Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Studio Prometeus, mechanik trikových kamer, zvukar :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak to jsme se nepotkali. Škoda.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Ja mam na podobne reseni jako @petrfrenk rozpocet lehce pres 500tis. Kamna Verner 13.10, solary 8m2 regulus, nadrz regulus duoe 650/150, podlahovka cca 100m2 + radiatory v patre. Samotne solary vychazeji vcetne regulace a cerpadel zhruba na 100t. Budu je ale delat az v druhe etape, treba bude zelena usporam a podari se dostat nejakou dotaci
Odpovědět
Profilova fotka
No to je peněz :-o . Co na tomto řešení vidíte výhodného, to nějak nechápu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Myslím že to bude mít výhodu hóódně levného topení v budoucnu. Otázkou je návratnost investice,docela by mne zajímalo kolik let to bude ;-)
Odpovědět
díky za reakce, je mi jasné, že od této varianty ustoupím, počáteční náklady jsou opravdu vysoké a vzhledem k tomu, že z 90% chceme topit krbem, návratnost by byla opravdu dlouhodobá.....
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e chtel jsem prikladani z druhe mistnosti a krome vernera jsem nic jineho nenasel. a ty kamna stoji bratru 70-80t. Ten zbytek je podlahovka, radiatory, regulace, nadrz. premyslim dat levnejsi nadrz od DZ Drazice, ale do te zase elektricka spirala stoji uplny nesmysl. takze kdyz sectu regulus+spiraly nebo dzdrazice + spiraly tak to vychazi plusminus stejne. jak jsem rikal, planuju ze to na zacatku udelam bez solaru, takze cena bude snad pod 400t, solary uvidime. prinejhorsim misto nich napojim tepelne cerpadlo v budoucnu, jestli se ceny pohnou dobrym smerem.
Odpovědět
Zdravim všechny je to opravdu zajímáve asi je take vše o tom kdo a jak ma čas a trochu tomu rozumí .Ceny se prostě u nas dělaj podle toho kdo je kolik ochoten zaplatit par přikladu : tepelne čerpadlo Nibe vykon 10kw včetně kolektoru bez vykopovych prací podlahovka 90 m2 včetně rozvodu vody v přízemním bungalovu 300 000,- podle mne krasná cena + vykopove prace na zemni kolektor 6000,- Vykonavatel známy ne :-) kamarad nabitka 410 000, Kamarád je pořad kamarád ma taky dětí a málo práce ale už vím proč :-) přiklad druhy před 14 dny mi v bytě odešel plynovy kotel vzhledem k tomu že sem nebyl přítomen opravařu tak pry nešel spravit navšteva 10 minut přítelkyně vysolila 300 Kč volam opravařum co ted a voni že mi musí dat novy kotel řikam a jaky co to bude stat že Junkers za 55 tisic vykon z hlavy myslim 12-24Kw ja říkam chlapy dyt stoji 15 000,- a vy na něm mate 30 % co ten zbytek no že pry musi vylézt na komín říkam nikam neleste dejte mi čislo na šefa .Crrrr dobry den ano samozřejmý spravíme kolik to bude stat cca 3 500,- :-D no a co čert nechtěl v den opravy sem byl na infotermě Ostrava koukam a supr krasny novy waissman kotel vystavni akce se mi zda že byl taky za 15 000.- Uvažuji že bych odvolál opravaře a koupil nový Kotlik :-) no ale kdyš pan šef byl tak míli a sehnal nádobku říkám jsi ne nebudu potvora . Přijedu domu a přitelkině na mně že oprava stala přes 5000,- :-D že ja nebyl doma oklepal bych jím to o hlavu 8-) Přátele nedejte se pátrejte hledejte vyplatí se to tím nemyslím kupovat zmetky ale nekupovat hned první co mi někdo nabídne Stavbám zdar a dřevěným zvlášť :-D
Odpovědět
@jumpmans šikovný topenář ti do Dražic zbastlí spirálu podstatně levněji, mám tam 2x7,5kW za necelou tisícovku kus.
Odpovědět
Profilova fotka
:)já si tedy ty ceny nepamatuji, tedy ty sčoty :) ale podlahovka nás stála 60tis-bez projetku a bez čehokoliv (bez izolací, anhydritu...) kamna 40 tis, akunádoba 10tis, spirály si bude jiřík dělat sám, ovšem všechny ta propojení ve sklepě si nedovolím odhadnout,,, a soláry vč. akunádoby 500l 130000-dotace-snad nám dají těch slíbených 50tis,,, elektrokotel Jiří koupil nějaký starší, a ten nám to temperuje,,, více nevím :) a HLEDAT, komunikovat,,, ptát se, pořád dookola se všech ptát a z toho vyjde většinou šikovný člověk, za kvalitní práci a přiměřený peníz, jak píše pajalu @pajalu přítelkyni bych nedovolila nic zaplatit :) at si počkají,,, :-D, nebo bych ji nechala tu domluvenou částku a nic víc :)) a doplatek, at mi vysvětlí! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No jo, ty máš výhodu, že máš Jiříka :-D . Já ho nemám, takže si všechno musím nechat od někoho udělat a to je panečku všechno hnedle dražší. To potom pro mě tohle řešení může přijít i těch na půl mega. A to ještě v případě hypotéky není jen těch půl mega, že :-| . Nemůžu si pomoct, ale pořád mi vychází lépe ta elektrická podlahovka. Sice už při slově elektrická běhá mráz po zádech,ale ze zkušeností těch kteří to řešení mají, jsou provozní náklady docela v pohodě a ta regulovatelnost, pořizovací náklady (u mě komplet do celého baráku cca 70000) jsou zcela jinde.... Sice to vypadá jako, že jsem agentem čezu nebo eonu, ale není tomu tak ;-) . Navíc to elektrický topení mám jen na vylepšení tepelné pohody :-). O vodním podlahovém topení se spirálou v peci jsem taky dlouho uvažoval, ale ... pec by se stala závislá i na elektřině(pokud bych snad nevyužil Hypocausta) a moc bych si nepomohl, protože o teplo, který bych poslal do akunádrže bych zase připravil pec. Takže když jsem takhle sečet plusy a minusy ......... Teď jenom doufat že budu mít srub dobře postavenej a nebude do něj fučet. To bych se potom asi se svým řešením nedoplatil. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e :)) jojo, právě utěsnujeme,,, začaly mrazy a my jsme včera nebyli doma a přijedeme domu a ono tam pouhých 14 :))) jeje, elektro sice jede, ale to sotva stačí udržet v noci ustálenou teplotu,,, :)) musíme rychle všechno ucpat a doobložit :)) jiank Jiříka si také závidím :))) ale znáš to, vše je o dvou kurkách :))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha To ještě máte nějaké mezery mezi kládami? nebo táhne nad okny? To by asi už nemělo, ne? A co na to srubaři?
Odpovědět
@kasha Když vona se nerada dohaduje teda kromě svoji prace tam je Ras ale jinak nerada cokoli řeší :-D takže mi se pak stoho muže rozkočit hlava :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e okna jsou v pohodě, ale ťofle a veliké praskliny pouštějí čerstvý vzduch :) a horní parto Jiří nějak moc netěsnil - ted je třeba dodělat :) @pajalu aha, nojo, co na to říci? nejsou to její prachy? :) to all - OP PYRUS staví nízkoenergetické roubenky :-D, to je něco,,, v novém časopise sruby a roubenky :) - http://www.eshop-rychle.cz/www-zijemb... zatím ZDE,,, možná chvíli
Odpovědět
Profilova fotka
:))) chichi, nene, už mi to nedovolilo opravit,,, zde je časopis http://www.drevoastavby.cz/online/e-s...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk a označení to nějaké má?
Odpovědět
Profilova fotka
tož tak jsem dnes říkala Jiříkovi, že někteří nechtějí dát ted 300-400 na topení, že si raději budou topit elektrikou do podlahy a ten mi to hnedle spočítal, že jestli budete mít stejně velký dum jako my, tak se bude za elektro platit ročně okolo 100tisíc a to se fakt nemuže vyplatit,,, tož tak asi :))
Odpovědět
@fredd1e Ok, tak náklady mám na začátek velké ... ale zohlednil jsi že od dubna do září netopím ničím? Tj, ani nepotřebuju nějaký bojler...? 6e budeš dávat za topení elektrikou + její spotřebu pro jiné účely platit 40-50 tis. ročně ti přijde výhodnější...? Nevím nevím, opravdu mi elektrika nepřijde do budoucna vhodná ... Nás stál kotel asi 40 tis, 15 tis. aku nádrž, 50 tis. soláry a zbytek musíme mít stejný, ne...? PF
Odpovědět
Profilova fotka
Když už probíráme to teploučko,.... tak u nás konečně tento víkend napadl sníh, poprvé tuto zimu!! Tedy není ho ani 5 cm, ale děti jsou rády i za to :-) A když tak vidím že na Moravě má být -12st, a u nás je sotva -2st., tak to se pak ta spotřeba paliva dosti špatně porovnává ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :))) tož u nás těch 5 cm také, ale místy to bylo o víkendu na minus 15 :)) naštěstí máme již dřeva dostatek, tak to snad povolí :) dnes ráno již jen minus 7 :)
Odpovědět
@vorelmato Eltop 14011/006
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk @kasha - tak což o to, strašíte dosti dobře :-) . Ovšem, jak jsem psal dřív. Všechno záleží na tepelných ztrátách. Odborníci říkají - to nemám ze své hlavy - V NED a PD je nejekonomičtější topit elektřinou. Zatím stále žiji v tom(bludu?), že srub se NED hodně blíží ;-) . Nevím kde jste vzali ty cifry 100000, 40000... Co já jsem mluvil s lidmi, kteří bydlí ve srubech (podobně velkých jako my (9x10 + podkroví) a topí i elektřinou, tak mají účty za vše (tzn včetně TUV a spotřebičů)od 15 do 25000/rok. Je to samozřejmě zkreslené tím, že topí občas i v krbu/kamnech(někdo víc někdo míň). Ale pokud mám hlavní topení pec a příležitostně si ohřeji podlahu tam kde budu pobývat - nemůžu se dostat nákladově výš. A při této filozofii se mi opravdu ta investice teplovodního topení, aku nádrže atd. nemůže vyplatit. Ale je to i o přístupu k elektřině jako komoditě . Já třeba nevěřím těm katastrofickým scénářům "atomfans" k cenám elektřiny(což se už letos s cenou potvrzuje), blackoutům... . Elektřinu ze slunce a větru beru jako nejperspektivnější zdroj (na rozdíl od plynu, uhlí, ropy...) stačí jen vyřešit její uchování... a toho se snad dožiji :-) @petrfrenk - to jsem nepochopil s tím topením zdarma od dubna do září. To myslíš jako díky solárům?
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Díky díky, jdu se pídit
Odpovědět
@fredd1e jojo, prostě teplá voda (v tuhle dobu samozřejmě hlavně TUV, i když o topení v červenci u nás v pošumaví taky není nouze) ... díky solárům. Potom to s aku 1000 l bohatě stačí i když 3 - 4 dny nic nahoře nesvítí. My za vaření a svícení a praní (nic z toho nepřeháníme...) platíme oněch 15 tis./rok. Jak by se do toho ještě mělo vejít topení mi hlava nebere ... A ještě bez soláru v létě, tzn. bojler pojede celý rok....? Jsem zvědav na vaší spotřebu elektriky.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e čusík,,, ale tady přeci nikdo nikoho nestraší,,, jen si to tady chceme vyjasnit,,, aby tu nebyly bludy :) NED-je nizkoenergetiský dum? tož pasivní ANI ANI ANI náhodou!! a koho znám, tak se nedostane ani k nízkoenergetickému domu,,, tak nevím kdo co a jak počítá, ale muj bráška je v domečku, topí plynem a 60tisíc ročně jen to hvízdne a nijak neplýtvají,,, to se raději nebudu ptát kamarádky, které se děti koupou denně hodinu ráno ve sprše!! :(( zajímaly by mne tedy částky těch známých za celek, jak píše Petr :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
my teda máme kachlové přímotopy, 3, chodba- ložnice-, hl místnost, zapnuté na 750 w., v lož skoro pořád vypnutý, tam večer jen chvíli před spaním otvíráme dveře....v zádveří a koupelně el podlahovka, nastavená mezí st 2-3, takže jen taková přijemně teplá, jinak kamna biofire, a samozřejmě bojler.... roubenka cca 7x10... pereme, svítíme, vaříme, pc telky... a loni jsm eměli spotřeby elektř 26 tisíc kč. komplet..... plus dřevo... tak 8 m3, ale přesně změřené to nemáme @fredd1e
Odpovědět
ahoj všem, vy mi to teda vážně neulehčujete ;-) , každý to má jinak a všichni si stojí za svým :-D . Topit pouze plynem je šílené. My bydlíme v 3pokojovém bytě a i když si topíme krbovými kamny, protopíme ročně 30 tisíc ]-( , to je hrůza. Dle mého i elektrika není nejlevnější varianta. Ale to tak asi bude, čím nižší pořizovací náklady, tím dražší provoz že? Tak kde je zlatá střední cesta :-| :-D ?
Odpovědět
Profilova fotka
@iil počkej dva roky a potom ti to řeknu z vlastní zkušenosti :-D . @kasha Ne... vážně.... Nízkoenergetický a pasivní je rozdíl. (NED = Tpelné ztráty TZ< 50kWh /m2. Pasivní - PD = TZ < 15kWh/m2) Tohle by mělo být správně. A teď kam zařadit ten srub. Výpočet od projektanta TZ 6,8kW, firmy co mě navrhovala topení 9,4kW. I ten předimenzovaný výpočet mi dává po přepočtu na m2 nějakých 55kW/m2. Tak by se to mělo blížit.... To je ovšem pouze teorie. Praktické výsledky dám až za ty dva ročky a nebo vložím jiné, pokud najde nějaké relevantní. @petrfrenk Soláry nechci, přijde mi to na ohřev TUV méně efektivní. (jiná věc je pokud i topíš, ale i tak) Když se odhlédne od plochy - ty máš 2 panely solárů - já 8FV panelů(místa na střeše dost), jenže mě to bude ohřívat i v zimě(FV je vzimě efektivnější) a v létě nebudu řešit přebytky ;-) . Ale nechci polemizovat a obhajovat něco co mě ještě nefunguje. Proto to berte to mou obhajobu El. podlahovky jen jako námět, že i elektrické řešení může být ekonomicky výhodné. Důkazy podám výhledově......snad ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ;-) Paráda.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?