Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@iil jojo, tak nějak to je :) a na konci zase budou jen ty tisíce a stovky,,, to se pak škrábe ze dna :)
Odpovědět
Profilova fotka
Můžete mi prosím napsat, jak jste řešili elektro instalace? Na co si dát pozor? Je podle Vás na to lepší projekt? Budeme zakládat a nerad bych na něco zapomněl ;-) Vím, že je potom těžký ne-li nemožný něco dodělávat. Díky.
Odpovědět
nevím jak u vás ale tady se říka čtyří rohy 4 tisice bez :-) ža ja se lepe neučil jo geodet :-)
Odpovědět
@fredd1e no tak kupříkladu napájení brány potom drat pro impulz v případě dvoji sazby kabeláž pro kameru elektricky vratny .Do budoucna osvětlení prípadné cesty chodníku bazénu a samozřejmě zemněni bleskosvod atd atd Netvrdím že projekt na elektro je nutný určitě je lepší nejednoduší cesta je nakopírovat jsi výkresy sednout z manželkou kde co bude v zemí a co bude v domě .To co je v zemí je opravdu důležíte nezapomenout pokud člověk nechce strávit čas dalším kopáním .Co je v domě barevně rozkreslit a myslet na každou maličkost ja vždycky pozvu kamaráda elektrikáře na pivo a do druhého piva pracujeme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e my měli jakou součást projektu projekt elektro
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu, @jptn díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e taky jsme měli projekt, ale stejně jsme to před samotnou realizací měnili. Ne zásadně, ale tím jak se změnili příčky a naplánovali jsme základní rozmístění nábytku, měnilo se i umístění vypínačů, zásuvek a osvětlení. A přesně jak popisuje pajalu, dobře si rozmyslet venkovní vedení, včetně možného budoucího. Lepší teď 2dráty navíc, než potom kvůli jednomu znovu rozkopat cestu a nebo složitě řešit, jak vůbec dostat drát ven z domovního rozvaděče. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e my jsme měli taky projekt, s párem konzultací - tím pádem nevázaní na jednoho elektrikáře. Není to nutnost, ale v mojem případě nedůvěřivého jistotáře to bylo celkem přínosem.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e :)) a my jsme projekt měli jen proto, že ho někdo vyžadoval a pak si Jiřík tahal chráničky kudy tudy, jako že to má promyšlené,,, a ted urputně vzpomíná, kam to asi tak vede,,, a když si nezpomene, tak je překvapený, kam ten drát vyleze, pakliže se nesekne někde v zatáčce, což se stalo několikrát a pak se vymýšlí náhradní řešení,,, už jsem si zvykla,,, je to stále taková malá detektivka :)))) a venku budeme samozřejmě kopat, nebot k jezirku nikdo nic nenatáhl :)), zato k bráně nataženo je a nic tam asi nebude .))), u nás klasika :) fakt se tady nenudím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak to asi bude jak jsi říkala, máme roub poj na 2600000, pak domácnost a asist služby.....2448kč ročně
Odpovědět
Profilova fotka
Diky vsem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem :) U nás se odehrálo zase pár věcí, konečně máme vchodové dveře (naprosto úžasné) a začínáme pracovat vevnitř. Dnes jsme byli u kamnáře domluvit naše budoucí vytápění. Během víkendu jsme totiž změnili plány na vytápění a místo oboustranné krbové vložky budeme mít kachlová kamna. Podlahovku zrušíme úplně a uděláme radiátory (dole jen v koupelně a zadní místnosti - to se snad ani nevyplatí kvůli tomu tahat podlahovku?) s nějakou pěknou dřevěnou obložkou. Přikládání z technické místnosti taky nakonec nebude, protože bych pak neviděla oheň z obýváku, tak radši oželím sem tam bordel vevnitř než tam nemít výhled na ohýnek. Takže teď už jen čekáme na zbytek peněz z hypošky a rozjedem to. A v létě se snad budeme stěhovat :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kacckas takovej bordel z toho zase není ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to já, dámy, říct nemůžu. Bordel z toho teda je, nejhorší je ten co je vidět jen při zimním, nízkém slunci - prach, jemný popílek atd. nehledě na začouzený okolí dvířek (vždycky něco uteče) 15 let žiju s krbovkama v cimře a to je důvod, proč jsem se rozhodl pro zadní přikládání. Chtěli jsme oboustranku, ale technicky to byl problém, oželeli jsme oheň v obýváku a nemůžeme si to vynachválit. Oheň je sice fajn, ale raději si ho užiju venku "naživo". Oboustrannou vložku doporučuju pro tento účel přehodnotit, ale samozřejmě do toho nechci kecat. Z kachláků je trochen jiné teplo než z radiátorů, hlavně to trvá, než se nahřejou, ale potom...:-) podlahovka to samé. Berte to tak, že ten dřevěný barák potřebuje něco na akumulaci (zdi, podlahy, kamna...) otevřete okno na 10 min a je tam hned zima... Tak hlavu otevřenou přeju...;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato prach při zimním sluníčku je všude, i v bytě bez kamen:-D my fakt bordel nemáme, teda normální prach jo :-D , ale ten i v létě :-D .. nemáme ani očouzená dvířka, ale je to možná asi tím, že teda klasicky nepřikládáme... ....
Odpovědět
Profilova fotka
No tak je trochu prachu. A co? Stejně je živý oheň lepší, než všechny programy v TV dohromady. A to, že se místnost pomalu ohřívá, je stále tepleji a tepleji, je skvělé, dá se i postavit zadečkem ke kamnům a nahřívat si je... Lidi, buďte šťastní, že žijete ve světě, ve kterém si máte čím zatopit ve SVÉM domě, že okolo je zima, ale vy jste v teple a že jste šťastní.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato děkuji za radu, je to prostě dilema. Přikládání z technický místnosti bylo do dnešního rána jedinou volbou. Taky teď přikládáme v prozatitmním bydlišti do kamen normálně vevnitř a musím okolo zametat 3x denně. Ale protože technicky to kachlovky nezvládnou oboustranně (teda zvládly by na úkor tepla a peněz), tak to uděláme zevnitř. Miluju když si můžu sednout k ohýnku, čtu něco pěknýho a popíjím vínečko... Radši budu dál 3x denně zametat :) A třeba to ani nebude tak hrozný! Právě u nás byli teď známí, co mají dost podobný srub a téměř to samé řešení vytápění, jak jsme chtěli a varovali nás, že se zrovna neohřejí, že ta krbová vložka toho tepla ve finále tolik nedá a teď by to řešili jinak... @jptn to naše bude dost podobný rozměrově a designově Vašemu. Jak to děláš bez bordelu? Odráží se to asi od toho, že klasicky nepřikládáte, to znamená co? @stetl Váš pozitivní přístup moc obdivuju a doufám, že se jednou (brzy) ocitnu také v této fázi myšlení a přestanu řešit každou blbost :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas :) tož já jsem žila celý život bez ohýnku a te´d si ho užívám a zametám tedy častěji než kdykoliv předtím, ale moc se mi to líbí, ten ohýnek :) Jitka dokonce nemá ani popel, to je divočina :)), JInak mně ještě u těch našich kamen moc baví, že hřejeme a vaříme a pečeme a mám stále na kamnech horkou vodu :) a ta nevychladne ani přes celý den :) to je príma, jinak kachláče jsou príma na to méně časté přikládání :), ale čerstvě vytažený kváskový chléb, z kamen, to nemá chybu :))) a když stále všechno řešíš, jak píšeš, zkus si říci, co si tím pomůžeš? když to všechno stále přemíláš? já už také neřeším, téměř nic :) a je to krásný pocit :))
Odpovědět
Profilova fotka
Problém je v tom, že já prostě 3xdenně zametat nějak nemusím. Ani jeden na to moc nejsme, tak nám to vyhovuje asi víc. Nemáme telkáč ani oheň za sklem a taky to jde...
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas my do kamen naložíme, cca 18kg dřeva.. ale nikdy jsem to nevážila.... tak to než spálím, to tam dokládám, najednou to nedám, takže dřevo u kamen mám cca 2 hodky v bedně..... pak občas prohrábnu, snažím se, aby vyhořel popel úplně " do tmy" ;-) , kamna zavřu.... to je vše, takže smetu co zbylo, když uklidím bednu od dříví.... @kasha Karin!:-D popel máme. musí ho tam trochu být:-D ale vynášíme tak cca 3x za sezonu, nemáme rošt, leží v těch kamnech
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas S topením bude vždycky práce a trochu prachu. Hlavně když je tolik tepla kolik potřebujete a ve stylu, který bude vám vyhovovat. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jitu, začínám mít lehce očouzenou omítku nad dvířky. Zatím jen tak do žluta, ale moc se mi to nelíbí a příčítám to tomu, když přikládám, něco málo kouře projde ven. Máš to taky, nebo někde dělám chybu?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit my fakt nemáme......nechci vypadat jak nějakej tady propagátor firmy na naše kamna ;-) .... ale nemáme...a s tahem z komína to třeba nemůže souviset??
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to samozřejmě nevím, ale nemám pocit, že by málo táhla, naopak, někdy mám strach, že slabý polínka vyletí komínem :-D. Přikládáš, až když je úplně vyhořeno na žhavé uhlíky, nebo na hořící polínka?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit , ne já tam to dřevo cpu a cpu, už tak nějak mám v oku, kolik:-D at je tam co nejdřív všechno, jakoby ta " dávka".....poznám, když na kamna sáhnu, kdy to už stačí..... pak už jen sem tam prohrábnu,, i ten popel, dokud je žhavej aby co nejvíc vyhořel.. a zavřu.. cca tak za 2-2,5hodiny od začátku topení
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn hm, tak uvidíme jak to bude vypadat na konci topné sezony. Stejně budeme místy opravovat na krbu omítku, protože když kluci natěračský natírali srubovinu, úspěšně pokecali olejem i krb ]-( a po konzultaci s Vaňkem se musí mastné místo vyškrábnout a znovu natáhnout. Tak se toho natáhne holt víc ;-). Díky za konzultaci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Áááá-pozor-úchyl na prach tady je :-) V době našich začátků a plánů jsme ani netušili, že existuje nějaké zadní přikládání z jiné místnosti. Dnes bych to brala na 100 %. Viděla jsem to u známých a určitě to má co do sebe. Dřevo mají uskladněné v té přikládací zadní místnosti, když jdou přiložit,je to lepší , než když přikládáme my z pokoje. Oheň normálně z obýváku vidí. Mají kachlová kamna. Co se týče prachu-letos jsme udělali velkou zkušenost. Je důležité jaké dřevo člověk pálí,tak já vím, že je to vždy důležité, ale kromě výhřevnosti, jsme zjistili, že existuje něco jako zvýšený faktor prašnosti.. Letošní zimu topíme smrkovým dřevem(tvrdé zatím ještě letos schne) a už s ním fakt topit nebudeme!!! I za tu malou cenu, za jakou ho máme. Už z přineseného dřeva padá větší borčus, při pálení je popílek lehčí a prostě vylétne víc, třeba při čistění kamen. To že je znát, že topí méně, je další důležitá věc. Takže u nás jsme se zapřisáhli, že dokud to půjde, topíme jen bukovým. Sice koše dřeva, když se nosí, jsou sakra těžší než koše se smrkem, ale to je tak jediná malá nevýhoda. Ovšem krb v obytné místnosti byl pro nás důležitý, toho v žádném případě nelitujeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás je tedy z krbu i kamen naděláno také dosti. Hodně i z toho, jak se nám z košíku vždy vysypou nějaké drobečky při přinášeni dříví. Ale neměnila bych za něco bez ohně, možna jen to přikládání z venku. Hlavně kvůli tomu uskladněnému drivi, kterého si do obýváku nikdy nepřiprvím tolik jako na chodbu nebo do tech.míst. Jo,jo, škoda že jsme k Petrovi nezajeli už ve fázi projektování. :-| @kacckas Že se u krbové vložky známí neohřejí je hodně divné. Možná mají poddimenzovany výkon vložky. A hlavně u krbu se nehřeji u vložky, ale u toho, čím je krb obložen, v našem případě Ytongová obestavba a na ní kámen. A vůbec nejvíce to samozřejmě hřeje před sklem, to si i někteří přesedávají na vzdálenější židli. Takže absolutně nechápu. My máme navíc vložku která dobře funguje i otevřená, a to už si ty záda opravdu dokážu pěkně prohřát. :-N
Odpovědět
@kacckas možná nejsem tak pořádný, většinou zametu kolem krbu až ráno a zas tak moc toho není...když to srovnám s tím, co dovnitř nanosí psi, kočky ..........a děti :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?