Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
 @mrnka_sk ještě to tak promyšleno nemáme, ale přichytit smaltovou desku by šlo na 4 vruty, s tím že ty horní budou ne v dírce ale ve vodící liště, kvůli sedání. Na sádrokarton se lepí kachličky - taky řešení. Ten smalt se snad nepoškrábe, si ho představuji, jako stejný materiál, jako je na klasických starších bílých sporácích, ty se nepoškrábaly, jen stářím občas oprýskaly. Ale jak říkám hudba budoucnosti a udělat smalt. desku na míru bude asi i drahé.
12. bře 2014 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @mrnka_sk já si t aké myslím, že to sklo je nejhezčí, nejlépe se dá udržovat a dá se sehnat v různých barvách.
Je to nějaké speciální kalené sklo. Zkus se podívat sem http://www.insklo.cz/ , http://www.sklenarstviklapka.cz/sklenene-obklady-do-kuchyne, http://www.sklo-jap.cz/grafosklo/kuchyne.aspx, http://sklo.modum.cz/barevna-obkladova-skla.html, http://www.barevnaskla.cz/sklenene-obklady, http://www.tmsklo.cz/barevne-sklo
to jsem našla tak na první šup, na netu je toho určitě dost. Akorát kdysi jsem viděla (na obrázku) takové sklo před kuláčema a náramně mně to zaujalo
12. bře 2014 v 19:35  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @xavik nevím nevím, jestli o tom elektrokole nemáš trošku zkreslené představy emoticon Už jsi na nějakém jel? To není, že bys šlapáním šetřil baterii, ale naopak, pokud nebudeš šlapat, tak ti ta baterie ani nesepne. Prostě i do kopce musíš šlapat, a baterie ti to jen ulehčí. Tak alespoň fungovalo naše kolo, a nebylo zrovna levné. Máme to k nám také do kopců, manžel si to chtěl urychlit, než si na něm zlomil klíční kost a dojezdil. emoticon A pochybuji, že by to jiná elektrokola měla jinak, to už by to pak byla motorka (dříve Babeta). emoticon
12. bře 2014 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @mrnka_sk My máme nad dřezem také okno a kousek kuláče. Linku s dřezem máme odsazenou před cca 10x10cm vyvýšený soklík, a ke kuláči se voda vůbec nedostane. Navíc se na něj dají odkládat různé drobnosti. Se sporákem a omastkem je to horší, tam by u mne ani soklík nepomohl. emoticon Proto jsme ho raději naplánovali u zděné zdi, aby tam mohl být obklad. emoticon
12. bře 2014 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
 Z čeho máte horní příčky, popřípadě z čeho je plánujete mít?
12. bře 2014 ve 21:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @kacckas ekopanely emoticon
12. bře 2014 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @sonafa Na elkole jsem ještě nejel a je mě jasný, že to není žádný perpetum. Já psal, že šlapáním ušetřím baterii. To jsem myslel právě tak, k čemu to kolo je určeno. Každýmu vadí šlapání především do kopce a ty kola to mají zařízený tak, že do kopce pomůžou a připadne ti to jako kdybys šlapala na rovině. Kola mívají několik režimů jízdy. Šlapáním se dá i dobíjet, záleží na typu. Nevím jak starý kolo jste doma měli ale v tomto odvětví jde vývoj zběsilým tempem vpřed. Myslím, že ty dnešní elektrozázraky jsou už docela vymakaný a kopec možná zvládnou i bez šlapání (zatím pozoruji u nás maníka, co teda vždy lehce přišlapává, tak jistý si nejsem).
No, nemám zkreslené představy, chci si zašlapat, tužit tělo ale netýrat se v krpálu (max. tělesným výkonem na spaltuk), a v neposlední řadě je to EKO ! Když pojedu z Daglasu (dědina dole 2,5 km, táhlý kopec bez rovinky, převýšení 120 m) - a tam jsem dost často - po sportovním výkonu, z práce od vlaku nebo v noci z restauračního zařízení, vysílen, tak se už potit nechci, stačí lážo-plážo. Když někdo nechce šlapat vůbec, tak si koupí něco jinýho, žejo emoticon Mě se líbí i představa té skládačky, kterou bych složil do vlaku a pak po Brně tradá ! Netřeba drahé šalinkarty. Kéž by byly všechny zimy, jako ta letošní. I teplejší :D
12. bře 2014 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kacckas sádroš emoticon
13. bře 2014 v 06:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kacckas sádroš emoticon
13. bře 2014 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skuzus
14
Registrovala se 30. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 17 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
skuzus
14
Registrovala se 30. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 17 přátel.
 @mrnka_sk
my máme záda stejná jako kuchyňskou desku, deska je ale slabší, je připevněná na kulatině a horní skříňky po ní kloužou - viz fotoblok
13. bře 2014 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @kacckas horní příčky máme dřevěné... je to dřevěná konstrukce, obložená palubkama. emoticon
13. bře 2014 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kacckas plánuji sádroš emoticon ..... silně uvažoval jsem i o ekopanelech, ale nechce se mi poslouchat myši ve zdechemoticon .
13. bře 2014 ve 12:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
Registrovala se 13. února 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 77 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
Registrovala se 13. února 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 77 příspěvků. Má 2 přátele.
 @kasha ked ja mam teraz doma take pekne kachlicky a sparovacku, ze take by som chcela mat aj v novej kuchyni emoticon a musim sa pochvalit, ze po 9 rokoch je sparovacka OK (upozornujem, ze ju nedrhnem kazdy den emoticon ). Len ine je davat kachlicky na murovanu stenu a ine na drevo..asi emoticon
13. bře 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @moonnca na stene je moznost poskriabania smaltovanej dosky mala..tak by vam to malo vydrzat emoticon je to ale asi dost atypicke riesenie, ze? emoticon
13. bře 2014 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @esmeralda2 oooh, velka vdaka emoticon aky pokrok vo vyvoji emoticon zasa som o nieco mudrejsia..naozaj som doteraz o takom rieseni nepocula, ale asi preto,ze nebol cas sa tomu venovat..
13. bře 2014 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @skuzus fotoblok mi nefunguje.. emoticon neviem ci som klikla spravne, no nic som nenasla.. emoticon
13. bře 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1018 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 tak penosklo polozeno, vyrovnano. Rozdil byl nakonec 4cm, bych ty zedniky co delali desku zabil emoticon
a pristi tyden privezou lego emoticon
13. bře 2014 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 gratuluji !!!
Dovol otázku - zeptám se jako ženská, možná jako blondýna - co je to penosklo ?
Podle kontextu je to něco na vyrovnání, vím, že kdysi jsme dělali samonivelační podlahu v jedné dílně, je to něco na ten styl ? A z čeho to je ?
13. bře 2014 v 15:28  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1018 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @esmeralda2 napíšu s diakritikou: Pěnosklo. jsou to "cihly" cca 5cm vysoké, z pěnového skla, které slouží jako hydroizolace a "přerušení tepelného mostu".
http://www.foamglas.cz/sortiment.htm
dáváme to pod první trámy místo modřínu.
akorát jak jsme měli tu desku křivou, tak to chlapci museli dát do roviny, což byla docela práce.
ale teď je to vyrovnáno a připraveno na montáž emoticon
13. bře 2014 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
    Bartošovice v Orlických horách, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
 @kacckas sádroš na příčky už nikdy emoticon
13. bře 2014 v 18:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @lubki nojo, taky to říkámemoticon ale hlavně proto, že to děláme za provozu.. a to broušení je šílený
13. bře 2014 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @lubki proč ne?
13. bře 2014 v 19:08  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @kacckas
ekopanely! sádroš neeee! To si jako myšky nenajdou v domě nic jinýho než slámu? -hahaha, ja su chlapec z dědiny - tátovi před 25 lety ty svině malé sežraly celej baťoh, co si chtěl dát k vánocům - pod stromečkem vysypal piliny z igeliťáku a bylo vymalováno ....
A za sporák sklo - za 200 kč ti uříznou co potřebuješ a vyvrtaj 4 dirky na vruty, vrt do zdi a hotovo! Otřeš, umeješ, a steaky můžeš mít obden (jsi-li chudší, my je máme pak každý den 2 x ....).
13. bře 2014 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 vsetkym este raz dakujem za navrhy do kuchyne emoticon
Chcela by som sa este spytat, mate niekto skusenosti s konopnou izolaciou? Rozmyslame nad nou do strechy. Skusala som hladat na fore, ale nic konkretne som nenasla emoticon Ze by nikto nic?
Inak stavba bude roubenka a plat z konope davaju aj medzi jednotlive klady dreva..Takze tam by bolo tiez konope.
13. bře 2014 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @petrfrenk jo a taky jezdí ve vlastním wagon - éru, jak jsou rozežraní emoticon
13. bře 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @mrnka_sk Konopí je dobré, ale dost drahé, s kvalitní kamenná vlna vyjde méně než na půlku.
Práší se z toho fest, ale dobře to voní... emoticon , pohoda při práci je přímo úměrná hladině THC v krvi, intenzita hašení případného požáru zase nepřímo úměrná obsahu THC v použitém materiálu emoticon
Údajně je to nehořlavé, ovšem než přestane účinkovat antioxidační impregnace - pak to shoří jak seno.
Taky si prý lépe poradí s vlhkostí, potažmo přímo s vodou. Smysl mi uniká, protože do izolace by přece téct nemělo...
Jinak izo vlastnosti dobré.
13. bře 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @kacckas Mě tam projektman těžce prosazuje, podle jeho mnohaletých zkušeností, na příčky jedině nějaký dřevovlákno (takže asi ten ekopanel - sádroš prý praská) a izolaci do klád konopnou (ovečka prý plesniví a ještě cosi). Střechu izolovat nadkrokevně.
Tak by mě zajímal výsledný cenový rozdíl ale na ten si zkusím vykalkulovat až bude projekt hotov.
13. bře 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
  • Již bydlím v domě
 @kacckas praská a nic se na něj nedá připevnit emoticon max. tak obrázek emoticon
když už sádroš tak jedině na strop
13. bře 2014 ve 22:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 emoticon nám sádroš nepraská,,, ale záleží co do něj chceš upevnit,,, ekopanel je pro nás drahý emoticon osobně bych raději dřevo, ale nahoře bude také dost dřeva a světlo odražené z bílé plochy je nenapodobitelné emoticon
Vlna v kuláčích neplesniví, nemá to v popisu, já bysh si mezi kuláče nedala nikdy nic jiného, ani to slavné konopí, je to prostě rostlinka, ale zkoumala jsem její hořlavost, skutečně jí to chvíli trvalo, i to natažení vodou, ,,, nicméně, vlna je vlna a když budu stavět další baráček, tak střešní izolaci dám také vlnu, mám z toho zatím hodně dobrý pocit emoticon
mimochodem, právě na strop bych ten sádroš velmi nerada dávala - tedy do šikmin ve srubu, ale i tak na kousku bude emoticon - proč? pocit emoticon
čusík emoticon
14. bře 2014 v 06:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mrnka_sk za sporákem máš kachličky se spárovačkou a v pohodě? tak to jsi hoodně šikovná emoticon gratuluji,,, my máme asi tak 7let - mozaiku a docela děs, už nikdy více emoticon
14. bře 2014 v 06:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš