Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk jenže sklo je ze všeho nejpraktičtější,,, :) dá se super vyčistit, nerez poškrábeš, kachličky se spárovačkou se zanesou :) tak to nějak cítím,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk ještě to tak promyšleno nemáme, ale přichytit smaltovou desku by šlo na 4 vruty, s tím že ty horní budou ne v dírce ale ve vodící liště, kvůli sedání. Na sádrokarton se lepí kachličky - taky řešení. Ten smalt se snad nepoškrábe, si ho představuji, jako stejný materiál, jako je na klasických starších bílých sporácích, ty se nepoškrábaly, jen stářím občas oprýskaly. Ale jak říkám hudba budoucnosti a udělat smalt. desku na míru bude asi i drahé.
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk já si t aké myslím, že to sklo je nejhezčí, nejlépe se dá udržovat a dá se sehnat v různých barvách. Je to nějaké speciální kalené sklo. Zkus se podívat sem http://www.insklo.cz/ , http://www.sklenarstviklapka.cz/sklen..., http://www.sklo-jap.cz/grafosklo/kuch..., http://sklo.modum.cz/barevna-obkladov..., http://www.barevnaskla.cz/sklenene-ob..., http://www.tmsklo.cz/barevne-sklo to jsem našla tak na první šup, na netu je toho určitě dost. Akorát kdysi jsem viděla (na obrázku) takové sklo před kuláčema a náramně mně to zaujalo
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik nevím nevím, jestli o tom elektrokole nemáš trošku zkreslené představy ;-) Už jsi na nějakém jel? To není, že bys šlapáním šetřil baterii, ale naopak, pokud nebudeš šlapat, tak ti ta baterie ani nesepne. Prostě i do kopce musíš šlapat, a baterie ti to jen ulehčí. Tak alespoň fungovalo naše kolo, a nebylo zrovna levné. Máme to k nám také do kopců, manžel si to chtěl urychlit, než si na něm zlomil klíční kost a dojezdil. :-D A pochybuji, že by to jiná elektrokola měla jinak, to už by to pak byla motorka (dříve Babeta). ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk My máme nad dřezem také okno a kousek kuláče. Linku s dřezem máme odsazenou před cca 10x10cm vyvýšený soklík, a ke kuláči se voda vůbec nedostane. Navíc se na něj dají odkládat různé drobnosti. Se sporákem a omastkem je to horší, tam by u mne ani soklík nepomohl. :-| Proto jsme ho raději naplánovali u zděné zdi, aby tam mohl být obklad. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Z čeho máte horní příčky, popřípadě z čeho je plánujete mít?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas ekopanely 8-)
Odpovědět
@sonafa Na elkole jsem ještě nejel a je mě jasný, že to není žádný perpetum. Já psal, že šlapáním ušetřím baterii. To jsem myslel právě tak, k čemu to kolo je určeno. Každýmu vadí šlapání především do kopce a ty kola to mají zařízený tak, že do kopce pomůžou a připadne ti to jako kdybys šlapala na rovině. Kola mívají několik režimů jízdy. Šlapáním se dá i dobíjet, záleží na typu. Nevím jak starý kolo jste doma měli ale v tomto odvětví jde vývoj zběsilým tempem vpřed. Myslím, že ty dnešní elektrozázraky jsou už docela vymakaný a kopec možná zvládnou i bez šlapání (zatím pozoruji u nás maníka, co teda vždy lehce přišlapává, tak jistý si nejsem). No, nemám zkreslené představy, chci si zašlapat, tužit tělo ale netýrat se v krpálu (max. tělesným výkonem na spaltuk), a v neposlední řadě je to EKO ! Když pojedu z Daglasu (dědina dole 2,5 km, táhlý kopec bez rovinky, převýšení 120 m) - a tam jsem dost často - po sportovním výkonu, z práce od vlaku nebo v noci z restauračního zařízení, vysílen, tak se už potit nechci, stačí lážo-plážo. Když někdo nechce šlapat vůbec, tak si koupí něco jinýho, žejo :) Mě se líbí i představa té skládačky, kterou bych složil do vlaku a pak po Brně tradá ! Netřeba drahé šalinkarty. Kéž by byly všechny zimy, jako ta letošní. I teplejší :D
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas sádroš :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas sádroš :-S
Odpovědět
@mrnka_sk my máme záda stejná jako kuchyňskou desku, deska je ale slabší, je připevněná na kulatině a horní skříňky po ní kloužou - viz fotoblok
Odpovědět
@kacckas horní příčky máme dřevěné... je to dřevěná konstrukce, obložená palubkama. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kacckas plánuji sádroš :-| ..... silně uvažoval jsem i o ekopanelech, ale nechce se mi poslouchat myši ve zdech:-D .
Odpovědět
@kasha ked ja mam teraz doma take pekne kachlicky a sparovacku, ze take by som chcela mat aj v novej kuchyni :-) a musim sa pochvalit, ze po 9 rokoch je sparovacka OK (upozornujem, ze ju nedrhnem kazdy den :-D ). Len ine je davat kachlicky na murovanu stenu a ine na drevo..asi =-)
Odpovědět
@moonnca na stene je moznost poskriabania smaltovanej dosky mala..tak by vam to malo vydrzat :-) je to ale asi dost atypicke riesenie, ze? :-)
Odpovědět
@esmeralda2 oooh, velka vdaka :-D aky pokrok vo vyvoji :-) zasa som o nieco mudrejsia..naozaj som doteraz o takom rieseni nepocula, ale asi preto,ze nebol cas sa tomu venovat..
Odpovědět
@skuzus fotoblok mi nefunguje.. :-S neviem ci som klikla spravne, no nic som nenasla.. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak penosklo polozeno, vyrovnano. Rozdil byl nakonec 4cm, bych ty zedniky co delali desku zabil 8-( a pristi tyden privezou lego :-)
Odpovědět
Profilova fotka
gratuluji !!! Dovol otázku - zeptám se jako ženská, možná jako blondýna - co je to penosklo ? Podle kontextu je to něco na vyrovnání, vím, že kdysi jsme dělali samonivelační podlahu v jedné dílně, je to něco na ten styl ? A z čeho to je ?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 napíšu s diakritikou: Pěnosklo. jsou to "cihly" cca 5cm vysoké, z pěnového skla, které slouží jako hydroizolace a "přerušení tepelného mostu". http://www.foamglas.cz/sortiment.htm dáváme to pod první trámy místo modřínu. akorát jak jsme měli tu desku křivou, tak to chlapci museli dát do roviny, což byla docela práce. ale teď je to vyrovnáno a připraveno na montáž :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas sádroš na příčky už nikdy :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@lubki nojo, taky to říkám:-D ale hlavně proto, že to děláme za provozu.. a to broušení je šílený
Odpovědět
Profilova fotka
@lubki proč ne?
Odpovědět
@kacckas ekopanely! sádroš neeee! To si jako myšky nenajdou v domě nic jinýho než slámu? -hahaha, ja su chlapec z dědiny - tátovi před 25 lety ty svině malé sežraly celej baťoh, co si chtěl dát k vánocům - pod stromečkem vysypal piliny z igeliťáku a bylo vymalováno .... A za sporák sklo - za 200 kč ti uříznou co potřebuješ a vyvrtaj 4 dirky na vruty, vrt do zdi a hotovo! Otřeš, umeješ, a steaky můžeš mít obden (jsi-li chudší, my je máme pak každý den 2 x ....).
Odpovědět
vsetkym este raz dakujem za navrhy do kuchyne ;-) Chcela by som sa este spytat, mate niekto skusenosti s konopnou izolaciou? Rozmyslame nad nou do strechy. Skusala som hladat na fore, ale nic konkretne som nenasla :-S Ze by nikto nic? Inak stavba bude roubenka a plat z konope davaju aj medzi jednotlive klady dreva..Takze tam by bolo tiez konope.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk jo a taky jezdí ve vlastním wagon - éru, jak jsou rozežraní :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk Konopí je dobré, ale dost drahé, s kvalitní kamenná vlna vyjde méně než na půlku. Práší se z toho fest, ale dobře to voní... :-D , pohoda při práci je přímo úměrná hladině THC v krvi, intenzita hašení případného požáru zase nepřímo úměrná obsahu THC v použitém materiálu ;-) Údajně je to nehořlavé, ovšem než přestane účinkovat antioxidační impregnace - pak to shoří jak seno. Taky si prý lépe poradí s vlhkostí, potažmo přímo s vodou. Smysl mi uniká, protože do izolace by přece téct nemělo... Jinak izo vlastnosti dobré.
Odpovědět
@kacckas Mě tam projektman těžce prosazuje, podle jeho mnohaletých zkušeností, na příčky jedině nějaký dřevovlákno (takže asi ten ekopanel - sádroš prý praská) a izolaci do klád konopnou (ovečka prý plesniví a ještě cosi). Střechu izolovat nadkrokevně. Tak by mě zajímal výsledný cenový rozdíl ale na ten si zkusím vykalkulovat až bude projekt hotov.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas praská a nic se na něj nedá připevnit :-( max. tak obrázek :-) když už sádroš tak jedině na strop
Odpovědět
Profilova fotka
:-D nám sádroš nepraská,,, ale záleží co do něj chceš upevnit,,, ekopanel je pro nás drahý :) osobně bych raději dřevo, ale nahoře bude také dost dřeva a světlo odražené z bílé plochy je nenapodobitelné :) Vlna v kuláčích neplesniví, nemá to v popisu, já bysh si mezi kuláče nedala nikdy nic jiného, ani to slavné konopí, je to prostě rostlinka, ale zkoumala jsem její hořlavost, skutečně jí to chvíli trvalo, i to natažení vodou, ,,, nicméně, vlna je vlna a když budu stavět další baráček, tak střešní izolaci dám také vlnu, mám z toho zatím hodně dobrý pocit :) mimochodem, právě na strop bych ten sádroš velmi nerada dávala - tedy do šikmin ve srubu, ale i tak na kousku bude :) - proč? pocit :) čusík :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?