Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za dárky panstvo, ani jsem je nerozbaloval - hned jsem je poslal dětem... Co kdyby tam byly brikety ;-)
Odpovědět
Hezké svátky a zdraví štěstí v novém roce Vorliku Mockrát díky za příspěvky typy, rády, zkušenosti v novém roce práce dostí kdyby bylo něco k zlostí boleli by mně s toho kostí pak napíší ti zas že přišel rady čas :-) když ne tobě , tak naší Kashy, že sem zase v nějaké kaší , že si nevím rady, jak se klady staví. natírati medem srub zevně či vrub? ja nemám od vševěda chlup. Letos hrubou mám tu udělal sem skoro sám 8-) :-D Ale nebýt vás zlámal bych si asi váz. :-D Mockrát díky všem Srubařům A jak říkají Kamarádi Slováci vypichol bych poděkovaní Vorlíkovi a Kashe
Odpovědět
@vorelmato tak bys zatopil ale letos se asi nedozvím jak to topí v praxi :-) je tam jaro
Odpovědět
cederlog@ ta je úžasná!!! :D
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu ooh, děkuji Ti pane, no moc to s tím chválením nepřeháněj, moje názory nemusí být zrovna dobře... Samozřejmě to ale potěší.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a máme nového nájemníka, při jižním větru se ozývá v komíně meluzína jako když se ladí rádio, normálně plechový zvuk - nechápu co tam může takhle rezonovat... No nic, budeme zkoumat
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato To je jasný, to je předzvěst lepších zítřků :-D
Odpovědět
Ahojte všichni, opožděně přeji všem všechno hezké po Vánocích a vše jen dobré do nového roku! Opožděně přeji proto, že už BYDLÍME :-) A zatím bez internetu... Dodám fotodokumentaci. :-)
Odpovědět
Všem dodatečně přejeme hodně zdravíčka a víme o čem mluvíme.......synovec šel před svátky na ryby a spadl do vody a dostal z toho zápal plic a v úterý 17 zkolaboval, odvezla ho záchranka a zůstal na umělém spánku a v sobotu umřel, mladý člověk.........tak do Nového roku pouze to nejlepší Marta a Milan
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu JUUUUU, děkuji :)) chichi, každá kaše je k tomu, aby se snědla :)) Zlatíčka místní millá přemilá,,, tož nějak to nestkutečně uteklo a asi jsem ani nepopřála!!!! klaním se a omlouvám,,,, jistě jste měli svátky krásné i tak :-D a do nového roku Vám všem přeji jen zdravíčko a megabalík lásky-nevyčerpatelný!!! a všechno ostatní je naše životní škola, kterou přijímejme s láskou a radostí a tak se dostaneme o level výše a bude nám klidněji, mileji, radostněji, veseleji, prostě JUPI :)) a v příštím roce zase tady!!! tralala :)) p.s. milá Jituško @jptn, myslím na TEBE a už se na tom pracuje :)) JE MI VELIKOU CTI, že si tady s Váma povídám a je mi tady príma!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@aniston těšíme se moc!! @barborka53 co na to říci? nikdy nemužeme vědět, proč se takto stalo,,,
Odpovědět
Profilova fotka
V posledním roce vám přeji šťastné vykročení do nového roku. Dnes mi kamarádka oznámila, že čeká miminko a tak s touhle krásnou zprávou, zprávou nové budoucnosti, se ten rok končí veseleji a o to více, se těšíme na rok další.
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj všichni přítomní, chtěla bych se k vám přidat. Jmenuji se Ivana a chceme si s manželem nechat postavit srub. Zrovna řešíme projekt a nějak se nemůžeme dohodnout na způsobu vytápění srubu. Určitě se to tu už řešilo, ale není v mých silách, číst všechny příspěvky. Proto budu vděčná, za jakékoliv zkušenosti. Samozřejmostí je krb, ale jaké vytápění pro případ, že nebudeme moct topit v krbu. Děkuji moc za přijetí do vaší skupiny a na názory ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Nazdar Novinko Ivanko, dostaneš fiktivní dárek za první letošní příspěvek...:-) Je toho tu na toto téma napsaného hodně a myslím, že to stojí za to zkusit přečíst - třeba od zadu... Něco k tématu jsme tu s @Petrfrenk komentovali na str. 304 Ve srubu můžeš topit čím chceš, je to barák jako každý jiný, stylově či nestylově, záleží jen na Vás. Bude lepší, když se zeptáš konkrétně ;-). Všem ščastné Nové year!
Odpovědět
@vorelmato děkuji za přivítání a za odkaz na str.304. Bude mne lákat, si vše přečíst, ale bude to na dlouho.... :-D . Co se týče vytápění, manželovi se nechce jít do plynu a já tomu vytápění nerozumím, tak jen zjišťuji, jaké jsou možnosti. Samozřejmě bychom chtěli, aby to bylo co nejlevnější, jelikož celou stavbu budeme stavět z hypotéky ;-( . Tak já si to tu postupně pročtu, díky moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil také zdravím a pozdravuji,,,Ivanko :) po několika letech stavění, konečně bydlíme ve srubu a toto je první zima, kterou se snažíme topit naplno :) v žádném případě se nedoporučuje topit naplno v nových srubech. A téma topení, toje téma skoro tak obsáhlé, jako srub,,, nebo ne, je to obsáhlejší :) a dnes vím, že bych asi ráda nějaké topné médium, které není závislé na čezu. Jsou to ovšem dost velké investice. Nicméně nejlevnější topení se stále jeví dřevo! Pak je dost důležité vědět, zda budete mít ve srubu hodně ZDI z cihel, které umí pojmout teplo a držet ho a pomalu zase pouštět a nebo chcete podlahové vytápění (to máme my), nebot masivní dřevěná stavba umí izolovat, ale neakumuluje, tedy je tam hned zima, když není nějaká masa, která umí to teplo pojímat :) No a domnívám se, že toto čtení - tohoto vlákna - jako budoucím srubařům, je z mého pohledu téměř povinné :) dozvíte se tolik věcí, které netušíte, že budete koukat :)) při čtení si vezmi sesšit a poznat si znač, je to velmi náročné znova hledat :) všem - milí zlatí - ještě raz, ted už z práce - pokojný, štastný, radostný nový rok! kk
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Vítej nováčku,mezi podobně postiženými :-D . Jak psala Kasha, topení je opravdu velkej oříšek a faktorů na hodnocení je tolik, že omezit to pouze na finance, nejde. Musí se myslet i na pozdější dobu. Praskající dřevo v krbu je prima do té doby, když jsem schopen a mám čas si je nachystat, ale když nebude čas, nebo síly, co pak? a při nejlepší vůli, se neobejdu bez dodávky elektřiny, pokud nebudete mít vlastní fotovoltaiku. A předělávat topení v postaveném domě, je velkej mazec a u srubu některý věci už nepůjdou předělat. Takže moc přemýšlejte, čtěte a počítejte. My jsme zkombinovali podlahové vytápění tepelným čerpadlem(vrty) a krbová kamna od Biofire. Takže dokud můžu a chci, topím dřevem a když jedna možnost nejde, topí samo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit a už jste kamna zkoušeli?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit tož to máš hodně drahé varianty :))) ale máš se dobře, vid? :) a při vrtech musí jet elekro, žejo a když nepojede, tak se Ti musí chtít na dřevo, at se ti chce nebo ne? :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Ahoj, vítám tě mezi " dřeváčky" :-) my máme roubenku, ajelikož docela i malou, tak máme kombinaci el kachlové přímotopy a kamna Biofire, bydlíme druhou zimu, jsme spokojeni ;-)
Odpovědět
@kasha děkuji za přivítání, o srubech toho mám načteno relativně dost, takže teorii docela znám, proto jsem se přihlásila sem, abych zjistila i to, jak jste ve srubech zařízeni vy a jak jste spokojeni ;-) . Díky za typ, pročítat a zapisovat ;-) . My budeme mít v přízemí dost zděných příček, v podkroví už méně :-) @pekbit děkuji za přivítání. Nad těmi tepelnými čerpadly jsme také přemýšleli, ale zatím o nich moc nevíme :-( @jptn také děkuji za přivítání. Mohu se zeptat, není finančně náročnější topit těmi kachl.přímotopy?
Odpovědět
Profilova fotka
tak za nás asi ne, máme nastavený termostat, prakt se toho moc nevšímám, teplota se reguluje sama, takže v podst , pokud se topí kamny, je el vypnutá, resp nesepne, pracuje jen, když jsme přes den v práci a netopí se kamny, Biofire pracují na trošku jiném principu, než krby, takže sálavé teplo vydávají i druhý den, tak pokud drží teplotu, co je na termostatu, el nesepne,,ale nemáme roubenku nijak velkou jo a v zádveří a v koupelně máme el kabely v podlaze
Odpovědět
Profilova fotka
@iil
Odpovědět
Profilova fotka
@iil a co se týká podkroví, máme tem vyvedeno teplo z kamen, jiné topení tam zatím není... zvažujeme, jestli tam nejaké dát,(to teprve dokončujeme) asi se použije jen nějaký přenosný přímotop, vyhřeje se krásně odspodu, tady na foru Morana, asi bydlí nejdéle z nás, ve srubu a také v podkroví netopí
Odpovědět
@jptn tak zjišťuji, že to bude náročnější, než jsme si mysleli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@iil také Tě vítám mezi diskutujícími. My nebydlíme a zatím ani nestavíme (náš vysněný) srub, zato se již bezmála 4 roky pereme se stavebním úřadem. Snad je to na dobré cestě a před koncem, ale to si myslíme již asi 3 roky. Tak se mimo jiné zamysli, koho máte na stavebním úřadě. A za ty 4 roky jsme dospěli již ke třetí koncepci vytápění. Věř, že to, co Ti ostatní radí, aby sis přečetla, není žádné vytahování se ani neochota. Informace o tom, jaké možnosti jsou, najdeš v mnoha zdrojích, třeba http://www.tzb-info.cz/ , ale právě na tomto fóru najdeš ten střet skutečnosti s teorií a s propagací vlastních postupů od různých výrobců. Já jsem s poznámkami začala pozdě, dodatečně jsem pročítala i několikkrát ty stránky, a jenom to, co jsem cca z poloviny stránek + několika fotoblogů (a poznámek k nim) stáhla, je 48 stran A4 na PC. Rozumím Tvému nedostatku času, tak jsme na tom +/- všichni, co staví nebo vyřizují stavbu, ale opravdu se dovíš to, co jinde ne. Pokud bych Ti mohla poradit, tak první, co bych udělala, je podívat se na fotoblogy těch, co mají (nebo staví) sruby a roubenky, prohlédla bych si je a pročetla komentáře k obrázkům, co souvisí s topením. Pak třeba také najdeš něco konkrétního, na co se budeš chtít zeptat. Jinak je téma topení příliš rozsáhlé na to, aby Ti kdokoli pár slovy řekl, co a jak je nejlepší,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha když nepojede elektřina, pro první chvíle máme dost velkou akumulační nádrž a pro další chvíle máme záložní agregát :-D . Ale když nemusím topit dřevem, tak topím a rád, ale kdybych musel topit, asi bych někdy topil i nerad ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jo,jo, teď jedeme jenom na kamna, protože máme připojený jen stavební rozvaděč s hodně vysokou sazbou. Jo, chtěl jsem se zeptat, jestli vážíš dřevo podle návodu :-D a kolikrát za sezonu vybíráte popel. Jejich tvrzení, že stačí 2x až 3x za sezonu se mi už teď nezdá,
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit dřevo nevážíme.. už jsme to docela vychytali:-D poznáme, když už to stačí pohmatem na kamna.... cca jednu až jednu a půl zelin přeptavky- orientačně ;-) ....a fakt necháváme úplně vyhořet!!!!!!!!!!!!!!!!!! teda nezavíráme , dokud je žhavý popel, podle toho už ted i odhadneme, kdy přestat se dřevem, že už to stačí, že se to ohřeje ještě než vyhoří popel.... a pak tedy opravdu vybráme tak 3x za sez, musí ti tam podkladový popel zůstávat.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tak to jsem je blbě pochopil, já zavírám jak přestane hořet plamenem a je fakt, že tam potom zůstává spousta uhlíků a tím pádem už tam mám dost vysokou vrstvu. Teda teď nemám, protože jsem tak 2/3 vybral a byl jsem překvapenej, právě těma uhlíkama, kolik jich bylo. ]-( . Ale jinak na vyhřátí v celého přízemí, jsou vážně dobrý ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?