Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
 @jptn Máme to podobně, krb s výměníkem (Grand Max od Haasu), podlahovka (voda), bojler na TV, k tomu jak píšeš vaříme, pereme, svítíme , čučíme na TV nebo PC. K tomu tedy navíc manžel pracuje doma jako osvč, takže cca 5000 Kč ročně jde na jeho spotřebu stroje a přístrojů. Dále studna, takže jede čerpadlo a vodárna a pak ještě čistička, v létě filtrace bazénu.... K tomu ročně propálíme cca 5 m3 rovnanýho dřeva (cena 6000) . Máme elektrokotel, ale vyloženě záložní zdroj, kdy je třeba udržet teplotu v baráku , když jsme na horách. Takže se pustí 2x do roka, víc ne. Dva přímotopy za litr z Baumaxu, které si dáváme při větších mrazech (třeba tuto sobotu poprvé v letošní zimě) do ložnice na noc. Faktury od elektriky máme za posledních 5 let od 22-25.000 Kč. Spotřeba se pohybuje : vysoký tarif:0,8-0,9 MWh a nizký tarif: 6-7 MWh, máme sazbu D-45 (20 hodin nízkého) (a jen takový poznatek, stačí aby vám z domu zmizelo do světa dítě, kterému musíte jinak prát, žehlit, je va vaně naložené denně a k tomu ještě sprcha, milion nabíječek, puštěných pc,tv,... a máte spotřebu klidně o 400 Kč měsíčně menší emoticon
27. led 2014 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 jo studnu jsem zapomněla- čerpadlo, ano
27. led 2014 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @morana128 sazbu máme stejnou- d 45
27. led 2014 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn Jak píšu, máme to dost podobně emoticon Jen asi u nás je navíc ta spotřeba u manžela při práci.
27. led 2014 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 možná i co do velikosti vid...
27. led 2014 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn myslím, že jo. Já říkám, že máme menší dům. 8 na 9,5, suterén , patro a podkroví (vše tedy plně využité, já vůbec nechápu jak jsme mohli žít 14 let v panelákovém 36m 2 ve 4 a se psem emoticon a vejít se tam?
27. led 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 a šlo toemoticon

my teda nemáme ten suterén-- ale zase tvoříme půdičku emoticon
27. led 2014 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @morana128 zajímalo by mě jestli ten krbový výměník máte u Vás napojenej na nějakou AKU nádrž a následně do podlahovky?
27. led 2014 v 16:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn Z chodby z podkroví, když se dělala izolace, říkal manžel: poslední možnost se rozhodnout, chceš výstupové okýnko do půdy? emoticon A nemáme. Jééé, další prostory na uklízeníemoticon

@fredd1e Ne, nemáme žádnou aku nádrž. Jen ten výměník vzadu za krbem, tam je nějaké množství vody, ale nevím podrobnosti. To bys poznal na jejich stránkách: http://www.haassohn-rukov.cz/cz/produkty-a-sluzby/vyrobni-program/krbova-kamna/grand-max-plus-11-s-vymenikem.html Já se v tom moc nevyznámemoticon No a pak je ve zdi skříňka, kde jsou ventily a ty jsou pro podlahovku, aby se dala různě vypnout. Tenkrát nám snad ani o nějaké aku nádrži neříkali.
27. led 2014 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 tak já myslím, že tam extra úklid nehrozí, tam se úplně rovně nepostavíš emoticon ale je po celé délce roubenky, takže úložné prostory pro věci, co s používaj občas, je tam anténa.. a tak.... a máme udělané i vstupy do postranních střešních přesahů. těch šikmin, prostory za půlštoky, .. ted jsou zatím utěsněné, ale až se podkroví dokončí, budou tam zateplená dvířka, po obou stranách.. také na uložení věcí.. a hlavně- na vánoční cukroví emoticon , kde bude v chladnuemoticon to mi chybí.. takže v roubence jsme ho zatím skoro křupali emoticon
27. led 2014 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 emoticon tož jsem mluvila s tím mým Jiříkem,,, říkal, že v našich končinách můžeme při nejlepších podmínkách dostat 1000W na m2,,, kdy do tepla to jde využít na 1000W, ale do elektřiny pouze 100W. Já tomu nerozumím, nicméně prý vychází FV hůř. Fakt to jsou pouze přenesené informace, docela v tom nejedu emoticon) a Jituš, studených míst máme ve srubu habakuk emoticon
27. led 2014 ve 20:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @fredd1e snažím se trošku pochopit tvůj chod myšlenek, ale co se týče té spotřeby elektřiny, myslim že jsi trošku naivni-samozřejmě nechci urazit emoticon U tebe bude stejně hlavně topit pec, tak je to celkem bezpředmětné, ale i tak: nevěřím, že by se nějaká standardně početná rodina mohla se svojí roční spotřebou v rodinném domku včetně TUV a dokonce přitápění, vejit do 15 tis. (na čem vaří?) To nemají ani lidé v paneláku, a to neohřívají teplou vodu.
A jak jsi to myslel s tím, že FV je v zimě nejefektivnější? To jako že se nepřehřívají? Vždyť v zimě je to právě ten největší problém emoticon Světlo je jen mnohem kratší část dne, takže se může získat jen velmi málo el., navíc v době, kdy je většina lidí v práci. Takže pokud ji chceš využít, musíš ji naakumulovat, a to jsou zase pěkné ouvej ztráty. Nevím jak velké panely počítáš, ale 8ks na FVE je jako nic. Nejvetší možné mají cca 240 Wp ( a to už jsou opravdu obrpanely emoticon ), x8ks x např. výkon panelu v prosinci 60% = cca 1,1 kWp a ještě odečíst ztraty baterií, měniče apod.(budu optimista -30%? emoticon emoticon ) To není ani na průměrnou denní spotřebu bežných el. spotřebičů v domácnosti, natož na přitopení. A to už vůbec nemluvím o sněhu na panelech emoticon A v létě se zase netopí, takže pokud se pánové nahoře nějak neumoudří s těmi zákony o výkupu el., nemá podle mne u tebe ta investice kvůli zimnímu přítopu smysl. Tož to říká můj selský rozum, tak se prosím na mne nenazlob emoticon
27. led 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 tato diskuse mě náramně zajímá, byť teoreicky. Já bych asi podpořila tu elektřinu, i když ji neumím vyčíslit. Při plánování investic člověk pracuje s nějakou perspektivou. Cena plynu bude vždy záležitostí strategickou, ne nákladovou, elektřina se vyrábí zde. Dřevo je super, ale pohodlí je pohodlí. A ač my, co jsme zde, jsme vyznavači dřeva a práce s ním nám nevadí, tak příjemnější je, když si člověk blbne s dřevem pro radost, než pro to, že alternativa je velmi drahá. V civilizovaném světě (který se k nám ale lokálně již velmi přiblížil - platí to již i v Německu, Rakousku i na Slovensku) existuje něco, čemu se říká mettering. Polopaticky řečeno, je to přibližně tak, že FV vyrábí a dodává do sítě, dvoucestné hodiny měří, kolik se do sítě dodá, člověk za to sice nedostane peníze, ale to množství elektřiny má v síti jako "uložené" - když spotřebovává, tak od toho, co má na hodinách jako spotřebu, se odečítá to, co do sítě dodal. Takže v době špiček elektřinu do sítě dodávají spousty pidielektrárniček, tím lze snížit velkokapacity, za cizí peníze (= za peníze občanů) zvýšit podíl elektřiny z obnovitelných zdrojů, a ti lidičky si pak za odměnu zadarmo v době mimo špičky tu elektřinu odčerpají. Super pro společnost jako celek, bič na ČEZ. Ale ne všude ve světě energetické společnosti vládnou. FV panely jsou krystalické - na "slunce" nebo amorfní - "na světlo". Ty druhé mají sice menší produktivitu, zato pracují mnohem více hodin, a zvlášť je-li v zimě bílo
28. led 2014 v 01:35  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @sonafa @esmeralda2 - můj proud myšlenek je asi tento: FV panely mají s nižší teplotou vyšší účinnost. na rozdíl od solárů - to jsem vyčetl ( http://voda.tzb-info.cz/priprava-teple-vody/10453-priprava-teple-vody-fotovoltaika-nebo-solarni-tepelne-kolektory) . Bohužel v zimě ovšem svitu(světla) není mnoho, ale i tak FV panely něco vyrobí. A s tou FVE jsme si asi nerozuměli nebo jsem to špatně popsal. Je jasné že v současné době kdy ještě nefunguje Net-metering, by bylo nutné pořídit ještě k dostatečnému množství panelů i střídač, wattrouter a hlavně baterie, což je největší problém. Dohromady je to taková hybridní FVE (např: http://www.solarenvi.cz/slunecni-elektrarny/typy-instalaci/hybridni-grid-free-ostrovni-elektrarny/ ) . Ekonomicky je toto řešení bohužel v nenávratnu. Já zatím počítám jen s ohřevem vody pomocí FV panelů, které je "levné" jednoduché a ekonomicky návratné (např: http://www.obchodsolar.cz/obchodsolar/eshop/24-1-Fotovoltaicky-ohrev-vody/0/5/472-Fotovoltaicky-ohrev-vody-200l ) . Ještě to budu mít vylepšeno o jakýsi optimalizační člen, který by měl zvýšit účinnost cca o 30%. A pracuje to i v zimě(i když jen omezeně), vodu to i tak předehřeje. Jsem zastáncem jednoduchých řešení a tohle mi přijde jako optimální. Natáhnu dva kabely k bojleru od panelů a ohřívám.
No a pokud se někdo nahoře umoudří a zjistí, že je výhodnější to, co je běžné ve více zemích Evropy i Ameriky - spotřebovávat elektřinu v místě výroby a zavede ten Netmetering, tak jen rozšířím počet panelů, pořídím si ten střídač a wattrouter a nadprodukci co vyrobím v létě odeberu v zimě třeba topením.
28. led 2014 v 08:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @sonafa Ještě k té spotřebě.... No, pravda, že si tak zcela už jist nejsem, když si vzpomínám jaký čísla mě vlastně říkala ( a to jsem tam byl na návštěvě teď v neděli emoticon ) Ale manželka mi to právě potvrdila. Fakt říkala 15000. Menší srub, rodinka 3 děcka, velká AKU kamna, kabely v podlaze, bez kuchyně (zatím). Nevím nakolik té spotřebě můžeme věřit.... Neměla důvod neříkat pravdu, ale i tak spotřeba je asi hodně individuální. Bylo nám tam docela zima a každej stupeň navíc se říká že zvedá spotřebu o 5%.
28. led 2014 v 09:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn Jo jo, tam je prostoru dost. Nám tam na půdě asi vegetují vosy emoticon A u těch přesahů, vím že jsme se o tom doma bavili, a dokonce nám to z OK PYrusu říkali, že tam je velké množství úložného prostoru. Nakonec jsme to uzavřeli, ale kdybychom chtěli, ty dveře se tam vždy dají dodělat. Já mám výhodu suterénu, je tam garáž, je tam manželova dílna, pak mám tzv. technickou místnost, kde je vodárna, elektrokotel , věci na zahradu od filtrace,sekačky, ale i kola a veškeré sportovní vybavení. A pak tam mám asi 15 krabic kostýmů na karneval a masopust emoticon No a v suterénu je ještě jedna místnost, ve které mám ještě vybudovanou špajz,kde je větrání a teplota ideál na brambory, vajíčka, zavařeniny a taky to cukroví emoticon V téhle místnosti, kde se v rohu vybudovala uzavřená špajzka, se schoval i mrazák , aby nestrašil v kuchyni.No a odsud vede schodiště do obyvatelného patra. Takže prostoru je u nás dost a kupodivu všude už něco je emoticon

Jo a spotřeba elektriky -v paneláku, kde se jen svítilo, žehlilo , ale nebyl žádný ohřev vody, vaření, jsme ročně platili cca 10.000 Kč. V 1+1.Takže z tohodle pohledu vidím naši spotřebu energií v baráčku jako úplně snovou emoticon
28. led 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kasha Nevěděla jsem, jak to přidat k odpovědi o tom dřevě, tak to dám sem. Na té fotce je vidět, že jsme část dřeva, které se nevešlo do dřevníku, dali pod podestu. A to dobře nebylo. Dřevo u baráku černalo, neschlo dobře. Takže pak jsme ho museli přerovnat jinam. Jinak ten dřevník-to byla stavba na jednu sobotu. Na zemi jsme dali hromádku štěrku, co zbyla ze stavby. Na ní se položily palety, které zbyly ze střešních tašek.Pak jsme koupili ty hroty , které se zapíchly do země a do nich se daly trámky, které máme z atypických palet, co se tady prodávaly z fabriky a lidi to rozebírali a měli pak dřevo na topení, jako odpad. emoticon Na trámky se daly osb desky a na ně to vlnitý emoticon , co se dává na střechy. Tenhle dřevník se dá ještě dle možnosti prodloužit.. ( na té fotce máme ještě provizorní zábranu, než jsme měli plot a náš pejsek měl snahu zdrhat emoticon )
28. led 2014 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 juuu, děkuji děkuji emoticon my zatím to mokré skládáme do kříže, aby se to ještě lépe provětrávalo emoticon
28. led 2014 ve 13:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kasha Nám to tam prosychá krásně. Ještě jsem nenapsala, že vzadu a na jedné straně( aby ta polínka nevypadala) jsou na trámkách přibité kari sítě, co zůstaly z podlah, když se dávaly do betonu. Takže je to vzdušné a u nás, na "větrově" ,to tady profoukává krásně.
28. led 2014 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
Registroval se 5. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Má 25 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
Registroval se 5. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Má 25 přátel. Region Frýdek-Místek.
 dovolím si vstoupit do diskuze o fotovoltaice na ohřev TUV ano na topení TV to uřčítě není ale pokud zvážíme pořizovací cenu Termosolarnich systemu provoz čerpadla jednou za čas výměnu teplonosné kapaliny tepelné straty při vzdálenějším umistění akumulačni nadrže a žívotnost tak v celkovem pohledu je lepší fotovoltaika lepší průměrově za rok ohřeje víc vody než termika zase termické panely sou v letě účinnější ale pokud někdo podcení velikost akumulačky a nemá zrovna bazén kde by přebytky z termiky v létě odevzdal tak už sem vyděl borce panely přykryvat emoticon aby vše ma sve pro a protí emoticon
28. led 2014 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @fredd1e Tohle řešení vypadá velmi krásně a fakt jednoduše, ani tam nemalují žádné měniče takže to asi funguje přímo na voltíky z panelu. To jo. Ale ty jsi psal elektrické podlahové topení, tím jsem pochopila, že chceš dávat do podlahy topné kabely ,a to by asi nebylo ončo. Tohle je pak tedy normální vodní podlahovka, jen ohřátá přes FV, to je jiná! emoticon emoticon Navíc se ten zdroj ohřívání vody dá podle potřeby měnit (el.kotel., plyn.kotel. tepel.čerpadlo ....) kdyby FV nevyšla, a to už se mi líbí moc, to bych brala i já emoticon
28. led 2014 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @esmeralda2 Kdyby, kdyby.... já myslím že v tomhle zatím moc civilizovaní nejsme a douho nebudem. Všichni ví jak u nás dopadl solární rozmach, velké ryby se včas napakovali a odnesli to zase ti menší, kde je dnes výkupům z domácích FV či metteringu konec....?. emoticon
28. led 2014 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @sonafa - to původní bylo správně. Chci ty el. kabely do podlahy. Fotovoltaika u mě s topením zatím nemají žádnou spojitost.
V zimě FV panely mají tak malý zisk, že to ohřeje tak bojler. Ono by to mohlo předehřát i nějakou AKU nádrž pro vodní podlahové topení, ale to bych musel víc šáhnout do peněženky(na technologii vodního topení)a to se mi nechce, respektive už mi to nepřipadá ekonomicky rozumné. Nechám FV panely jen pro bojler a pro budoucnost připravený na případný rozšíření pro net-metering.
28. led 2014 ve 21:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
 @fredd1e tohle by te mohlo zajímat na thermě získali ocenění sice druhé místo ale myslím že to určítě stojí za zvážení http://www.solar-kerberos.cz/index.php/cz/ nejsem elektrikář ale logiku to ma sylně o tom uvažuji emoticon
29. led 2014 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pajalu dost dobře nechápu jak muže fv lépe ohřát vodu emoticon to jsi určitě nemyslel vážně emoticon
29. led 2014 ve 12:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
 @kasha neříkam že lepe ale při součtu všech položek mi to připadá zajímavější samozřejmě že okamžíta učínost termických panelu v letě z dostatečnou dotací na pořízení emoticon zelená úsporám hovoři zatím pro termiku ale zase dané zapory jak sem psal vyměna kapaliny opotřebení čerpadel atd u tebe kashy příkladně krupobiti na trubicich umí taky pěknou paseku prostě řečeno Fotovoltaiku je jednoduší natáhneš draty emoticon sjednodušeně emoticon
dnes už sou dokonce topné spíraly do stavajicich akumulačních nadrží na DC a pokud by časem schvalií to co je ve světě bežně jak piše fredd1e net-metering tak by to bylo víc než zajímavé.

a co tvoje trubice jak fungují v praxi emoticon

http://voda.tzb-info.cz/priprava-teple-vody/10453-priprava-teple-vody-fotovoltaika-nebo-solarni-tepelne-kolektory
29. led 2014 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pajalu protože tady přes tyto věci je muj Jiřík, tak jsem mu info přeposlala emoticon naše trubice makají celkem solidně,, když svítí sluníčko celý den, tak umějí natopit 500l nádobu z 20-40st.C. Ted když bylo tak mrazivo a byly pod sněhem, tak i tak pracovaly, když sluníčko slunilo, ale těch 50 litrů zvedli třeba o 5 stupňů. My máme tuto akunádobu propojenou s bojlerem v koupelně a tedy nám pomáhá předtápět vodu do sprchy. V budounu to má být úplně všechno jinak, ale do toho bych se fakt zapletla emoticon až to bude, tak to popíšu emoticon ale Jiřík už pomalu ustupuje od 4m3 akunádoby, nebot vidí, že to tedy asi nevytopí, jezírko chystáme, kdyby byly náhodou tropická vedra emoticon, ale jímání tepla by mělo být vo parafínu emoticon neptej se mně, zatím nic moc nevím, jen že parafín kodáže uchovat v sobě více tepla, než voda emoticon))
29. led 2014 ve 13:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @pajalu Mám sice zatím v merku jinou optimalizaci (od tohoto maníka cca za 1500,- http://volny.cz/oplockyj/ ).
Ovšem pracuje to jen na CD - bez střídače, tím pádem na další spotřebiče nevyužitelné. Přeci jen pokud uvažuji nad klimatizací do podkroví (tuším že tam bude v létě dost teplo emoticon ), tak není špatný, aby makala zcela grátis. To už je docela smysluplné využití Fotofoltaiky. emoticon
Budu se o ten Kerberos zajímat, zvlášť pokud nebude cena přehnaná a pokud to opravdu má ještě výstup s 220V.

@kasha - tady nejde o to lépe ohřát vodu (to při slunečním svitu jistě umí solár lépe), ale stabilněji!!! .... Se soláry v létě nevíš co s přebytky a v zimě máš na střeše zařízení k ničemu.
29. led 2014 ve 13:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e emoticon) nene, v zimě nám topí, ted jsem to napsala,,, ale nejsou tam tuny sněhu, ale to by nedala ani fv, nebo? emoticon a snad ty přebytky uložíme,,, ten muj Jiřík je tak trochu vývojář, už jsem si na to zvykla,,, nám je doma zima, ale ted se vyvíjí něco uplně jiného,,, to je potíž s příliš zaměřenými lidmi,, jsou fakt dobří emoticon ne však ihned použitelní emoticon ale pšššt emoticon))
29. led 2014 ve 13:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @pajalu Aha, tak jsem si přečetl, že Kerberos nemá nic jiného než sledovač MPP a hezkou krabičku emoticon . Stejně bych musel dokoupit střídač. Tak to asi nebudu komplikovat a nechám to zatím u toho řešení, co jsem si vymyslel původně.
@kasha emoticon Až budete mít vymyšleno, nezapomeň se s myšlenou podělit. emoticon
29. led 2014 ve 13:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš