Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jasně, ale, když budeš dělat dilatace hned na začátku, musely by mít třeba 20cm, později už by stačilo 5, a pokud by se to při instalaci oken mělo hned i zaklápět, znamenalo by to v budoucnu znovu seřezezávat, brousit a natirat prkýnka záklopů, neb by si sedly už až na okno. :-| Myslím že unroubenky to fakt tak řešit nemusíš. A to už vůbec nemluvím o přání zhotovitelů, kteří chtěli aby to první zimu hodně větralo a profukovalo. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa nám roubenka sedla už o 15 =-) to taky není málo,což u nás jsou ty dilatace řešeny jinak, myslím, že každý zhotovitel to dělá podle svého
Odpovědět
Tak kdo tu má srub na cestě Brno - Pyšely ? Že bych se stavil :-) V úterý se jedu podívat, jak to vyrábí p. Folber.
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 mám za to, že existuje kolaudace po etapách, zkus se na to přeptat u vás na stavebním úřadě. Mě to bylo vysvětleno tak, že se dá říci, že dům bude dvougenerační. Takže pokud máš kuchyni, ložnici, koupelnu a WC, a samozřejmě takové detaily jako všude okna a dveře nebo nějaké jiné oddělení toho prostoru, který není dodělaný, že byt pro sebe máš hotový a rodiče se přistěhují, až to doděláš i pro ně.
Odpovědět
pardon,nevsiml jsem si ze jsem u srubařu,ještě že jsem tady nenapsal o našich hliněnych omítkách a cihelné dlažbě.to byl už za uplného pitomce.p.s.omítky s akumulační přizdívkou jsou u nas protože nejsem tak bohaty abych pouštěl teplo ven.samotne dřevo bohužel akumulovat neumí.p.p.s. sonafo-podle tebe jsem blbej,ale ty radíš někomu at dělá podkroví v době kdy sedá spodek srubu!!no coment.jdu hledat vlakno kde budou na stejné vlně. mějte se srubaři.
Odpovědět
Profilova fotka
@hhanys přeji ti, abys našel spřízněné duše
Odpovědět
Profilova fotka
@hhanys chlape, moc nechápu proč si sem vtrhnul a začal hned plivat. Na tomto fóru je spousta lidí co staví nebo už bydlí v roubenkách, nebo ve srubech a všichni se tu bavíme o problémech normálně. Když má někdo postavenou roubenku á-la Polské Tatry, tzn. z hranolů 12x20, tak je jasné, že je třeba ji zateplit. Většina roubenek dnes se staví z hranolu 30x30 (i víc), právě proto, aby se doizolovávat nemusely. Akumulační funkci přebírají podlahy z betonu, či anhydridu (s dlažbou třeba i z cihel, nebo z kamene) a vyzděné jádro, popř. akumulační kamna. Ve srubech je to úplně stejné. Hliněné omítky nejsou prohřešek, ale běžná věc... Nikdo Tě tu nemá za pitomce, ale nezlob se - naběhl sis sám. Možná, že kdybys přečetl alespoň kus této linky a normálně ses bavil, třeba bys sem zapadnul. Opět se na mě nezlob, ale Soňa má pravdu, pokud budeš mít zájem, rád Ti vysvětlím proč. Nebylo by špatné, kdybys sem přihodil pár fotek - třeba máš nějaká neobvyklá řešení, která by někomu mohla pomoct. Pokud ale se ale chceš nadále bavit stylem jako doteď, bude možná lepší svou účast přehodnotit... měj se pěkně
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik se domluv Jirkou Urbanem v Třebíči, nebo se ozvi Honzovi Jelínkovi (stetl@), rád vaří kafe... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhanys Co věta, to obrovský otazník v mé hlavě :-| ?Sis nevšiml, že jsi u srubařů? ...a to myslíš že kanadské sruby staví zedníci? ?Nevím co máš proti cihlové dlažbě ve srubu ,já ji měla vybranou do kuchyně, ale nepodařilo se mi ji sladit barevně s ostatním, tak z ní sešlo, ale u někoho jsem ji tu viděla, a moc pěkná..... ?Dostavbě podkroví sedání dolního patra nevadí ani minimálně, čemu???? Cele patro je jako jedna plocha, která se proste hýbe dolů, a je jedno jestli tam pracuješ výš, nebo např. za 2 roky o 20cm níž... :-) ;-) A nezminila jsem, že jsi blbej, tak proč se tak tituluješ? :-D Asi ti jen dělá dobře konfliktní komunikace, ale na to mi tu jsme cvičení :-D :-D Každou chvíli se tu někdo rýpne, že srub není dum k bydleni a že v něm v zimě zmrzneme. Ale většinou žádný ani ve skutečnosti neviděli. Howg
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn 15cm je na roubenku docela dost, tedy alespoň já jsem si myslela, že ty hranoly už tolik nesesychaji, když je to skládáno tak přesně na drážky. ;-) Tak diky za nový poznatek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Bať, zrovna dneska tady byla dáma s italským manželem a ještě s sebou přivezli kamaráda, aby se koukli, jak se bydlí ve srubu - a samozřejmě jsem jim udělal kafíčko, na to jsem pyšnej, že umím dobré. Pana "hhanyse" nechápu. Ale máme svobodu projevu, neubližujme mu, v tom, co si postaví, bude bydlet on.
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 kolaudace - protože si každý uředník dela co chce, je zapotřebí se domluvit s tím, co ti bude kolaudovat. mně řekl - musí být hotova jedna jednotka na bydlení - kuchyn loznice, koupelna a záchod,,, když k nám přišel, tak nám řekl,,, jsem si myslel, že toho budete mít více :) a já jsem se usmála a řekla, jedna bytová jednotka v cajku,,, a kromě zábradlí, které jsme upravili, neměl nic proti a to máme fakt hodne hodně práce před sebou,,, včetně venkovních uprav, proběhla normální kolaudace, číslo domu přiděluje obec a všude ti řeknou co všechno se musí,,, :)) pohoda! :) netřeeba žádných částečných kolaucí leda s nějakým nejapným uředníkem - kdo ti kolauduje??? jeslti neznám? :)))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jumpmans no ovšem, hezky to máš vymyšlené!!! :) fakt,, cedr a bez sáčku další cedr,,, super
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-) nejlepsi je na tom to, ze jsem se dostal na lepsi cenu nez od zde zminovanych tradicnich dodavatelu cedrovych staveb. uvidime jak to bude s tim sesedanim. Zatim typek, ktery to takhle ma 2 zimy rikal, ze se mu to nehlo ani o centak... ty tramy se podarilo vysusit na 12% :-), coz u toho 30x20 profilu fakt nehrozi...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa a to si myslím, že jsme ještě neskončili ;-)
Odpovědět
@kasha Kashi, asi jsem se špatně vyjádřila, zvažujme možnosti bydlení, máme byt za který cca platíme 10 000 Kč, což je dost korunek, které by jsme mohli použít něco na srubík, a tak se ptáme, jestli jde nějakým způsobem bez kolaudace přebývat, ale jak je to potom s trvalým bydlištěm (když vrátím byt, tak se nám ruší, že), nebo jestli nám stačí např. abychom dostávali poštu, vyřídit si na poště nějakou schránku, jestli to jde, no prostě hledáme , jak na to ,.....Martin nám psal, ať se zeptáme starosty nebo máte nějaké jiné zkušenosti? Proto jsme se ptali i na tu kolaudaci, co by mělo být už hotové, takže ještě jednou děkujeme všem za rady
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 ahoj, nemas pobliz rodice, nebo hodne dabre zname, kde se da docasne nahlasit ? podle mne posta je okrajovy detail (staci nahlasit kam chces dorucovat), spise si Te bude hlidat urednik za popelnice, psa,.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ahoj, to je dost cm, jsem myslel ze v tomto jsou roubenky happy. to jste meli takovou rezervu v prizrmi?, nebo predelavate?
Odpovědět
@thomson díky moc, to není špatný nápad
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson jojo, to zde u srubařů panuje taková představa :-D :-D ale je to jen představa máme rezervu ještě i ted a doufám, že bude stačit
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn JITUSKO,,, sorry,,, já jsem se myslím nedivila,, proc by čerstvé hranoly také tak nesedaly? jasně že sedají :)) @barborka53 ahaaaa, jeje, nedělejt si starosti, mnoho mnoho lidí bydlí před kolaudací a nevím jak mají trvalé,,, máte ho v tmo bytě, který by jste vraceli nebo prodávali? dalíš lidi mají trvalé bydliště na úřadě :) a schranku běžně na poště :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak existují vyjímky, ano ;-)
Odpovědět
@kasha děkuji, asi se fakt zeptám na obci, to by nebylo špatné...
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik .... podivoval ses nad cenou projektu. Už odpovídali ostatní, že záleží co vše chceš. Já třeba měl i vyřizování na úřadech a vůbec toho příplatku nelituju. Stavím poprvé, takže vím kulový a když si představím sebe v odborné komunikaci s tou "milou" úřednicí na našem SU .... možná by to dopadlo tak jako u pár ostatních stavebníků, že vypěnili a povolení po mnoha letech ještě nemají. Takže to zvaž jestli se to nakonec nevyplatí.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @jptn Já se divila že roubenky sedají tak hodně, protože přeci jen ty hranoly jsou mnohem menší než průměr kuláče. A to je znát i u srubu, srub z kuláčů menšího průměru sedne méně, než srub z velkých- To nemám ze své hlavy, ale od stavitelů, .... ikdyž po pravdě, tak úplně na 100% to nechápu :-D :-S když výška toho masivního dřeva je stejná??...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :))) SONICKO, sama jsi si odpověděla, právě jsem Ti to chtěla napsat,,, výška nepustí :) @fredd1e my jsme ušetřili, a nervy to zas takové nebyly, ale jsem z oboru a věřím, že to pro netechnika, nestavaře může být záhořovo lože :))) - co už chápu méně, že by netechnik šel do srubu :), ale to je čistě muj problém :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Každý si musí sám rozmyslet, jak je zdatný v komunikaci s úředníkem a jak tomu rozumí. Mě přišlo výhodnější obětovat "pár" korun za klid a jistotu výsledku (i když jako správný chlap rozumím prakticky všemu :-D ) . A.... proč by nemohl jít netechnik do srubu?
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e :-D :-D jojo, když si ho necháš postavit na klíč (pro mne non sens) tak jo,,, když vidím, kolik toho umí ten muj Jiřík, a vím že to není běžné, tak bychom museli mít o MEGA, nejmene o mega více :) ALE jasně jde to,,, viš jak, většinu věcí soudíme podle sebe :)
Odpovědět
@fredd1e já už k tomu dospěl. Nechám projekt p. Krejčiříkovi, na základě hotového projektu si to nechám znovu nacenit jen u pár vybraných firem (teď jsem posílal 21 výrobcům srubů) podle jedné tabulky. Hlavně posunu výrobu skeletu až na další zimní těžbu (je možné od září těžit a přes zimu stavět). Krejčiřík mě zařídí papírování - a zde jsem na tom stejně, kdybych to měl oběhávat a zjišťovat co kde a v jakým sledu, trefit se do nálady úředníka, tak bych asi zešedivěl a ještě by mě něco uteklo. Pomůže mě i se základy a vyřídi ČOVku. A bude pořád po ruce. Sice nemám nadbytek peněz a budu šetřit, kde se dá ale zde to bude rozumná investice. Už se v tom orientuji zase víc, navštívil další srub, další je na řadě, navštívil výrobu srubu, něco početl a za poslední dobu toho mám celkem dost. Informace se už přestávají v mozku zachytávat, tak jsem odsunul i zítřejší schůzku v Pyšelích, počkám na hotový projekt a všemožná povolení (abych mohl přes léto udělat zaklady) a bude užší výběr.říz. V rozprac. srubu jsem si nohou v pilinách načrtnul půdorys a možná jej ještě zvětším na 8x10 m. Je to na zváženou. Ale jak říkám, už jsem vyfluslej :) .....a to jsem ještě nezačal stavět :-S
Odpovědět
@xavik na konci budeš vyfluslej na druhou - a to nebudeš osobně stavět ... Já jsem nejmíň rok ani nemohl vidět telefon ... A s úřady potvrzuji - po první reakci : "dřevěný dům na Šumavu?!!!!! No tak to vám teda nepovolíme!!!!" jsem pochopil, že pokud ouřadu řeknu svůj názor, tak nebude už nikdy ŹÁDNÝ dům a došel jsem ¨do kanceláře, kde věděli co a jak, s kým, možná i za kolik, řekli sumu, namalovali dům, zařídili povolení, kolaudace .... no a hledejte teď těch 70 tisíc v celé sumě domu ... prostě jsem šel cestou nejmenšího odporu ....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?