Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Správná garáž musí mít odvětrání...takže se stejně najde nějaká dirka, kudy vám tam ty potvůrky polezou :-) :-| A že vám tam pořád tak lezou, co je asi láká? My máme kunu hned 15m za plotem, vím to i podle stop, ale ještě ji nenapadlo lézt nám do aut =-) Asi v nich nemáme tak naklizíno jako vy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi asi máte auto k sežrání :-D
Odpovědět
Kuny a jina havet tam lezou jen z důvodu tepla od motoru. Jezdete na kole, chodte pecha, nebudete mit rozkousany filcy pod kapotou a jeste udelate neco pro telo ;-) ... tak odemne to teda sedi, by se dalo rict :-D
Odpovědět
@sonafa ja nevim jestli je to kuna ,ale lezou porad jen do toho jednoho stejneho auta,pres zimu bylo v garazi, ale jakmile si ho Lada zase privezl sem na srub,tak hned tam vlezla ta potvora. i kdyz to je postrikany necim proti kunam. Tak to resime a taky nevime , jestli to ma smysl tu pergolu zavirat. Jeste se musime poradit s truhlarem,jestli by to technicky bylo mozne :-) ted jdu na zahradu...prislo léto :-) :-)
Odpovědět
@xavik jo,jo taky to je reseni, ale mám vymluvu... kdyz mi jsme moc na kopci... dolu se jede dobre na kole, to ani nemusim slapat,ale zpatky to je masakr, to spíš to kolo jen tlacim. :-) a pesky to je zase moc daleko. :-)
Odpovědět
@kasha vy máte ruční sádrové omítky,je to tak?dělali jste si sami nebo firma a na kolik vás vyšel m2? jste s tím spokojení a bylo rychle udělané? Děkuji
Odpovědět
@kanavi Taky budu na solidnim kopci a hodlam to resit elektrokolem. Moturek zapnu jen do kopce a muze se do toho prislapavat, cimz se setri baterie.
Odpovědět
Profilova fotka
Meteoservis: Prerov 24 stupnu na slunci v 16.00 8-)
Odpovědět
@kanavi Na kuny údajně platí lidské vlasy - dejte je na několik míst do auta i k motoru. Sousedům taky ráda navštěvovala auto kuna, tak to tam preventivně mají a mají klid. Teď si koupili auto nové a ihned si tam dali vlasy. Stačí zajít do nějakého kadeřnictví a vlasů máte dost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery ahojky :) ano máme na ytongu sádrovky,,, dělali nám zedníci :) sami bychom si netroufli, musíš docela rychle zpracovat,,, jsou užasné,,, hladké, musíš sice brousit,,, pak jsem si sama malovala a to jsem si tedy musela brousit také,. nebot neumím tak hezky malovat,,, ale už je to v pohodě :) a kolik to stálo? tak to je na mně moc vzdálená informace,,, fakt, nemohu si to vubec vybavit :)) @kanavi zlatíčko moje,,, ale to je přesně úplně jasné,,, nechtěj mít všechno dokončené,,, rozbombarduj si někde něco, jinak se Ti takové věci musí dít,,, :) my máme práce do konce života a do aut nám nic neleze :) a jsme v horách :) možná cítí, že tam pořád chodí kočičky a pejsci z různých koutů vesnice? :)) Na kopci bydlíme také a to je opravdu pro mne obří kopec :) a vlasně se to táhne několik km,,, tak přemýšlím nad skutrem nebo elektrokolem :) krásně se mějte :) kk
Odpovědět
ahojte:-) chcela by som poprosit o info, ako mate riesene obklady (kachlicky) v kuchyni za sporakom a umyvacim dresom? Mam na mysli pripad, ak sporak a dres bude pri obvodovej stene roubenky, cize nie pri sadrokartonovej priecke.. Co odporucate a ake mate skusenosti.. ? Vdaka! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk na obvodu roubenky máme dřez, nemám to řešené nijak- tzn je tam norm roubení, natřené carnabovou voskovou emulzí, občas nátěr obnovím, je to bez problémů
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Prosím Tě, zdá se, že jste jediný (co jsem tak postřehla), kdo má vniřní kuláče jen základním olejem od Kreidezeitu. Chci se zeptat, jak to zatím vypadá po té době co to máš natřený? Na jejich stránkách píšou, že ten základní nemá žádné extra účinky, že před ničím nechrání, tak zas nevím :( Já se totiž pořád nemůžu úplně rozhodnout, čím to budu natírat :)) Původně jsem si říkala, že to vezmu taky jen základním, pak jsem k tomu dokoupila i tvrdý podlahový a teď mám oba s tím, že bych dala nejdřív základ a pak tvrdý, ale zjišťuju, že ten základ se pod tvrdý nedává (v Kreidezeitu mi taky řekli, že můžu i nemusím).
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk zkus se podívat po tvrzeném skle, leckdo to má, a nejenom u dřevěných domů
Odpovědět
@kasha je to ja nemyslim,ze bych chtela mi uplne vsechno hotove, ale chceme mit hotove vse kolem srubu, aby jsme se mohli prave soustredit na jine nedokoncene veci, sny a napady. :-D @kacckas my jsme dali zakladni olej a tvrdy podlahovy olej do technicke mistnosti a je to v pohodě. V ostatnich mistnostech je olej a vosk.
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk budeme mít za pracovní deskou SKLO, aleto je hudba budoucnosti, ted je nic, ale sporák a kamna jsou jako ostruvek, není u klády, jen dřez a to je v poho,,, za sporák bych určitě něco dala, nebot to prská, žejo :) i když, záleží, jak vaříš :))) @kacckas ano, máme jen základ, nebot uvnitř nemáš před čím chránit,,, uv paprsky neprojdou, dovnitř neprší a proto se ani nátěr nemusí obnovovat, i když někde možná jednou obnovím, kde je to zatím od sádry a podobně :) tvrdý podlahový si nechávám na schody, jednou jsem to už mázla a když je odkryju na čisto, tak je jednou určitě ještě máznu,,, když nepotřebuješ lesklý povrch, tak to stačí a není třeba více, jestli chceš jak holky, co mají lesklo, tak olej a vosk,,, ale vosk určitě ne na hoblované povrchy, na to není určený... jinak klády přirozeně zlátnou, pohoda :) - (když pujdeš do dvou vrstech, budeš muset otírat so ducha :))),,, ted jsem si vzpomněla, že tvrdý jsem používala ještě na strop, který je z nesámovek a "sámovek" :)) nebo po mém pruzkumu, byl lej apilak nejdražší a nejtekutější, pak tvrdý a pak základní - jak to tekutosti a tím i savosti, tak do ceny, je to přímá úměra-tekutost a samost,,, a nepřímá-spotřeba, žejo :) čím tekutější, tím více saje,,, základní bych musela ze stropu utírat :) ale na kuláčích saje krásně i základ :) @kanavi nojo, já Tě jen škádlím, však víš :))
Odpovědět
@esmeralda2 @kasha vdaka :-) a to tvrdene sklo sa tam ako dava? musi tam pod to ist sadrokarton?je mozne to niekde vidiet? no..prskam ako kedy :-D a nemas tam ani ziadne listy? ako sa vlastne ukoncuje pracovna doska ak vzadu zostanu drevene klady?
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk hehe, Kasha to myslela asi tak, že ten kdo je vegetoš, tak nesmaží steaky a tudíž neprská. Při dušení zeleniny nic nezas...š, krom spolubydlících ;-) @kacckas - natřeli jsme jen 2x bodlákovým olejem (což je jeden ze základních prvků všech nátěrů, takže základní. Teď kdo neví nepozná, jinak si myslím, že asi není nějak extra před čím chránit, bo i když bude stěna natřená tvrdým podlahovým a chrstneš na ni červené víno - budeš asi brousit... 8-) Si myslim, počkám až na zkušenost někoho jiného :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk no, nevím kde by jsi to chtěla vidět, kdybys chtěla vidět to naše, tak si tedy počkej, nevím zda to bude letos, čítám, že nikoliv, nebot jsou duležitější věci,,, my máme hodně dlouhou linku do "L", cca do 6metrů, většinou jsou nějaké ukončovací lišty ale ke kuláčum to tedy nejde a něco by tam mohlo být, neb co spadne za linku, nám nedopadne na zem :)) zarazí se na kulášku a já to někdy najdu :)) cha, možná @vorelmato haha, nojo, to je pravda, já si se zeleninou prskám daleko méně, než masožravci, stejkomilovníci, neb to se musí to rozpáleného tuku a to pak je hukot... proč jsi dával 2x bodlák na kulášky uvnitř? proč nestačilo jednou? :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk ukončovací lišta je přidělaná na pracovní desce..
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to já nedával, ona dávala... zeptám se ;-) Prý to moc pilo...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Kashenko, jsi mi skvělou průpravou do "proč" věku našeho, ještě nenarozeného dítka... Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato no, ALE ploč? to mně zajímá... a když jsme u toho miminka, co Vás brzy navštíví,,, najdi na jutubu - duše K - naomi aldert, nebot tak nějak, právě dnes jsem to poslouchala, to je něco,,, uplně jiný přístup k dětem, velmi inovativní, užasné a myslím, že to funguje, ale rodiče to mají hodně náročné,,, a k tomu knihu koncept kontinua-uložto, je tam a pak dej mimiškovi na mně adresu :))))))
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato "ona" to jako Radka ?
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk nevím z hlavy, já jsem to viděla na výstavách a náramně mně to zaujalo, ale i tady na MS jsem to viděla, mají to ve 2 albech (možná i víc, jenom já jsem víc neviděla), obě mají luxusní kuchyně ve vysokém lesku. A jak píše jptn, to sklo stojí na pracovní desce a má velmi mírný sklon. Pokud to najdu, dám vědět
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk http://www.modrastrecha.cz/blog/carry... nejsou tam moc detaily, na několika fotkách to je vidět, asi foto 54 nebo 55
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk zatím za plotnou nemáme taky nic jen dřevo, občas se stane že prskne olej, stačí jen otřít, třeba ubrouskem a jelikož je dřevo ošetřeno samo o sobě olejem, tak to nedělá ani fleky. Zatím nám tam neprskla třeba rajská ;-). Jinak do budoucna zvažujeme smaltovou desku s designem kachliček (něco retro) ale zatím jsem to nikde neviděla, nebo taky sklo, ale ten smalt nás láká víc. @bilbery dnes nám budou montovat na střechu komínek k digestoři, sama jsem zvědavá, ale jestli tam ta voda bude kondenzovat, se asi nedovím, leda až klekne digestoř. krásný den všem 8-)
Odpovědět
@kasha @esmeralda2 vdaka :-) asi sa mi riesenie so sklom paci najmenej :-S skusim este pogooglit nejake fotky, hadam najdeme inspiraciu. Nad dresom bude okno, takze tam je to len kusok, ale za sporakom to bude treba zabezpecit 8-)
Odpovědět
@vorelmato najma ja som velky masozravec :-D , smazim a prskam:-)
Odpovědět
@moonnca ono to drevo chvilu urcite vydrzi, ale ktovie co to spravi po rokoch.. a smaltova doska sa ako osadza? na sadrokarton?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?