Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Tak to tedy beru zpět! Pokud každé ráno vysaju a vytřu kolem krbu tak budu mít také čisťounko :-) Takže jsem asi pěkný šmudla, ale tohle denně nedělam :-D @KASHA 30st. do podlahy je rozhodně málo. Také jsem někde četla takové Kidy. To má v létě voda v bazénu, a rozhodne si nemyslím, že bych tím prohřála beton či snad dokonce něco vytopila. A taky se něco ztratí v podlaze dolů, i když je izolace, ale venku je např. -10, takže.... ;-) Topenář nám říkal 45st.,(tedy min.3 topenáři), doma to tak máme 17 let a ok. Někdy dokonce na roztop přidám, když se třeba delší čas netopilo a vychladl beton. Jestli chceš podlahou topit a ne jen míchat vodu, tak si s Jiříkem promluv :-D A na srubu to pořád nemáme vyladěné, občas vystřelí voda do podlahy i 60st., vrací se pak okolo 45st. a to už fakt pálí dlaždice. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa pálící dlaždice, TYJO, pozor na toto :-D, s tou 30 jsem s ním už mluvila, a ono ne,,, to tak ne,,, ale zajimalo by mne, kde se tedy to teplo ztrácí,,, musím mu domluvit, aspon na zkoušku :)) díky holky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Teplo se ztrácí? Napusť vanu vodou 30st. a dej mu do ní ruku. A ať pak řekne, jestli se myslí že tím ohřeje okolní vzduch, navíc když by to ještě přiklopil betonovou poklicí :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa no to jo, spíše jsem to myslela já, když pouštíme do těch trubek tu vodu přes výměník, kdo si to teplo bere, to by mně zajímalo,,, pujdu to zjistit do sklepa :))) chichi
Odpovědět
@kasha ... samo, pro nás ideál .... své ideály nikomu nevnucuju (ale kdo je nepřijme s tím už nikdy nepromluvím, JASNÝ?????!?!!!!!!!) Sám nevím, kolik nám jde do podlahy, mám v hlavě 30-35 chodba a 40°koupelna, ale neručím za to. Jen vím že koupelna může mít více. Jinak se kloním k tomu, že i těch 30 je dost, pokud je to velká plocha, stačí že není od nohou zima a každý kdo přijde na návštěvu registruje že dlažba není studená. Někdy je teplá.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Můžu se zeptat, co to máte za kamna a na kolik vyšly?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk JASNY,,, tak se mnou nemluv, budeme spolu psát na tabulku :-D,,, Jiřík právě studoval a všude na TZB servrech píší, že musí stačit 30 :), máme 80m2,,, zatím nemáme teploměr na podlaze :), ale podlaha není studená, máš pravdu :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak to ti jde asi opravdu jen o to, aby podlaha nebyla studená, ale dotápíš jinak. Petrovi tam také hřejí kamna, myslím že jedny má ještě v kuchyni. My totiž doma topíme ve dvou patrech pouze podlahovkou, a to bych třicítkou nikdy nedokázala. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa SONICKO, topíme podlahovkou a v hlavní místnosti jede teplo do vzduchu, nebot sporák s výměníkem má 9kW do vody a 6,5kW do vzduchu, ale to je laboratorní :)) je to první sezona, kdy se jiří věnuje mnoha dalším věcem a není zapojena akumulačka, což není moc príma,,, :) ale naštěstí je mírná zima,,, :) dochází nám dřevo, mělo by začít jaro :-D KOLIK kW a nebo kolik dřeva spálíte a máte teplou podlahu? určitě nemáte puštěnou horkou vodu přímo to podlahy, žejo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já zatím žádné statistiky jako ostatní nemám, a asi dělat ani nebudu. Topime naplno také první zimu, loni jsme ještě neměli elektřinu, ]-( takže to padla půlka dřevníku na udržení srubu aby nezamrzl a na občasný pobyt. Letos zase nemáme doladenou regulaci.viz ta 60 voda do podlahy. Já jen vím, že když zatopim, trvá cca 2 hodiny, něž se podlaha nahřeje a začne hřát. A bez osobního zásahu musím za cca4 hod. vypnout topeni na dálku, neb už má moc-hloupě se tam přimíchává zpětná tepla voda z radiátorů :-| Také stále ladíme a ladime a není čas to dotáhnout do konce, hlavně že je nějaké teplo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha My prý taky máme 30 do podlahy. Podlaha teda určitě nepálí, spíš je prostě pocitově teplá, nestudí. ALe asi to nějak stačí, ničím jiným než krbem netopíme. Včera jsem dostala nabídku, že by si s náma ráda popovídala jedna architektka, co přispívá do velkého časopisu. Téma bylo, jak se nám žije ve srubu...Moc jsem se omluvila, kdyby nikoho jiného nesehnala, že se nějak přinutíme a rozhovor uděláme, ale jinak, ať se nezlobí, že jsme na tohle poserové :-)
Odpovědět
@kasha @sonafa je pravda, že to doladění topení nám trvalo také déle, než jsme to vychytali, dolaďovaly se teploty do podlahovky , do radiátorů... při jakých teplotách má spínat čerpadlo a kdy zase vypínat atd. atd...Jo to bylo něco... Láďa měl pořád pocit, že je málo teplá podlaha a že radiátory v podkroví taky nějak málo hřejou... teď už je konečně spokojený. A když máme v obýváku 26- 27 st. , tak to už křičím a stěhuju se do pracovního pokoje, kde si vypínám radiátory. :-p a zatim jsme spotřebovali přes 1a půl kubíku (skládaného) dřeva. Ale letos jsme zatim topily dřevem jen krátký čas.. Uvidíme za celou sezonu. :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@morana128 uplně ti rozumím... také se už nám něco podobného přihodilo... ale odmítám. Nepotřebuju pak číst ty šílený komentáře pod čarou,jak to bývá na internetu... akorát bych z toho nespala. A pak se objeví spoustu škodičů.... V Čechách je lépe zůstat neobjeven :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 a z čeho máš strach? - aha, asi odpověděla kanavi,,, nojo, hmm, co na to říci,,, na jdenu stranu je prima, když se o tom hovoří a druhým trochu napoví, na druhou stranu lidé jsou škodolibí,, ale neměli bychom mít z ničeho strach, nebot tím, že se něčeho bojíme, tím si to přitáhneme,,, tak nějak to cítím,,, @kanavi Ivuš - v místnosti 26st? tož to není dobré,,, vubec,,, :) a chvíli jste tady nebyli, podle Tebe si spálené dřevo počítat nebudu :)) a taky nám ještě malinko ruzně profukuje :)) :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-) To co píšeš (já tomu obecně říkám nové myšení s velkým smajlíkem), znám, mám načteno, mám i něco v hlavě uloženo, i se snažím, ale nemám to zažrané tzv. pod kůží.Nakonec ti řeknu, že za ty roky, co se kolem tohodle motám, si myslím, že vítězem v přístupu k životu je obyčejný selský rozum a chování..... U mě to není ale strach, naše okolí ví, že nic nemáme zadarmo. Jen nevím, zda bych byla schopna si uhlídat , aby vyšlo a bylo lidma čteno to, co já bych chtěla, aby bylo čtené. Jestli mě chápeš? Něco jiné je zveřenit fotky tady, tady mohu komentáře doplňovat. Tam by to už bylo jednou dané, vytisknuté a už by to žilo svým životem bez mého možného zásahu.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi U nás je teplota 22 st., a je to teplota, při které chodíš doma normálně v tílku. Nad 23 st. je u nás nemožné, to by bylo na nás moc. Dokonce teplota kolem 20 st. je návštěvama braná jako hodně příjemná....a lidi hned říkají , jak máme tady velké teplo. Spotřebu dřeva máme +- stále stejnou, je to 4-5 kubíku rovnaného naštípaného dřeva.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :)) já si to nové-světlé-jasné myšlení vrývám, nebot vidím, že nás učili blbosti a bludy, nechtíc, mám pocit :) je to už dlouho a ted se nad těmi mračky vylupuje sluníčko :) a to mně baví,,, selský rozum tam samozřejmě patří, pakliže není těžce zamořen divnými programy dlouhodobě zažranými v hlavách našich předků :),,, samozřejmě, rozumím tomu, že nelze nic "opravovat" komunikovat, vysvětlovat - ale ptám se, proč opravovat? proč a komu vysvětlovat? všechno si žije svým životem,,, už jsem si zvykla, že nemohu mít skoro nic pod kontrolou a je to úleva! převeliká :) snažím si nedělat domněnky, potlačovat stále dotírající egoistické kecy :)), ale je to fuška :-D (stejně jak věřím, že když nebudeš jíst zdravě, nemužeš být zdravá, tak věřím tomu, že když nebudeš o životě a s životem v harmonii a pohodě, přijde lekce, která tě posune :) :-x
Odpovědět
@morana128 jeé. tak to mi pri 22 st zaciname topit. :-) @kasha normalne na 26 netopime,ale obcas to lada takhle prezene ato je na me taky moc. A podle mne opravdu spotrebu dreva pocitat nemuzes, byli jsme pryc a taky jsme ze zacatku zimy topili plynem. A s tim strachem,ktery je v nas porad zakoreneny mas pravdu!!!!! Taky se to ucim potlačovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 velmi dobře řečeno. Mám s novináři i tel.štáby několik zkušeností a výsledek je vždy takový, že si to přizpůsobí tomu, jak chce aby to vypadalo a můžeš žádat o autorizaci a doplňovat jak chceš. Stačí přidat slovíčko typu: údajně, podle tvrzení atp. Takže pokud chceš mít klid na srdci, pryč od novinářů. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tech 30 (respektive 29°) je maximalni teplota samotneho povrchu podlahy, takze samozrejme do trubek musis poustet vodu teplejsi. ted jsem koukal na nas projekt a mame navrzenou teplotu vody 43°C pri rozteci trubek 15cm pod drevenou podlahou a 20cm pod dlazbou. takze urcite pridejte.
Odpovědět
Profilova fotka
jeste doplnim: projekt jsem si nechal pocitat presne pro tepelnou ztratu domu dle puvodniho projektu pro stavebni povoleni a v radiatorech nahore mame 55/45. Cekam ze realne budeme mit asi vodu do podlahy o malinko nizsi protoze budeme mit lepsi tepelne izolace a lepsi okna (Uw 0,7 misto planovanych 1,2) a tudiz ve vysledku asi nizsi ztratu. Taky se zmenilo, ze dole bude vsude dlazba, takze trubky budou vsude 20cm od sebe.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Odmítnou novináře nebo ne? A co když to zrovna byla např. nějaká zkouška, jestli chtějí opravdu klid v domě a nebo se chlubit či být populární v tisku? A oni ji takto ustáli ;-) :-) @kanavi @morana myslím že vám dám za pravdu. Kdysi dávno jsem požádala o pomoc se zahradou jednu projektantku, něco maličko mi poradila a hlavně si "pro své potřeby" nafotila naší zahradu. Jelikož jsem v té době odebírala časopisy o zahradách, ejhle, najednou vidím svůj odpočinkový kout pod pergolou vyfoceny s přidaným nákresem květin v časopise. A k tomu článek, jak si majitelka zahrady myslí, že na malou městskou zahradu cca 500m2 se dá namačkat pěkná zahrada se zelení, pergola a k tomu ještě zeleninová zahrádka s kompostem, jak je to nemožné a že mám přehnané požadavky. Mě to nikdy neřekla! Přitom já to tam dnes v pohodě všechno mám, navíc i bazén a zbyl i plácek na fotbálek, a prostoru všude spousta, takže..... Napsala si a zveřejnila absolutně co chtěla, jen aby byla zajímavá a "profesionální" a vůbec se neptala ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans díky, logické, jasné,,, @sonafa tak to už není na nás, to si musí každý sám v sobě prožít. A jak jsi obstála Ty ve zkoušce novinářky? šla jsi po ni a zlobila jsi se a nebo tě to nechalo v klidu a usmála jsi se? to mi připomnělo Honzíkův domeček a ruzné kidy pod tím,,, je pravda, že když špatně snášíme vlastní kritiku, tak je to těžká zkouška. Ale všechno je zkouška :) a rozhodně né nezajímavá,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tenkrát mě to docela rozčílilo, ale nijak jsem to neřesila, to by byl zbytečný výdej energie. Doufám že dnes už bych to vnitřně ustála lépe (přijmout a Hurá :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :-D jojo, a to jsou právě ty školy a školeníčka,,, :-x
Odpovědět
zdravím po delší době studování a váhání :-). Co se týká vytápění, začínám se přiklánět ke krbu s výměníkem, akumulační nádrži a solárům. Můžu vás poprosit, kdo tuto kombinaci máte, na koho jste se obrátili? Je tolik nabídek, že se v tom ztrácím. Chtěla bych vědět, kolik by nás to stálo. Moc a moc díky na rady ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jen na okraj: Vystudoval jsem novinařinu na UK a vlastně jsem byl celý život novinářem. Ale jinak, než se běžně stává. 23 let jsem byl režisérem Krátkého filmu Praha (pamatujete Zpravodajský film neboli filmový "žurnál" v kinech? Tak ten jsem režíroval od roku 1968! A potom jsem spoluzakládal Občanský deník a podobně. Jenže mně ještě učil na škole pan Gel, spolupracovník Karla Čapka! A od něj mám základy, které dnes už žádný novinář ani nezná, jako dvojí až trojí ověření faktů, zásadní autorizace každého rozhovoru atd. To se dnes už "nenosí". A tak jsem rád, že už jsem spokojeně v penzi a píšu si své knížky... Mohu poradit? Nedívejte se na televizní zpravodajství, v novinách čtěte jen titulky a nepusťte si do domu žádného "novináře", kterému je pod 25 let. A budete mít klid! Jinak vám sděluji, že stále ještě topíme tím, co jsme za rok nasbírali při procházkách v lese. Pamatujete? "Každý den klacík, a když to bude klacek, je to lepší. Nechat schnout dva roky, lépe tři..."
Odpovědět
Profilova fotka
@iil myslím, že dobrý směr,,, my máme sporák s výměníkem a soláry a akumulačka, ale nejsme vhodný příklad následování, neboť to ještě nemáme propojené a máme všechno atyp :)) ovšem sporák je kouzelný - topí do podlahy, do vzduchu, vaří a peče :-D nordica termorosa DSA, myslím :) @stetl klacíky zavidím :))) budu muset také do lesa :) a muj Jiřík také dělal v krátkém filmu,,,:), no a zpravodajství v kině jsem tedy bytostně nesnášela - omlouvám se :) chich krásný víkend všem kk :)
Odpovědět
@iil máme - prosím zkus najít mé předešlé příspěvky, nebo napiš kacckas ať ti přepošle mou právě poslanou odpověď ... Stálo by to dost - jde o to jestli to dokáže na sebe vydělat levným provozem v následujících letech, to je to co se počítá ... Tohle je investice, kterou těžko budete opakovat - na rozdíl co já vím od kuchyně, kdy si na novou třeba za 5-10 let uštěříte a rel. snadno ji vyměníte, tady je to "navěky" ... Suma říct nejde, a ceny kamen a solárů najdeš nebo poptáš. Záleží na rozvodech, velikosti, dimenzování, materiálech, firmě ..... Fakt to jde s velkou chybou odhadnout a to nemá cenu.... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Co Tvůj Jiřík dělal v Krátkém filmu Praha?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?