává ve svémemoticon

přes léto byla pauza, dělalo se venku.. ted zas pokračujeme doma... ale jak píšeš, všechno co jde,.sami, jinak si to neumím představit,... emoticon
5. pro 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 příčky.. obklady, dlažby.... a to nemluvím o " drovnostech" co také zaberou čas...
5. pro 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn A co se člověk při tom naučí emoticon Obyčejná dlažba-vůbec bych netušila, že existuje něco jako odolnost proti otěru. Jako když třeba po kousku dlažby 100x za den posuneš cosi, židli třeba, a ono se to nebude otírat. A to bylo u všeho, něco načíst, sem tam se zeptat (kupodivu ti řemeslníci někdy odpovídají- a to vám řekl kdo? to je pěkná blbost...a ten další řekne to samé emoticon ) Trochu výhoda, jsme rodáci tady od nás z vesnice, je tady dost chlapů řemeslníků, od obkladačů, zedníků, klempířů, takže se dalo i s nima něco dohodnout. Třeba zrovna klempíř...byl o 40% levnější než položka v rozpočtu. Tak šetřit se muselo, když jsme utopily tolik zbytečných peněz ve stropu v suterénu a pak na krovu.
5. pro 2013 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 tedy,,, to musela být hodně malinká hypotéčka emoticon a nebo jste neskutečně pracovití,,, užasné a to lehce závidím!! jinak si také děláme uplně všechno sami emoticon a to vlasntě vzlakuzeme ostatním, že dum na klíč je mnohonásobně dražší :( na druhou stranu, když nemáš ty ruce a technické myšlení, a umíš vydělat jinak a jinde, tak i to je cesta emoticon ale HLIDAT emoticon)
zimní zahradu jsme chtěli také, ale to bylo v době, kdy jsme neznali srub,,, at jsme přemýšlei jak jsme přemýšleli, prostě se nám nepodařilo zimní zahradu začlenit do toho domu,,, emoticon tak bude skleník a jiné radosti emoticon
a spotřeba dřeva se mi jeví jako náramná,,, jednou toho také docílíme, tedy poměrně k velikosti domu, oby jsme šli z paneláku a tak máme potřebu prostoru, abychom se se svými zájmy popasovali emoticon už se těším, až jednou,,, jednou to bude skoro hotové emoticon)
... nebyly zbytečně utopené /penize), věř mi, že by byly dány jinam,,, neušetřily by se emoticon)
5. pro 2013 v 11:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn Jituš a proč ho nemáš ráda emoticon) je to skvělé řešení pro osvětlení místnosti a když se udělá dobře, tak je príma,,,
@morana128 je pravda, že když je máš nad hlavou v ložnici, tak to asi nemusí být to pravé ořechové,,, kvuli tomu srážení a kapání,,, šlo to asi umístit tak, aby tam to topení bylo? emoticon
a schody v obýváku se nám zatím moc líbí,,, dům jsme stavěli pro sebe emoticon), ložnice a koupelna dole,,, proto je to i trochu větší emoticon
kk
5. pro 2013 v 11:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kasha tak ono tam mělo být topení. Ale my přece nakonec topení v podkroví nemáme. A s tou zimní zahradou, mně chybí protože mi prostě chybí vrtání se v hlíně i v zimě. A má fantazie, jak tam mám zazimované pěkně kytky, co kvetou i v zimě, ratanový křeslo , jede naplno emoticon
5. pro 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš