Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @morana128 jaké máš plány na zahradě?
10. únor 2014 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
 @vedma1 Vítej mezi námi emoticon K nám se taky můžeš přijet podívat, ale jsme až v Krkonoších. A navíc ve fázi kdy se ještě nebydlí, ale dělá se teprve na vnitřku. Nám stavěla firma Drevodom Rajec a jsme velice spokojení, hlavně tedy s cenou, která se dost lišila od ostatních tady z Čech emoticon Zatím vypadá, že je vše v pořádku. Včera nám zrovna chlapci přijeli ještě dodělat výřezy na příčky, bo jsme si na to netroufli. A zas to udělali trošku jinak (snad lépe), než to dělali ještě nedávno, tak jsme rádi.

All: Prosím vás, jak se jmenuje ten chlornan (sodný, vápenatý?) Já to prostě nemůžu nikde po obchodech sehnat a na netu to jen tak na zkoušku objednávat nechci. Pokud máte někdo přímo odkaz, kde to můžu koupit, budu ráda emoticon
10. únor 2014 ve 22:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @kacckas je to prakticky méně koncentrované savo, vodohospodáři to lijou ve velkém do úpraven vody (místo chlorového vápna v minulosti) a jelikož po zreagování zůstane chlorid sodný, tak asi sodný emoticon
http://euroclean.cz/wp-content/uploads/2012/10/Chlornan_sodny.pdf
10. únor 2014 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @vorelmato díky, zkusím to emoticon Já právě koupila ze zoufalství i to chlorové vápno, nic jinýho jsem nesehnala... Ale nikde jsem nenašla v jakém poměru to ředit, tak jsem to nějak udělala a stejně to nereagovalo, jen na tom zůstala bílá vrstva (jo asi jsem to blbě naředila, ale tak to čpělo, že jsem z toho měla až strach).
10. únor 2014 ve 23:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kacckas jestli to chceš zkusit, tak nařeď savo na těch 12%, rozprašovač určitě máš a cákej, do hodiny by to mělo být poznat...
10. únor 2014 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @vorelmato Co se týče vlhkosti-tak to nevím, neměli jsme tenkrát ještě měřák. Ale fuky skutečně nebyly a žádné rozevírání neprobíhalo. Schválně jsem se teď dívala na fotky. Včera jsem měřák pozorovala, z práce jsme došli v 17.30-celý den se v baráku netopilo (topilo se den předtím do 21.00 hod krbem, teplota 22st, slezlo to na 20st), vlhkost byla 46%. Pak jsem začala vařit večeři,stouplo to na 52%, mezitím už se ohřál vzduch zatopením a vlhkost byla 43%. Dnes ráno tam bylo 40%. Ukážu pár fotek, z roku 2006, kdy jsme se tam stěhovali, vršek ještě nebyl, ale už se začalo tak nějak bydlet, vařit, prát. V koupelně je vidět ten jediný fuk, co máme, dokonce je vidět i ta paměťová páska. Je to poslední fotka. Jinak na těch ostatních je vidět, jak ty kulány byly na sobě napasované a i když proběhla zima a první topení, fungovalo to. Co se týče teploty v baráku, zjistili jsme, že třeba velký mráz venku nevadí tolik, jak silný vítr. Mráz jak kdyby dům "uzavřel" a nevadí to, zatímco prostě vítr teplotu vevnitř ovlivňuje mnohem více. (jinak z fotek vidíte tzv.surový stav, kulány ještě nebyly natřeny tak , jak jsme chtěli, z nových fotek víte, že máme raději spíš lesk) (jo a stavěl nám OK PYRUS)
11. únor 2014 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn emoticon No už se těším, v tom prostoru nad bazénem, je ještě kus stráně, která není vyladěná, takže tam budu kopat, odvážet drny trávy a chci si tam dát jalovce a borůvky. Je tam stín, vlhčeji. Pak před plotem se mi špatně sekačkou seče tráva, mám ruce jak Fibingerová, než ji tam vytlačím , i s pojezdem, takže tam tu trávu podél plotu dám pryč, dám 4 kulány, prosypu kůrou a přesunu ty růžičky, co rostou ve stráni. špatně se obsekávají. Pak ještě chci udělat takovou tu dřevěnou mřížku, a s ní zakrýt prostor pod podestou. Máme tam vyskládané fošny, trámky a já květináče. A pohledově to nějak straší emoticon No a možná, ale to možná, uděláme ještě kus plotu, jen u něho je problém, že sousedka ještě buduje , a nevíme, aby to nebylo nějak předčasné, že tam třeba něco bude ještě dělat. Asi by ten plot měla spíš dělat ona, ale my se nabídli, že to uděláme, ať ho máme stejný.
11. únor 2014 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 pořád je na zahradě co budovat, viď.. i po letech.... no , natož u násemoticon
11. únor 2014 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 vidím, že máš hodně okrasných trav, kdy je stříháš??
11. únor 2014 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn Stříhám je na jaře, jak uvidím, že ze země lezou nové. Přes zimu jsou svázané a krášlí zahradu jako snopyemoticon Já si nebyla schopna zapamatovat, kdy se jaké stříhají, tak všechny dělám až na jaře. Z té vysoké trávy si pak dávám po ostříhání stranou ty tyčky a mám rákosové opěrné tyčky třeba na rajčata, na kytky.
11. únor 2014 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 já také až na jaře.... ale tuhle jsme někde v časopisu četla, že nyní v únoru stříháme okrasné traviny
11. únor 2014 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn Právě proto, že si to nejsem schopna zapamatovat, udělala jsem si své pravidlo emoticon U nás v únoru je často ještě sníh , ten je někdy i začátkem dubna, tak já čekám, až vidím, že leze ven.
11. únor 2014 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cgrim
Registroval se 11. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
cgrim
 Ahoj všichni,
Prošel jsem si historii toho to vlákna a X-krát se tu řešilo, kdo čím z venku natíral. Jaké jsou ale vaše zkušenosti po letech? Můžete mi prosím vás napsat čím jste natírali, kolik let už nátěr máte a v jakém je stavu případně, zda už bylo nutné přetírání či jiný zásah?
Hlavně by mě zajímal Kreidezeit, Osmo a Delta Hydrostop.
Díky moc emoticon
11. únor 2014 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @jptn
@morana128 ahojky holky, okrasné trávy se musí stříhat na jaře - děláš to dobře- emoticon protože mají dutý stonek, kdyby se ostříhaly na podzim a nebo moc brzy v novém roce mohly by vymrznout. Takže v únoru určitě ne, ještě mohou přijít mrazíky.
a s tou vlhkostí, to máte dobrý, nám se pořád pohybuje okolo 35 procent. Naprosto stejné jako ve zděném baráku. A to mě zarazilo, protože všichni srubaři se presentují tím, že si srub umí udržet zdravou vlhkost. Ale u nás to bude tím, že muj muž hodně topí. - šílenec. Berou mě mrákoty, když říká "zatopíme , mě je zima" a já kouknu na temploměr a tam je 23 st., emoticon a taky potvrzuji, že mráz nevadí, ale vítr vždycky nejvíce snižuje teplotu uvnitř.
a ještě k tomu otvírání klád. také se nám nic neotevřelo, všechny klády sedí. Myslím ,že to je dáno hlavně výběrem klád /teď nevím, jestli mají být správně pravo nebo levotočivé). Když jsou nesprávně točivé, tak se prý otevírají.
11. únor 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @cgrim ahoj, my jsme natírali venek Kreidezeitem - základní olej a pak 2 nátěry pigmentová lazura. letos v létě to bude 4 roky. Zatím to vypadá dobře , nic jsme zatím nepřetírali. vnitřek také máme olejem a voskem od kreidezeitu a uvnitř je to myslím na pořád. Vnitřek nepředpokládám, že by jsme někdy obnovovali. Takže spokojenost.
11. únor 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kanavi
@cgrim Máme to stejně jak kanavi, Kreidezeitem. My teda minulý rok vnitřek znovu natřeli, ale nám se líbí víc leskosti, tak možná jsme natírali ve fázi, kdy jiní by to nedělali ani náhodou. Venek-máme natřeno přes 7 let a přemýšlíme, že některá místa hodně namáhaná (je to především štít a balkon)letos znovu natřeme. Ostatní 3 stěny potřeba nejsou, ale přední čas (JV) je dle mne vyšisovaná a jak dřevo jedno zčerná, tak pak smůla. Ovšem to vyšisování vidíme zblízka, člověk stojící před barákem nevidí nic emoticon
S tím točením klád potvrzuji, dokonce si pamatuji i na instruktáž od srubařů. A pak zdůraznění těžkosti střechy-a tu my máme.
11. únor 2014 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kanavi já myslela, že ty teplíčko ráda emoticon

co se týká vlhkosti a suchého vzduchu v interiéru, máme to přibližně jako Morana.... prádlo přes zimu věším v podkroví, dole máme ve vaničce rybky z jezírka, emoticon takže voda se vzduchovadlem.. že by to také mělo vliv? emoticon a misky s vodou pro čoklíky máme také....

nátěr vnitřku máme olej od Kreidez, kolem dřezu a umyvadla ještě navíc carnabovou voskovou emulzi rovněž od Kreidez.. venku Kreidez nemáme.. ted si nemůžu vzpomenout, co máme... ale není to nic, na co ses ptal.. ale bydlíme rok a kousek(teprve)
@cgrim
11. únor 2014 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 @kacckas Nemas nekde plan dispozici s cenou za kolik Vam to delali? Dekuji za odpoved
11. únor 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 Ještě se zeptám, jakou tloušťku máte izolaci pod střechou? My máme krokve 16cm a prý tam máme dát ještě na výšku latě, aby ta izolace byla pokud možno co nejtlustší (nejlépe prý 30cm), prý jsou ty tepelný ztráty pak dost znát. Teď přemýšlím z čeho izolaci, aby nás to nezruinovalo, ale aby to bylo efektivní. Nechám si pak schválně udělat kalkulace i na foukanou emoticon
11. únor 2014 ve 14:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @jptn jo,jo teplo ja rada, ale to prirodni venku a se slunickem klidne 30, ale uvnitr mi staci do těch 24 max.
11. únor 2014 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 Ty izolace (síla, typ) by mě taky zajímali. A v té souvislosti..... dá se v podkroví přežít v létě? Nevím jestli při budování nepočítat pro jistotu s klimatizací emoticon S nočními horky mám trochu problém emoticon
11. únor 2014 ve 14:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
Registroval se 5. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Má 25 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
Registroval se 5. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Má 25 přátel. Region Frýdek-Místek.
 Dobrý den přátelé

k te izolaci by se vám mohlo hodit tohle http://www.izolace-info.cz/kalkulator/ je tam supr to že vám to spočita a da dohromady různé sice převážně mineralni vaty .Ale můžete jsy vybrat ze 4 uroveňí zateplení domu. Na ceny se nedívejte sou orientační určitě najdete levnější.Jinak nechal sem jsi necenit nastřík pur pěny mezi krokve a jako ze vším od 60-100 tísic za stejný material měka pur pěna. ale stačí menší šiře a ma lepší tepelny odpor . Foukanou ceulozu děla kamarád ale nevím proč do střechy bych to nedával nevěřím tomu že to neslehne jak tvrdí i vata změní svůj objem ale procentuálně je to nepatrné nejlepší je podle mně pur ale ty ceny emoticon ještě je dobré dřevovlákno to je supr hlavně v létě

takže ad v zimě hřeje a v létě chladí emoticon
11. únor 2014 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boulderer
5
Registroval se 14. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Má 19 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
boulderer
5
Registroval se 14. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Má 19 přátel. Region Frýdek-Místek.
 Dobrý den ve spolek,

jen ze své zkušenosti, máme na střeše 14 cm PIR desky, celková plocha zateplení je 100m2, mě stála izolace cca 60 tisíc, položenou jsem ji měl ve dvou lidech včetně parotěsu(který je víceméně jen pojistka, kdyby se pod izolaci dostala voda, ať se na palubkách neudělají mapy. Na izolaci je hliníková vrstva které vlhkost dovnitř nepustí, navíc desky nejsou nasákavé.)a pojistné HI nahoře. Krásná práce, čisté detaily a hlavně žádná kousavá vata emoticon
Myslím že to stojí za zváženou, v létě jsme dům poměrně dost větrali aby ze vnitř proschnul, ale v podkroví nikdy tepleji jak 23 stupňů nebylo, a to je půlka střechy otočena na jih.

Za mě jednoznačně palec nahoru.
11. únor 2014 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @boulderer taky planujeme PIRku
mame tedy jeste navic 6cm drevovlakna kvuli pripadne akumulaci takze cela skladba je:
1. prkenny zaklop (priznane krokve v interieru)
2. parozabrana
3. 6cm drevovlakno
4. 14cm PIR
5. latovani + 3cm mezera
6. prkna
7. hydroizolace
8. falcovany plech.

Parametrove to vychazi celkem dobre, tak uvidime, jak bude v lete...
11. únor 2014 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 My dávali desky Rockwool a tloušťka buď 180 nebo 200, teď si to nevybavuji. V zimě izolace dostatečná-viz naše netopení v podkroví. V létě , při fakt velkých vedrech teplo je (v létě to je tak max 5 dnů), spíme s otevřeným oknem, aby luftovalo. Při klasické letní teplotě je to v pořádku, rozhodně se nepotíme. Ono fakt záleží na každém z nás, co je pro koho důležité. Pro mě je přirozenější prostředí bez klimatizace. (jinak práce tedy kousavá emoticon a jelikož jsme si úplně vše dělali my, tak jsme si toho užili, ale jak říká manžel-vím tak aspoň o každém spoji, o každé přelepené mikrodírce...)
11. únor 2014 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 máme to -opět- podobné jako
@morana128 emoticon .. také sami, také kousavá práce, děs, myslím, že mám fotky " pracovníků" i v albu, klasický izover.mám dojem, že tl. 2OOmm,ale souhlasím s tím, že víme o všem, kde co je a není....... v zimě naprostá pohoda. v létě při hicech tepleji, než dole, ale nespíme tam..... syn , když je na návštěvě, ano, ale nestěžoval si, že by se nedalo....
11. únor 2014 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
 @jumpmans Zavídím ale Pirku sem finančně nedávál emoticon ale je to bonus přiznané krokvé
11. únor 2014 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @vedma1 plánovaný projekt vidíš u mě v albu a platili jsme za hrubou stavbu i s projektem 726tis. emoticon Jestli tě zajímá něco konkrétně, můžu ti pak poslat materiály emailem
11. únor 2014 v 17:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cgrim
fotoportrét
fotoportrét
cgrim
 @morana128 a @kanavi Díky, konečně znám názor někoho, kdo už má Kreidezeit více let. Vyvrací to pomluvy, které šíří konkurenční firmy.
11. únor 2014 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 zdar
200mm Rockwool multirock, 20mm mezera, ekopanel (60mm)
11. únor 2014 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš