Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez Ahoj Tak gratuluju k získání samostatného bydlení, ať Vám to tentokrát vyjde... To je skvělý krok kupředu!
Odpovědět
Profilova fotka
Díky, díky, je to velký krok kupředu, i když z něj moc nadšená nejsem... ale co nadělám, člověk občas musí v určitých životních situacích ustoupit ze svých požadavků, aby je pak mohl realizovat později :) A určitě bude stavba v mnohem větší pohodě, když budeme pryč, už jenom kvůli tomu, že se vloudila chybička v Matrixu a od sprna nás bude zase jaksi o jednoho víc. Díky bohu, že ten byt je tak mrňavej, že se do něj v pěti větších lidech už prostě nevejdeme, takže ze stavby se nevyvlíkneme :)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 a dnes jste určitě rádi, že to tak dopadlo
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez držím to všech 6 palců. Je to super, že se povedlo vlastní bydlení, a také že se umíte domluvit. Přesto bych na tvém místě - vzhledem k tomu, že stavba nehrozí v nejbližších měsících - popadla rodiče a odvedla je na návštěvu k někomu, kdo v roubence bydlí. Žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří, a třeba se problém uleží, když ho nebude potřeba řešit aktuálně
Odpovědět
@terirez ...hlavně ať mimínek zlobí - pak si nestačíte ani všimnout co Vám demoluje, jestli zemljanku nebo zámeček ... hovoří zkušený (nebou zkoušený ?????) otec, t.č. (vy)chovatel jednoho obzvláště zdivočelého exempláře raracha roubenkového, lat. rarachis gabretius var. moikowensis. Ať se daří! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Jestli bude jako ty dva exempláře, co už máme doma, tak potěš koště, půjdu rovnou do blázince, a tam už bydlení nebude nutné řešit vůbec. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk otec, t.č. (vy)chovatel jednoho obzvláště zdivočelého exempláře raracha roubenkového, lat. rarachis gabretius var. moikowensis - no tak to je něco!!!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez zlatíčko,,, sice drobečci umějí odkoukat kdeco, ale nikdy nejsou dva podobní,, znám okolo sebe takového úkazy a ted už to bude jen lepší, pakliže si "nestěžuješ" zbytečně,,, mášli chvilku, naji na ulož to knihu koncept kontinua - jean Liedloffova - to je něco :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk brďo, už teď si zamlouvám konzultace, protože jestli naše aquila chrysaetos jr. ssp. Kaliankiana var. Radikov (která se má vylíhnout v dubnu) bude jen po jednom z nás, tak se máme na co těšit. Ještě, že starosta je profi hasič a v dědině samý dobrovolník ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Koncept jsem četla před pár lety, snažím se o efektivní komunikaci, ale prostě teď je nějaký extrémní období u obou. Starší (4,5r) se vzhlédl ve sprostých slovech a nezabírá vůbec nic (říká to na všechno a všem, včetně dospělých). Mladší (necelé 3 roky) naprosto schválně rozhazuje a ničí úplně vše, co mu přijde pod ruku, k tomu přebírá móresy staršího v tom, co mi říká a všem ubližuje. K tomu se spolu rvou jako koně kvůli každé maličkosti.... Tak mi nezbývá, než se tiše modli, že se to do srpna trochu uklidní, protože do tohodle si teď mrně nedovedu absolutně vůbec představit. Uff.
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez no, tak to je tedy asi naděleníčko :) veliký nadhled přeji!! :) @vorelmato prosím přeložit - rozumím jen radikov :) a vodní :) a dyť víš, že srub hoří méně, jak cokoliv jiného, tak se zbytečně neobávej :) dotaz pro všechny - už jsme to tady probírali, ale,,, mám to ted hodně akutální,,, přepočítáváme nové pojištění domu, nyní již včetně interiéru - jestli to není tajné,,, kolik kdo ročně platíte? ty pojištovny jsou každá jiná :) děkuji MOC :)
Odpovědět
Profilova fotka
Orel skalní aquila chrysaetos a můj Tchán je Kalianko - stačí? Vodní je lat. aquatica... Aquila tak leda značka té destilky pro missky ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Mé cizí jazyky na vaši řeč nestačí 8-( :-) ]-( :-D @kasha Karin pojištění máme za 4200 Kč ročně a je to vč. domácnosti, plotu, garáže. a je to pojištěno na všechno, co jde pojistit... živelné katastrofy, zloděje, vandalové atd.... odpovědnost za škody. Dokonce to máme pojištěno na škody od ptactva, hlodavce, hmyz. i skleník, který nemáme. Je tu i zvířectvo, malá plavidla, a dokonce jsme pojištěni na loupežná přepadení mimo domov. To se člověk dozví věci, když si to přečte. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi u které to máte pojišťovny?
Odpovědět
@esmeralda2 na malou škodnou v rodině se to vztahuje také....? @vorelmato ... a to jsme od tvé návštěvy pokročili o několik levelů ... že nám mrňous jako 2-letý nastartoval auto na dvoře (naštěstí vždy vyřazuji rychlost), je dnes jenom velice úsměvná historka oproti dnešní realitě.... Teď se vzhlédl ve vaření a manipulaci s čímkoliv ostrým a žhavým bez dozoru. Jsou to zlata ....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk člověk jde do vývrtky, protože malá škodná má vlastní názor na všechno, co a jak se má dělat, a pak najednou té malé škodné je 16 a člověk zjistí, že na ty své názory má právo, že je úplně ..... a pak si mimoděk vzpomene na to, jak rodiče šplhali po zdi nad jeho vlastní činností od věku, na který si pamatuje, a nad jeho vlastními představami o životě, když mu bylo těch ..... let a po letech má všechno jiný odstín a na ty hrůzy se vzpomíná s láskou a úsměvem
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk broučku a to necháváš klíče v autě? :-D @kanavi ooo, tož to by mne také zajímalo, která je to pojišťovna :) a jestli máte pojištěnou reprodukční hodnotu a nebo tržní? :) @vorelmato ooo :-D děkuji, to je krásné, neuměla bych to tak hezky latinsky transformovat, ale někdy se pokusím, také by se něco zajímavého našlo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk kua a já furt přemýšlím proč...? Yeti totiž nejde nastartovat bez sešlápnutí spojky - v Boleslavi má na vývojovém asi někdo malé děti :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha My Česká , platíme 3.380 Kč a jsou v tom 4 pojištění: . Dům je na 3,2 mil (co si pamatuji a je to na novou hodnotu) -2339,. Kč. Pak domácnost: 646 Kč . Odpovědnost-to máme kvůli psovi a kvůli synovi, kdyby někde něco se nepovedlo, vlastně i třeba kvůli nám-když bychom třeba na kole prolítli výkladní skříní :-) - 360,- Kč. A pak tam je ještě asisstence za 40 Kč. Je v tom také snad vše, co je třeba a třeba některé věci připojištěné zvášť-věci na sport, manžela vybavení v dílně, jeho aparatura-prostě to, co by šlo dobře odnést. K baráku je připojištěné i okolí baráku-terasa. Bazén ne-tenkrát jsme ho neměli a zatím jsem líná něco měnit. Zkušenost s plněním zatím naštěstí nemáme, abych věděla, jak se k plění budou mít :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 děkuji také, převelice :) @kanavi já bába zapomětlivá :) zapomněla jsem slušně poděkovat, protože jsi zlatíčko :)
Odpovědět
@esmeralda2 @kasha mame pojisteno u alianz a na hodnortu 4,5 mil. To je jen barak . Domacnost j asi na 500 tis. A plot a garaz jejeste zvlast. A mam zkusenosti z plneni z baraku zdeneho,kde jsme meli uz 2x meli pojistnou udalost a vse probehlo v poradku.Ale tam mame porad starou pojistku rocni 1200Kc. A nechce se mi to menit. Je to asi podpojistene...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Nezapomeň že se výše pojistky odvíjí hlavně od stanoveni hodnoty domu a ta od velikosti domu, a myslím že z našich starých známých které se tu vyjadřují nikdo nemá vaší zastavênou plochu. ;-) :-S Myslím že se na Morany 3,2 ani na ty 4 nedostanete. To by bylo podpojištêné a to už jsme tu probírali.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa hojky zlato,,, kdybychom šli u alianzu do optimalu, jsme něco málo přes 4,,, jde to a bylo by to dokonce pojištěno na 6 mega :)) a to bych mohla také snížit,,, :) a jsou v tom i domácnost i pojistka na blbost :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já bych se musela kouknout doma, ale pochybuju, že ti to bude co platné ;-) vzhledem k velikosti našich " domečků"
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jituško, vypadá na to, že když máš domeček oceněný na 2,5mega, paltíš 2,5tis - tak nějak baj očko to vypadá :) a to je príma zjištění :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha asi máš pravdu.. podívám se
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jo,jo, já to myslela jako že se nedostaneš na to ocenení domu na 4 mega. 6 je tak optimální, vzhledem k velikosti. My to máme také u Allianzu, a už jsme měli plnení za ukradené okapy. Dali nám mnohem více, než jsme doložili fakturou.
Odpovědět
teda vy tady házíte ciframa, to je neskutečné.....milion sem, milion tam.....my budeme mít po neděli první výdaj k uskutečnění našeho snu...přijedou geodeti zaměřit pozemek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil jojo, tak nějak to pak už chodí :)
Odpovědět
@kasha jako že teď si mám nachystat tisíce, pak desetitisíce a pak miliony :-D :-D :-D ?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?